Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Autor Wiadomość
Ożywienie forum
Beatles 

Poland

Wysłany: 2015-08-28, 21:22   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

:mrgreen: :lol:

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Carycek1 

Poland

Wysłany: 2015-08-30, 18:24   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

[quote="pietras"]
Carycek1 napisał/a:
chętnie opiszę Wam swoje zagraniczne wymiany, wraz z towarzyszącymi im przygodami.
O to się przyda, mi np. Nie raz się zastanawiałem nad rozpoczęciem tego, ale nie mogę się zdecydować w końcu.

Pietras, w swoim temacie w dziale 'Przedstaw się' napisałem obszerny artykuł o wymianach zagranicznych. Mam nadzieję, że wyjaśniłem w nim Twoje wątpliwości i zachęci przy okazji innych.

W sumie ciekawe, w jaki sposób można zachęcić również cudzoziemców do korzystania z naszego forum z poszanowaniem jego zasad.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-08-30, 19:08   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Fajny artykuł, polecam!
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2015-09-02, 18:50   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

W ramach ożywiania forum (mam nadzieję, że i ten temat nie umrze śmiercią naturalną), mam 'odgrzewany' pomysł na forumowy temat, który z powodzeniem działa na jednym z forów numizmatycznych, którego jestem członkiem. Otóż temat dotyczy tzw. śmiesznych aukcji, które użytkownicy znajdują na olx.pl, allegro.pl i innych serwisach aukcyjnych. Aukcje dotyczą najczęściej monet i banknotów, bardzo często w kiepskim stanie, za mówiąc łagodnie, wygórowaną cenę, zazwyczaj z opisem napisanym tak niedbale, że trudno o to, by ręce nie opadały. Z racji różnych kategorii przedmiotów kolekcjonerskich, moglibyśmy założyć podobny temat n naszym forum, który byłby uzupełnieniem tematu "Humor i ciekawostki...', ale jednocześnie byłby osobnym tematem.

Tutaj pojawia się moje pytanie- czy pomysł nie koliduje z Regulaminem, który w końcu zabrania umieszczania linków do aukcji. Jednak wszyscy wiemy, jaki jest cel tego przepisu- uniemożliwienie dokonywania sprzedaży na FKRN. Tutaj jednak cel umieszczania linków do aukcji służyłby czemuś zupełnie innemu (naszemu poczuciu humoru), więc być może można byłoby spróbować.

Choć sam już nie mam tyle czasu na przeglądanie choćby olx'a, jak rok temu, to jednak dałbym radę podzielić się 'ogłoszeniami-ciekawostkami' raz na jakiś czas. Tym bardziej przy wsparciu innych członków :-D

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-09-02, 23:18   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Dobry pomysł ale lepiej będzie jak się przekopiuje zawartość/opis bez zbędnych linków.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

warczp 

Poland

Wysłany: 2015-09-03, 05:37   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Przez reklamy na Forum zachwiana została idea bezwymianowości, ale zgadzam się z Dominikiem: dodać obraz z ciekawą zawartością bez podawania linków.
Ostatnio zmieniony przez warczp 2015-09-03, 05:37, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-09-05, 11:50   

Carycek1, stwórz taki temat w PUBie i wrzucaj takie aukcje/ogłoszenia jako opis/tekst i pośmiejemy się razem :-D

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2015-09-05, 19:31   

Ok, już się robi :-D

Eworu 

Poland

Wysłany: 2015-09-10, 23:45   
  Rodzaj kolekcji: Breloki

Trochę mnie tu nie było i spóźniłem się z odpowiedzią ale też dodam swoją opinię. Do forum podchodzę z sentymentem bo 90% wymian zawarłem właśnie tutaj. Pozatym forum pokazało mi prawdziwą stronę kolekcjonerstwa-nie same kolekcje a ludzi którzy za tym stoją. To że wymiany są tak wspaniałe dzięki kontaktom z ludźmi. Na aukcjach czy sklepach klikamy tylko kupuj i za kilka dni przychodzi przesyłka. A tu musimy z człowiekiem porozmawiać i dzięki temu zarazem poznać. U kilku osób rozmowy dotyczące wymian zeszły na całkiem inne tory i trwały dłuuuuugo. Wracając do sedna. Jak dla mnie brakuje nam tu integracji. Jest grupa stałych użytkowników-i dopóki my nie będziemy tworzyć atmosfery, nie będziemy takim filarem to nie ściągniemy świeżej krwi. Musimy sprawić aby było tu bardziej rodzinnie-bo choć panuje tu miła atmosfera to brakuje mi czegoś. Przed swoją przerwą wpadałem tu raczej żeby przejrzeć nowe przedmioty na wymianę i nie myślałem raczej o tym by porozmawiać o zwyczajnych sprawach, nie związanych z kolekcjonerstwem w PUB-ie. Najlepiej byłoby zorganizować spotkanie forumowe- na przykład w Łodzi żeby wszyscy mieli jednakowo daleko :-D Dobrym pomysłem na ożywieniem byłoby pojawienie się na facebooku. Wiem że wielu osobom się to nie podoba ale moim zdaniem trzeba iść z duchem czasu. Młody jestem i dopóki nie założyłem tutaj konta omijałem fora szerokim łukiem. Nie wiem w zasadzie czemu-ale tak było. Jako że moje breloki to bardzo niszowy temat byłem w końcu zmuszony założyć tu konto. Dopiero potem zorientowałem że forum to super sprawa zdecydowanie lepsza od facebooka. Nie mówię tu o całkowitych przenosinach ale dobrze by było żeby nasza stronka na facebooku działa aktywnie, wymieniała się linkami z podobnymi stronami, "komentowała" posty takich stron. Na przykład https://www.facebook.com/zbierto?fref=ts . Ruch tam całkiem konkretny. Gdyby tak na przykład zacząć współpracować? Forumową gazetką trochę się zajmowałem to i stroną mogę spróbować. Swoje "Opuszcozne Zagłębie" wypromowałem i teraz mam w miare stabilną pozycję-ludzie sami podsyłają propozycje miejsc do zwiedzenia tak że mam problem by się ze wszystkim wyrobić. Nie mówię że z naszą stroną mi się uda, ale można spróbować. Tak samo można założyć współpracę z http://myvimu.com/
Strona bardzo duża a na ich forum wymian praktycznie brak. Trochę się rozpisałem :-)

warczp 

Poland

Wysłany: 2015-09-11, 08:32   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Jest w tym dużo racji.
Łódź jako miejsce spotkania byłaby sensowna - tylko raczej organizator/-rzy powinien/powinni być z tego rejonu.
Popatrzyłem na FB - widzę, że głównie to zbieracze sprzętu zmechanizowanego - piękna sprawa. Wymiana linków itp. - OK. Tylko jak widzisz aktywność na FB i Forum? Te same tematy tu i tu?

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-09-11, 12:08   

Cały czas jestem za spotkaniem forumowym :-D

Może jednak uda się nam w jednym miejscu i o tym samym czasie zebrać 10-15 osób?

Eworu 

Poland

Wysłany: 2015-09-11, 13:59   

Sposobów prowadzenia Fanpage są tysiące. Myślałem aby dodać do tego co tam teraz jest wymianę linkami z innymi stronami o podobnej tematyce. Popieram pomysł przeniesienia gazetki na forum.. Fanpage mógłby linkować te artykuły. Myślałem też o tym by wrzucać wszelkie nowe przedmioy na wymianę pojawiające się na forum tylko tu bałbym się że nie unikniemy faworyzowania co poniektórych ;-) . A co do spotkania to moglibyśmy się jakoś między sobą zgadać żeby pojechać w kilka osób. Ja wiem że przynajmniej jeden forumowicz mieszka niedaleko ode mnie. https://www.facebook.com/ogloszenia.turystyczne
Ostatnio zmieniony przez Eworu 2018-08-28, 12:38, w całości zmieniany 1 raz  

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2015-09-11, 19:03   

Moim zdaniem warto popracować, może nawet bardziej niż nad Funpage'em, nad atrakcyjnością forum jako takiego. Przede wszystkim ono jest naszym miejscem do spotkań, wymian i dyskusji kolekcjonerskich i nie tylko. Moim zdaniem na naszym forum może rzucać się w oczy stosunkowo mało rozbudowany dział nie dotyczący ściśle wymian, ale ogólnie forumowego życia. Nawet wizualnie na stronie startowej jest on marginesem, a mógłby być równorzędny w stosunku do tematów o wymianach. Odwrotnie niż na naszym forum jest np. na forach tematycznych, gdzie dział giełd i wymian jest pomocniczy w stosunku do głównego wątku. U nas jednak problemem jest różnorodność przedmiotów kolekcjonerskich, ale z drugiej strony jest to niezaprzeczalna siła forum.

Warto, abyśmy tu prezentowali nasze kolekcje. Niektórzy z nas prowadzą blogi- może warto przenieść ich treści na teren forum, w tematach o sobie, albo tworząc nowe tematy. W końcu chcemy, aby nasze kolekcje ktoś oglądał, a wiemy, że ludzie nie 'walą drzwiami i oknami', aby oglądać to, co zbieramy.

Nasze forum ma jeszcze jedną, niezaprzeczalną zaletę w porównaniu z portalami blogerskimi. Sam rok temu chciałem prowadzić bloga z prawdziwego zdarzenia, takie 'z jajem'. Zanim jednak zacząłem tworzyć, postanowiłem przeczytać długie regulaminy, na które trzeba było wyrazić zgodę, by zacząć pisać. W umowach wszystkich portali, jakie odwiedziłem, były zapisy o tym, że z chwilą publikacji wpisu, wpis przestaje być własnością autora, a staje się własnością portalu. I to portal mógł później tym artykułem dysponować, publikować w prasie, Internecie itd. Na naszym forum pod tym względem jesteśmy bezpieczni, a nawet możemy znaleźć więcej potencjalnych czytelników. Niedoścignionym wzorem jest tu Dominik, który na bieżąco prezentuje swoje nowe nabytki. Jednak każdy z nas, kto coś zbiera, może zrobić kilka zdjęć swoich 'najdroższych drobiazgów' i napisać o nich kilka słów.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-09-11, 23:25   

Jeśli będziemy reklamować w różnych miejscach nasze forum to może to za jakiś czas przynieść efekt w postaci nowych użytkowników.
U nas się zdecydowanie więcej wymienia niż prezentuje. Są strony gdzie głównie się prezentuje a przy okazji wymienia.

A u nas na forum powinno się więcej używać działu "Przedstaw się" właśnie do prezentacji własnych zbiorów.

Nie muszą to być wszystkie zbiory ale jakąś część lub mały wycinek po to aby pokazać innym czym człowiek sie interesuje, czego poszukuje a co nowego zdobył.

Ja tam lubię się chwalić... i nie wstydzę się tego :-D

Dzięki Carycek1 za miłe słowa ale wzorem nie jestem :roll:

Ale jeśli się jest systematycznym i konsekwentnym to można stworzyć jakąś w miarę bieżącą bazę swoich zbiorów. Przydaje się nawet do podziękowań za wymiany i prezenty.

Rozpisałem się.

Byłbym za tym aby kolekcjonerów ściągać tutaj na wymiany niż wychodzić na zewnątrz np. na FB ale tam można by się jakoś dodatkowo zareklamować że tutaj sobie siedzimy i coś fajnego robimy.

Zrymowało się :-D
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2015-09-11, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  

Beatles 

Poland

Wysłany: 2015-09-12, 08:06   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

Carycek napisał:
Warto, abyśmy tu prezentowali nasze kolekcje. Niektórzy z nas prowadzą blogi- może warto przenieść ich treści na teren forum, w tematach o sobie, albo tworząc nowe tematy. W końcu chcemy, aby nasze kolekcje ktoś oglądał, a wiemy, że ludzie nie 'walą drzwiami i oknami', aby oglądać to, co zbieramy.

Przecież do czegoś takiego służyła gazetka, której do tej pory nie ma.
Sam z niecierpliwością czekam na ostatni numer w którym zaprezentowałem swoją kolekcję widokówek(wcześniej figurki piesków).
Dlatego uważam, że gazetka powinna zostać w takim stanie jak była - właśnie do chwalenia się swoimi zbiorami, a dział "przedstaw się" do rzeczywistego przedstawiania się, typu: jestem taki a taki, interesuję się tym i tym", a jeśli znudzi nas zbieranie czegoś, co nieraz się zdarza, właśnie poinformowanie w tym miejscu.
Gorzej z redaktorami, bo było ich już wielu, a kolejnych brak. Może powinno się zobowiązywać redaktora który w danej chwili prowadzi gazetkę, że przestanie ją redagować, ale dopiero w chwili gdy pojawi się ktoś na jego miejsce?
Sam chętnie bym się tego podjął z racji wolnego czasu, ale niestety nie potrafię.
Podsobnym zaśmiecaniem forum uważam (o czym już pisałem) zamieszczanie zgłoszeń pt. "oczekuję na propozycje, mam do wymiany" itd w Shotubox-ie. Jakoś zauważyłem, że niektórzy z naszych użytkowników z uporem maniaka tam zamieszczaja swoje propozycje. Może Doiminik i inni moderatorzy powinni usuwać stamtąd tego typu wpisy bez zamieszczania ich w odpowiednich miejscach.? Nauczyłoby to innych dokładnie czytać i zgłaszać swoje propozycje w odpowiednich działach. Fajnie jest natomiast zamieszczać tam powiadomienia jakie już zauważyłem - "jadę, mogę postarać się, czy ktoś reflektuje" itp.

warczp 

Poland

Wysłany: 2015-09-12, 10:08   

Czyli na ile rozumiem to na spotkanie reflektują:
Eworu (Dąbrowa Górnicza)
domimuseums (Warszawa)
warczp (Swarzędz)
Patrząc na mapę "środkiem ciężkości" ;-) tych trzech miast jest rejon Piotrkowa Trybunalskiego.

pol_miasta-zaznaczone.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 265,69 KB

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-09-12, 11:10   

To dopisujemy kto jeszcze byłby chętny spotkaniem a Przemek przygotuje wypośrodkowane miejsce spotkania na mapie Polski (mam nadzieję że ktoś z Alaski nie przesunie nam spotkania o kilka tysięcy km na wschód lub zachód) ;-)

pietras 

Poland

Wysłany: 2015-09-12, 21:02   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

To może byście zrobili(wy bo ja nie mogę) to spotkanie tuż obok w Łodzi, przy okazji tej wielkiej giełdy kolekcjonerskiej? Ktoś odważny stanąłby tam przy wejściu z transparentem rozpoznawczym collections i przy okazji byłaby taka reklama :-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-09-12, 21:11   

O jakiej giełdzie piszesz i kiedy ona jest?
Mogę przynosić napoje chłodząco-orzeźwiające dla osób trzymających transparent ;-)

Ale czy ten transparent będzie nam potrzebny?
Znaczy przydałby się i można ściepę na niego zrobić.

Ile kosztuje zrobienie koszulki z nadrukiem?

Beatles 

Poland

Wysłany: 2015-09-12, 21:55   

Przez chwilę nie mogłem dostać się na forum z powodu jakiegoś robienia kopii (tak zrozumiałem to z angielskiego). Teraz jak wszedłem, widzę inny układ w postach (w PUB-ie. Czy Wy też to zauważyliście?
I shoutboxa też nie ma - puste pole.
Ostatnio zmieniony przez Beatles 2015-09-12, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-09-12, 22:43   

U mnie wszystko po staremu i na swoim miejscu.

Beatles 

Poland

Wysłany: 2015-09-12, 22:55   

U mnie już też, ale Shoutboxa nadal nie ma. Puste pole.

Eworu 

Poland

Wysłany: 2015-09-13, 18:37   

Co do samej gazetki to ja nadal mogę ją redagować,do końca września mam wakacje. Mam kilka swoich artykułów które nie są na temat stricte kolekcjonerski i w każdej chwili mogę spróbować machnąć coś o kolekcjonerstwie. Ale sam jeden gazetki nie stworzę. Kilka osób nadal się tym tematem zajmuje i bardzo im za to dziękuje, ale chyba to nadal za mało by wydać kolejny numer. A co do spotkania to wstępnie mogę też do Warszawy pojechać-ale nie ukrywam że wolałbym bliżej.

warczp 

Poland

Wysłany: 2015-09-14, 04:43   

Eworu napisał/a:
A co do spotkania to wstępnie mogę też do Warszawy pojechać-ale nie ukrywam że wolałbym bliżej.

Uwzględniając chętne osoby rejon Łódź-Piotrków jest sensowny :-)

pietras 

Poland

Wysłany: 2015-09-14, 13:35   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Myślałem o tej giełdzie ale nie wiem czy następna też tam będzie http://gieldakolekcjonerska.com.pl/

warczp 

Poland

Wysłany: 2015-09-14, 13:57   

Niby ma być w listopadzie.

lynx007 

Poland

Wysłany: 2015-09-17, 11:49   
  Rodzaj kolekcji: Rysie

Hej

Witam Wszystkich po długiej przerwie spowodowanej przeprowadzką. Najpierw remont generalny części domu, potem pakowanie, przeprowadzka i rozpakowywanie. Kolekcjonerstwo musiałem na jakiś czas zawiesić. Do tej pory siedzę jeszcze na kartonach - a te z kolekcjami są na samym końcu listy niestety. Swoją drogą jak już spakowałem wszystkie kolekcje w kartony to sterta wyszła wręcz imponująca (niestety tylko dla mnie - żona co nieco zgrzyta zębami :-) )
Krótko mówiąc: przeprowadzka po 7 latach mieszkania w jednym miejscu (z małymi dzieciakami) = masakra.

Na razie wymieniać się jeszcze nie mogę (patrz opis wyżej), ale chciałem zobaczyć co się dzieje na forum - a tu widzę zebrał sie sztab kryzysowy! Chętnie dołączę.

Ilość wątków poruszona tutaj jest ogromna i na pewno do wszystkich się nie odniosę (a prznajmniej nie od razu).
1. Idea tego forum - czyli wymiany a nie kupno/sprzedarz to dla mnie jeden z najważniejszych atutów.
2. Różnorodność kategorii to również atut. W przypadku mojej kolekcji (rysie) ciężko byłoby mi logować na dedykowanych forach (pocztówkowych, zapałkowych, banknotowych i innych ...owych) - zwyczajnie bym się w loginach i hasłach pogubił. Tu mam wszystko w jednym miejscu.
3. Jestem za spotkaniem "na żywo"! Proszę mnie dopisać do listy:
lynx007 (Jaworzno) - tak tak. Już nie mieszkam w Chrzanowie...
4. O stronie internetowej którą tworzę, chwaliłem się już paru osobom. Niestety jakoś skończyć jej nie mogę, a przedmiotów w kolekcji przybywa, wiec stronka staje się coraz bardziej nieaktualna pomimo iż nie została jeszcze opublikowana :-) Niemniej jedną z pierwszych rzeczy jakie na niej zrobiłem to naniosłem info o naszym forum.
5. Ja również jestem niefejsbukowy i nie ma to nic wspólnego z wiekiem, duchem czasu i tym podobnym kwestom. Po prostu nie. Od tego są fora kolekcjonerskie (np na Colnect jestem od czasu gdy była to jeszcze strona w wersji beta, a facebooka w Polsce jeszcze nie było :-) )
6. Przyszedł mi do głowy pomysł na ożywienie forum (tak na szybko, bez przemyślenia jego konsekwencji czy dokładnych zasad). Ale najpierw opis problemu:
Często mamy przedmiot X który interesuje kolekcjonera A, tyle że kolekcjoner A nie ma nic dla nas. Ma za to przedmiot Y który interesuje kolekcjonera B. Kolekcjoner B nie ma nic dla Kolekcjonera A, ale ma coś dla nas. [koła tego typu są raczej większe...]
Rozwiązanie: Możnaby wprowadzić system punktowy/kredytowy. Wysyłasz coś innemu kolekcjonerowi i nie dostajesz od niego nic w zamian, ale dostajesz punkty które możesz potem wykorzystać i za nie "kupić" coś od kolejnego kolekcjonera. Użyłem słowa "kupić" ale tak naprawdę jest to wymiana typu pre-paid :-)
Tradycyjne wymiany 1:1 nadal byłby podstawą. Na metodę "punktową" można by się było zgadzać w przypadku przedmiotów na których nam zbytnio nie zależy, rozważamy pomysł aby je wyrzucić, czy po prostu chcemy komuś sprawić radość wysyłając jakiś przedmiot do jego kolekcji. Dzięki systemowi "punktów" byłaby nadzieja że coś kiedyś w zamian do nas trafi, a jednocześnie nie zalegałyby u nas tony niepotrzebnych rzeczy które kiedyś może z kimś uda nam się wymienić :-)
Nie wiem tylko czy nasze forum byłoby w stanie udźwignąć (technicznie) taki system.

Na dziś może tyle...
S.

warczp 

Poland

Wysłany: 2015-09-18, 13:01   

lynx007 napisał/a:
3. Jestem za spotkaniem "na żywo"! Proszę mnie dopisać do listy:
lynx007 (Jaworzno) - tak tak. Już nie mieszkam w Chrzanowie...

To pewnie Ty jesteś ten: "przynajmniej jeden forumowicz", który "mieszka niedaleko ode mnie"
:-)
lynx007 napisał/a:
4. O stronie internetowej którą tworzę, chwaliłem się już paru osobom. (...) Niemniej jedną z pierwszych rzeczy jakie na niej zrobiłem to naniosłem info o naszym forum.

Super!
lynx007 napisał/a:
6. Przyszedł mi do głowy pomysł na ożywienie forum(...).
Często mamy przedmiot X który interesuje kolekcjonera A, tyle że kolekcjoner A nie ma nic dla nas. (...) Możnaby wprowadzić system punktowy/kredytowy. Wysyłasz coś innemu kolekcjonerowi i nie dostajesz od niego nic w zamian, ale dostajesz punkty które możesz potem wykorzystać i za nie "kupić" coś od kolejnego kolekcjonera. Użyłem słowa "kupić" ale tak naprawdę jest to wymiana typu pre-paid :-)

Kiedyś był podobny pomysł. Ogólnie jestem za choć podejrzewam, że może się on najlepiej sprawdzić do fantów "średniopopularnych". Przedmioty najpopularniejsze bardzo często wymieniane są na przednioty z tego samego gatunku, a przedmioty trudniej dostępne lub takie, które wydają się trudniej dostępne (nie szukając daleko np. korki) nadal by takimi pozostały. Ale jeśli to dałoby się sensownie ogarnąć to jestem za.
I kontynuując myśl przyszło mi do głowy: nowi użytkownicy, o których nic jeszcze nie wiadomo byliby na tych samych prawach?

warczp 

Poland

Wysłany: 2015-09-20, 09:58   

Eworu (Dąbrowa Górnicza)
domimuseums (Warszawa)
warczp (Swarzędz)
lynx007 (Jaworzno)

"Środek ciężkości" przesunął się w dół :-)
To by wychodziło... Radomsko!
Hmmm... Był/jest (niepotrzebne skreślić) na Forum Użytkownik z Radomska...

pol_miasta-zaznaczone.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 264,47 KB

bocian583 

Poland

Wysłany: 2015-09-20, 11:51   
  Rodzaj kolekcji: karty Panini, 2 NG, żetony, dukaty lokalne, monety

Ja też jestem chętny na spotkanie.

Odpowiedz do tematu