Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: biezace, forum, problemy

Autor Wiadomość
Forum, problemy biezace
FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-02-17, 09:58   Forum, problemy biezace
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

Czyli rozumiem, ze uciekamy od problemu?
Ktos tam jednak mi odpowiedzial, wiec mam nadzieje, ze szanowne grono moderatorskie bedzie na tyle laskawe i pozwoli mi sie odniesc do wypowiedzi innych.

Wywiazala sie ciekawa dyskusja. Jak widac kilku osobom cos tam na watrobie lezy. Ciekawe, czy to przypadek, ze przynajmniej wg mnie glos zabrali jedni z aktywniejszych i konkretniejszych kolekcjonerow. To dobrze swiadczy o tym forum.

Cytat:
Funkcja moderatora jest funkcją społeczną. Nic z tego nie mamy poza stresem i czasem satysfakcją.

Wypadaloby do tego dopisac, ze nie dajaca delikwentowi zadnych uprawnien do bycia aroganckim wobec innych uzytkownikow.
Kolega MarciW stwierdzil, ze:
Cytat:
W ostatnim czasie przekonałem się, że życie jest za krótkie, żeby sprzeczać się na forach kolekcjonerskich. Po co? Lepiej walnąć odpowiedź na zadane pytanie i zakończyć je uśmiechniętą emotką, niżeli pisać długie referaty o tym, że racje mam ja a nie Ty...

Moze zatem warto go odciazyc i zdjac z niego ten obowiazek skoro ma on zamiar kwitowac wszystko emotka i generalnie miec w dupie innch.
Po co chlopak ma tracic czas na problemy innych, tlumaczenie im co i jak, jak ma ciekawsze rzeczy do roboty.

Cytat:
Co do obrony to kto ma obronić MarcinaW? bodacious? szejkoszwejk?

Po pierwsze to on chyba nie jest ulomny zeby sam sie nie mogl bronic. Poza tym fajnie sie czujesz broniac takich zachowan i postaw:
Cytat:
Nie mam najmniejszej ochoty dalej odbijać piłeczki. Zajmij się swoimi sprawami,

Cytat:
A jeżeli nie zrozumiałeś aluzji wynikającej z moich wcześniejszych postów to sory, ale to nie mój problem

Cytat:
może mam o nich pisać z głowy? Będziesz wtedy zadowolony? Muszę Cię zmartwić...

Co do przyczyny tego zamieszania.
Zadalem proste pytanie czy pojawi sie tam cos ciekawszego niz fotka i opis skopiowany z innych stron. Podejrzewam, ze gdyby mi odpisal:
Cytat:
Chłopak na świeżo stworzył swój blog, coś tam wrzucił pewnie po to żeby bardziej sprawdzić jak on chodzi od strony technicznej i estetycznej

Czyli, ze na razie testuje, kombinuje, potem jak ogarnie temat to ostatecznie okresli ksztalt bloga to bym mu pewnie odpisal, ze zycze powodzenie i czekam na efekt koncowy. Zamiast tego bylo:
Cytat:
Przeczytaj tytuł tego bloga - to jest galeria, a nie encyklopedia

Cytat:
Nie wiem o co Ci chodzi?

Cytat:
Mam przerabiać informację z katalogów czy też innych źródeł, że niby ja to wymyśliłem? A może mam o nich pisać z głowy? Będziesz wtedy zadowolony? Muszę Cię zmartwić...

Fakt, ze moje pytanie mialo troche zaczepna forme. Mam jednak duzy dystans do siebie i do rzeczywistosci zarowno tej prawdziwej jak i wirtualnej. Odnosze jednak wrazenie, ze nie jego forma, ale sam fakt jego zadania wywolal taka, a nie inna reakcje. Wyglada to zatem tak, ze tutaj mozna tylko chwalic, krytykowanie czegokolwiek jest nie na miejscu. Malujemy wszystko na rozowo i wmawiamy sobie, ze w istocie tak jest, nawet jesli jest inaczej. Mam nauczke. Trudne i niekoniecznie przyjemne pytanie trzeba zachowac dla siebie, a juz na bank nie wolno ich na forum collections.pl zadawac moderatorom.

Cytat:
Dopiero zaczyna swoją przygodę a ty go od razu mieszasz z błotem.

No to chyba dobrze, ze ktos wykazuje jakiekolwiek zainteresowanie i patrzy na to krytycznym okiem? Z tym mieszaniem z blotem to mocno przesadziles. Jak bym chcial go mieszac z blotem to pojechalbym inaczej. Nie wulgarnie i brutalnie, ale MarcinaW by to o wiele bardziej zabolalo, a forme by mialo taka, ze z moderatorskiego punktu widzenia nie moznaby sie bylo doczepic. Nie uwazam jednak ba sprawa tego wymagala.

Cytat:
Chciałbyś aby ktoś cię nazwał "małolatem" tylko dlatego że masz mniej lat od twojego rozmówcy?

Odpowiem cytatem, ktorym wczesniej odpowiedzialem MarcinowiW:
Cytat:
Jak zadalem konkretne pytania to niestety nie potrafiles nic wiecej napisac niz slowo nie i emotke. Powazni ludzie sie tak nie traktuja.

Mysle, ze dalszy komentarz zbyteczny i okreslenie malolat bylo najdelikatniejszym z wachlarza slow okreslajacych takie postawy.

Cytat:
Falubaz_ZG, możemy podyskutować jeśli masz jeszcze ochotę.

Zawsze. Ja jednak po 8 godzinach przy kompie w robocie, w domu jak nie musze to nie podchodze do tego ustrojstwa. Z poslizgiem wiekszym lub mniejszym zawsze sie jednak odniose do tematu i odpisze.

Prankster,

Cytat:
Czy ktoś mógłby mi łaskawie odpowiedzieć, co ostatnie kilka postów ma wspólnego z tym wątkiem?

Z tematem moze niewiele, ale temat mozna powiedziec byl jej przyczyna. Nie uwazam, zeby byla zbedna i niepotrzebna. Moze lepiej zeby emocje byly mniejsze, ale wyszlo jak wyszlo.

Cytat:
Dodatkowo, czy mógłby ktoś mi, wieloletniemu administratorowi, wytłumaczyć dlaczego moderatorzy dają się wciągnąć w bezsensowną dyskusję zamiast świecić przykładem neutralności i opanowania? Jak na jednej ze stron, którymi administrowałem zdarzyło się coś takiego, to modzi dostali ode mnie porządny ochrzan w długiej rozmowie na gg.

Tez kiedys nalezalem do wladz pewnego kibicowskiego forum. Tam to dopiero byly jaja i trzeba bylo wykazac sie neutralnoscia i opanowaniem. Zeby bylo smieszniej chodzilo nie o forum ogolnopolskie, ale o forum kibicow jednej druzyny. Wszystkim tez tam zalezalo na jej dobru, ale kazdy chcial to osiagac innymi drogami i metodami.
Z reszta niewazne. Dawne czasy.

Widze, ze i ja musze przyjac pstryczek w ucho nos czy na klate.
Cytat:
A tak swoją drogą, to niby w czym strona www.odznakizuzlowe.pl.tl jest lepsza od galeria-marcinw.blogspot.com?

Znow rykoszet.
Kto Cie Prankster w taki blad wprowadzil. Kto mowi, ze niby lepsza.
Co to za pomysl zeby to wogole porownywac. Inne rzeczy, inna forma prezentacji.
Jesli sie jednak upierasz i chcesz oceniac to mozna sie w to pobawic.
Rzeczy, ktore zamieszcza MarcinW na blogu sa juz w internecie. Znajdz mi polska stronke z takim zbiorem odznak zuzlowych. Kilka odznak jest takich, ze raz na kilka lat pojawi sie ich fotka na allegro i to wszystko. Kolekcja moze nie jest najwieksza, ale jakos innym kolekcjonerom odznak zuzlowych nie chcialo sie robic stronki i pokazywac odznak innym. Inna funkcja jaka pelni strona jest funkcja czysto informacyjna. Informujaca czy dana odznaka jest w mojej kolekcji czy nie. Nie zawsze mam czas przejrzec odznaki manualnie, a rzucajac okiem na galerie wiem co i jak, a czas czesto odgrywa tu duza role. Kilka razy juz mi sie to przydalo. Jesli jednak ktos ma jakies sugestie i zastrzezenia to chetnie wyslucham i sie ustosunkuje. Zapewniam, ze wysile sie bardziej i bedzie to cos wiecej niz :
Cytat:
Nie.

Jesli jednak juz sie wlaczyles w dyskusje i pochwaliles doswiadczeniem administratorskim to bardzo prosilbym Cie o ustosunkowania sie do faktu, ze z klawiatury moderatora plyna takie oto slowa:
Cytat:
Coraz częściej mam wrażenie, że nie ma sensu pisać na tym forum więcej niż tylko oferty w tematach, albo w ogóle tylko na PW. I chyba się do tego ustosunkuje bo robi się tu bagno.

Czy nie byloby lepiej gdyby wyrazil to zdanie w jakim ukrytym watku dla moderatorow w celu poprawienia sytuacji albo po porstu zachowal dla siebie?
Po co szeregowy uzytkownik forum ma wiedziec, ze moderator ma delikatnie mowiac nienajlepsze zdanie o forum, a co za tym idzie o ludziach w nim uczestniczacych?
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Prankster 

Poland

Wysłany: 2012-02-17, 11:45   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Z tematem moze niewiele, ale temat mozna powiedziec byl jej przyczyna. Nie uwazam, zeby byla zbedna i niepotrzebna.

Nie odnoszę się do tego, czy potrzebna czy niepotrzebna, bo nie o to mi chodziło. Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że wątek dotyczący pewnej konkretnej sprawy (hostingu) przerodził się w dyskusję na zupełnie inny temat mający niewiele wspólnego z pierwotnym tematem wątku. To co teraz zrobiłeś, czyli rozpoczęcie nowego wątku - tak powinno być. Chociaż w sumie z tamtego wątku powinny zostać wydzielone posty do nowego wątku, ale nie wnikam.

FALUBAZ_ZG napisał/a:

Pozwól, że do tego odniosę się w innym wątku. Sądzę, że może z tego wyjść ciekawa dyskusja na temat robienia stron kolekcjonerskich.

FALUBAZ_ZG napisał/a:
prosilbym Cie o ustosunkowania sie do faktu, ze z klawiatury moderatora plyna takie oto slowa:

Dopóki wywiązuje się z obowiązków moderatora, to mnie by nie obchodziło, że nie udziela się aktywnie na forum.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-02-17, 12:03   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

Prankster napisał/a:
FALUBAZ_ZG napisał/a:
Z tematem moze niewiele, ale temat mozna powiedziec byl jej przyczyna. Nie uwazam, zeby byla zbedna i niepotrzebna.

Nie odnoszę się do tego, czy potrzebna czy niepotrzebna, bo nie o to mi chodziło. Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że wątek dotyczący pewnej konkretnej sprawy (hostingu) przerodził się w dyskusję na zupełnie inny temat mający niewiele wspólnego z pierwotnym tematem wątku. To co teraz zrobiłeś, czyli rozpoczęcie nowego wątku - tak powinno być. Chociaż w sumie z tamtego wątku powinny zostać wydzielone posty do nowego wątku, ale nie wnikam.

No wlasnie. Znow troche brzydko zostaly potraktowane osoby biarace udzial w tej dyskusji. MarcinW bez slowa wyjasnienia wyczyscil temat. Na szczescie bylem w trakcie pisania posta i mialem pokopiowane dotyczace mnie wypowiedzi, do ktorych chialem sie odniesc.

Prankster napisał/a:
FALUBAZ_ZG napisał/a:

Pozwól, że do tego odniosę się w innym wątku. Sądzę, że może z tego wyjść ciekawa dyskusja na temat robienia stron kolekcjonerskich.

W takim razie czekam i chetnie wezme udzial jesli bede mial cos w temacie do powiedzenia.

Prankster napisał/a:
FALUBAZ_ZG napisał/a:
prosilbym Cie o ustosunkowania sie do faktu, ze z klawiatury moderatora plyna takie oto slowa:

Dopóki wywiązuje się z obowiązków moderatora, to mnie by nie obchodziło, że nie udziela się aktywnie na forum.

No tak, ale mi nie chocdzilo o to czy sie udziela aktywnie na forum czy nie. To akurat indywidualna sprawa kazdego usera. Mi chodzilo o to czy moderatorowi przystoi wyglaszac takie opinie. Osoba, ktora dajmy na to zarejestrowala sie w ubieglym tygodniu, nie znajaca specyfiki forum moglaby sie zniechecic po przeczytaniu takiej opinii. Tym bardziej kiedy wyglasza ja moderator.

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-17, 16:12   

---
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-02-21, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2012-02-18, 12:13   
  Rodzaj kolekcji: monety, płyty z muzyką, pendrive

Opozycja do czego? Cały ten wątek (i powiązane) to pisanie na administracje jaka to jest zła stronnicza i niedobra. Załóżcie wątek "moderator [nick] do dymisji". Napiszcie argumenty, niech kilka osób poprze. Jestem pewny, że odejdzie sam.

A sam temat strony internetowej jest żenujący FALUBAZ_ZG, ma prawo powiedzieć swoje zdanie, ale równie dobrze MarcinW może mieć to kompletnie gdzieś. Powód błahy i nie warty uwagi, kłócić się o coś co nie ma znaczenia.

Szejkoszwejku, zapewniam Cię, że z Rosomakiem masz lepiej niż z Łukaszenką
Ostatnio zmieniony przez Rosomak 2012-02-18, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-18, 12:15   

...
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-02-21, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-02-19, 00:12   

Rosomak, skwituję twój post cytatem z mojej poprzedniej wypowiedzi.

Cytat:
Wyglada to zatem tak, ze tutaj mozna tylko chwalic, krytykowanie czegokolwiek jest nie na miejscu. Malujemy wszystko na rozowo i wmawiamy sobie, ze w istocie tak jest, nawet jesli jest inaczej. Mam nauczke. Trudne i niekoniecznie przyjemne pytanie trzeba zachowac dla siebie, a juz na bank nie wolno ich na forum collections.pl zadawac moderatorom.

Dopóki wymianę zdań, trudne pytanie i słowo krytyki będziesz kojarzył z kłóceniem się to się nie dziw, że będzie kilka osób mających coś przeciw moderatorom.
Poza tym nie do końca rozumiem co jest żenujące. Chyba powinieneś przestawić przecinek.
Ostatnio zmieniony przez FALUBAZ_ZG 2012-02-19, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2012-02-19, 00:44   

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Dopóki wymianę zdań, trudne pytanie i słowo krytyki będziesz kojarzył z kłóceniem się to się nie dziw, że będzie kilka osób mających coś przeciw moderatorom.

Między kłótnią, a dyskusją z różnicą zdań jest wyraźna granica. Jeśli jedna z osób jest nastawiona negatywnie to nie ma zbytnio szans na rzeczową dyskusje.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-02-19, 09:39   

Rosomak napisał/a:

Między kłótnią, a dyskusją z różnicą zdań jest wyraźna granica.

Każdy jednak tę granicę ma wyznaczoną indywidualnie.

Rosomak napisał/a:

Jeśli jedna z osób jest nastawiona negatywnie to nie ma zbytnio szans na rzeczową dyskusje.

Mi się do tej pory wydawało, że istotą dyskusji jest właśnie zbliżenie dwóch postaw. Negatywnej z pozytywną, liberalnej z konserwatywną itp.

Pozdrawiam.

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2012-02-19, 11:23   

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Każdy jednak tę granicę ma wyznaczoną indywidualnie.

Zgadzam się, stąd wynika wiele napięć.

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Mi się do tej pory wydawało, że istotą dyskusji jest właśnie zbliżenie dwóch postaw. Negatywnej z pozytywną, liberalnej z konserwatywną itp.

Dwie postawy tak, dwa poglądy, dwie idee. Jednak gdy obie strony mają cel "przekonać drugą stronę do moich racji niezależnie co mówi" to już nie dyskusja. Obie strony muszą być otwarte na argumenty i dyskusje.

Ja nie widzę powodu aby nie wytykać błędów moderatorom. Tylko co oczekujecie od tego moderatora, przeprosin? rezygnacji z funkcji? jakichś konkretnych działań? Kto miałby rozstrzygać spory? Inni moderatorzy raczej nie bo będzie stronniczo, może administrator?

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-02-19, 11:38   

Raczej żadna z tych rzeczy. Może mniej buty i arogancji. Nie dla mojego "widzimisię" tylko dla dobra forum.

Odpowiedz do tematu