Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: metaxa, pudelka

Autor Wiadomość
metaxa
metaxa 

Poland

Wysłany: 2012-02-24, 23:57   metaxa
  Rodzaj kolekcji: pudełka po papierosach

Witajcie, jestem Ewa i jarają mnie pudełka po papierosach :mrgreen: . Moja przygoda z tym rodzajem kolekcji rozpoczęła się w 1 klasie liceum kiedy to na chodniku przed szkołą leżało pudełko po West Ice z limitowanej edycji MŚ 2006, były to pudełka z twarzami ludzi pomalowanymi we flagi różnych krajów, to akurat miało Brazylię. Spodobało mi się pudełeczko, nie było zniszczone ani brudne, więc je sobie wzięłam. Raczej nie zbieram pudełek po ulicach, to był jedyny przypadek :lol: . Swoją kolekcję najczęściej zasilam na różnych forach (poprzez wymiany), bądź pomagają moi znajomi-palacze oraz rodzina :mrgreen:

*Podobają mi się te stare pudełka do lat '80 i '90; z przełomu wieku XIX/XX, mają w sobie to coś :)

*Oprócz takich "antyków", bardzo interesują mnie pudełka z edycji limitowanych, niestety wszystkie serie mam niepełne.

*No i w końcu pudełka zagraniczne, najlepiej takie rodzime, które nie mają polskich odpowiedników, czyli takie które nie są ogólnoświatowe (nowe i stare) są również u mnie wysoko w tabeli.

Natomiast nie pociągają mnie pudełka te zwykłe, bardziej współczesne, oczywiście mam je w kolekcji, ale tylko dlatego, że za kilkanaście-kilkadziesiąt lat będą już nieuchwytne i osiągną wartość kolekcjonerską :)

Pudełeczek mam na razie malutko ok.400

*W mojej kolekcji znajnuje się również kilka pudełek i puszek po cygaretkach.

Oto kilka okazów z moich zbiorów. Kilka ciekawszych pudełek
Popularne są wciąż pełne i oryginalnie zapakowane, z roku ok.1981-83
Limitowane edycje Route66 i West są jak widać niepełne niestety, ale wciąż poluję na brakujące pudełka.
Moim ulubieńcem jest pudełko po rosyjskich papierosach Cпутник (Sputnik) na ostatnim zdjęciu 3cie od lewej górny rząd, jest to limitowane opakowanie wydane w okazji wystrzelenia Łajki w kosmos, były wypuszczone na rynek ok. roku 1957 w ZSRR, w środku na papierku ochronnym (otwierają się jak zwykłe pudełko) jest rysunek głowy Łajki.

*Tutaj cała moja kolekcja

Na wymianę mam:
- Pudełka, które mi się dublują (niestety tylko z tych współczesnych). Pudełko za pudełko.
- Bilety komunikacji miejskiej z Bydgoszczy luknij sobie
- Owijki po cukierkach
- Kilka monet
- Trochę Lego
- Pocztówki ze zwierzętami (głównie psy i koty)
- smyczka BOLS
- kilka naklejek z Pingwinami z Madagaskaru
- cukry
- smycze bols i zawisza bydgoszcz
Wszystko do obejrzenia tutaj Na wymianę

Jeśli nie znalazłeś tu nic ze swoich zbiorów a posiadasz pudełka po papierosach na wymianę, napisz PW, bo istnieje możliwość, że mam coś co Ciebie interesuje a nie wpisałam tego na listę (nigdy nie wiadomo co ludzie kolekcjonują :P
Ostatnio zmieniony przez metaxa 2013-05-28, 17:25, w całości zmieniany 15 razy  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
wiwern 

Poland

Wysłany: 2015-10-23, 07:13   
  Rodzaj kolekcji: brak

Szkoda,że linki prowadzą do pustych stron :-(

kemustek 

Poland

Wysłany: 2015-11-10, 18:15   
  Rodzaj kolekcji: Karty SIM, Pudełka zapałek, Papierosy

Też bym chętnie zobaczył Twoją kolekcję, ale galerie nie działają.

Wybierasz się za granicę? Pamiętaj się o mnie i przywieź mi papierosy.

Odpowiedz do tematu