Collections.pl uywa cookies w celu uatwienia uytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przegldarki, to zgadzasz si na ich uywanie oraz zapisywanie w pamici urzdzenia.

Wicej informacji znajdziesz w Polityce prywatnoci.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych Strona Gwna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieñców!

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: metaxa, pudelka

Autor Wiadomo
metaxa
metaxa 

Poland

Skd: Bydgoszcz
Wysany: 2012-02-24, 23:57   metaxa
  Rodzaj kolekcji: pude³ka po papierosach

Witajcie, jestem Ewa i jaraj± mnie pude³ka po papierosach :mrgreen: . Moja przygoda z tym rodzajem kolekcji rozpoczê³a siê w 1 klasie liceum kiedy to na chodniku przed szko³± le¿a³o pude³ko po West Ice z limitowanej edycji M¦ 2006, by³y to pude³ka z twarzami ludzi pomalowanymi we flagi ró¿nych krajów, to akurat mia³o Brazyliê. Spodoba³o mi siê pude³eczko, nie by³o zniszczone ani brudne, wiêc je sobie wziê³am. Raczej nie zbieram pude³ek po ulicach, to by³ jedyny przypadek :lol: . Swoj± kolekcjê najczê¶ciej zasilam na ró¿nych forach (poprzez wymiany), b±d¼ pomagaj± moi znajomi-palacze oraz rodzina :mrgreen:

*Podobaj± mi siê te stare pude³ka do lat '80 i '90; z prze³omu wieku XIX/XX, maj± w sobie to co¶ :)

*Oprócz takich "antyków", bardzo interesuj± mnie pude³ka z edycji limitowanych, niestety wszystkie serie mam niepe³ne.

*No i w koñcu pude³ka zagraniczne, najlepiej takie rodzime, które nie maj± polskich odpowiedników, czyli takie które nie s± ogólno¶wiatowe (nowe i stare) s± równie¿ u mnie wysoko w tabeli.

Natomiast nie poci±gaj± mnie pude³ka te zwyk³e, bardziej wspó³czesne, oczywi¶cie mam je w kolekcji, ale tylko dlatego, ¿e za kilkana¶cie-kilkadziesi±t lat bêd± ju¿ nieuchwytne i osi±gn± warto¶æ kolekcjonersk± :)

Pude³eczek mam na razie malutko ok.400

*W mojej kolekcji znajnuje siê równie¿ kilka pude³ek i puszek po cygaretkach.

Oto kilka okazów z moich zbiorów. Kilka ciekawszych pude³ek
Popularne s± wci±¿ pe³ne i oryginalnie zapakowane, z roku ok.1981-83
Limitowane edycje Route66 i West s± jak widaæ niepe³ne niestety, ale wci±¿ polujê na brakuj±ce pude³ka.
Moim ulubieñcem jest pude³ko po rosyjskich papierosach Cпутник (Sputnik) na ostatnim zdjêciu 3cie od lewej górny rz±d, jest to limitowane opakowanie wydane w okazji wystrzelenia £ajki w kosmos, by³y wypuszczone na rynek ok. roku 1957 w ZSRR, w ¶rodku na papierku ochronnym (otwieraj± siê jak zwyk³e pude³ko) jest rysunek g³owy £ajki.

*Tutaj ca³a moja kolekcja

Na wymianê mam:
- Pude³ka, które mi siê dubluj± (niestety tylko z tych wspó³czesnych). Pude³ko za pude³ko.
- Bilety komunikacji miejskiej z Bydgoszczy luknij sobie
- Owijki po cukierkach
- Kilka monet
- Trochê Lego
- Pocztówki ze zwierzêtami (g³ównie psy i koty)
- smyczka BOLS
- kilka naklejek z Pingwinami z Madagaskaru
- cukry
- smycze bols i zawisza bydgoszcz
Wszystko do obejrzenia tutaj Na wymianê

Je¶li nie znalaz³e¶ tu nic ze swoich zbiorów a posiadasz pude³ka po papierosach na wymianê, napisz PW, bo istnieje mo¿liwo¶æ, ¿e mam co¶ co Ciebie interesuje a nie wpisa³am tego na listê (nigdy nie wiadomo co ludzie kolekcjonuj± :P
Ostatnio zmieniony przez metaxa 2013-05-28, 17:25, w caoci zmieniany 15 razy  

Pomó¿ g³odnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
wiwern 

Poland

Wysany: 2015-10-23, 07:13   
  Rodzaj kolekcji: brak

Szkoda,¿e linki prowadz± do pustych stron :-(

kemustek 

Poland

Skd: Gdañsk
Wysany: 2015-11-10, 18:15   
  Rodzaj kolekcji: Karty SIM, Pude³ka zapa³ek, Papierosy

Te¿ bym chêtnie zobaczy³ Twoj± kolekcjê, ale galerie nie dzia³aj±.

Wybierasz siê za granicê? Pamiêtaj siê o mnie i przywie¼ mi papierosy.

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: