Collections.pl uywa cookies w celu uatwienia uytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przegldarki, to zgadzasz si na ich uywanie oraz zapisywanie w pamici urzdzenia.

Wicej informacji znajdziesz w Polityce prywatnoci.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych Strona Gwna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieñców!

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: grawerowanym, logo, miecz, stary

Autor Wiadomo
Przesunity przez: domimuseums
2016-05-30, 17:12
Miecz stary z grawerowanym logo
1angel 

Poland

Wysany: 2016-05-30, 13:30   Miecz stary z grawerowanym logo
  Rodzaj kolekcji: starocie

Witam,
Po pradziadku odziedziczy³em miecz , nie znam siê i nie wiem jakiego jest pochodzenia , posiada wygrawerowane logo , d³ugo¶æ to ok. 78-79cm bez rêkoje¶ci szeroko¶æ w najszerszym miejscu 4,5cm . Rêkoje¶æ prawdopodobnie nie jest od niego , resztê widaæ na zdjêciach , by³bym wdziêczny za jak±¶ podpowied¼ co do jego pochodzenia .

http://imgur.com/a/KAoSj

pozdrawiam.

Pomó¿ g³odnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
MarcinW 

Poland

Skd: Radomsko
Wysany: 2016-05-30, 13:45   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Made in Azja

pietras 

Poland

Skd: Lublin
Wysany: 2016-05-30, 16:33   
  Rodzaj kolekcji: zapa³ki reklamowe

Mix niepasuj±cych do siebie tandetnych zdobieñ z ró¿nych epok i kultur. Rdza pewnie te¿ sztuczna. Nikt tego nie kupi, czego bêdziesz próbowa³ po skasowaniu twojego konta za obchodzenie zakazu identyfikacji dla nowych.

domimuseums 

Poland

Skd: Warszawa
Wysany: 2016-05-30, 17:27   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, s³upki z nakrêtk± i inne...

Identyfikowaæ mo¿e ale ju¿ o wycenê nie mo¿e pytaæ.

1angel, napisz nam co¶ o sobie, przedstaw siê, sk±d jeste¶, jakie masz zainteresowania, co zbierasz ze staroci. Nas to interesuje.

W którym roku urodzi³ siê pradziadek?
Sk±d ma ten miecz?

Widzê tu jakie¶ dwie g³owy okryte w przy³bice i dwug³owego or³a.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie s± muzea, memoria³ów, oceanariów, zoo, z Syrenk± warszawsk±, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest ju¿ 5 000 szt.
Je¶li posiadacie - proszê o kontakt!

1angel 

Poland

Wysany: 2016-05-30, 19:18   
  Rodzaj kolekcji: starocie

Wyceniaæ nie mam zamiaru bo nie planuje go sprzedaæ , a jedynie skompletowaæ lub przynajmniej przybli¿yæ do stanu w którym cieszy³by oko na pó³ce . Co do tej rêkoje¶ci to sam przypuszcza³em , ¿e nie jest od niego bo nie pasuje tak jak powinna , a oryginalna pewnie zosta³a zgubiona gdy¿ ten "cypelek" jest u³amany i prawdopodobnie kiedy¶ komu¶ spad³a .
Co do mojej osoby to w wolnej chwili nadrobiê zaleg³o¶æ i w odpowiednim dziale opisze dok³adnie swoje zainteresowania , a tak pokrótce mieszkam w woj. mazowieckim , zbieram g³ównie zabytkowe motocykle ale pasja do staroci powoli przechodzi na inne dziedziny i w kolekcji przybywa przedmiotów ró¿nych kategorii , g³ównie z okresu PRL i 2 wojny ¶wiatowej .
Co do pradziadka urodzi³ siê w 1911 , do 1943 zamieszkiwali na terenie obecnej ukrainy pó¼niej uciekli do polski , niestety nie mam ju¿ mo¿liwo¶ci spytaæ go o pochodzenie tego miecza ale na tyle ile siêga moja pamiêæ wiem ¿e u niego le¿a³ . Brat odziedziczy³ szable i mundur wojskowy gdy¿ pradziadek by³ u³anem , ja natomiast wybra³em zabytkowy motocykl a przy okazji wzi±³em ten miecz .
Stara³em siê znale¼æ jakie¶ zdjêcia podobnych orê¿y jednak z takim logiem nigdzie nie rzuci³o mi siê w oko wiêc nawet nie wiem jak± rêkoje¶æ mo¿na by szukaæ lub ew dorabiaæ . Ostrze pokryte jest nalotem rdzy i te wizerunki ukaza³y siê dopiero po oczyszczeniu . Produkcji przez ma³e ¿ó³te r±czki nie wykluczam , aczkolwiek jako¶æ stali zdecydowanie by temu przeczy³a , czêsto mam styczno¶æ z czê¶ciami do motocykli produkowanymi w tamtych rejonach . Pozwolê sobie jeszcze dopytaæ czy w tamtych czasach by³y w ogóle praktykowane takie zdobienia mieczy ?

domimuseums 

Poland

Skd: Warszawa
Wysany: 2016-05-30, 20:56   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, s³upki z nakrêtk± i inne...

O jakim logo piszesz? Mo¿e ja go nie widzê albo masz na innym zdjêciu.

Co¶ mi nie pasuje w tym mieczu.
Mo¿liwe ¿e to jaka¶ tandeta ale niekoniecznie chiñszczyzna.
Ale nie jestem ¿adnym znawc± tematu...

Napisz co¶ o tych motocyklach je¶li to nie tajemnica. Ciekawy jestem co ciekawego odziedziczy³e¶ i czy jest na chodzie? :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie s± muzea, memoria³ów, oceanariów, zoo, z Syrenk± warszawsk±, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest ju¿ 5 000 szt.
Je¶li posiadacie - proszê o kontakt!

pietras 

Poland

Skd: Lublin
Wysany: 2016-05-31, 15:10   
  Rodzaj kolekcji: zapa³ki reklamowe

domimuseums napisa/a:
Co¶ mi nie pasuje w tym mieczu
Mo¿e g³owa greckiego hoplity albo to sama Atena, nad ni± chiñskie smoki a nad nimi carski, dwug³owy orze³? :-D

MarcinW 

Poland

Skd: Radomsko
Wysany: 2016-05-31, 20:23   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Kiedy dok³adnie wszed³ Ci on w rêce?

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw