Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: breloczkow, przechowywanie

Autor Wiadomość
Przechowywanie breloczków
Gość

Wysłany: 2012-01-21, 21:02   Przechowywanie breloczków

Witam wszystkich! Otóż od dłuższego czasu zastanawiam się w jaki sposób przechowywać breloczki. Mam ich około 300. Puki co leżą w szafie na smyczy. Nie powinno tak być dlatego zwracam się do was o pomoc. Myślałem, żeby wykombinować łańcuch z kilkunastoma ogniwami i na każde ogniwo dać kilkanaście breloczków a potem rozwiesić na ścianie. Nie wiem jednak czy jest to dobry pomysł. Co sądzicie? Może macie jakieś inne pomysły?

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Eworu 

Poland

Wysłany: 2012-02-19, 16:25   
  Rodzaj kolekcji: Breloki

Witam!! Chwilowo przechowuje co najciekawsze na tablicy korkowej.Na wymiarach 80 na 50 mieści mi się około 100, 110. Jej zaleta to to, że nie ma problemu z hakami-po prostu zwykłe biurowe koreczki. Niestety jej wadą jest to że po roku, dwóch te cięższe wyginają je w dół. Ostatnio kupiłem w Lidl-u zestaw do wieszania narzędzi. Są to 3 płyty z około 160 dużymi dziurami i przynajmniej 600 małymi każda. Oczywiście nie mogę używać wszystkich naraz, bo są dość blisko ale sądzę że 80 breloków na płycie się zmieści. Chwilowo czeka na przytwierdzenie. Jak już powieszę mogę wysłać zdjęcia jakby ktoś się zastanawiał nad kupnem. Jedyną wadą jest że do zestawu dołączono tylko 30 haków na wszystkie 3 płyty, ale na pewno coś się wymyśli. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Eworu 2012-02-19, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  

Gość

Wysłany: 2012-02-20, 05:55   

Jasne, wyślij zdjęcia! Spokojnie poczekam, dodaj je do tego tematu albo na PW :d

Eworu 

Poland

Wysłany: 2012-02-26, 19:48   
  Rodzaj kolekcji: Breloki

Już przymocowane.Zawiesiłem 2 zestawy tj. 6 plansz. Przymocowałem je do ściany za pomocą płyty pliśniowej. To rozwiązanie ma dwa plusy.Pierwszy-wierci się tylko dwa otwory w ścianie .Drugi-gdy skończą się haki można używać gwoździ.Oto zdjęcia: Link
Oczywiście to nie wszytkie moje breloki. Tyle mi się gwoździ chciało przybić :-) .
Ostatnio zmieniony przez Eworu 2018-08-28, 13:31, w całości zmieniany 2 razy  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2012-02-26, 20:25   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Wygląda solidnie i ciekawie. Fajny pomysł :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

dosia1982 

Poland

Wysłany: 2012-03-05, 19:46   
  Rodzaj kolekcji: wszystko co związane jest z Harrym Potterem

Brat, który kiedyś zbierał breloki wieszał je na dość grubym styropianie, normalnie szpilkami, nic się nie wyginało, a na białym wiele eksponatów fajnie wyglądało ;-)

Gość

Wysłany: 2012-03-11, 15:43   

@dosia1982 też bardzo ciekawy pomysł na ekspozycję :3

@Eworu dzięki, wygląda super.

Odpowiedz do tematu