Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: recibista

Autor Wiadomość
recibista
recibista 

Poland

Wysłany: 2008-12-22, 09:38   
  Rodzaj kolekcji: rachunki z kas (bills of sale)

karin861 napisał/a:
o mnie zapomniałeś i cały czas zapominasz... i zaczyna to być wkurzające :-/

Nie zapominam. Przecież nie dalej jak tydzień temu napisałem Ci, że zakładki, które uzbierałem nie satysfakcjonują Agnieszki i że będę szukał czegoś nowego... Ale ok - jeśli wolisz, mogę zwrócić Ci koszty przesyłki i koniec sprawy.

Wymieniam się tylko jeśli wśród rachunków jest coś spoza Polski.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Gość

Wysłany: 2008-12-22, 11:02   

Piszemy to my ze sobą od od paru miesięcy. Skoro był problem ze zrobieniem przelewu z Twojej strony obiecywanie "zrobię jutro" , "zrobię niedługo", to sobie pomyślałam że może masz coś czego potrzebuję do wymiany z innymi. Lecz tu tez były obiecanki tylko. Chyba najprościej będzie zwrócić koszty wysyłki. A szkoda że tak robisz, bo na prawdę chciałam Ci po prostu zrobić miła niespodziankę i mam nawet odłożone nowe rachunki dla Ciebie. Myślałam że się miło wymienimy, ale ile można obiecywać i karmić kogoś kłamstwami że się wyśle głupie parę złotych albo coś w zamian? Jeśli to taki problem to po co się zajmować wymianami?
Pozdrawiam

recibista 

Poland

Wysłany: 2008-12-22, 11:26   

karin861 napisał/a:
Skoro był problem ze zrobieniem przelewu z Twojej strony obiecywanie "zrobię jutro" , "zrobię niedługo", to sobie pomyślałam że może masz coś czego potrzebuję do wymiany z innymi.

Owszem był problem, bo tak jak kilka razy napisałem narzekam na brak czasu. Od początku jednak o tym mówiłem. I to nie Ty "pomyślałaś, że może mam coś, czego potrzebujesz do wymiany z innymi", ale ja to zaproponowałem. Z prostej przyczyny - głupio mi było przyjąć coś za nic. Powiedziałaś o zakładkach dla Agnieszki - znalazłem, wysłałem, niestety muszczek wszystkie je już posiadała.

karin861 napisał/a:
Lecz tu tez były obiecanki tylko.

Bez komentarza. Jeśli tak odbierasz moje poszukiwania, to mi przykro.

karin861 napisał/a:
A szkoda że tak robisz, bo na prawdę chciałam Ci po prostu zrobić miła niespodziankę i mam nawet odłożone nowe rachunki dla Ciebie.

No właśnie - całkowicie mnie zaskoczyłaś. Napisałaś, że wyślesz za zwrot kosztów przesyłki. Zgodziłem się, bo trudno jest mi odmawiać w sprawie rachunków, ale od razu zapowiedziałem opóźnienia w związku z brakiem czasu.

karin861 napisał/a:
Myślałam że się miło wymienimy, ale ile można obiecywać i karmić kogoś kłamstwami że się wyśle głupie parę złotych albo coś w zamian?

Też myślałem, że wymiana nam się uda. Jeśli jednak nie chcesz czekać aż znajdę coś dla Agnieszki, ok. A kłamstwami Cię nie karmiłem. Szukać szukałem, znaleźć znalazłem.

karin861 napisał/a:
Jeśli to taki problem to po co się zajmować wymianami?

Pozwól, że sam zadecyduję czy chcę się wymieniać, czy też nie.

Z tego co pamiętam kiedyś miałaś konflikt z Mari o to, że nie wysłałaś jej kubka. Pamiętam jak wtedy obrzucałaś ją kłamstwami i obelgami. To tylko świadczy o tym, że wszędzie szukasz konfliktów. Tego ze mną można było uniknąć. Jasne - przepraszam, te opóźnienie jest tylko i wyłącznie z mojej winy. Ale... czy było choć raz tak, że nie odpisałem na Twoją wiadomość, tj. olałem Cię? Nie. Zawsze odpisywałem, że zbieram zakładki i wkrótce wyślę zdjęcia Agnieszce.

Nie lubię konfliktów, więc za kolejne rachunki dziękuję. Warszawskie rachunki to nie jest żaden rarytas warty takich nerwów (Twój poprzedni mail wywołał u mnie skok ciśnienia). W związku z tym po dokonaniu przeze mnie wpłaty na Twoje konto, nie chcę mieć z Tobą nic wspólnego. Dziękuję. Pozdrawiam.

Gość

Wysłany: 2008-12-22, 11:51   

Ja szukam konfliktów? przepraszam ale trudno mi przejść obojętnie jeśli to ty kłamiesz... obiecujesz że wyślesz zwrot kosztów przez pare miesięcy, a tu już grudzień i nic nie ma. Mogłeś unikając tej sytuacji. I nie zwalaj winy teraz na mnie, bo to nie ja mam dług u Ciebie tylko Ty u mnie. To Ty jesteś mi coś winien a nie ja Tobie. Więc po co odkręcasz kota ogonem? Mam teraz zacząć cytować Twoje wiadomości prywatne jakim to się stałeś "Hiszpanem" i że wszystko odkładasz na później? Jakbym chciała konfliktu, tobym to zrobiła. A jednak tego nie robię mimo że dobrze wiesz jaka jest prawda, i jak się opóźniasz z DOCIĄGNIĘCIEM WYMIANY.

I nie wyciągaj tu konfliktu z Mari jako na swoją obronę, bo nie ma to z niczym tutaj wspólnego mój drogi. Czy ja Ci coś zalegam? czegoś nie dałam? to Ty mi zalegasz... To już przeszłość. Po co odwracasz kota ogonem, skoro dobrze wiesz po czyjej stronie leży wina i kto ma tutaj dług? Trzeba było powiedzieć że nie masz nic na wymianę, że nie masz kasy by przelać głupie pare złotych na konto, tobym tego nie wysyłała. Tak się odwdzięczasz za dobrą chęć i pomoc? To ja dziękuję za takie wymiany z Tobą, skoro zachowujesz się jak dziecko i nie potrafisz dociągnąć wymiany do końca tylko zajmuję Ci to prawie pół roku. Mówisz o opóźnieniach...okej WIĘC CIERPLIWIE CZEKAŁAM...ile mam czekać rok? czekam już wystarczająco długo..parę miesięcy. I z Twoich komentarzy widzę że jakoś innym nie zalegasz i się wymieniasz... a mnie odkładasz na bok, więc postanowiłam napisać...widzisz tu konflikt? bo ja NIE!! to jest tylko zwrócenie uwagi, że tak się nie robi. Że albo się płaci, albo wymienia, albo jak nic się nie chce zrobić z tym to się w ogóle nie wymienia!

Ja naprawdę nie chce się kłócić, napisałeś "jeśli u kogoś z czymś zalegam proszę dać znać" to DAŁAM. TO WSZYSTKO.

Czekam na przelew w takim razie. Który tez już robisz i robisz... za dzień, za dwa... i tak w kółko. Po prostu nerwy mi puściły jak widzę takie obiecanki. Cieszę się ŻE WKOŃCU JEJ DOKONASZ... drogi "Hiszpanie".

Pozdrawiam,
Karina

P.S rachunków nie miałam z Warszawy tak BTW.

recibista 

Poland

Wysłany: 2008-12-22, 12:05   

Właśnie o taki ton wypowiedzi mi chodzi - pisząc w ten sposób, szukasz konfliktów. Nie chce mi się powtarzać, bo wszystko napisałem już wcześniej. Jakbyś nie zauważyła, ani razu nie napisałem, że to Twoja wina, czy też, że to Ty jesteś mi coś winna.

Gość

Wysłany: 2008-12-22, 12:18   

Nie szukam, na prawdę nie to jest moim celem. Chcę dokończyć z Tobą to wymianę (trochę przydługą ale cóż bywa...) i sprawa zamknięta. Zawsze miałam z Tobą dobry kontakt, i dobre stosunki. Każdemu zdarza się opóźnienie, czy inne czynniki. I ja to rozumiem! Dlatego cierpliwie czekałam... ale to już trochę trwa przy długo Adam.

Pozdrawiam świątecznie,
Karina

Gość

Wysłany: 2008-12-23, 11:52   

SPRAWA WYJAŚNIONA :-)

recibista 

Poland

Wysłany: 2008-12-23, 11:54   

Gdybym wiedział wcześniej o Twoim znajomym zbierającym etykiety, od razu bym Ci je wysłał i nie byłoby kłopotu. No ale trudno, widocznie tak musiało być. :-) Pozdrawiam i wesołych!

Mijagi123 

Poland

Wysłany: 2008-12-31, 09:21   
  Rodzaj kolekcji: spinacze do papieru, żetony

Mam kilka rachunków z Piły. Pozdrawiam

recibista 

Poland

Wysłany: 2008-12-31, 10:03   

Mijagi123 napisał/a:
Mam kilka rachunków z Piły. Pozdrawiam

A coś zagranicznego? :-)

Mijagi123 

Poland

Wysłany: 2008-12-31, 10:08   

Niestety nie mam

recibista 

Poland

Wysłany: 2008-12-31, 10:09   

No to poszukaj, później się wymienimy. Za kilka miesięcy będę miał hiszpańskie wieczka dla Ciebie. Masz jakieś hiszpańskie? Jeśli tak, napisz proszę jakie, aby się nie dublowały. :-)

Mijagi123 

Poland

Wysłany: 2008-12-31, 10:24   

Nie mam z Hiszpanii

recibista 

Poland

Wysłany: 2008-12-31, 11:43   

Mijagi123 napisał/a:
Nie mam z Hiszpanii

No to będziesz miał. :-) Odezwę się jak je zdobędę.

recibista 

Poland

Wysłany: 2009-01-04, 10:29   nowy rachunek - Sint-Niklaas

Dostałem od Marusi dość sporo rachunków z Belgii, kilka z Holandii. Niektóre są wyjątkowo piękne. ;-) Zamieszczam zdjęcie rachunku, który jest niemal dziełem sztuki. :-D

Swoją drogą... szkoda, że w Polsce rachunki są takie "zwykłe". Coraz więcej z zagranicznych rachunków, które dostaję, ma jakiś rysunek...

STA48527.JPG
Plik ściągnięto 45 raz(y) 147,1 KB

recibista 

Poland

Wysłany: 2009-01-19, 05:51   

I znów się pochwalę. Ostatnio dostałem pięć rachunków z Kenii. Oto dwa z nich. :-)

STA48709.JPG
Plik ściągnięto 58 raz(y) 188,29 KB

STA48708.JPG
Plik ściągnięto 56 raz(y) 209,76 KB

recibista 

Poland

Wysłany: 2009-03-31, 20:35   

Wczoraj do mojej kolekcji dołączyło kilka monakijskich rachunków. Są dla mnie bardzo cenne - mały przepiękny kraj. :-)

Załączam zdjęcia trzech rachunków, które właśnie klasyfikuję. ;-)

STA48996.JPG
Plik ściągnięto 54 raz(y) 199,41 KB

STA48997.JPG
Plik ściągnięto 55 raz(y) 186,13 KB

STA48998.JPG
Plik ściągnięto 55 raz(y) 182,91 KB

Gość

Wysłany: 2009-04-01, 08:15   

Wow! Ładne sztuki :-D Pilnuj by nie wyblakły z czasem :-)

recibista 

Poland

Wysłany: 2009-04-01, 08:21   

Szczerze mówiąc bardzo się tego boję. Mimo, że z doświadczenia wiem, że wystarczy wsadzić rachunki do kopert i schować w ciemnym miejscu... akurat te rachunki są na bardzo gładkim papierze, a na takim najszybciej druk zanika... :-(

PS Karin, a gdzie gratulacje za 51 kraj w mojej kolekcji? :-P

Gość

Wysłany: 2009-04-01, 08:30   

Właśnie zauważyłam, że papier jest inny stąd moje obawy o wyblaknięcie :-?

recibista 

Poland

Wysłany: 2009-04-10, 20:52   

Wydaje mi się, że dość ciekawy paragon z kostarykańskiej apteki. ;-)

STA49091.JPG
Plik ściągnięto 54 raz(y) 150,38 KB

Gość

Wysłany: 2009-04-11, 08:54   

No no Adam widzę, że szalejesz i rozkręcasz się z każdym dniem coraz bardziej :-D

recibista 

Poland

Wysłany: 2009-04-11, 12:45   

No ba. :-D A po świętach zapowiada się nowa dostawa rachunków od znajomych, którzy są teraz w przeróżnych miejscach w Europie i na świecie. Oczywiście jak coś dostanę, to się pochwalę. Bo czemu nie? :-P

Gość

Wysłany: 2009-04-11, 16:32   

Dokładnie ;-) Chwal się chwal, ja z chęcią popatrzę jakie masz nowe okazji z różnych stron świata :-)

Ewika 

Poland

Wysłany: 2009-04-11, 17:21   
  Rodzaj kolekcji: zakładki do książek

A może porób fotki wszystkich rachunków i zrób galerię? Wtedy, nawet gdy któryś wyblaknie, będziesz miał cały zbiór na fotkach. Wiem, że to zajmuje dużo czsu, ale naprawdę warto :-) Możesz przeciez probić fotki np. po 10 rachunków - wtedy byloby szybciej, a galerię zrobic na picasie ;-)
Ostatnio zmieniony przez Ewika 2009-04-11, 17:23, w całości zmieniany 2 razy  

recibista 

Poland

Wysłany: 2009-04-11, 17:23   

Ewiko przecież od dłuższego czasu fotografuję rachunki. :-D Nie robię zdjęć tylko tym, na których prawie nic nie widać.

Póki co wszystko obrabiam i wrzucam na pendrive'a. Później zapewne zrobię galerię na Picasie. Jak skończę, wrzucę linka do odpowiedniego działu. ;-)

Ewika 

Poland

Wysłany: 2009-04-11, 17:25   
  Rodzaj kolekcji: zakładki do książek

Świetnie, że o tym pomyślałeś :-) i mam nadzieję, że Twoja galeria szybko będzie dostępna, bo pewnie wielu kolekcjonerów chciałoby pooglądać Twoje zbiory :-)

recibista 

Poland

Wysłany: 2009-04-11, 18:26   

Dzięki, miło mi to słyszeć. :-) W takim razie zabieram się do dalszego fotografowania. ;-)

Gość

Wysłany: 2009-04-16, 17:56   

Mam dla ciebie już 30 paragonów i 4 kalendarzyki w ty jeden z 1999 roku. Czy to wystarczy.

Sdl 

Poland

Wysłany: 2010-01-16, 20:24   
  Rodzaj kolekcji: ...

...
Ostatnio zmieniony przez Sdl 2013-04-06, 02:08, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu