Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: estonii, gielde, kolekcjonerow, tagadi., wyjazd

Autor Wiadomość
Wyjazd do Estonii na giełdę kolekcjonerów w Tagadi.
jacek72 

Poland

Wysłany: 2016-09-11, 09:34   Wyjazd do Estonii na giełdę kolekcjonerów w Tagadi.
  Rodzaj kolekcji: guziki,banknoty,przedmioty związane z Podlasiem

Witam.
Stowarzyszenie Kolekcjonerów w Białymstoku organizuje wyjazd na giełdę kolekcjonerską w Tagadi koło Tallina.
Wstępny plan wyjazdu:
-piątek około 12 wyjazd sprzed Klubu Rozrywki Krąg przy ul.Wierzbowej w Białymstoku
-W sobote rano przyjazd do Tallina
-Zwiedzanie Tallina przez całą sobotę
-wieczorem zakwaterowanie w miejscu noclegu połączone z ogniskiem integracyjnym,hostel położony jest w Tagadi
-od 6 rano rozpoczyna się giełda w Tagadi-500 metrów od hostelu
-wieczorem wyjazd powrotny do Białegostoku(około2 w poniedziałek mamy być w Białymstoku)
-koszt wyjazdu 350 zł
Dokładny plan przedstawię za tydzień.Zainteresowani niech piszą do mnie na priw-podam numer telefonu do organizatora wyjazdu.
Giełda w Tagadi odbywa się dwa razy w roku w pierwsze niedziele maja i października.Tutaj krótki filmik z zeszłorocznej giełdy:
http://www.youtube.com/watch?v=hqQTeqFoygA

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-10-02, 16:20   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Ktoś z forum się zgłosił?
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

jacek72 

Poland

Wysłany: 2016-10-03, 08:27   

Nie było chętnych.
Ja właśnie wróciłem dziś o 3 nad ranem.
Giełda w Tagadi jest ogromna.50 % stoisk to elementy starych pojazdów i pojazdy(motocykle,samochody)-giełda jest organizowana przez Estoński Automobilklub.
Dla innych kolekcjonerów też było mnóstwo przedmiotów,głównie pochodzących z krajów bałtyckich,Rosji i Skandynawii.Brakowało jedynie militarii-zakaz handlu militariami był w regulaminie giełdy-można jednak spod lady co nieco trafić.Co do cen, to z tego czym się interesowałem:guziki z okresu międzywojennego i współczesne od 0,20 do 2 euro,stare butelki;okres międzywojenny z reguły ok.5 euro,z czasów Rosji Carskiej od 40 do 150 euro;zdziwiły mnie bardzo wysokie ceny banknotów rosyjskich,w Polsce można takie same kupić nawet 5 razy taniej.Po za tym było praktycznie wszystko dla kolekcjonerów-niestety nie wypowiem się co do cen.
Giełda odbywa się na placu wokół budynków byłego kołchozu,wejście kosztuje 2 euro,nie wiem jak ma się sprawa z parkingami,ale pewnie też są jakieś opłaty.Trwa od świtu do około 15,my skończyliśmy o 14 ,i pierwsi sprzedawcy też o tej porze zaczęli zwijać stoiska.Na miejscu jest rozstawianych kilka puntów gastronomicznych-więc można przysiąść na ławeczce i coś zjeść.Minus to szalety typu Toi-Toi,były rozstawione tylko w dwóch miejscach po 5 sztuk i w trakcie największego ruchu tworzyły się do nich spore kolejki,nie mówiąc już o tym jak one wyglądały pod koniec giełdy.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-10-03, 09:10   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Dzięki Jacku za ciekawą relację i podsumowanie!
Jest po czym myszkować :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2016-10-03, 12:49   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

jacek72 napisał/a:
stare butelki;okres międzywojenny z reguły ok.5 euro,z czasów Rosji Carskiej od 40 do 150 euro;

Serio po tyle chodzą butelki? Ale to chyba już jakieś unikaty, co? Swego czasu przewinęło mi się kilka różnorakich starych butelek przez ręce, jednak zawsze miałem problemy ile zawołać za nie np. pocztówek. Wiem, że wszystko to kwestia dogadania, ale jednak.

jacek72 

Poland

Wysłany: 2016-10-03, 13:49   

Butelki z czasów rosji carskiej były z reguły bardzo ładnie sygnowane tłoczonymi napisami.Szczególnie cenią się tzw. flety-smukłe butelki z logo producenta i medalami z wystaw,takie jak te z Knyszyna:
http://www.facebook.com/B...?type=3&theater
Na giełdzie widziałem podobną Szustowa z Moskwy(producent koniaku) za 60 euro-bez możliwości targowania.Widocznie jest w Rosji sporo kolekcjonerów starych butelek, a duży popyt powoduje wysokie ceny towaru.
Najdroższa jaką widziałem na giełdzie pochodziła z browaru z Sankt Petersburga(150 Euro)-podobno jakaś bardzo rzadka odmiana.

Odpowiedz do tematu