Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: miasta, pocztowki, polska, widokowki, zagraniczne

Autor Wiadomość
Zbieram widokówki z miast i miejscowości w Polsce i poza nią
Horg 

Poland

Wysłany: 2018-07-29, 18:11   Zbieram widokówki z miast i miejscowości w Polsce i poza nią
  Rodzaj kolekcji: widokówki z miast

Witam
Jestem tu w zasadzie nowy :) Kolekcjonuję widokówki z miast i mniejszych miejscowości polskich i zagranicznych, w zasadzie od dziecka, tak bez napinki uzbierało się już 381 szt :) Nie wiem czy to dużo czy mało, ale powoli poszerzam kolekcję dalej, gdy mam okazję. Chętnie nawiązałbym kontakt z kolekcjonerami z innych regionów polski (lub mieszkających zagranicą?) którzy mogliby zdobyć dla mnie coś nowego. W zamian oferuję możliwe do zdobycia widokówki z mojej okolicy (Częstochowa + okolice Jury Krakowsko-Czestochowskiej), mam tez trochę róznych pocztówek na wymianę, które dla mnie się nie nadają.Mogę tez pomóc zdobyć jakieś lokalne okazy do innych kolekcji z mojego miasta. Nawet pojedyncze widokówki mnie ucieszą :) na PW napisze więcej, na razie nie zamieszczam listy tego co sam mogę zaoferować, bo to miks wszystkiego, choć głównie też z miast.

Osoby chętne mi pomóc czy nawiązać współpracę proszę o PW, napisze dokładniej co mnie interesuje.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Horg 

Poland

Wysłany: 2018-07-29, 18:31   

Jeszcze kilka słów o wymaganiach, bo nie każda widokówka się nadaje do ojej kolekcji :)

- PRZEDE WSZYSTKIM - wodokówki z óznych miast, miejscowosci wsi itp. Nie interesują mnie góry, regiony, jeziora itd. ównież widokówki łaczone z kilku miast odpadają. Jedno miejsce - jedna widokówka. W pozostałych przypadkach budzących wątpliwosci rozpatruję kazdy indywidualnie :)
- widokówki w standardowym kształcie i rozmiarze tj prostokąt ok 10,5x15 cm (większe nie wejdą do albumu, choć 2-3mm można wcisnąć)
- układ widokówki poziomy (oglądane w poziomie)
- z tyłu czyste, bez napisów, pieczątek czy znaczków
- minimum 3 zdjęcia na awersie z danej miejscowości
- na awersie musi być napis z nazwą miejscowosci, czyli np "Szczecin" i nic więcej - napisy typu "Pozdrowienia z Poznania" czy "Częstochowa i okolice" się nie nadają
- brzeg w miarę możliwosci gładki, choć jeśli się nie da, to może być delikatne ząbkowanie lub jakieś karby
- na awersie bez innych napisów z wyjątkiem nazwy (bez podpisów poszczególnych zdjęć), w ostatecznosci, jeśli brak lepszych, a napisy nie kłują w oczy - czasem dopuszczam
- mini mapka lub herb miasta może być, byle nie zakrywało to połowy widokówki.
- widokówka powinna w miarę możliwości reprezentować dane miasto. Czyli primo bez określonych tendencjii - żadna kompozycja złożona wyłącznie ze zdjęć w nocy, albo prezentująca np wyłącznie miejscowe kościoły nie jest dobra (chyba że w mieście brak innych zabytków). Podobnie widokówka złożona z 3-4 zdjęć jest dobra dla mniejszych miasteczek, ale miasta wojewódzkie na pewno zasługują na więcej. Tak więc kwestia proporcji, szczególnie dla dużych miast.
- widokówka powinna być w miarę nowa, tj aktualna. Nie chodzi o kupioną w tym roku, ale takie z lat 70-tych są już mocno nieaktualne. Akceptuję je ale w miarę możliwosci wymieniam na nowsze. Choć w antykwariatach też się już zaopatrywąłem, szczególnie w przypadku zagranicznych widokówek :)

I to... chyba wszystko :) Z góry dziękuję za życzliwość

gilus32 

Poland

Wysłany: 2018-07-29, 20:18   
  Rodzaj kolekcji: Autografy, pocztówki

Wymagania dość precyzyjne. Zobacz, czy coś z tych: http://collections.pl/off...zwa-vt27321.htm lub http://collections.pl/off...ica-vt15568.htm ewentualnie http://collections.pl/off...oraw-vt9010.htm . Jeżeli któreś z przodu się nadadzą, sprawdzę czy są zapisane lub nie i czy przypadkiem wiekowo nie za stare (prawdę powiedziawszy jak będziesz zbierał bez spinania to za 25 lat te z lat 90. też już będą stare :-) ). Pozdrawiam i życzę powodzenia w uzupełnianiu kolekcji. Oczywiście zawsze służę Wieluniem - ale myślę, że to za blisko (jak by nie było to Jura Krakowsko-Częstochowsko-Wieluńska :-) ).
Pocztówki z Wielunia i Ziemi Wieluńskiej /Wieluń,Wieruszów,Praszka,Bolesławiec,Działoszyn,Osjaków,Biała,Krzeczów,Toporów, Walichnowy,Sokolniki,Wierzchlas,Kamion,Konopnica,Dzietrzniki,Dzietrzkowice,Ożarów,Łubnice,Mokrsko,Szynkielów,Naramice/ i autografy.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2018-07-29, 20:24   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Rzuć okiem: http://wymiana.web-album.org/album/45231,pocztowki .

Dorotadusia 

Poland

Wysłany: 2018-08-11, 21:43   
  Rodzaj kolekcji: pocztówki,piny,lalki,2NG,starocie,opakowania czekolad,słonie

Mam w domu trochę widokówek zagranicznych,które nie pasują do mojej kolekcji;) Teraz jestem w De i mogę kupić jakieś.Czy byłbyś zainteresowany widokówkami miast z landu Badenia Winterbergia?

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2018-08-12, 12:19   
  Rodzaj kolekcji: Kalendarzyki, widokówki

Zerknij do albumu: http://kasiucha.web-album.org/

Horg 

Poland

Wysłany: 2018-08-20, 18:57   

Widokówki które mam na wymianę - prawie wszystkie są czyste z tyłu, nieliczne mają pieczątki turystyczne, albo np naklejone znaczki (ale niewypisane). Esteci powinni się dopytać przed zamówieniem, gdyż niektóre miewają np uszkodzoną lakierowaną powierzchnię - czego nie widać wprost, ale pod światło będzie widać plamę. Wolę uprzedzić.

Na wymianę widokówki polskie
http://horghorg.web-album...wymiane-polskie

Na wymianę widokówki zagraniczne
http://horghorg.web-album...ane-zagraniczne

I zapraszam do oglądania
Ostatnio zmieniony przez Horg 2018-08-21, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2018-08-21, 10:46   
  Rodzaj kolekcji: Kalendarzyki, widokówki

Horg napisał/a:
Widokówki które mam na wymianę - prawie wszystkie są czyste z tyłu, nieliczne mają pieczątki turystyczne, albo np naklejone znaczki (ale niewypisane). Esteci powinni się dopytać przed zamówieniem, gdyż niektóre miewają np uszkodzoną lakierowaną powierzchnię - czego nie widać wprost, ale pod światło będzie widać plamę. Wolę uprzedzić.

Na wymianę widokówki polskie
http://www.web-album.org/pl/profile-album/47548

Na wymianę widokówki zagraniczne
http://www.web-album.org/pl/profile-album/47549

I zapraszam do oglądania

Podałeś linki prywatne.
Tylko Ty je możesz oglądać. ;-)

Horg 

Poland

Wysłany: 2018-08-21, 16:05   

A jak teraz?