Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: wostr

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2013-04-14, 00:56
Wostr
Wostr 

Poland

Wysłany: 2007-10-07, 21:36   Wostr

Mam na imię Wojtek. Swoją przygodę z kolekcjonerstwem zacząłem mając 8 lat od kapsli piwnych. Mój zapał do ich zbieractwa szybko minął, jednak ten zaczątek kolekcji przejął ode mnie zgrredek i z powodzeniem kontynuował kolekcjonowanie kapsli przez ponad 10 lat. Kiedy w 2007 roku powstawało to Forum, miałem małą kolekcję wizytówek, która jednak po jakimś czasie została wymieniona na inne przedmioty przez zgrredka, gdyż przestałem się nią interesować.

Od powstania Forum moim głównym zadaniem była opieka techniczna nad nim. Nie mogę niestety napisać, że świetnie mi to wychodziło, gdyż rozwój Forum od strony technicznej trwa wyjątkowo długo, a niektóre problemy czekają na rozwiązanie miesiącami. Jest to jednak najczęściej spowodowane brakiem czasu, a także odpowiedniej wiedzy (nigdy się w tym kierunku nie kształciłem i nie zamierzam tego robić, a osobą od spraw technicznych stałem się raczej przez przypadek, gdyż gdy startowało to Forum jako pewnego rodzaju eksperyment, byłem jedyną osobą w domu, która jako tako mogła połapać się w administrowaniu Forum).

Obecnie jestem studentem Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku chemia (już za chwilę ze specjalnością materiały wybuchowe i pirotechnika) i z tego też wynika moje zainteresowanie książkami o tematyce chemicznej, a także związanych z bronią chemiczną i materiałami wybuchowymi. Oprócz tego mogę być zainteresowany innymi przedmiotami związanymi z wojskami chemicznymi, bronią chemiczną, oddziałami saperskimi itp.

Poszukuję
• książek i publikacji o:
    – broni chemicznej, ew. ogólnie pojętej broni masowego rażenia, także ze strony historycznej
    – obronie przed bronią masowego rażenia (OPBMR)
    – bezpieczeństwie chemicznym, skażeniach chemicznych, ochronie przed nimi i ich likwidacji, materiałach niebezpiecznych (także ich przewozem [ADR]), toksycznych środkach przemysłowych
    – wojskach chemicznych i sprzęcie przez nie wykorzystywanym (także inne jeśli w jakiś sposób wiąże się to z tematem, np. podręczniki i regulaminy dot. szkolenia z obrony przed bronią masowego rażenia w innych niż chemiczne rodzajach wojsk)
    – materiałach wybuchowych, pirotechnice, ew. tzw. broni zapalającej (np. napalm)
    – pracach saperskich, zabezpieczeniu pirotechnicznym, robotach strzałowych
    – chemii (zwłaszcza książki akademickie)

• naszywek, emblematów, odznak itp. związanych z:
    – wojskami chemicznymi, ratownictwem chemicznym
    – oddziałami saperskimi, rozpoznaniem minerskim, rozpoznaniem pirotechnicznym
    – szkołami chemicznymi i saperskimi

• innych rzeczy związanych z wyżej wymienionymi tematami
• ew. klocków LEGO
Ostatnio zmieniony przez Wostr 2013-11-02, 15:20, w całości zmieniany 4 razy  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Odpowiedz do tematu