Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: platformy, zmiana

Autor Wiadomość
Zmiana platformy?
MarcinW 

Poland

Wysłany: 2017-09-27, 06:33   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki, 2NG, rzeczy związane z: miasto Radomsko, Powiat Radomszczański, Sherlock Holmes, Zakon Templariuszy

Nie widzę problemu, aby założyć kolejną grupę, aby prawa administracji miał ktoś kto żyje tym forum.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-09-27, 07:09   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Szukajcie, szukajcie a znajdziecie...
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 4 600 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

warczp 

Poland

Wysłany: 2017-09-27, 07:09   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

A pisałeś może Dominiku do naszych Adminów, żeby uaktualnili skrypt Forum?

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-09-27, 08:26   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Nie. A ja powinienem napisać? :-D
Każdy z Was ma klawiaturę i może napisać do zgrredka :-P

Ale czy czytałeś jakie ciekawe rzeczy wyskakują przy takiej aktualizacji?
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 4 600 szt.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-09-28, 20:17   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

No dobra. jest grupa, mam administratora. To szybka decyzja. Proponuję zrobić grupę otwartą - widoczną dla wszystkich. Zmienić nazwę - na Kolekcjonerzy Polscy? Kolekcjonerzy z Polski? No i opis - grupa zrzeszająca polskich kolekcjonerów. No bo teraz jest, że grupa członków forum, zatem nikt spoza się nie pojawi.

No i czy pozwolimy tam sprzedawać - proponuję tak.

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-09-28, 20:31   
  Rodzaj kolekcji: Koszulki piłkarskie

Ja bym nie proponował pozwolenia na sprzedaż, ponieważ z początku będzie super i fajnie, ale tylko do czasu. Gdy tylko grupa troszkę się rozrośnie to zaraz wyhaczą ją handlarze i zacznie się niemiłosierny spam reklamowy swoich sklepów i innych cudów z miliona kont, czego nie da się opanować. Warto na grupie zezwolić się wymieniać, ale ze sprzedażą byłbym ostrożny.

Generalnie takiej porządnej grupy typu Polscy Kolekcjonerzy nie ma, więc pomysł z grupą bardzo fajny i mi się podoba. Sam chętnie do takiej grupy dołączę :)

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-09-28, 20:38   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

To może, że preferujemy wymiany, a notoryczny handel jest zabroniony. Bo jak ktoś będzie miał kolekcję czegoś tam, małą i będzie chciał sprzedać - to gdzie ma to zrobić?

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-09-28, 20:53   

Racja. Wpisać do regulaminu grupy coś typu 1 post sprzedażowy na 24h dla użytkownika. Jak ktoś będzie spamował ofertami sprzedaży to wyleci lub trzeba będzie włączyć opcję akceptacji przed administratorów postów które pojawią się na grupie. Kwestia tylko, czy dla postów dotyczących wymiany także by miały być jakieś restrykcje?

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-09-28, 20:58   

Nie wiem, czy można to tak rozróżnić, chyba nie... Po prostu - jeden post handlowy na tydzień, więcej po uzgodnieniu z Administratorem.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-09-28, 21:00   

Ja bym uważał z tą sprzedażą. Jest pełno grup gdzie się handluje ale nie znalazłem żadnej z wymianami. To może być ta odmienność.
Super pomysł z nazwą Polscy Kolekcjonerzy. Wpisy również mogłyby się pokazywać po angielsku to może ludzie spoza Polski by się też pojawili...

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2017-09-29, 03:56   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki, 2NG, rzeczy związane z: miasto Radomsko, Powiat Radomszczański, Sherlock Holmes, Zakon Templariuszy

Nazwa i opis spoko. Co do wymiany - genialne. Co do sprzedaży... zdecydowanie nie. Skoro to jest coś co odróżnia Nas od reszty to dlaczego mamy z tego rezygnować na rzecz większej liczby członków? Chyba u Nas się liczy jakość, a nie ilość. Gdyby było odwrotnie to tu też byłaby sprzedaż. Jak mają coś na sprzedaż to niech idą do "konkurencji" albo na portale aukcyjne. Tak uważam i zdania nie zmienię.

Warto też dodać, że w razie czego jestem przekonany, że ludzie sprzedający na grupie nie "przeszliby" tu na forum, bo "tu przecież tylko wymiana". A nam przecież chodzi o to, żeby się tu pojawili... i żebyśmy nie mieli pełnych rąk pracy z usuwaniem setek ofert sprzedaży. Bo ktoś myślał, że tu jest tak jak na grupie.
Ostatnio zmieniony przez MarcinW 2017-09-29, 03:57, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-09-29, 07:39   

Jest w tym logika.

pietras 

Poland

Wysłany: 2017-09-29, 09:44   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe, parę brakujących kart Wielkie Bitwy

Nie znam się na facebooku i mnie tam nie ma ale wiem, że jak wpuścicie sprzedaż to się stanie kolejnym olx i gorzej. Spam, wysyp handlarzy i znalazców różnych rzeczy, myślących że będą bogaci. Same nerwy i bałagan do sprzątania.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-09-29, 10:28   

Może za ostro, ale powiedzcie, skąd takie przeświadczenie, że na grupie kolekcjonerskiej, liczącej 30 osób, raptem pojawią się tysiące handlarzy? Z tysiącami ofert? Na prawdę znacie takie grupy na FB? Biorąc pod uwagę, że piszą to osoby, nie będące na FB... ;)

Ja jestem na kilkudziesięciu grupach kolekcjonerskich, posty dot. sprzedaży pojawiają się średnio raz na tydzień. NA WSZYSTKICH! Czyli na jedną grupę rzadziej niż raz do roku pewnie... Głównie na grupach ogólnych i dotyczą filatelistyki i numizmatyki. Oraz częściej trafiają się na grupie kolekcjonerów etykiet piwnych. Poza tym jest wiele grup, gdzie coś takiego jest raz do roku... Większość postów dotyczy klasycznego kolekcjonowania, wymian, poszukiwań, próśb o identyfikację czy inne wyjaśnienia. Czasami oceny, czy coś jest pospolite czy rzadkie i cenne. Koniec. Handlarze nie pojawiają się NIGDZIE.

A posty dotyczące handlu? Ktoś kiedyś zbierał, albo zbierała babcia i nie wiadomo co z tym zrobić... I idą za grosze – chyba lepiej, niżby miały być wyrzucone do śmietnika, prawda? A jak nas zainteresują, to na Ebayu zapłacilibyśmy 10 czy 100 razy więcej.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-09-29, 10:51   

Z tym też się zgodzę. Wiadomo że chodzi aby lodów nie kręcili handlarze a jak ktoś chce - nawet nie kolekcjoner - pozbyć się fantów ze strychu lub piwnicy to tylko z korzyścią dla nas.
Wcale nie łatwe zdecydować co jest lepsze a co gorsze.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-09-29, 11:39   

Dobra, nie ka co myśleć - zobaczymy w praniu. jak ktoś ma ochotę rozkręcić grupę - proponuję raz na tydzień wrzucić jakiś post ze swoimi zbywającymi rzeczami. Najlepiej z linkiem do galerii. Oraz z informacją co się zbiera. Nie jest źle - jest tam parę osób to i owo zbierających, a nieobecnych na Forum, więc jest szansa pozbyć się trochę zalegających rzeczy, a przy okazji zdobyć coś fajnego.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-09-29, 12:24   

Dokładnie. Wrzucę coś w weekend.

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-09-29, 15:39   

Kowalsik napisał/a:
Może za ostro, ale powiedzcie, skąd takie przeświadczenie, że na grupie kolekcjonerskiej, liczącej 30 osób, raptem pojawią się tysiące handlarzy? Z tysiącami ofert? Na prawdę znacie takie grupy na FB? Biorąc pod uwagę, że piszą to osoby, nie będące na FB... ;)

Znam taką osobę która prowadziła grupę na której była dozwolona sprzedaż pewnych rzeczy. Generalnie gdy grupa liczyła mało osób, czyli kilkaset a potem początki w tysiącach, to wszystko była fajnie i super. Jednak gdy przybywało ludzi, to w pewnym momencie grupę wyhaczyli spamerzy i janusze biznesu, i zaczęli dosłownie spamować z miliona kont to samo, aby powklejać linki do jakiś swoich produktów, nierzadko rodem z aliexpress kupionych, które chcieli trzy razy drożej sprzedawać. Dla kolekcjonerów takie coś będzie bardzo groźne, bo takich handlarzyków jest mnóstwo i tylko czekają na kogoś kto się nie zna i wciskają podróby na masową skalę. Wystarczy wejść na najbardziej znany portal aukcyjny w pomarańczowym kolorze i przejrzeć jakieś oferty - minimum 75% to podróby, jeśli nie więcej. Szukanie oryginałów to jak szukanie igły w stogu siana, zaś sam portal nic z tym nie zrobi, bo on zarabia na wystawianiu aukcji i prowizjach, więc z pełną świadomością pozwala na to aby handel podróbami kwitł w najlepsze. Zajmuję się koszulkami i ja jestem w stanie w mgnieniu oka rozpoznać podróbę, jednak zapewniam Was że ktoś kto w nich nie siedzi nigdy w życiu nie rozpozna podróby. Tak samo jest z monetami. Na aliexpress zamawiają podróby monet i wystawiają jako egzemplarze kolekcjonerskie i liczą na początkujące osoby, które zazwyczaj są bez doświadczenia i bardzo mocno napalone na swoje nowe hobby, więc nieczęsto wydają duże sumy pieniędzy, po czym okazuje się że wydali te pieniądze na złom. Sam też zostałem kiedyś oszukany i szanowny pomarańczowy portal ma to dosłownie w czterech literach. Tak więc bardzo trzeba uważać. Myślę, że można wprowadzić regulamin, który będzie pozwalał na wymiany i tylko na wymiany, zaś na sprzedaż tylko za zgodą administratora. Jak ktoś będzie chciał sprzedać kolekcję czy coś co uzbierał, to zgłosi się do administratora i ten wyda lub nie zgodę na sprzedaż. Bardzo łatwo i szybko będzie wtedy można rozpoznać handlarzy od zbieraczy i kolekcjonerów, gdyż wystarczy poprosić o zdjęcie i opis kolekcji.

Szczyt na jaki trafiłem, to na dwóch gości sprzedających podróby jako oryginały w cenach od 1000zł wzwyż. Pierwszy był samozwańczym kolekcjonerem od ponad 20 lat i sprzedawał podrobione repliki piłkarskie jako koszulki meczowe które na sobie podczas meczu mieli piłkarze, a drugi koszulki klubowe wraz z autografami całych drużyn i certyfikatami autentyczności koszulki i autografów - miał po dwa certyfikaty autentyczności na jedną koszulkę. Wszystko podrobione. Cały zestaw kosztował go może z 50zł, sprzedawał za ponad 1000zł. Takich oszustów nie brakuje i czyhają tylko na początkujące osoby. Żeby było ciekawie zgłaszałem obu z tych Panów, jednak pomarańczowy portal nawet nie zareagował. Ten sprzedający koszulki z autografami jednak musiał natknąć się na jakiegoś kolekcjonera który znał się w temacie - ktoś kupił jedną z jego koszulek, a ponad tydzień po tym zniknęły wszystkie jego aukcje. Zapewne został zgłoszony na policję. Jednak ogółem miał kilkanaście komentarzy, więc i tak nabrał kilkanaście osób na podróby i zapewne te kilkanaście osób myśli że ma koszulkę z autografami drużyny, a tam naprawdę ma szmatkę popisaną przez oszusta.

Temat kolekcjonerów i sprzedaży jest bardzo wrażliwy, bo o ile są tutaj kolekcjonerzy przykładowo rysi czy nietoperzy, czy korków do wina i nie muszą się oni obawiać podrób, o tyle jest całe mnóstwo kategorii kolekcjonerskich gdzie jest cała rzesza oszustów chcących wepchnąć zwykły szajs i zarobić kasę, mając dosłownie w czterech literach to że są oszustami. Tak więc jeśli sprzedaż na grupie będzie dozwolona, to prędzej czy później ją znajdą i zacznie się spam ofert z aliexpress, tak jak ma to miejsce na pomarańczowym portalu. Dopuszczając wymiany z prawdziwymi kolekcjonerami zawsze pewność że są to oryginały będzie niemalże 100%, bo żaden kolekcjoner świadomie nie wpuści podróby do swojej kolekcji. Sam się wymieniałem koszulkami i jeszcze nie zdarzyło mi się, aby ktoś z kim się wymieniałem miał podróby, więc wcześniejsze stwierdzenie mogę nawet poprzeć swoimi doświadczeniami.

P.S. Kolekcjonerzy Polscy tak trochę dziwnie brzmi. Jakoś tak nie po polsku. Widzę że są już grupy o nazwie Polscy Kolekcjonerzy i zapewne stąd pomysł na inwersję, ale... no tak jakoś wygląda to jakby ktoś dosłownie z angielskiego na polski przetłumaczył. Jak już to może Kolekcjonerstwo Polska? Jak nie, to lepiej zrobić Polscy Kolekcjonerzy :)

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2017-09-29, 17:37   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

Podoba mi się pomysł z grupą ;) zmiana nazwy też, ale może by zmienić ją po prostu na "kolekcjonerzy rzeczy najróżniejszych"- wtedy będzie wiadomo że dla wszystkich jest tu miejsce. Kolekcjonerzy Polscy brzmi tak jakoś według mnie sztywno... :p

Wymiana wymiana! według mnie, bez sprzedaży, bo się zrobi drugie allegro albo olx

pietras 

Poland

Wysłany: 2017-09-29, 18:29   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe, parę brakujących kart Wielkie Bitwy

Tak! Kolekcjonerzy rzeczy najróżniejszych to idealna nazwa i reklama tego forum :-)

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-09-29, 18:32   

Handlarzy będzie się gonić, jak będzie chociażby mały problem, to zmieni się regulamin. Podróby są wszędzie, gdzie jest popyt - nawet w kapslach. Podróby starych kapsli...

Kolekcjonerzy rzeczy najróżniejszych - może być. Ważne, żeby słowo kolekcjonerzy było, będzie łatwiej znaleźć.

rag2 

Poland

Wysłany: 2017-09-30, 15:05   
  Rodzaj kolekcji: Kinder niespodzianki

beatkaaa119922 napisał/a:
Podoba mi się pomysł z grupą ;) zmiana nazwy też, ale może by zmienić ją po prostu na "kolekcjonerzy rzeczy najróżniejszych"- wtedy będzie wiadomo że dla wszystkich jest tu miejsce.

Jestem ZA
(a nawet przeciw)
;-)

barthez 

Poland

Wysłany: 2017-09-30, 21:45   
  Rodzaj kolekcji: birofilistyka

Ja dołączam od dziś:).

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-10-04, 15:23   

No i proszę. Zarzuciłem informację o jednej (JEDNEJ) konkretnej zawieszce na owej 30-osobowej grupie i po godzinie już była. Obecnie leci wraz z kilkoma długopisami, karnetem pocztówek z Leningradu, biletami... Warto działać wszędzie.

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-10-04, 16:03   

A do mnie nikt się nie odezwał :P

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-10-04, 16:59   

A Question of Time :-D

Odpowiedz do tematu