Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: pozytywnychnegatywnych, uzytkownikow, wyroznienie

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2012-09-26, 15:43
Wyróżnienie użytkowników pozytywnych/negatywnych
Gość

Wysłany: 2009-08-04, 15:36   

Albo zeby osoby ktore maja wiele pozytywnych komentarzy do wymian otrzymywaly pod nickiem tabliczke "Super Kolekcjoner" lub cos w tym stylu. A osoby ktore maja negatywne- "Cienizna"

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 15:45   

MarcinW, jeśli [s]...[/s] nie działa to obawiam się, że na razie nie ma.

kamus27,
kamus27 napisał/a:
"Cienizna"
:lol:
Pomysł ciekawy, tylko widzę tu już pewien problem. W przypadku kłótni na forum (jaka kiedyś miała miejsce) trudno jest rozsądzić kto ma rację. Obie strony wystawiają sobie negatywne opinie i co wtedy? Nie mniej jednak myślę, że coś takiego przydałoby się (w postaci rangi specjalnej albo po prostu jakiejś wyróżnionej kolorem grupie - trzeba przemyśleć).

Gość

Wysłany: 2009-08-04, 15:46   

wlasnie o takie grupy specjalne mi chodzilo.
Wiec pomysl o tym :-D

Gość

Wysłany: 2009-08-04, 16:29   

kamus27 napisał/a:
Albo zeby osoby ktore maja wiele pozytywnych komentarzy do wymian otrzymywaly pod nickiem tabliczke "Super Kolekcjoner" lub cos w tym stylu. A osoby ktore maja negatywne- "Cienizna"

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, wystarczały by jakieś inne kolory nicków a im więcej pozytywów tym jakoś lepszy kolor lub np takie napisy jak moderator czy administrator pod awatarem ale w innym kolorze i oczywiście z jakimś innym napisem.

MarcinW napisał/a:
A z innej beczki, dałoby rade zrobić na forum coś takiego, by można przekreślić tekst? Np. gdy coś zniknie z listy oferowanych rzeczy w temacie to zamiast usuwać to zrobić : Obrazek ?

I to tez by się przydało zrobić bo jak ma się jakaś listę rzeczy na wymianę a jakaś rzecz nam ubędzie to zamiast osuwać cały napis można go tylko skreślić.

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 16:38   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

Wydzielcie temat dot uzytkownikow pozytynwych/negatywnych, a tez chetnie sie w nim udziele.

[ Komentarz dodany przez: Morion: 2009-08-04, 6:18 pm ]
Aye aye!

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-04, 19:09   

Czy naprawdę musicie tak wymyślać? Po co? Jeszcze trochę i "przekombinujecie" Przecież teraz wszystko jest jasne i przejrzyste.Czy wam tak zależy na jakiś kolorach,podziale na lepszych i gorszych kolekcjonerów? Osobiście w/g mnie to cholerna dziecinada i nie chcę w tym brać udziału.Komuś tutaj przeszkadzają działy baterii i metek...a odczep że się jeden z drugim od metek czy baterii-może jest ktoś kto takie właśnie zbiera,może nie warto takich ludzi spychać na margines tylko dlatego,że ich hobby jest mało "popularne".Co? Twoje jest bardziej popularne? Jest bardziej popularne to musi być na pierwszym miejscu? Jeszcze jedno.To forum służy wymianom i takie jak sądzę było zamierzenie jego założycieli więc nie róbcie z niego "graciarni" albo miejsca gdzie można coś sprzedać lub kupić.

Gość

Wysłany: 2009-08-04, 19:14   

bodacious, ja popieram. To nie jest potrzebne. ktoś może mieć tą niby range tylko dlatego że jego hobby jest bardziej rozpowszechnione na tym forum a ktoś kto zbiera cos mniej popularnego a tez jest uczciwy tylko ma mniej wymian już by tego ni miał. Niech każdy bedzie równy. I tak zawsze wiadomo kto jest nieuczciwy...

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 19:25   

bodacious bez nerwów to sa przeciez tylko pomysly roznych ludzi....
Ja tez jestem zdecydowanie na nie jesli chodzi o koloryzowanie/rangi wzgledem ilosci wymian pozytynwych. Natomiast uwazam ze dobrym pomyslem moze byc zrobienie jakiejs etykiety przy profilu dla osob z conajmniej 5 pozytywnymi wymianami np "sprawdzony kolekcjoner" ale bez przesady i faworyzacji po prostu uzytkownicy collections.pl juz temu czlowiekowi zaufali.

Teraz nie na temat powinno byc w innym temacie:
bodacious napisał/a:
Komuś tutaj przeszkadzają działy baterii i metek...a odczep że się jeden z drugim od metek czy baterii-może jest ktoś kto takie właśnie zbiera,może nie warto takich ludzi spychać na margines tylko dlatego,że ich hobby jest mało "popularne".

Nikt nikogo nie spycha na margines im więcej kolekcjonerów tym lepiej nie ważne jaka dziedzina kolekcji jednak prawidlowe pogrupowanie usprawni nawigacje na forum co jest przy wiekszych forach NIEZBĘDNE
tu podaje przykład ogromnego forum:
http://board.ogame.onet.pl/

jeśli myślicie, że grupowane i zarządzane jest to spątanicznie to zarejestrujcie sie i rozejrzyjcie po nim, dziesiatki moderatorow hierarchia administracyjna bardzo trudno cokolwiek zrobic z takim molochem, a im lepiej sie forum bedzie rozwijac za mlodu tym lepsze bedzie potem.

bodacious napisał/a:
Co? Twoje jest bardziej popularne? Jest bardziej popularne to musi być na pierwszym miejscu?

n/c

bodacious napisał/a:
Jeszcze jedno.To forum służy wymianom i takie jak sądzę było zamierzenie jego założycieli więc nie róbcie z niego "graciarni" albo miejsca gdzie można coś sprzedać lub kupić.

Ty chyba boisz sie zmian panicznie. Zdaje sobie sprawe że lepsze jest wrogiem dobrego...

Gość

Wysłany: 2009-08-04, 19:26   

Moim zdaniem kombinowanie z kolorkami, rangami, stopniami, grupami specjalnymi to już przesada. Jedni mają popularne hobby drudzy wymieniają się raz na rok, i co Ci drudzy będą mieli "gorsze kolorki" niż Ci co wymieniają się częściej?
"Pachnie" mi to tutaj jakimś programem motywującym z serii "zdobądź więcej komentarzy dostaniesz lepszy kolorek/grupę". Przekombinowane.

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-04, 19:46   

karin861 napisał/a:
"Pachnie" mi to tutaj jakimś programem motywującym z serii "zdobądź więcej komentarzy dostaniesz lepszy kolorek/grupę". Przekombinowane.

A gdzie jest napisane żeby rywalizować w tym względzie z innymi? :-P Chodzi chyba o to, żeby osoby z dużą ilością wymian pozytywnych zostały hmm.... docenione coś jak znaczek Super Sprzedawca na Allegro.

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 19:52   

Bender napisał/a:

A gdzie jest napisane żeby rywalizować w tym względzie z innymi? :-P Chodzi chyba o to, żeby osoby z dużą ilością wymian pozytywnych zostały hmm.... docenione coś jak znaczek Super Sprzedawca na Allegro.

To zły pomysł bo jak ktoś już przede mną napisał osoba która przeprowadza mało wymian wcale nie musi być gorszym kolekcjonerem od tego który robi wymian 10/tydzień (bo ma popularne hobby)

Super Sprzedawca na allegro to juz inna sprawa wcale nie chodzi o wiarygodność.

Ja uważam że warto wyróżnić _sprawdzonych_ kolekcjonerów ale nie faworyzować tymbardziej dzielić na grupy - tak mamy tylko sprawdzonych z którymi możemy zrobić bez problemu wieksze wymiany i tych którzy się nie sprawdzili, od nich można wymagać np zeby wyslal pierwszy przesylke w przypadku wiekszych wymian...

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-04, 19:53   

Rosomak,po co Ci po pięciu pozytywnych wymianach tytuł "sprawdzonego kolekcjonera"?? Nie rozumiem tego.Może po 20-tu zdjęcie w lokalnej gazecie,a po stu pozytywnych wymianach tytuł szlachecki z rąk Elżbiety II.
NIE-dla kolorków,tytułów,przydomków!
Czy znajdzie się jeszcze ktoś,kto jak ja też jest temu przeciwny?

Gość

Wysłany: 2009-08-04, 19:56   

bodacious napisał/a:
może nie warto takich ludzi spychać na margines tylko dlatego,że ich hobby jest mało "popularne".

Ja bym się nie brał za wypisywanie takich głupot jak się nawet nie jest zorientowanym w temacie. Nie wiem jak kogoś można dyskryminować jeśli tego kogoś nawet nie ma, zajrzyj do działu metki i zobacz czy jest tam chociaż jedna odpowiedz w jakimś temacie i czy jest chociaż jeden zainteresowany metkami to pogadamy.

I nie chodzi mi tez o to żeby Ci co maja mniej popularne hobby byli poszkodowani tylko chodziło mi właśnie o coś takiego jak zaproponował Rosomak czyli "sprawdzony kolekcjoner"

A pyzatym to była tylko sugestia nikt nic jeszcze nie zmienia wiec spokojniej trochę. :-P
Ostatnio zmieniony przez Gość 2009-08-04, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 19:59   

bodacious napisał/a:
Rosomak,po co Ci po pięciu pozytywnych wymianach tytuł "sprawdzonego kolekcjonera"??

Mi nie jest potrzebny moge poszukac na forum i w google i zweryfikowac osobe, jednak dla laikow w swiecie internetu byla by to doskonala sprawa.

bodacious napisał/a:
Nie rozumiem tego. Może po 20-tu zdjęcie w lokalnej gazecie,a po stu pozytywnych wymianach tytuł szlachecki z rąk Elżbiety II.

Chyba przewrazliwiony jestes, nie ma sie czym denerwowac... każdy może coś zaproponować.

bodacious napisał/a:
Czy znajdzie się jeszcze ktoś, kto jak ja też jest temu przeciwny?

Dla mnie nie jest atrakcją ale uważam że było by to usprawnieniem forum (mówie o swojej wersji cały czas).

Gość

Wysłany: 2009-08-04, 20:07   

bodacious napisał/a:
Rosomak,po co Ci po pięciu pozytywnych wymianach tytuł "sprawdzonego kolekcjonera"?? Nie rozumiem tego.Może po 20-tu zdjęcie w lokalnej gazecie,a po stu pozytywnych wymianach tytuł szlachecki z rąk Elżbiety II.
Czy znajdzie się jeszcze ktoś,kto jak ja też jest temu przeciwny?

Może wróć jutro bo chyba dzisiaj masz zły dzień ta sa tylko wolne sugestie które każdy moze zaproponować a Ty chyba za bardzo to przezywasz, spokojnie to tylko dyskusja nikt jeszcze nic nie zmienili i może nie zmieni.

gilus32 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 21:32   
  Rodzaj kolekcji: Autografy, pocztówki

Popieram bodaciousa - gdyby nie zakładki dla Ewiki, nie dokonałbym ani jednej wymiany na forum. A "ilościowe" klasyfikowanie - to tak mi trochę przypomina pierwszą klasę: kto będzie miał dziesięć słoneczek w zeszycie ten dostanie piątkę (przypominam młodzieży, że kiedyś szóstek nie było). A jeżeli już coś takiego wejdzie w życie to dajcie chociaż każdemu szansę rezygnacji z przywileju występowania na forum w kolorze np. różowym z sześcioma tulipankami (również np.) - ja nie chcę być klasyfikowany.

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 21:38   

Wam sie nie chce czytac calego tematu, prawda?

gilus32 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 21:54   
  Rodzaj kolekcji: Autografy, pocztówki

Jeżeli to do mnie - przeczytałem wszystkie wypowiedzi. Likwidacja "martwych" działów lub przenoszenie do działu Inne, lub wydzielanie nowych - z tym się zgadzam i myślę, że to nie powinno być problemem dla nikogo. Starzy użytkownicy poruszają się po forum bez problemu, nowi - poznają układ forum od początku i nie ma sprawy. Jeżeli zaś są wprowadzane jakieś zmiany jest zawsze jakaś informacja i kto chce wiedzieć - przeczyta.
Wypowiedziałem się po prostu na ten temat, który mnie poruszył (klasyfikacja, kolorki, migające gwiazdki, etc. - jestem przeciw takiej zmianie) i nie wypowiadałem się w pozostałych kwestiach (a przeczytałem wszystkie wypowiedzi). Zawsze tak jest, że jak dostajesz zmiany w regulaminie, to masz czas na sprzeciw - a jeżeli się nie odzywasz to znaczy, że zmiany akceptujesz. Ot i wszystko ..

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 22:02   

gilus32 napisał/a:

Wypowiedziałem się po prostu na ten temat, który mnie poruszył (klasyfikacja, kolorki, migające gwiazdki, etc. - jestem przeciw takiej zmianie) i nie wypowiadałem się w pozostałych kwestiach (a przeczytałem wszystkie wypowiedzi). Zawsze tak jest, że jak dostajesz zmiany w regulaminie, to masz czas na sprzeciw - a jeżeli się nie odzywasz to znaczy, że zmiany akceptujesz. Ot i wszystko ..

Masz rację zgadzam się, ja tez sie nie zgadzam z pomyslem w temacie jednak zaproponowalem wlasne rozwiazanie... jednak nikt nie wyrazil nim zainteresowania. tak wiec aktualnie oba rozwiązania sa odrzucone przez forumowiczów.

Młodi 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 22:15   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacyjne, karty telefoniczne (kolekcja wybiórcza)

Co do roznych klasyfikacji, to nie wiem po co tyle emocji w tej rozmowie. Natomiast jakby ktos mnie pytal, to jestem przeciwny jakims segregacjom uzytkownikow, jesli ktos szuka sprawdzonych kolekcjonerow to wydaje mi sie ze komentarze do wymian powinny mu wystarczyc. :) Sadze ze nowi uzytkownicy, ktorzy nie maja wiele komentarzy i tak daza do tego aby zyskac wiarygodnosc, wiec mozna im zaufac :) Do tego, jesli ktos wysyla cos wartosciowego, to zawsze mozna sie umowic na przesylke poleconą.

Natomiast jesli jesli mowa o roznych uzytkownikach, to nie zdazylo mi sie wystawiac nikomu negatywnej opini w komentarzach. Ale bardziej mnie zastanawia co zrobic z kolekcjonerami ktorzy przykladowo umawiaja sie z Tobą na wymianę i w trakcie rozmow, gdy juz jest niejednokrotnie blisko finalizacji, przestaja odpisywac (ale nadal loguja sie na forum). Porzucaja wymiane, bez slowa wyjasnienia. Nie moge wystawic im negatywnej opini, ale uwazam to za bardzo nie eleganckie i irytujace.
Ostatnio zmieniony przez Młodi 2009-08-04, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-08-05, 00:29   

Widzę, że "segregacja komentarzowa" wywołuje bardzo dużo emocji.

Nie uda się nigdy, chyba nawet w wersji finalnej strony, zrobić systemu komentarzy takich jak np. w Allegro. Jest to bardzo trudne, bo i samo prowadzenie wymian jest o wiele trudniejsze niż w wyżej wspomnianym serwisie.

Jednak zamiast segregowania ludzi na tych z wieloma dobrymi komentarzami, z małą ich ilością i na tych ze złymi, można by wprowadzić inny podział. Nie ze względu na ilość i jakość komentarzy, a na zaangażowanie na forum. Po osobach takich widać byłoby, że spędzają tu dużo czasu, włączają się w sprawy forum, wymieniają się, wystawiają różne przedmioty i mają dobre komentarze (komentarze negatywne mogłyby wykluczać taką osobę z tego grona). Wtedy nie miałaby znaczenia ilość komentarzy, a wiadomo by było że takie osoby nikogo nie oszukają.

Młodi napisał/a:
Ale bardziej mnie zastanawia co zrobic z kolekcjonerami ktorzy przykladowo umawiaja sie z Tobą na wymianę i w trakcie rozmow, gdy juz jest niejednokrotnie blisko finalizacji, przestaja odpisywac (ale nadal loguja sie na forum). Porzucaja wymiane, bez slowa wyjasnienia. Nie moge wystawic im negatywnej opini, ale uwazam to za bardzo nie eleganckie i irytujace.

Zawsze możesz poprosić kogoś z adminów lub modów o napisanie do takiego delikwenta. Może to poskutkuje (raz poskutkowało - w 2007...)

Rosomak napisał/a:
tu podaje przykład ogromnego forum:
http://board.ogame.onet.pl/

Błagam nie przypominaj o tym... - straciłem przez to całe tygodnie :-/

I trochę zboczę z tematu: Im forum dłużej funkcjonowało, tym bardziej przekonywałem się, że z pięknej idei wymiany bez sprzedaży i kupna może niedługo nie pozostać nic. Cieszę się, że nie miałem racji. ;-)

Gość

Wysłany: 2009-08-05, 07:56   

Uważam, że klasyfikacja użytkowników pod względem ilości wymian jest zbędna. Mnie ani ziębi ani grzeje czy ktoś na allegro ma symbol "Super Sprzedawca". Raczej ziębi, gdyż na 99% jest to wówczas sklep ;-) .
Aczkolwiek bym dała jakieś kolory odróżniające. Z czysto praktycznego (dla mnie) punktu. Gdy chcę wyszukać w konkretnym dziale post konkretnego użytkownika, muszę przeglądać listę bardzo uważnie. A np. kolor moderatorów od razu jest widoczny i jeśli akurat nie ich postów szukam, to z ulgą omijam. Opcja "zobacz posty użytkownika" też nie zdaje egzaminu, przykładowo gilus ma ich ponad trzysta, rzadko kto ma mniej niż 100, a liczba rośnie.
Nie wiem jakby to miało wyglądać i na jakiej zasadzie, może po prostu można by było zrobić opcję "Wyszukaj posty użytkownika w tym (konkretnym) dziale"?

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-05, 08:00   

Chodzi Ci o przypisanie kazdemu uzytkownikowi jakiegos innego koloru? Co z nami facetami ktorzy znaja ich max 16? :)

Widze ze uzywasz firefoxa wiec nacisnij CTRL+F i wpisz czego szukasz na danej stronie, firefox znajdzie i przeskoczy w odpowiednie miejsce zaznaczajac szukany fragment (w operze tak samo).

Gość

Wysłany: 2009-08-05, 08:03   

Nie Rosomaku. Każdemu inny kolor, to byśmy mieli pomroczność jasną na dobę po odwiedzeniu forum :mrgreen:
Z opcji, o której piszesz, korzystam. Hmm... faktycznie mogę tak znaleźć, dobrze że są ludzie, którzy za mnie myślą :mrgreen:

Ewika 

Poland

Wysłany: 2009-08-05, 09:17   
  Rodzaj kolekcji: zakładki do książek

Im wiecej osób -tym więcej pomysłów i zagorzałych dyskusji... a mnie zastanawia jedno : kolekcjonowanie to przyjemność i przebywanie na forum oraz możliwośc wymian z innymi kolekcjonerami to też powinna być przyjemność... po co więc te wszystkie rankingi, kolorki, nerwy? Moze po prostu miejmy z tego przyjemnośc i odskocznię od codziennego życia? :-)
Ostatnio zmieniony przez Ewika 2009-08-05, 09:18, w całości zmieniany 1 raz  

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-05, 15:31   

A ja proponuję żeby pod nickiem każdy użytkownik miał coś takiego: np PK 11, NK 0, % 100
PK - ilość pozytywnych komentarzy, NK - ilość negatywnych komentarzy i % procent pozytywnych komentarzy. Jak ktoś ma lepszy pomysł to niech napisze :-P

Gość

Wysłany: 2009-08-05, 15:59   

Bender napisał/a:
A ja proponuję żeby pod nickiem każdy użytkownik miał coś takiego: np PK 11, NK 0, % 100
PK - ilość pozytywnych komentarzy, NK - ilość negatywnych komentarzy i % procent pozytywnych komentarzy. Jak ktoś ma lepszy pomysł to niech napisze

Dobry pomysł Panie Bender :-)

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-08-05, 17:27   

Widzę jeden i poważny problem - kto będzie wpisywał temu komuś (wszystkim!) ilość komentarzy?

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-05, 18:34   

Przecież na forum nie ma nawet 1000 użytkowników z czego aktywnych nie jest więcej niż 100 - 150 osób. Wpisy byłyby aktualizowane np co miesiąc. Ile czasu trzebaby poświęcić na to? Kilka godzin a potem po kilkadziesiąt minut co miesiąc. Jeżeli można to zrobić z "technicznego" punktu widzenia to ja nie widzę problemu we wklepaniu cyferek z klawiatury :-P

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-05, 18:47   

Albo trzeba by do tego modul w php napisac albo recznie robic...

Wg mnie to jest przerost pracy nad przydatnoscia.

Odpowiedz do tematu