Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: udzialu, wywiadzie, zaproszenie

Autor Wiadomość
zaproszenie do udziału w wywiadzie
Gość

Wysłany: 2010-07-13, 16:37   zaproszenie do udziału w wywiadzie

Zaproszenie: jeśli masz jakąś pasje, oryginalne hobby, zainteresowania, zgłoś się i weź udział w wywiadzie!!!

Jestem doktorantką na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego i poszukuję osób dorosłych, które zechciałyby wziąć udział w badaniu. Badanie w formie wywiadu indywidualnego (tj. rozmowy), posłuży jedynie do celów naukowych – napisania pracy doktorskiej.

Zapraszam do wzięcia udziału w wywiadzie osoby, które spełniają 3 podstawowe kryteria:
1. Są w wieku 26-39 lat,
2. Mają jakąś pasję, ciekawe zainteresowania lub oryginalne hobby,
3. Nie założyły jeszcze rodziny (nie są w stałym związku partnerskim np. narzeczeńskim i nie posiadają dzieci).

Z przyczyn logistycznych preferowane są osoby zamieszkałe lub przyjeżdżające do Warszawy.

Wszystkich zainteresowanych uprzejmie proszę o kontakt na adres e-mailowy: [email protected] lub [email protected]

Z góry ślicznie dziękuje za pomoc,
Katarzyna Ciborska
tel. 604 62 67 63
mail: [email protected] lub [email protected]

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-13, 17:59   

kasia ciborska napisał/a:
3. Nie założyły jeszcze rodziny (nie są w stałym związku partnerskim np. narzeczeńskim i nie posiadają dzieci).
Ciekawe kryterium.
Ostatnio zmieniony przez bodacious 2010-07-13, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  

Ewika 

Poland

Wysłany: 2010-07-13, 18:09   Re: zaproszenie do udziału w wywiadzie
  Rodzaj kolekcji: zakładki do książek

... a jeżeli juz były zamężni, sa rozwiedzeni, albo owdowiali ??????????? Co za bzdurne kryteria :(

Gość

Wysłany: 2010-07-13, 22:53   

Ograniczenie wiekowe też ... śmieszne. Młodsi albo starsi nie mogą mieć pasji? a co to znaczy oryginalne hobby? Czy zbieranie pocztówek jest oryginalne? A zbieranie pocztówek np z Włocławka to już oryginalne czy nie spełnia kryterium.
Kolejne pytanie czy Kasia będzie się udzielać na forum, czy tylko szuka królików doświadczalnych?
Może się czepiam, ale na innych forach od czasu do czasu pojawia się "badacz" a potem ani widu, ani słychu ani najmniejszego dziękuję.

Glopik 

Poland

Wysłany: 2010-07-14, 00:31   
  Rodzaj kolekcji: Bilety, monety i banknoty polskie, etykiety zapałczane, karty telefoniczne

Oj czepiacie się trochę :-P :P Widocznie badanie ma objąć taką a nie inną grupę osób.

Gość

Wysłany: 2010-07-14, 08:29   

Z chęcią bym się zgłosiła ale brakuje mi 2 lat do 26 lat (i się cieszę z tego powodu póki co), ale z chęcią bym pomogła ;)))

szlemik 

Poland

Wysłany: 2010-07-14, 09:57   
  Rodzaj kolekcji: JOKERY

Pani Kasiu.

Choć nie spełniam powyższych kryteriów,
to jednak dodam małą uwagę...

Myślę, że Pani apel byłby zupełnie inaczej potraktowany,
gdyby Pani podała tytuł swojej pracy.

Być może wówczas, była by inna reakcja,
wyjaśniło by to wiele...
a i miała by Pani sporo materiału do swojej pracy...

Pozdrawiam.

Gość

Wysłany: 2010-07-14, 13:20   

Witam serdecznie,
Rozumiem, że przyjęte przeze mnie kryteria doboru próby wzbudzają emocje, dlatego wyjaśniam:
• Ograniczenia wiekowe wynikają z przyjętych przeze mnie założeń teoretycznych oraz koncepcji psychologicznych rozwoju człowieka. Interesuje mnie grupa młodych dorosłych, a według wielu koncepcji psychologicznych okres wczesnej dorosłości trwa od 20 – 23 do 35 – 40 roku życia.
Wiek 26 lat został przyjęty zgodnie z ustaleniami UE jako zamykający okres młodzieńczy, ponieważ wtedy zostają zawieszone wszystkie przywileje i ulgi przysługujące młodzieży uczącej się, dlatego też w mojej pracy badam osoby dorosłe pomiędzy 26 a 39 rokiem życia.
• Nie założyły jeszcze rodziny (nie są w stałym związku partnerskim np. narzeczeńskim i nie posiadają dzieci), żeby ograniczyć liczbę osób będących w okresie wczesnej dorosłości zajmuję się tylko osobami, które jeszcze nie założyły rodziny, być może dzięki temu mają więcej czasu i energii żeby zajmować się swoją pasją, rozwijać swoje zainteresowania, itd.
• Jeśli chodzi o ciekawe/oryginalne hobby, zainteresowania to wydaje mi się, że osoby które są zarejestrowane na forum kolekcjonerów rzeczy najróżniejszych jak najbardziej mają takie ciekawe hobby, zainteresowania.

W swojej pracy chciałabym opisać właśnie grupę młodych dorosłych, którzy mają jakąś pasje i sprawdzić jak ona wpływa na poszczególne obszary ludzkiego życia, np. uczestnictwo w kulturze, sposoby spędzania wolnego czasu, charakter podejmowanej pracy, itd. oraz styl życia tych osób. Jeśli mają Państwo jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem, a wszystkich zainteresowanych wywiadem proszę o kontakt.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc,
Kasia Ciborska

cringer 

Poland

Wysłany: 2010-07-14, 16:23   
  Rodzaj kolekcji: kapsle

(...)
Ostatnio zmieniony przez cringer 2010-07-25, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  

Ewika 

Poland

Wysłany: 2010-07-14, 17:59   
  Rodzaj kolekcji: zakładki do książek

cringer napisał/a:
Melduje się.28 lat,bez nałogów,rodziny brak,wykształcenie średnie niepełne.Kilka różnych kolekcji. :)
Nadam się???

Nie nadasz się, bo nie jesteś z Warszawy ;-)

Gość

Wysłany: 2010-07-14, 18:16   

cringer napisał/a:
Melduje się
posłusznie Panie sztabsoficerze :-P

cringer 

Poland

Wysłany: 2010-07-14, 18:24   
  Rodzaj kolekcji: kapsle

Aha,czegoś nie doczytałem...

REX 

Poland

Wysłany: 2010-07-15, 09:25   
  Rodzaj kolekcji: Karty telefoniczne

Zapraszam do wzięcia udziału w wywiadzie osoby, które spełniają 3 podstawowe kryteria:
1. Są w wieku 26-39 lat,
2. Mają jakąś pasję, ciekawe zainteresowania lub oryginalne hobby,

Z przyczyn logistycznych preferowane są osoby zamieszkałe lub przyjeżdżające do Warszawy.

W swojej pracy chciałabym opisać właśnie grupę młodych dorosłych, którzy mają jakąś pasje i sprawdzić jak ona wpływa na poszczególne obszary ludzkiego życia, np. uczestnictwo w kulturze, sposoby spędzania wolnego czasu, charakter podejmowanej pracy, itd. oraz styl życia tych osób.

Witam,
osobiście nie spełniam tych kryteriów, jednak sam temat uznałem za ciekawy i wart ustosunkowania się do niego.
Po przeczytaniu obu Pani postów (fragmenty cytuję wyżej) odniosłem wrażenie, że trochę tu sprzeczności. Skoro badanie ma sprawdzić jak hobby czy pasja "wpływa na poszczególne obszary ludzkiego życia", to albo punkt 3 kryteriów jest jakby nie na miejscu albo mamy do czynienia z poszukiwaniem "materiału" do udowodnienia z góry założonej tezy (np. hobby i pasje a niemożność założenia trwałych związków partnerskich w przedziale wiekowym 26 - 39 lat).
Dalej chce Pani sprawdzić jak to wpływa na "np. uczestnictwo w kulturze, sposoby spędzania wolnego czasu, ..." - a ja mam nieodparte wrażenie, że to dużej mierze zależy od tego jakie ktoś ma hobby lub pasję a mniej od tego czy ma.
Poza tym jestem pod wrażeniem ogromu pracy jakiej chce się Pani podjąć.
Hobby czy pasja, to pojęcia na tyle ogólnikowe, że prawie nic nie mówiące o faktycznych zainteresowaniach danej osoby i czasie jaki chce lub musi poświęcać na to. Zatem potrzebna by była bardzo długa lista "zainteresowań" - a do każdego punktu listy odpowiednio duża grupa "badanych" osób. Przecież bez odpowiednio dużej grupy kontrolnej badanie jest mało rzetelne.

szlemik napisał/a:
Myślę, że Pani apel byłby zupełnie inaczej potraktowany,
gdyby Pani podała tytuł swojej pracy.

Też tak uważam.

Pozdrawiam i życzę realizacji celów.

PS
"logistycznie" - można pokusić się o odpowiednio skomponowaną ankietę
R.

mazak
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-18, 10:56   

A ja sie klasyfikuje.
Wiek 32 l., w 100-lycy jestem dosc czesto, obecny termin wizyty w stolicy - 1 lub 2 tydzien sierpnia.
A co sie tyczy samych kryteriow: kazdy przyjmuje takie jakie uwaza za stosowne, tym niestety kieruja sie badania ankietowe lub statystyczne. Wybiera sie jakies kryteria: wiek, statut materialny itp.
Pozdrawiam.
PS: Obecnie do konca tygodnia mam bardzo ograniczony dostep do internetu.

Gość

Wysłany: 2010-08-03, 13:53   

mazak,
Przepraszam dopiero dziś przeczytałam tą wiadomość. Bardzo chętnie się spotkam jeśli tylko jest to możliwe, proszę napisz kiedy jesteś w Warszawie i kiedy możemy się spotkać.
Pozdrawiam serdecznie,
Kasia Ciborska
604 62 67 63
Jeśli możesz podać swój numer telefonu to chętnie zadzwonie, żeby się umówić.

bogdan0053 

Poland

Wysłany: 2010-08-03, 18:04   
  Rodzaj kolekcji: nalepki z owocow cytrusowych

nie zalapie sie

Odpowiedz do tematu