Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: darmo, klubow, odznaki

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: interfan
2011-12-30, 09:51
Odznaki od klubów za darmo
Gość

Wysłany: 2011-12-30, 01:44   Odznaki od klubów za darmo

Ostatnio miewam problemy ze spaniem w związku z czym postanowiłem zabrać się za wysyłanie maili do klubów i federacji piłkarskich z prośbą o wysłanie odznaki z herbem klubu/federacji wiernemu kibicowi:)

Jak się dziś okazało, wysłałem w sumie około 250 maili ;o Objechałem wszystkie pierwszoligowe zespoły angielskie, hiszpańskie, francuskie, niemieckie, włoskie, holenderskie, szkockie, parę zespołów z Rosji, Ukrainy, Czech, Szwajcarii, Belgii, Austrii, Grecji, Portugalii, Danii oraz rzecz jasna polska Ekstraklasa + 1. liga. Do tego wszystkie federacje europejskie oraz kilka pozaeuropejskich.

Wysyłanie rozłożyłem na dwie noce, łącznie około 6 godzin (28-29 grudnia).

Oczywiście, większość adresów mailowych w okresie międzyświątecznym ma "wolne", więc traktowany byłem z automatu odpowiedziami typu "Proszę czekać na odpowiedź po Nowym Roku".

Jedynie HSV, Borussia Dortmund, West Bromwich, Manchester United :( , Flota Świnoujście oraz Motherwell zastrzegły od razu, że nie wysyłają pamiątek z racji zbyt dużego zainteresowania lub z zasady.

Jest jednak światełko w tunelu na sensowność tego typu działań. Mianowicie, dostałem dziś e-mail z polskiego klubu w którym uprzejma Pani poinformowała mnie, że takowa odznaka została przez nią wysłana pod wskazany przeze mnie adres.

Sądzę, że warto było posiedzieć nieco dłużej niż chwilę nad wysyłaniem maili, gdyż można wzbogacić kolekcję o coś najcenniejszego - odznaki prosto od klubów.

O dalszym rozwoju wydarzeń będę starał się informować.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Gość 2012-06-20, 03:01, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Maisto50 

Poland

Wysłany: 2011-12-30, 17:08   
  Rodzaj kolekcji: Monety

Pomysł dobry, jednak w dziedzinie piłki nożnej dużo nie dostaniesz. :)
Z polskich klubów Korona Kielce chętnie wysyła, choć czasami prosi o wysłanie koperty zwrotnej.
Także życzę powodzenia i proszę Cię o prowadzenie statystyk w tym temacie co, kiedy i od kogo dostałeś, bo sam jestem tym zainteresowany.

Wkrótce, bo na feriach zamierzam zabrać się za mailowanie do browarów na całym świecie. Cel? Otrzymanie etykiet, kapsli, otwieraczy, smyczy i innych gadżetów.

P.S. Proponuję ci poszukać trochę w Googlach osób które także zbierają pamiątki sportowe.

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2011-12-30, 17:12   
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki

Ja kiedys wyslalem emaile do wszystkich klubow ekstraklasy o wizytowki ludzi zwiazanych z klubami (glownie chodzilo mi o wizytowki prezesow). Nie odpisal zaden klub. Tak samo mialem z wizytowkami eurodeputowanych. Na 50 europoslow odpisalo mi czworo, z czego tylko trzy przyslaly.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-12-30, 18:34   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Maisto50, gdybyś pisał maile do browarów to pytaj również o piny bo często te większe mają swoje muzea przy owych zakładach browarniczych. Byłbym zainteresowany takimi pinami.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Gość

Wysłany: 2012-01-02, 22:48   

Co do dalszego rozwoju wydarzeń, dostałem emailowe odmowy od Ruchu Radzionków, Sochaux oraz FSV Mainz. Z kolei Maccabi Haifa wysłało mi zdjęcie drużyny w dużej rozdzielczości o raz programy meczowe w pdf ;)

Kolejny pozytyw: pierwsza federacja potwierdziła już wysłanie pamiątek do mnie. A więc póki co skuteczność 1klub/1federacja.

No i przyszedł już PIN od Korony Kielce:)

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 16:53   

---
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-02-21, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  

Gość

Wysłany: 2012-01-03, 20:38   

3 stycznia 2012:

Vfl Wolfsburg - odsyłają do sklepu online, ewentualnie można wysłać zwrotną kopertę, aby otrzymać 3 karty z autografami

FC Sevilla - trzeba wysłać im kopertę zwrotną wtedy być może spełnią prośbę

DC United
- potrzebują adresu w Stanach na który wyślą fan pack, gdyż nie prowadzą wysyłek poza USA

O zdobytych za darmo odznakach informuję tylko pojedyncze osoby mailowo. Rozpowszechnianie tej informacji zmniejsza możliwość otrzymywania odznak przez kolekcjonerów.

Gość

Wysłany: 2012-01-05, 17:52   

Relacja z ostatnich dwóch dni na
http://wk1987.blox.pl/html
Zapraszam:)

Gość

Wysłany: 2012-01-06, 21:30   

No i moja dobra rada dla wszystkich, którzy podejmują się masowego wysyłania maili do klubów i federacji. Nie wysyłajcie dokładnie tego samego maila do wszystkich. Umieśćcie w mailu przynajmniej jedno zdanie, w którym zawiera się nazwa danego klubu. Oczywiście przy wysyłaniu do następnych możecie zmieniać już tylko ową nazwę.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2012-01-06, 23:25   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Dlaczego jest taka zależność? Czy chodzi tu o podanie nazwy danego klubu lub federacji bo przecież reszta tekstu jest ta sama?
Pytam bo sam jestem zainteresowany tą technika wysyłania tyle że ja się nie bawię w wysyłania maila do jednego muzeum tylko wysyłam ten sam tekst do 30 różnych muzeów wpisując ich adresy w "ukrytych kopiach do". Gdybym zaczął wysyłać do każdego, oddzielnie z nazwą danego muzeum w treści, to zajęte będę miał wszystkie wieczory do emerytury...
Ale klubów i federacji jest znacznie mniej :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

Gość

Wysłany: 2012-01-09, 17:39   

No jest dużo więcej roboty, ale wydaję mi się, że w paru przypadkach może to przesądzić o wysłaniu paczki z pamiątkami. Taka jest moja rada, po wysłaniu moich maili nie zawsze otrzymuję odznaki, ale dosyć często przychodzą w ogóle jakiekolwiek odpowiedzi i pamiątki od klubów. I nie zgodzę się ze twierdzeniem wielu "internetowych specjalistów", którzy twierdzą, że po wysłaniu maili nie można liczyć na ciekawe pamiątki.

Dziś przyszła kolejna odznaka, szczegóły na blogu. Zapraszam.

Przy moich obecnych obowiązkach mam mało czasu, więc póki co będę prowadził samego bloga, na forum mam nadzieję niedługo powrócić:)
Ostatnio zmieniony przez Gość 2012-01-09, 17:49, w całości zmieniany 1 raz  

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-01-18, 13:07   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

Chyba tez sie zaczne w to bawic. Na poczatek wyslalem meila do 10 niemieckich klubow zuzlowych. Ciekaw jestem czy bedzie jakis odzew.
Pozdrawiam
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2012-01-18, 13:31   

Uwaga - to wciąga :-D

Szczególnie jeśli na początku otrzymasz kilka przesyłek z interesującymi Cię gadżetami, w tym wypadku odznakami żużlowymi.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-01-18, 13:50   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

No jesli o mnie i o kluby zuzlowe chodzi to nie widze problemu.

Nawet jak bym "obskoczyl" wszystkie kluby z Europy to i tak w sumie nazbiera sie ich tylko tyle co klubow pilkarskich z jednego wojewodztwa.
Problem mielaem zeby znalezc 10 niemieckich, ktore wiem, ze jakos dzialaja.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

Odpowiedz do tematu