Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2021, podsumowanie

Autor Wiadomość
Podsumowanie 2021

Mój rok był kolekcjonersko bardziej zasobny?
Tak
50%
 50%  [ 1 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Nie wiem, nie liczę, ale chcę kliknąć w ankiecie ;)
50%
 50%  [ 1 ]
Głosowań: 2
Wszystkich Głosów: 2

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2021-12-30, 13:59   Podsumowanie 2021
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

Trzask-prask i minął kolejny rok.
A wraz z nim, czas na forumowe podsumowanie naszych zbiorów.

Porównując u mnie - rok 2021 zacząłem z ilością 8 571 szt., obecnie posiadam 10 559 znaczków.
Niekoniecznie jest to czysto matematyczne, ponieważ nie wszystkie znaczki wliczyłem do swej kolekcji. Niektóre z nich zostały "odpięte" przez działanie Colnecta. Nie czuję zresztą, aby przybyło mi w tym roku prawie 2 tys. znaczków, ale to możliwe. ;)
Co ciekawe, rok temu na wymianę miałem 172 znaczki, teraz mam 173. ;)
Obecnie coraz trudniej jest wymienić się z innymi zbieraczami, być może będę musiał jakoś "zainwestować" w dublety. Albo - odpuścić sobie dalsze zbieranie... :D

Banknoty: 132 w stosunku do 131 rok temu (przybył 1 stary banknot hiszpański).

Monet nie przybyło wiele, praktycznie kolekcja stoi w miejscu. Nieco jedynie przeorganizowałem miejsce, w którym je trzymam. Ogólnie, rok temu, całość zbioru krytycznie nie mieściła się w pokoju. Teraz mam jednak więcej miejsca.

Osobna sprawa to wymieranie naszego forum, które przybrało na sile w tym roku. Co ciekawe, zauważam to nie tylko na naszym forum, ale i na innych forach hobbystycznych. Być może u nas jest to po prostu najbardziej widoczne. Facebook skutecznie przejął tę funkcję. Jednak jeśli chodzi o ilość wymian, to w moim przypadku Facebook nie działa "in plus". Przeprowadziłem dosłownie może 4-5 wymian poprzez Fb w ciągu całego swego zbieractwa. Wymiany rzadziej dochodzą do skutku.

A jak sytuacja wygląda u Was?
Ostatnio zmieniony przez Carycek1 2021-12-30, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
barthez 

Poland

Wysłany: 2022-01-01, 21:33   
  Rodzaj kolekcji: birofilistyka

Super, że wywołałeś temat :).

Mówiąc krótko - u mnie kolekcja w 2021 praktycznie w uśpieniu, może raz czy dwa zajrzałem do kapsli czy innych spraw. Zbieram to co mi wpadnie do pojemnika z nadzieją, że kiedyś to wszystko uporządkuję, także na pewno coś doszło do kolekcji, ale nie wiem dokładnie co, a ile to już w ogólnie mam pojęcia ;).

Uporządkowałem trochę rzeczy, które mam na wymianę z innymi kolekcjonerami.

Niestety, smutny to fakt, ale rzeczywiście forum wygląda na wymierające, myślicie, że uda się je jakoś wskrzesić czy w dobie fb nie ma na co liczyć :(?

W każdym razie życzę Wam wszystkim jak najlepszego rozpoczęcia 2022 roku i wielu udanych wymian oraz nowych okazów do kolekcji :).

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2022-01-13, 20:13   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

Dzięki Ci bardzo za podzielenie się swoją statystyką ;)

Forum ma szanse na wskrzeszenie - w dobie Fb nie jest konkurencyjne Np. porównajmy sprawę zdjęć - na Fb po prostu tworzysz post i wklejasz tyle zdjęć, ile chcesz. A Tu - nawet obrobione zdjęcie trudno wrzucić ze względu na ograniczenia w wielkości pliku. A może dałoby się jakoś naprawić te mankamenty??

Forum to przede wszystkim my - a w obecnym czasie widzę, że z forum zniknęli nawet stali bywalcy, którzy niegdyś byli jego siłą napędową - nawet w czasie posuchy. Ale cóż, każde z nas ma swe obowiązki, życie osobiste oraz swoje strony www., na które wchodzimy chętniej.

Odpowiedz do tematu