Collections.pl uywa cookies w celu uatwienia uytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przegldarki, to zgadzasz si na ich uywanie oraz zapisywanie w pamici urzdzenia.

Wicej informacji znajdziesz w Polityce prywatnoci.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych Strona Gwna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieñców!

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: silver

Autor Wiadomo
Silver
Silver 

Poland

Skd: gdzie¶ w Polsce
Wysany: 2010-08-27, 00:35   Silver
  Rodzaj kolekcji: Falerystyka, numizmatyka

Witam,

W zasadzie powiniennem chyba zacz±æ od: na imiê mam ......
Tak wiêc: na tym forum na imiê mam Silver ;-)

Osoby w moim wieku przesz³y niejednokrotnie ju¿ przez wiele obszarów kolekcjonerskich. Tak jest te¿ w moim wypadku. Ka¿de z tych "zbieractw" pozostawi³o ¶lad na moim mieszkaniu, tote¿ niedawno doszed³em do wniosku, ¿e trzeba co¶ w tym zmieniæ aby nie spêdziæ reszty ¿ycia w magazynie ;-) . W pierwszej kolejno¶ci pozby³em siê wiêkszej ilo¶ci kalendarzyków listkowych, które ofiarowa³em w rêce godnego nastêpcy. Ten sam los spotka³ wkrótce równie¿ pocztówki, ale co zrobiæ z reszt± nie mia³em bladego pojêcia. Pó¼niej trafi³em przypadkiem na to forum i wówczas za¶wita³a mi my¶l - a dlaczego pozbywaj±c siê pewnych czê¶ci zbiorów nie spróbowaæ równocze¶nie wzmocniæ tego co chcê sobie pozostawiæ? No i jestem.

Co mnie interesuje? Przede wszystkim monety okoliczno¶ciowe z Polski, ZSRS, Rosji, Ukrainy i Bia³orusi. Ale innymi, o ile mnie chwyc± za serce, równie¿ nie wzgardzê ;-) . Poza tym czasem jakie¶ ciekawsze odznaczenia i miniaturki odznaczeñ.

Jestem zainteresowany równie¿ kartami telefonicznymi nawi±zuj±cymi sztuk i sportów walk. Chodzi mi tu nie tylko o systemy typu judo, karate, sumo czy taekwondo, ale równie¿ nasze "swojskie" tj. boks, zapasy a nawet szermierka czy ³ucznictwo. W grê wchodz± nie tylko karty przedstawiaj±ce zawodników wprost, ale równie¿ ró¿nego typu stylizacje np. przy okazji reklam gdzie pojawia siê zawodnik w judodze, ninja lub sumoka.

Czasem mogê te¿ przygarn±æ jakie¶ kopertki FDC, bo choæ sam ich nie zbieram, to wiem kogo móg³bym nimi uszczê¶liwiæ ;-)

Zabawê na tym forum zaczynam od wystawiania sporej ilo¶ci wizytówek. Kolekcja ta jest czê¶ciowo uporz±dkowana tematycznie (choæ czasem jest to oczywi¶cie podzia³ umowny) i bêdê w miarê wolnego czasu wstawia³ tu poszczególne tematy. Niestety mo¿e to nieco potrwaæ, wiêc gdyby kogo¶ interesowa³a jaka¶ konkretna tematyka, a nie chcia³ czekaæ, to proszê ¶mia³o pytaæ na PW.

WIZYTÓWKI:
Tematyka ¿ydowska i holocaust (shoah)
Polityka i dyplomacja
Media
Wydawcy
Medycyna
Banki i ubezpieczenia
Komputery i internet

Poza tym w miarê mo¿liwo¶ci bêdê dorzuca³ inne drobiazgi, np.:

ZAPROSZENIA i BILETY:
Zaproszenia na imprezy kulturalne i naukowe
Bilet wstêpu + zaproszenie na premierê filmu
Bilet na "tramwaj Chopina"

KSI¡¯KI I FILMY:
Historyczne filmy dokumentalne
Dawne krymina³y
Ostatnio zmieniony przez Silver 2010-09-06, 09:24, w caoci zmieniany 13 razy  

Pomó¿ g³odnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
MarcinW 

Poland

Skd: Radomsko
Wysany: 2010-08-27, 08:27   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Witam na forum. :)
Ostatnio zmieniony przez MarcinW 2010-08-27, 08:28, w caoci zmieniany 1 raz  

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw