Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: myslicie, tym, wymiana

Autor Wiadomość
Wymiana - co o tym myślicie
oen 

Poland

Wysłany: 2016-01-22, 07:32   Wymiana - co o tym myślicie
  Rodzaj kolekcji: obrazki z gum, samochody, sport, film

Hej,

ten tydzień ciekawi mnie coraz bardziej. Liczenie do guinnessa, udało się zamknąć kilka serii które wisiały od kilku lat z pojedynczymi brakami (w tym np. bardzo ciekawa seria Odry z obrazkami z Bolkiem i Lolkiem http://wrappers.ru/?act=c...=coll&id=3064), pojawiło się też światełko w tunelu w temacie zdobycia tej ostatniej naklejki z ponad 1900 w serii z ilustracji samoprzylepnch (pisałem o tym w poprzedniej gazetce).

Jednak najbardziej zdziwił mnie mail od osoby z zagranicy - nie znam tej osoby i nigdy się z nią nie wymieniałem.
Skrót konwersacji (moje tłumaczenie :))

On:
Hej, znalazłem Twoją stronkę owijka.pl i muzeumkolekcji.pl - mam wiele obrazków na wymianę - chętnie się wymienię.

Ja:
(...) bardzo chętnie (...) moje rzeczy na wymianę są na owijka.pl - czy mógłbyś podesłać linka, zdjęcia do Twoich obrazków na wymianę?

i teraz najciekawsze:
On:
Hej, nie mogę wysłać zdjęć bo słabo znam się na komputerach. Podeślij mi Twój adres to wyślę Ci (pocztą) obrazki na wymianę - wybierzesz co chcesz i wyślesz mi z powrotem z Twoją ofertą. Dzięki.

Spotkaliście się kiedyś z taką dozą zaufania? Przyznam szczerze, że nie wiem co o tym myśleć.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-22, 10:12   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Spotkałem się - na tym forum i to była pierwsza wymiana z tą osobą. Wysłała mi swoje piny (odznaki) w dosyć dużej ilości, wybrałem dla siebie, dołożyłem swoje i odesłałem. Byliśmy umówieni że mam sobie dobrać "mniej więcej" tyle ile mam dla niego pinów i tak też się stało.

Fakt że ta osoba była i jest bardzo lubiana i poważana na tym forum choć teraz z rzadka się tutaj pojawia.

Poza tym spotykałem się często z tym że ludzie obcy i z daleka przesyłali mi przesyłki z odznakami nie chcąc nic w zamian.

Wracają do naszego forum to jest tu kilka osób które mi bezinteresownie wysyłają odznaki :-D

edit:
W Twoim wypadku zaufanie działa w obie strony - po wybraniu Ty musisz wysłać do niego swoje dublety w większej ilości aby wybrał.
I teraz pytanie czy je odeśle... i tu pozostaje tylko zaufanie. Ewentualnie zdrowy rozsądek :->
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2016-01-22, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2016-01-22, 13:42   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Owszem, kilka razy spotkałem się z takimi opcjami. Zazwyczaj jednak miałem tyle przedmiotów dla drugiej osoby, że przygarniałem całą paczkę nawet wraz z dublami i odsyłałem umówioną wcześniej liczbę własnych przedmiotów. Sam stosuje podobną technikę w przypadku przedmiotów, których nie kolekcjonuje, a uzbierało mi się ich dużo - staram się znaleźć kolekcjonera, którego może zainteresować chociaż część przedmiotów, które będą w przesyłce z zastrzeżeniem, że to co go nie zainteresuje i tak zostawiam do jego dyspozycji czy to na wymianę czy to - jeżeli coś nie ma nawet i kolekcjonerskiej wartości, do kosza. To fajna opcja, bo nigdy nie wiesz co dostaniesz w zamian. Robiłem tak wiele razy i jeszcze nigdy się nie zaciąłem, a ewentualne problemy w postaci "ej, obecnie mam tylko to, czy mogę Ci dosłać resztę przy następnej wymianie" w 99% przypadków się sprawdzało.

W tą czy w drugą, on oferuje dobry biznes, Ty nie jesteś oszustem więc nie widzę problemu. Na Twoim miejscu napisałbym mu żeby zawczasu wybrał coś z Twoich owijek, to mu po prostu odpowiednią ilość prześlesz, gdy on już przyśle swoją i ją przepatrzysz pod kątem własnych potrzeb. :)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-22, 14:53   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

On też przecież ryzykuje wysyłając wszystkie swoje dublety. Także zaufanie, zaufanie i jeszcze raz rozsądek :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

warczp 

Poland

Wysłany: 2016-01-22, 19:10   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Z taką formą spotkałem się dawniej, kiedy zbierałem z Córką bilety komunikacyjne. Wymiany z Kolekcjonerem z Krakowa i Kolekcjonerką ze Świnoujścia/Poznania (którzy potem się pobrali - pisałem już o tym) w zasadzie tak wyglądały. A do tego oni mieli znacznie więcej w Kolekcjach i na wymianę, tak że to my więcej zyskiwaliśmy. Takich wymian zrobiliśmy dużo.

I później, gdy kolekcjonowałem obrazki z gum, w ten sposób zamieniłem się raz lub dwa razy z dziewczyną (chyba) z Czech. To była wymiana na owijki z gum.
Ostatnio zmieniony przez warczp 2016-01-22, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2016-01-22, 20:51   
  Rodzaj kolekcji: Pocztówki z mapkami

Ja też miałam okazję kilka takich wymian zrealizować. Zawsze fajna niespodzianka :-)
Choć raz trafiła mi się osoba, która wysłała swoją przesyłkę za pobraniem :shock:
Ja jej nie odebrałam, a tamta osoba więcej się nie odezwała. Ale myślę, że to był niechlubny wyjątek.

Odpowiedz do tematu