Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: forum, zmiany

Autor Wiadomość
Zmiany na forum
Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-03-02, 20:13   Zmiany na forum

Historia zmian
Kod:

2009-03-02
Rozdział kategorii "Komentarze do wymian" i "Przedstaw się" na subkategorie - kolejne litery alfabetu.
Dodanie subkategorii "Paragony, rachunki" w kategorii "Dokumenty, papiery wartościowe".

2009-03-11
Dodanie modyfikacji "Zobacz swoje tematy // Show own topics by @Centurion".
Dodanie pola Skype.

2009-03-15
Dodanie modyfikacji "Lock / unlock own topics by RuseK".

2009-03-21
Dodanie pola "Kraj".
Zmiana umiejscowienia pola "Rodzaj kolekcji" w widoku tematu.
Zmiana nazwy pola "Skąd" na "Miasto". Oznaczenie pola jako wymaganego przy rejestracji.
Usunięcie grup.
Zmiana pól "Kraj" i "Rodzaj kolekcji" na dwujęzyczne.
---
Stworzenie grup.
Rozpoczęcie dodawania użytkowników do grup.

2009-04-11
Dwujęzyczne forum.
Dodanie modyfikacji "Multi Server Uploader v.2.5 by Kica".

2009-06-06
Aktualizacja forum do wersji 1.12.6p2.
Dodanie pola "Potwierdź e-mail".
Zmiana standardowych życzeń.

2009-06-15
Rozwiązanie problemu z "E-mail przez forum" (gmail -> wp)

2009-08-04
Pokolorowanie subkategorii w "Komentarzach do wymian"

2009-08-19
Aktualizacja forum do wersji 1.12.6p3.

2009-10-03
Dodanie modyfikacji PM on register - wysyłanie wiadomości do nowo zarejestrowanych użytkowników z krótkim przewodnikiem po Forum
Dodanie modyfikacji Move all replies - przydatne jedynie moderatorom

2009-10-25
Dodanie modyfikacji Spider Friendly by Crack oraz Spider Friendly Optimized by Centurion - modyfikacja poprawia indeksowanie strony przez wyszukiwarki.

2010-05-25
Zmiana regulaminu

W sobotę wieczorem udało nam się porozdzielać kategorie "Komentarze do wymian" oraz "Przedstaw się". Jak zapewne każdy zdążył zauważyć zostały one podzielone na kolejne litery alfabetu (# oznacza cyfry oraz znaki niebędące literami). Mam nadzieję, że taki podział ułatwi poruszanie się po tych kategoriach oraz usprawni przeszukiwanie. Jeżeli jakiś temat jest nie w tym dziale co trzeba to proszę o informację, bo mogłem coś przeoczyć i źle przerzucić.

Ostatnio także dodaliśmy subkategorię "Paragony, rachunki" w "Dokumentach...". Został on jednak dodany w inny sposób niż pozostałe subkategorie na forum. Jeżeli ktoś nie widzi różnicy to już ją podaję. Do tej pory istniały działy, a w nich kategorie i dopiero w nich można było coś pisać. W tym 'eksperymentalnym' dziale można pisać (oferty o dokumentach itd.), a oprócz tego jest, tak jakby doczepiony dział o paragonach. Dzięki temu można np. zamieścić ogłoszenie dotyczące całego działu w tym dziale, a nie w każdej z kategorii osobno. Nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie, dlatego czekam na opinie odnośnie tej zmiany.

A teraz może napisze tylko o tym, co zamierzamy jeszcze wprowadzić.

1. Pierwszą rzeczą i najważniejszą jest zrobienie wyszukiwarki. Dla niewtajemniczonych powiem, że chodzi o łatwe szukanie osób kolekcjonujących daną rzecz.

2. Drugą sprawą, która bezpośrednio łączy się z poprzednią i nie będzie bez niej istnieć, jest wygląd pola "rodzaj kolekcji". Jest na forum temat , w którym jest wszystko opisane jak ma to wyglądać, dlatego zainteresowanych odsyłam właśnie tam.

3. Nowa opcja wyświetlenia "wszystkich tematów użytkownika". Da to możliwość sprawdzenia jakie tematy użytkownik rozpoczął, a więc także wszystkich rzeczy wystawionych na forum.

4. "Posty edytowane jako nieprzeczytane" - edycja postu spowoduje, że wyświetli się on dla każdego jako nieprzeczytany. Będzie można więc, zamiast pisania kolejnego postu o zmianach w swojej ofercie, po prostu zmienić go i być spokojnym o to, że zostanie zauważony.

5. Styl na forum. Myślimy nad tym, aby zmienić trochę wygląd forum (może jakiś beżowy, brązowy albo coś z zielenią). Nowy styl, jeżeli powstanie, będzie oparty na obecnym subSilver - ulegną zmianom jedynie kolory, ikony, a samo rozmieszczenie wszystkiego pozostanie bez zmian. Jeśli styl powstanie to będzie ustawiony jako domyślny, ale na pewno użytkownik będzie mógł wybrać subSilver, jeśli nowy nie będzie mu pasować.

6. Prawdopodobnie ulegnie zmianie regulamin. Zostanie trochę uszczegółowiony i rozszerzony, jednak założenia pozostaną te same.

7. Planujemy stworzyć Przewodnik, czy też FAQ, w którym napisane byłoby co w danym dziale można, a czego nie można wystawiać. Każda część tego Przewodnika dotycząca danego działu byłaby podklejona w danym dziale.

8. Być może powstanie także krótki poradnik obróbki zdjęć oraz wklejania ich na forum. Możliwe jest też, że będzie można prosto z forum wrzucać zdjęcia na np. fotosik lub podobny serwer.

To by było na tyle planów jakie mamy w planach zrobić. Jeśli ktoś dotrwał do końca to się bardzo cieszę. Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub pomysł i uwagi to proszę pisać. Mogliśmy coś przeoczyć lub o czymś nie pomyśleć, dlatego ważne jest abyście wy, użytkownicy forum zerknęli na to i powiedzieli czy jest wszystko dobrze, czy też trzeba coś zmienić.
Ostatnio zmieniony przez Wostr 2010-05-24, 22:38, w całości zmieniany 4 razy  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Gość

Wysłany: 2009-03-02, 20:55   

Jestem pod wrażeniem, zmiany zapowiadają się bardzo pozytywnie! :-) nic tylko życzyć zapału i powodzenia :-)

Chitos 

Poland

Wysłany: 2009-03-06, 09:52   
  Rodzaj kolekcji: podstawki

Wydaje mi się że przydała by się opcja "Odznacz wszystkie tematy jako przeczytane" na stronie głównej, a nie tak jak jest teraz, że ta opcja jest dostępna tylko w działach tematycznych.

Ciekawym pomysłem też byłaby mapka pokazująca gdzie kto mieszka, taką jaką ma np. Lista Przebojów Trójki http://www.fani.lp3.pl/. Taka mapka nie dość że byłaby ciekawym urozmaiceniem na forum, to by w niektórych przypadkach pomagała w powiększaniu naszych kolekcji. Niestety ja nie wiem jak taką mapkę się robi, ale może inny użytkownik posiada taką wiedzę.
Wymienię się na http://collections.pl/viewtopic.php?p=13764#13764

Gość

Wysłany: 2009-03-06, 10:00   

Chitos napisał/a:
Wydaje mi się że przydała by się opcja "Odznacz wszystkie tematy jako przeczytane" na stronie głównej,

jest ta opca ja stronie glownej ;-)

a ja nie mam nic dodatkowego , uwazam ze to co wymysleliscie zapowiada sie pozytywnie :lol:

Chitos 

Poland

Wysłany: 2009-03-06, 17:06   
  Rodzaj kolekcji: podstawki

Przepraszam za zamieszanie. Nie zauważyłem tego wcześniej.
Wymienię się na http://collections.pl/viewtopic.php?p=13764#13764

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-03-07, 13:19   

Mapki takie są już zrobione,

http://www.frappr.com/
http://www.przemo.org/php...der,asc,start,0
http://beatsfactory.pl/forum/google_map.html

więc jedynym problemem byłoby chyba tylko wstawienie tego na forum, jednakże nie zależy to ode mnie, tylko od czasu i chęci kogoś innego.

Pozdrawiam

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-03-11, 20:34   

Dzisiaj wprowadzony został pkt. 3 tzn. "Pokaż wszystkie tematy użytkownika".

Na stronie głównej po prawej stronie pod avatarem pojawił się napis: "Pokaż swoje tematy" - po naciśnięciu pokazuje wszystkie tematy jakie założyliśmy.

W profilu każdego użytkownika pojawił się napis: "Znajdź wszystkie tematy użytkownika".

Myślę, że pomoże znaleźć swoje posty porozrzucane po forum, a także wszystkie przedmioty wystawione przez danego użytkownika.

Gość

Wysłany: 2009-03-11, 20:43   

Super! bardzo przydatna funkcja, zawsze mi tego brakowało jak chciałam coś znaleźć napisanego przez danego użytkownika forum, a teraz jest to pod ręką! Gratuleszyn :-D

Prankster 

Poland

Wysłany: 2009-03-11, 21:03   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Baaaardzo przydatna funkcja, przed chwilą nawet z niej skorzystałem.

W ramach podziękowań napiszę "Podstawy obróbki zdjęć".

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-03-11, 21:14   

Ach... i jeszcze jedno: zostało dodane pole "Skype" w profilu i jest wyświetlane pod postem koło GG.

A poza tym zmieniły się także kolory moderatorów i administratorów.

Glopik 

Poland

Wysłany: 2009-03-12, 19:15   
  Rodzaj kolekcji: Bilety, monety i banknoty polskie, etykiety zapałczane, karty telefoniczne

Mam pytanie. Kiedy zostanie wprowadzona zapowiadana zmiana sposobu pokazywania rodzaju kolekcji? Pytam się z czystej ciekawości :)

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-03-12, 19:24   

Od poniedziałku mam 3 dni wolnego, dlatego wtedy ze zgrredkiem pojedziemy do osoby, która miała się tym zająć i będę w stanie powiedzieć coś więcej. Ogólnie to zmiana sposoby pokazywania kolekcji mogłaby być zrobiona już dziś jednak wyszukiwarka nie będzie z tym działała prawidłowo i dopóki nie wiadomo nic o wyszukiwarce to nie zabieramy się za rodzaj kolekcji.

Pozdrawiam

Glopik 

Poland

Wysłany: 2009-03-12, 19:33   
  Rodzaj kolekcji: Bilety, monety i banknoty polskie, etykiety zapałczane, karty telefoniczne

To dobrze, ponieważ sądzę, że będzie to najbardziej istotna zmiana, ułatwi bowiem wyszukiwanie kolekcjonerów.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-03-15, 16:37   

Dzisiaj została dodana kolejna modyfikacja.
W całej kategorii WYMIANA użytkownik może zamykać/otwierać utworzone przez siebie tematy. Wystarczy, że naciśnie przycisk aby zamknąć lub aby otworzyć. Nie trzeba już pisać "Proszę o zamknięcie tematu" - można zamykać samodzielnie.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2009-03-15, 16:42   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Wazne - moze tez otwierac, czyli jak zdobedzie kolejny np. bilecik, to nie musi zakladac nowego tematu, ale otwierac stary.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-03-21, 15:57   

Dzisiaj zostało dodane nowe pole w profilu "Kraj" (wyświetlane są flagi państw) - jest wymagane przy rejestracji)
Na próbę zostało zmienione miejsce wyświetlania "Rodzaju kolekcji".

Pole "Rodzaj kolekcji" zostało zmodyfikowane tak, aby przy włączonym języku angielskim wyświetlało się "Collections" , a nie "Rodzaj kolekcji" (tak samo zresztą jest w polu "Kraj" - ang. "Country")

"Skąd" zostało zmienione na "Miasto" (chcieliśmy "Miejscowość", ale ma aż 11 znaków).

Informuję, że wszystkie grupy (oprócz "Moderatorzy") muszą zostać usunięte z przyczyn technicznych. Ma to związek z pewnymi usprawnieniami. Zostaną ponownie dodane w przeciągu kilku dni.
Ostatnio zmieniony przez Wostr 2009-03-21, 16:03, w całości zmieniany 1 raz  

Glopik 

Poland

Wysłany: 2009-03-21, 16:00   

Może jestem niecierpliwy, ale kiedy nastąpią zmiany związane z oznaczaniem rodzaju swojej kolekcji? Sądzę że będzie to bardzo ciekawa zmiana.

Gość

Wysłany: 2009-03-21, 16:02   

Przydałoby się dodać funkcję by przy zmianie pierwszego posta tematu, który żeśmy założyli wyświetlało się, że jest on "nowy". Teraz trzeba dodawać nowy post w danym temacie aby go odświeżać za każdym razem jak dodajemy coś do kolekcji lub na wymianę.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-03-21, 16:07   

karin861, taką modyfikację mam na komputerze i wiem jak ją dodać (zajmie to z 5 minut), jednak autor odradza wprowadzania czegoś takiego... Muszę porozmawiać z kimś mądrzejszym i się dokładnie dowiedzieć o co chodzi.

Glopik, niestety wyszukiwarka oraz taki sposób wyświetlania pól "Rodzaj kolekcji" będzie niemożliwy do zrealizowania na phpBB by przemo. Jednak nie należy się martwić, bo mamy plan B (zgrredek uważa, że nawet lepszy od tej wyszukiwarki) i będzie on właśnie związany z grupami.

Pozdrawiam

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-03-21, 19:08   

1. część "planu B" została zrobiona - tzn. zostały dodane wszystkie nowe grupy. Trochę osób zostało już pododawanych, ale już się trochę zmęczyłem i resztę dodam jutro. Każdy może być w ilu grupach chce, dlatego proszę się dodawać samemu (ja dodaję patrząc na pole "rodzaj kolekcji", dlatego nie do wszystkich grup wszystkich dodam.

Nasz plan zakłada, że będzie przy rejestracjo autododawanie do grup. A w każdej grupie będzie opis danej kolekcji.

Prawdopodobnie będzie możliwość dodania kilku moderatorów grupy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Wostr 2009-03-21, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  

Glopik 

Poland

Wysłany: 2009-03-21, 22:26   

Co do moderatorów grup, czy starzy moderatorzy powrócą na stare stanowisko? Czy trzeba będzie się o nie ubiegać od nowa np na drodze głosowania? A może jedynymi moderatorami będą administratorzy forum?

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-03-21, 22:29   

Jak tylko zrobię tak, aby mogło być kilku moderatorów to powrócą. Ale dzisiaj już tego nie zrobię - bo mnie oczy bolą od dodawania do grup...

Pozdrawiam

Glopik 

Poland

Wysłany: 2009-03-21, 22:31   

Dziękuję za informacje :)

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2009-03-22, 12:52   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

Morion napisał/a:
Dzisiaj zostało dodane nowe pole w profilu "Kraj"
Myślę, że nie należy traktować tego jako przynależność narodową, a raczej jako miejsce pobytu. Jeśli ktoś przez dłuższy czas przebywa za granicą to może wstawić sobie flagę odpowiedniego państwa i będzie to sygnał dla innych, że może zdobyć kolektybilia stamtąd właśnie.

cringer 

Poland

Wysłany: 2009-03-22, 13:04   
  Rodzaj kolekcji: kapsle

Nie podoba mi się wymaganie podania daty urodzenia (po co to komu???)

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2009-03-22, 13:32   

Z tego powodu, że nie można być użytkownikiem Forum nie mając skończone 13 lat. Poza tym możesz liczyć na jakieś życzenia urodzinowe od innych użytkowników. ;o)

Gość

Wysłany: 2009-03-22, 14:06   

Wychodzi na to że Cringer ma 75 lat :-P

cringer 

Poland

Wysłany: 2009-03-22, 14:44   
  Rodzaj kolekcji: kapsle

Podałem datę urodzin mojego idola.
Mam "schizę" na punkcie własnej prywatności w necie.
Zgrredku podanie daty urodzin nie rozwiązuje problemu działalności na forum osób poniżej 13 roku życia.Nie mamy przecież możliwości sprawdzenia czy to prawda vide mój przypadek (75 lat).

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2009-03-22, 15:12   

Chodzi tylko o to, żeby uniknąć pretensji, że jakiś dzieciak wyciągnął ojcu kolekcję rzymskich monet i powymieniał na resoraki.
Teoretycznie dzieciak powyżej 13ego roku życia jest prawnie odpowiedzialny za to co robi.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-03-22, 15:25   

Cytat:
Mam "schizę" na punkcie własnej prywatności w necie.

Jeśli ktoś by bardzo chciał się o Tobie czegoś dowiedzieć np. adres (który podałeś przez np. PW) mógłby np. wykraść go z bazy danych tego forum. Nie mówię, że to łatwe - ale na pewno wykonalne.

cringer napisał/a:
Nie podoba mi się wymaganie podania daty urodzenia (po co to komu???)

A w czym to przeszkadza? Miliony osób urodziło się tego samego dnia co Ty...

cringer napisał/a:
Podałem datę urodzin mojego idola.

Oj...! Patrz pkt. 2 regulamin w ustępie Rejestracja :-D

zgrredek napisał/a:
Teoretycznie dzieciak powyżej 13ego roku życia jest prawnie odpowiedzialny za to co robi.

Na pewno częściowo odpowiedzialny, bo już ma świadomość co jest złe, a co dobre. W dalszym ciągu do 18 roku życia jego rodzice są nadal za niego odpowiedzialni i to oni poniosą zapewne większą karę (odszkodowanie etc.)

Odpowiedz do tematu