Collections.pl uywa cookies w celu uatwienia uytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przegldarki, to zgadzasz si na ich uywanie oraz zapisywanie w pamici urzdzenia.

Wicej informacji znajdziesz w Polityce prywatnoci.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych Strona Gwna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieñców!

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: aparat fotograficzny, fotokolekcja, obiektyw, sprzet fotograficzny

Autor Wiadomo
Fotokolekcja
fotokolekcja 

Poland

Skd: Pa³uki
Wysany: 2013-11-26, 20:53   Fotokolekcja
  Rodzaj kolekcji: kolekcjoner aparatów

Witam serdecznie, od kilku lat zbieram stare aparaty i sprzêtu fotograficzny - mam ponad 60 sztuk aparatów, plus dodatkowe obiektywy, lampy b³yskowe, ¶wiat³omierze, ksi±¿ki itp., itd.. Za³o¿y³em niedawno blog pod adresem http://fotokolekcja.blog.pl/ i zamieszczam tam opisy, zdjêcia i recenzje aparatów z mojej kolekcji. Najstarszy aparat z mojej kolekcji ma ponad 100 lat i jest to mieszkowy Kodak - posiadam jeszcze kilka aparatów, którym niewiele brakuje do stu lat, tak¿e my¶lê, ¿e na blogu jest co ogl±daæ i co czytaæ. Posiadam wiele ciekawych aparatów, trudno dostêpnych w Polsce, kilka aparatów mam przywiezionych ze Skandynawii, a ten ponad 100 letni Kodak jest z Czech. Opisuj±c aparaty staram siê, aby tekst by³ jak najbardziej zrozumia³y nawet dla laika. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do odwiedzin bloga.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr K.

Ostatnio opisywa³em aparat Beroquick SL 125, produkowany przez niemieck± firmê Beier, której w³a¶cicielem by³ Woldemar Beier.
To link do tego postu: http://fotokolekcja.blog....ka-firme-beier/

A to "fotka-zajawka" tego aparaciku:

Pomó¿ g³odnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
domimuseums 

Poland

Skd: Warszawa
Wysany: 2013-11-26, 21:54   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, s³upki z nakrêtk± i inne...

Witaj na forum!

Naprawdê masz bardzo ciekawe hobby a zaprezentowane zdjêcia zrobione na poszczególnych modelach zrobi³y na mnie wra¿enie... A¿ mi szczêka opad³a!
Wa¿ne jest jak siê kadruje, jakiego filmu u¿ywa i jakiej jest czu³o¶ci ale zdjêcia czarno-bia³e ale i te kolorowe - jakbym je robi³ w tamtej epoce. Epoce modelu aparatu z którego pstrykna³e¶ fotki.
Nie retuszowa³e¶ tych zdjêæ, obrabia³e¶ cyfrowo etc.? U¿ywa³e¶ jaki¶ filtrów tylko na obiektywie?

I blog i kolekcja aparatów - super! Gratulujê! :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie s± muzea, memoria³ów, oceanariów, zoo, z Syrenk± warszawsk±, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest ju¿ 5 000 szt.
Je¶li posiadacie - proszê o kontakt!

fotokolekcja 

Poland

Wysany: 2013-11-26, 22:07   

Mi³o mi, bardzo mi mi³o, ¿e tak szybko kto¶ zwróci³ uwagê na mój post, a co wa¿niejsze na mój blog o kolekcji aparatów :) Ju¿ na sam pocz±tek muszê sprostowaæ, ¿e autorem zdjêæ wykonanych niektórymi modelami aparatów jakie opisujê nie jestem tylko ja. Ja jestem tylko autorem zdjêæ i to bardzo zwyczajnych zdjêæ wykonanych aparatem Porst Compact Reflex S :) W ka¿dym po¶cie o ile dodajê fotki pogl±dowe wykonane danym modelem na koñcu umieszczam informacjê kto jest autorem wykonanych fotografii. Zdjêcia wykonane Startem-B i Certo-Photem wykona³y osoby, które wymieni³em z imienia i nazwiska na koñcu wpisów - oczywi¶cie uprzednio pytaj±c o zgodê na publikacje ich fotografii na moim blogu. Uczciwo¶æ to podstawa.

P.S. Wiem, ¿e pisa³em ju¿ o tym w innym miejscu na forum, ale chcia³bym zapytaæ raz jeszcze: czy jest mo¿liwo¶æ stworzenia nowego dzia³u na forum? Konkretnie nazwanego: Aparaty i sprzêt fotograficzny.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr K. :)

domimuseums 

Poland

Skd: Warszawa
Wysany: 2013-11-26, 22:50   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, s³upki z nakrêtk± i inne...

Rozumiem, nie mniej zdjêcia s± bardzo dobre.

Co do nowego dzia³u - trzeba by zapytaæ samego administratora co o tym my¶li ale chyba przeciwwskazañ nie ma. Jedyny mankament to ten ¿e ma³o jest na forum ofert z aparatami choæ wiem ¿e kilka osób jest zainteresowana, szczególnie starszymi, analogami.

Te oferty znajdziesz w dziale "Inne".

Powodzenia w poszukiwaniu i zdobywaniu nastêpnych modeli do swojej kolekcji.
I owocnych wymian na tym forum!
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie s± muzea, memoria³ów, oceanariów, zoo, z Syrenk± warszawsk±, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest ju¿ 5 000 szt.
Je¶li posiadacie - proszê o kontakt!
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2013-11-26, 23:23, w caoci zmieniany 1 raz  

fotokolekcja 

Poland

Wysany: 2013-11-26, 23:27   

Kurcze zale¿a³oby mi na osobnym dziale kolekcjonerskim po¶wiêconym fotografii, bo to jednak obszerna dziedzina - i zas³uguje na szacunek :)

Dziêki serdeczne, mam nadziejê, ¿e pobyt na tym forum wzbogaci mnie kolekcjonersko i "kumpelsko" :)

P.S. I oczywi¶cie te¿ ¿yczê ci±g³ego powiêkszania Twojej kolekcji :)

Pozdrawiam,
Piotr K.

Carycek1 

Poland

Skd: ¦rem
Wysany: 2013-11-27, 11:15   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, ¿etony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

Witaj!

Masz fajne hobby. Ja te¿ mam kilka (a dok³adniej 3;) starych aparatów fotograficznych, a konkretnie firm: Echo, Beltica i Fed z ZSRR. Czy da³by¶ radê zidentyfikowaæ rok produkcji aparatu Echo? Mogê podes³aæ Ci zdjêcia na pw.

Dziêki z góry za pomoc.

Pomy¶lnych wymian i znajomo¶ci!

fotokolekcja 

Poland

Wysany: 2013-11-27, 11:29   

Carycek1 napisa/a:
Witaj!

Masz fajne hobby. Ja te¿ mam kilka (a dok³adniej 3;) starych aparatów fotograficznych, a konkretnie firm: Echo, Beltica i Fed z ZSRR. Czy da³by¶ radê zidentyfikowaæ rok produkcji aparatu Echo? Mogê podes³aæ Ci zdjêcia na pw.

Witam serdecznie, szczerze powiem, ¿e nic mi nazwa "Echo" nie mówi, mogê jedynie przypuszczaæ, ¿e ta wymy¶lna nazwa pochodzi rodem z ZSRR :) Pode¶lij fotki, chêtnie zerknê okiem - bo zaciekawi³e¶ mnie tematem :)

Pozdrowionka serdeczne!

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku