Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: strona, wlasna

Autor Wiadomość
Własna strona
Prankster 

Poland

Wysłany: 2012-02-17, 16:16   Własna strona
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Obiecałem szersze rozwinięcie tematu, więc rozwijam.

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Widze, ze i ja musze przyjac pstryczek w ucho nos czy na klate.
Cytat:
A tak swoją drogą, to niby w czym strona www.odznakizuzlowe.pl.tl jest lepsza od galeria-marcinw.blogspot.com?

Znow rykoszet.
Kto Cie Prankster w taki blad wprowadzil. Kto mowi, ze niby lepsza.
Co to za pomysl zeby to wogole porownywac. Inne rzeczy, inna forma prezentacji.

Nie mam zapisanej nigdzie dyskusji z usuniętej części wątku o hostingu, więc posłużę się swoją niedoskonałą pamięcią.
Sam tam mówiłeś, że taka strona powinna mieć jakieś tam opisy przedmiotów. Jeszcze tam parę rzeczy wymieniłeś. Kluczowe pytanie - dlaczego swoich porad nie wykorzystałeś na własnej stronie?

Zacznę jednak od tego, że obie wasze strony to w zasadzie galerie przedmiotów z waszych kolekcji, przy czym w przypadku strony Marcina dowiedziałem się o tym zaraz po wejściu na stronę, a w przypadku Twojej strony - dopiero teraz na forum - wcześniej mogłem się najwyżej domyślać tego. Niby w czym one są takie różne?

W sumie mógłbym się zapytać, po co w ogóle wam te strony? Gdybym miał zamiar zrobić galerię swoich przedmiotów, żeby się pochwalić w internecie, to bym założył sobie konto na MyViMu.com i tam utworzył swoje "wirtualne muzeum", czyli w zasadzie galerię przedmiotów. Prawdę mówiąc mam tam konto, ale ponieważ moja kolekcja to kilka tysięcy monet (nawet licząc po wzorach wychodzi kilkaset) jakoś nie mam siły i ochoty na to. Dla przykładu dwa muzea moich kolegów z forum TPZN:
- http://myvimu.com/museum/1631810
- http://myvimu.com/museum/1216
Muzeum na MyViMu ma swoje zalety: darmowo i jednocześnie bez reklam, brak ograniczenia serwera, większy ruch niż na własnej mało znanej stronie. No i przede wszystkim jest stworzona właśnie do prezentacji przedmiotów kolekcjonerskich. W przeciwieństwie do uniwersalnych skryptów.

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Rzeczy, ktore zamieszcza MarcinW na blogu sa juz w internecie. Znajdz mi polska stronke z takim zbiorem odznak zuzlowych.

I Ty zarzucasz Marcinowi brak opisów?
Fakt, samo zdjęcie i nazwa to za mało. Ja bym dorzucił link do Wikipedii, albo innej strony z bardziej szczegółowym opisem, zwłaszcza, jak sam napisałeś, to wszystko można znaleźć w internecie.
To właśnie strona o odznakach żużlowych powinna zawierać coś więcej niż tytuł i zdjęcie. Gdzie, kiedy, z jakiej okazji, jaka impreza sportowa, link do informacji o osobie, o imprezie, itp.

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Kilka odznak jest takich, ze raz na kilka lat pojawi sie ich fotka na allegro i to wszystko. Kolekcja moze nie jest najwieksza, ale jakos innym kolekcjonerom odznak zuzlowych nie chcialo sie robic stronki i pokazywac odznak innym.

Skoro innym się nie chciało, to zrób taką stronę, żeby cała reszta kolekcjonerów odznak żużlowych z niej korzystała.

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Inna funkcja jaka pelni strona jest funkcja czysto informacyjna. Informujaca czy dana odznaka jest w mojej kolekcji czy nie. Nie zawsze mam czas przejrzec odznaki manualnie, a rzucajac okiem na galerie wiem co i jak, a czas czesto odgrywa tu duza role. Kilka razy juz mi sie to przydalo.

Rozumiem przypadek, że zgłasza się do ciebie ktoś, kto ma sporo odznak na wymianę i nie chce mu się robić zdjęcia wszystkich. Odsyłasz taką osobę na swoją stronę i wtedy może wybrać ze swoich dubli tylko te rzeczy, których Ty nie masz.

Ale żeby samemu z tej strony korzystać? Nie szybciej byś sprawdzał co masz, gdybyś korzystał ze zdjęć trzymanych na dysku? Nie wiem jak ty, ale ja regularnie odwiedzam giełdy. Nie zawsze jest na nich dostęp do darmowego WiFi, więc zerknięcie na stronę z galerią trochę bt mnie kosztowało. Oczywiście mówię o korzystaniu z internetu przez komórkę. W takim przypadku wolałbym mieć zdjęcia swoich rzeczy w galerii na komórce. Szybko i za darmo miałbym dostęp do informacji o posiadanych przedmiotach.

Zresztą ciesz się, że nie musisz tak jak ja jeździć na giełdę z dwoma tomami katalogu Krause, w sumie prawie 3000 stron ważących kilka kilo. Alternatywą dla mnie jest zakup monet w ciemno, co i tak często robię w przypadku ciekawszych nominałów, albo niekupowanie popularnych nominałów.

Czy jestem przeciwny temu, żeby nawet początkujący kolekcjoner robił własną stronę? Wręcz przeciwnie, tylko niech robi to z głową.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-02-19, 11:33   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

Prankster napisał/a:
Obiecałem szersze rozwinięcie tematu, więc rozwijam.

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Widze, ze i ja musze przyjac pstryczek w ucho nos czy na klate.
Cytat:
A tak swoją drogą, to niby w czym strona www.odznakizuzlowe.pl.tl jest lepsza od galeria-marcinw.blogspot.com?

Znow rykoszet.
Kto Cie Prankster w taki blad wprowadzil. Kto mowi, ze niby lepsza.
Co to za pomysl zeby to wogole porownywac. Inne rzeczy, inna forma prezentacji.

Nie mam zapisanej nigdzie dyskusji z usuniętej części wątku o hostingu, więc posłużę się swoją niedoskonałą pamięcią.
Sam tam mówiłeś, że taka strona powinna mieć jakieś tam opisy przedmiotów. Jeszcze tam parę rzeczy wymieniłeś. Kluczowe pytanie - dlaczego swoich porad nie wykorzystałeś na własnej stronie?

Prankster napisał/a:
FALUBAZ_ZG napisał/a:
Rzeczy, ktore zamieszcza MarcinW na blogu sa juz w internecie. Znajdz mi polska stronke z takim zbiorem odznak zuzlowych.

I Ty zarzucasz Marcinowi brak opisów?
Fakt, samo zdjęcie i nazwa to za mało. Ja bym dorzucił link do Wikipedii, albo innej strony z bardziej szczegółowym opisem, zwłaszcza, jak sam napisałeś, to wszystko można znaleźć w internecie.
To właśnie strona o odznakach żużlowych powinna zawierać coś więcej niż tytuł i zdjęcie. Gdzie, kiedy, z jakiej okazji, jaka impreza sportowa, link do informacji o osobie, o imprezie, itp.

W takim razie na początek odniosę się do kluczowego pytania.
Wychodzę z założenia, że nie ma w Polsce człowieka kolekcjonującego odznaki żużlowe, który nie byłby kibicem żużla. Nie znam kolekcjonera pamiątek żużlowych, który nie byłby cieńszą lub grubszą chodzącą encyklopedią tego sportu. W ciemno mogę stwierdzić, że kilku, którzy bez problemu podaliby kolejność na podium każdej imprezy, z której mam odznakę. Jeden z nich by się jeszcze popisywał i mówił, po którym biegu spadł deszcz i jakiego koloru kombinezon miał jakiś żużlowiec w danych zawodach.
Nie ma zatem najmniejszej potrzeby opisywania odznak z imprez, klubowych, czy z zawodnikami. Wiadomo bowiem o jaka imprezę chodzi, tym bardziej, że na odznakach często jest data, a przynajmniej rok lub edycja (np Zlata Prilba, memoriały), każdy wie jak wygląda logo danego klubu (odznaka to tylko przeniesienie go na kawałek metalu), każdy też wie jak wygląda i jak jeździ lub jeździł dany zawodnik.

Co do tak cennych informacji jak ilość wydanych odznak danej serii czy danego wzoru nie mam niestety dojścia. Pytałem tych co by mogli coś o tym wiedzieć, oni sprawdzali w swoich źródłach i niestety cisza w tej kwestii.
Co innego odznaki wydawane na wyspach. Całkowicie inna bajka.

Prankster napisał/a:
Zacznę jednak od tego, że obie wasze strony to w zasadzie galerie przedmiotów z waszych kolekcji, przy czym w przypadku strony Marcina dowiedziałem się o tym zaraz po wejściu na stronę, a w przypadku Twojej strony - dopiero teraz na forum - wcześniej mogłem się najwyżej domyślać tego. Niby w czym one są takie różne?

No z tego co wiem, to MarcinW robi, czy raczej ma zamiar prowadzić bloga. Zakładam, że wiesz czym się różni blog od strony.
Masz rację u mnie jest to w zasadzie galeria przedmiotów z mojej kolekcji pogrupowana na 4 kategorie.
U mnie na stronie startowej po zdaniu witającym odwiedzającego jest zaproszenie do galerii. Potem jest info, że jak coś to się chętnie wymienię i mała kwestia techniczna. Nic więcej, zatem po rzuceniu okiem na stronę startową wiesz, że poza galerią i fotkami odznak, co jest istotą strony niczego więcej nie ma się co spodziewać.

Prankster napisał/a:
W sumie mógłbym się zapytać, po co w ogóle wam te strony? Gdybym miał zamiar zrobić galerię swoich przedmiotów, żeby się pochwalić w internecie, to bym założył sobie konto na MyViMu.com i tam utworzył swoje "wirtualne muzeum", czyli w zasadzie galerię przedmiotów. Prawdę mówiąc mam tam konto, ale ponieważ moja kolekcja to kilka tysięcy monet (nawet licząc po wzorach wychodzi kilkaset) jakoś nie mam siły i ochoty na to. Dla przykładu dwa muzea moich kolegów z forum TPZN:
- http://myvimu.com/museum/1631810
- http://myvimu.com/museum/1216
Muzeum na MyViMu ma swoje zalety: darmowo i jednocześnie bez reklam, brak ograniczenia serwera, większy ruch niż na własnej mało znanej stronie. No i przede wszystkim jest stworzona właśnie do prezentacji przedmiotów kolekcjonerskich. W przeciwieństwie do uniwersalnych skryptów.

Szczerze, to nie bardzo podoba mi się forma tego wirtualnego muzeum. Strasznie ciężko się tam poruszać. Forma takiej stronki o wiele bardziej mi odpowiada. Poza tym chciałem się wpisać w konwencję w jakiej prowadzone są inne strony z odznakami, które też mają na celu tylko zaprezentowanie fotek odznak nawet nie zawsze pogrupowanych w kategorie jak tu:
http://odznakiwisly.w.interia.pl/
http://www.lechiaodznaki.c0.pl/
Lub jak w tym przypadku pogrupowanych w kategorie tak jak u mnie:
http://www.odznaki-legia.pl.tl/
http://www.murek-odznaki.....php?link=start

Prankster napisał/a:
FALUBAZ_ZG napisał/a:
Kilka odznak jest takich, ze raz na kilka lat pojawi sie ich fotka na allegro i to wszystko. Kolekcja moze nie jest najwieksza, ale jakos innym kolekcjonerom odznak zuzlowych nie chcialo sie robic stronki i pokazywac odznak innym.

Skoro innym się nie chciało, to zrób taką stronę, żeby cała reszta kolekcjonerów odznak żużlowych z niej korzystała.

Problem w ty, że żadnego nie znam.

Prankster napisał/a:
Ale żeby samemu z tej strony korzystać? Nie szybciej byś sprawdzał co masz, gdybyś korzystał ze zdjęć trzymanych na dysku?

Mam zdjęcia na dysku. Problem w tym, że jak już gdzieś wcześniej wspomniałem, w domu sporadycznie siedzę przy komputerze. Odznaki pozyskuje częściej z komputera w robocie, a tam nie ma możliwości zgrania sobie czegokolwiek na dysk, za to jest internet więc stronka ułatwia mi sprawdzenie sobie odznak w pracy, czy jak jestem w chacie u rodziców w Zielonej Górze lub u rodziców kobity nad morzem.

Prankster napisał/a:
Nie wiem jak ty, ale ja regularnie odwiedzam giełdy. Nie zawsze jest na nich dostęp do darmowego WiFi, więc zerknięcie na stronę z galerią trochę bt mnie kosztowało. Oczywiście mówię o korzystaniu z internetu przez komórkę. W takim przypadku wolałbym mieć zdjęcia swoich rzeczy w galerii na komórce. Szybko i za darmo miałbym dostęp do informacji o posiadanych przedmiotach.

Ja niestety rzadko bywam na giełdach. Odznaki pozyskuję głownie przez internet (aukcje) i na stadionach. Czasem ktoś ma i mi podrzuci. Niestety z wymian mam najmniej odznak. Na collections.pl chyba po ponad roku wymieniłem się z kimś na odznaki żużlowe.

Prankster napisał/a:
Zresztą ciesz się, że nie musisz tak jak ja jeździć na giełdę z dwoma tomami katalogu Krause, w sumie prawie 3000 stron ważących kilka kilo. Alternatywą dla mnie jest zakup monet w ciemno, co i tak często robię w przypadku ciekawszych nominałów, albo niekupowanie popularnych nominałów.

No fakt nie mam takich zmartwień. Co nie znaczy, że zbieranie odznak nie jest obarczone pewną uciążliwością. Jak dajmy na to jedziesz do Pragi na GP, nażłopiesz się tych Gambrinusów, klapniesz sobie między biegami na betonie, bo tylko trybuna vip ma w Pradze na Markecie krzesełka, a w spodniach w kieszeni "na dupie" czai się odznaka kupiona chwile wcześniej na straganie i umieszczona w tejże kieszeni, bo z nie nie powinna wypaść. I znów idziesz po Gambrinusa żeby uśmierzyć ból.

Co się jednak tyczy opisów odznak.
Rzucam tu zobowiązanie, że jak ktoś z forum chciałby przeczytać kilka zdań o imprezie, klubie czy zawodniku z którym mam odznakę to proszę wskazać w moim temacie "przedstaw się" odznakę, a ja w odpowiedzi napiszę te kilka zdań o eksponacie.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

Odpowiedz do tematu