Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: postow, tematow, usuwaniezmienianie

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2012-09-26, 16:01
Usuwanie/zmienianie tematów i postów
warczp 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 09:17   Usuwanie/zmienianie tematów i postów
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Chciałbym zgłosić kilka uwag do usuwania i zmieniania tematów i postów:
1. dodanie tabliczki z prośbą o usunięcie swojego tematu powinno być możliwe TYLKO w ofertach wymian;
2. zmienianie zapisów w swoich postach powinno być możliwe np. do 7 dni - potem tylko mógłby to zrobić Moderator;
3. w dziale komentarzy pierwszy komentarz powinien być albo automatyczny albo od Moderatora/Administratora;
4. w przypadku zmiany posta powinna się pojawić informacja, że taka operacja miała miejsce, ale zmiana w swoim poście dokonana np. w ciągu 2 minut od utworzenia go oraz pod warunkiem, że nie pojawił się następny post mogłaby nie dodawać informacji o fakcie zmiany (często jest to zmiana drobnego błędu - np.interpunkcji, składni).

Ten temat wyszedł stąd, że na bazie awantur, które wywołał bodacious w temacie domimuseums'a ten pierwszy postanowił, się całkowicie wypisać z Forum lub przynajmniej całkowicie wykasować swoje posty (jest to łatwe do sprawdzenia - sądzę, że większość zauważyła tą akcję bodacious'a). Niewątpliwie jest to jego prawo i nie zamierzam mu tego zabronić. Niestety postanowił on przy tym nie tylko wykasować swoje oferty wymian (poszukuję/oferuję), ale też usunąć tematy i posty wnoszące inne wartości do Forum:
- "Pytanie do forumowiczów" ( http://collections.pl/pyt...ighlight=#67409 )
- "Żetony komunikacyjne" ( http://collections.pl/zet...ighlight=#67200 )
Na szczęście nie zostało to wykasowane.

Udało mu się za to całkowicie wykasować moje komentarze! Prawda, że pierwszy komentarz on wystawił i tym samym ten temat był niejako jego. Był zresztą zadowolony z przeprowadzonej wtedy ze mną wymiany oraz gratisów, które przy okazji otrzymał (kopia komentarza do wglądu dla zainteresowanych osób). Wierzę, że wpisane wtedy przez niego słowa były prawdziwe. Jednak później w tym temacie swoje opinie wpisywali także inni i sądzę, że w tym momencie tematu tego nie można już traktować jako, a bardziej jako mój. Uważam, że nie miał prawa on zgłaszać go do usunięcia. Jednocześnie też uważam, że zmiany w komentarzach powinny być możliwe np. do 7 dni, a potem powinna być zablokowana taka możliwość (ewentualnie do modyfikacji moderatorskich). W końcu Jeśli ktoś obrazi się na mnie teraz to przecież nie zmienia to pozytywnej opinii z wymiany sprzed 2 lat.
Proszę niech też osoby opowiadające się pozytywnie w temacie prezentacji odznak muzealnych aby sprawdziły swoje komentarze i inne posty wystawione przez bodacious'a.

Zabierałem głos w temacie domimuseums'a. Wysuwałem rzeczowe argumenty, bez obrażania kogokolwiek. Nic nie poradzę jeśli ktoś obrazi się bo nie ma czym odeprzeć argumentów. Tym bardziej nie upoważnia go to do działania na moją szkodę oraz na szkodę ogólnoforumową!

Mam świadomość, że ten temat wywoła poruszenie, jednak nadal konsekwentnie (acz teraz już dużo bardziej zdecydowanie) podaję TYLKO rzeczowe argumenty - żadnych obraźliwych słów czy zwrotów!

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 09:27   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

Kwestia bodaciousa pokazala tez, ze warto by sie zastanowic nad tym zeby postodsiewnia nie pojawiala sie w nieprzeczytanych tematach. Jak po swietach wszedlem na forum to mi wyskoczyl komunikat, ze nie pokaze mi wszystkich nieprzeczytanych postow. Moglem sobie za to popatrzec na 4 strony zamknietych tematow.

Skoro post trafia do smietnika czyli posodsiewni to po co klasyfikowac go jako nowy temat?
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 12:46   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Witam, mi także ubył jeden komentarz... Pozostawię to bez swojego komentarza...

Nie będę ukrywał, że ja także jakiś czas temu wygasiłem kilka swoich tematów w Pubie, bo stwierdziłem, że pytania, które były tam przeze mnie postawione, były tak banalne, że chyba tylko ja nie znałem na nie odpowiedzi... Jednak z perspektywy czasu uważam, że kilka z nich mógłbym zostawić 'dla potomnych' - człowiek uczy się na błędach, teraz już bym ich nie wygasił. Funkcji wygaszania używam jednak także na co dzień, jednak tylko do wygaszania tak zwanych postów-podbijaczy, informujących, że coś mi ubyło, albo coś dodałem w danym temacie.

Z większością postulatów się zgadzam, ale ta idea:

Cytat:
2. zmienianie zapisów w swoich postach powinno być możliwe np. do 7 dni - potem tylko mógłby to zrobić Moderator;

jakoś mi osobiście nie pasuje... Każdy wie, jak wygląda mój temat w przedstaw się, każdy może sobie zobaczyć ile razy go modyfikowałem... Gdybym nie był moderatorem, to za każdym razem, gdy chciałbym coś do niego dodać lub usunąć musiałbym pisać do kogoś z administracji - chyba by mnie w końcu przeklęli... Łatwo także zobaczyć, że nie tylko ja stosuje tą metodę.

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-28, 14:36   

Ale jazda.Porządek sobie robię.
Ostatnio zmieniony przez bodacious 2011-12-28, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 15:59   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

warczp napisał/a:
1. dodanie tabliczki z prośbą o usunięcie swojego tematu powinno być możliwe TYLKO w ofertach wymian;

Z tym się akurat zgadzam

warczp napisał/a:

moim zdaniem dobrze jest jak jest teraz, przecież dzięki temu możemy sami aktualizować swój post jak nam np dojdą rzeczy na wymianę i było by to tylko niepotrzebne zawracanie głowy moderatorom.

warczp napisał/a:
3. w dziale komentarzy pierwszy komentarz powinien być albo automatyczny albo od Moderatora/Administratora;

Myślę, że jeśli dodanie tabliczki o usunięcie tematu było by możliwe tylko w wymianie wtedy już to by nie było potrzebne.

Pewnie niedługo odezwie się więcej osób którym on też usunął temat z komentarzy do wymian..
Uff co za szczęście że mi pierwszy napisała Kasiucha i nigdzie się na razie nie wybiera :D

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-28, 16:03   

warczp napisał/a:
Udało mu się za to całkowicie wykasować moje komentarze!

No aż takiej mocy nie mam.Nie można usunąć samemu tematów z dolnej części forum.Pewnie MarcinW zrobił warczpowi figla,a zrzucił winę na mnie.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 16:17   

Oszczerstwa zachowaj sobie dla siebie.

warczp 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 16:57   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

bodacious napisał/a:
No aż takiej mocy nie mam.Nie można usunąć samemu tematów z dolnej części forum.

Pewnie (trochę) jest w tym racji.

- Jasiu nie ciągnij tego psa za ogon!
- Tylko trzymam. To on ciągnie.

bodacious napisał/a:
Pewnie MarcinW zrobił warczpowi figla,a zrzucił winę na mnie.

Powtórzę wcześniejsze stwierdzenie: nie rzucaj lekko zarzutów - podaj dowody.

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-28, 17:21   

warczp napisał/a:
Powtórzę wcześniejsze stwierdzenie: nie rzucaj lekko zarzutów - podaj dowody.

Ale ja nie mam dowodów,to przecież taka potwarz,rodzaj oszczerstwa.Humoreska.Chłopie ,masz 45 lat a zachowujesz się jak dzidziuś.To już nudne jest,ale wy uparcie kontynuujecie wątek ku uciesze rozbawionej gawiedzi.Pewnie i tak przegram ale nie chciałem tylko żeby dwóch moderatorów zawłaszczyło sobie forum.Pozdrawiam.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 17:33   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Przegrany jesteś już od jakiegoś czasu i to u coraz większej ilości użytkowników głównie poprzez swoje zachowanie i traktowanie innych. I jak na razie dobrze ci idzie zwracanie na siebie uwagi. Szkoda zresztą tobie odpowiadać bo zaraz opluwasz. Widać taka masz naturę...

Co do komentarzy warczp`a - może poprzez wykasowanie pierwsze posta, bodacious jako autor tematu, wyciął wszystkie komentarze.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

warczp 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 17:35   

Jak dzidziuś??
Ja nie obrażam się jak mały Jasio, nie biorę zabawek i nie idę do domu.
Kolekcjonuję korki, a nie komentarza, ale jednak są one dość ważną częścią Forum. Bez tego też sobie poradzę.
Co nie zmienia faktu, że walcząc z innymi walisz na oślep: nie ważne kto dostanie.
I to jest przykre.
Pozdrawiam.

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-28, 17:39   

Ty przestań wysyłać kolekcjonerom biletów jakieś ulotki z muzeów i skanowane bilety drukowane na papierze foto jako bilety bo to nieładnie i niegrzecznie.Siedem światów z tobą mam Dominik,siedem światów...

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 17:50   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Widzisz Arkadiuszu, nie umiesz nawet prawdy napisać. Tylko oszczerstwa, pomówienia na zasadzie: hop siup tralala a bodacious w słówka gra :) To tak na rozluźnienie sytuacji.

Wszystkie bilety sobie wybierałeś - kto się wymieniał z bodaciousem doskonale wie że stosuje zasadę: "ja rządzę, jak coś mi nie pasuje to nie biorę". W tym jest konsekwentny :) Z tego co ja pamiętam mogłeś dostać jakieś gratisy, dodatki wśród których mogły być różnego rodzaju bilety.
Raczej nie robię w domu kserówek ani nie wrzucam nic na papier fotograficzny...
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 17:57   

To że na mnie jesteś wściekły i się uwziąłeś (na forum i poza nim) to nie znaczy że musisz się się odgrywać np. na takich forumowiczach jak warczp. Skup się na mnie ale plując w moją stronę staraj się nie opluwać innych. Mogę cię o to prosić?

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-28, 18:03   

Ale musisz przyznać ,że jest wesoło na forum,nie? Ja jeśli nie dostanę bana to wrócę do wymian i raczej sobie odpuszczę te przytyki i inne.Bezsensowne dyskusje i kłótnie.Ale i tak twierdzę,że nie powinieneś tu wtryniać tych odznak codziennie tylko sobie stronkę WWW zrobić ,jak inni kolekcjonerzy bo nie jest twoje prywatne forum i jeszcze uważam ,że na miejsce Ewiki ktoś inny powinien zostać moderatorem bo u niej zero zaangażowania w sprawy forum.Bycie moderatorem to nie funkcja reprezentacyjna.Nie mówię złośliwie bo Ewikę bardzo szanuję i proszę żeby to sobie przemyślała.Wiem,ze nikt mnie nie poprze bo to tak niezręcznie ale nie miejcie do mnie żalu ,że piszę to co uważam za słuszne.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 18:11   

Po tym wszystkim ot tak wrócisz do wymian jakby nic nie było i napiszesz do warczp`a - dzidziuś, nie krzyw się na mnie, wymieńmy się - to był tylko żart... albo narcyz, wrzuć proszę jakąś odznakę... :)
Słuszne? Chyba wg Ciebie.

warczp 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 18:42   

MarcinW i beatkaaa119922 przekonaliście mnie co praktyczności zmieniania swoich postów - dzięki :-)
I racją jest też, że gdy tabliczki kasowania będzie można dodawać tylko w ofertach zniknie problem z celowym (lub mało prawdopodobnym przypadkowym) usuwaniem np. komentarzy.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2011-12-28, 20:49   

bodacious, nie bez powodu, w ostatnim czasie, tak dużo osób zostało moderatorami. Jedną z przyczyn było to, że w niedalekiej przyszłości (która to obecnie jest teraźniejszością) miała zostać przeprowadzona dość duża akcja sprzątania na forum, a fakt, że starzy moderatorzy powoli nie wyrabiali z tak dużą ilością "normalniej, codziennej pracy" temu wcale nie sprzyjał... Nie każdy ma taki luksus, aby codziennie wchodzić na forum. Ludzie mają po kilka etatów, dzieci, chodzą do szkoły, są na studiach, mają wiele zajęć w domu... To, że jakiś moderator w danym okresie nie jest dość aktywny nie oznacza, że trzeba go bić batem i zabierać mu tą 'reprezentacyjną funkcję' jaką jest pospolita moderatorka... Bycie modem to nie tylko posiadanie zielonego paska i nicka w profilu, ale przede wszystkim pilnowanie, aby na forum panował porządek, co nie jest takie łatwe jakby się mogło zdawać...

Wostr 

Poland

Wysłany: 2011-12-29, 19:22   

bodacious napisał/a:
Ale musisz przyznać ,że jest wesoło na forum,nie? Ja jeśli nie dostanę bana to wrócę do wymian i raczej sobie odpuszczę te przytyki i inne.Bezsensowne dyskusje i kłótnie.Ale i tak twierdzę,że nie powinieneś tu wtryniać tych odznak codziennie tylko sobie stronkę WWW zrobić ,jak inni kolekcjonerzy bo nie jest twoje prywatne forum i jeszcze uważam ,że na miejsce Ewiki ktoś inny powinien zostać moderatorem bo u niej zero zaangażowania w sprawy forum.Bycie moderatorem to nie funkcja reprezentacyjna.Nie mówię złośliwie bo Ewikę bardzo szanuję i proszę żeby to sobie przemyślała.Wiem,ze nikt mnie nie poprze bo to tak niezręcznie ale nie miejcie do mnie żalu ,że piszę to co uważam za słuszne.

Czy ktoś jeszcze pamięta jaka była idea tego Forum? Udostępnić kolekcjonerom miejsce do swobodnej i łatwej wymiany oraz prezentacji swoich zbiorów. Co prawda "Przedstaw się" nigdy nie było do tego dobrym miejscem, ale nie oznacza to, że nie można z niego korzystać.

Jeśli Ewice zabrano by uprawnienia, to nie oznacza to, że ktoś inny by je otrzymał. Wiem ilu jest aktywnych moderatorów i ta liczba się liczy. Jeśli jest niewystarczająca to się ją powiększa.
Ewika chciała zrezygnować z tych uprawnień, gdy stwierdziła, że nie może już być aktywnym moderatorem. Została jednak poproszona, aby tego nie robiła. Wszelkie zastrzeżenia, co do tego, że nadal ma funkcję moderatora, proszę kierować do mnie lub do zgrredka (z racji jego nieczęstej obecności lepiej do mnie).
Dlaczego chcieliśmy aby zachowała tę funkcję? Dlatego że jej pozostawienie nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji. Dlatego że wiemy, że jak tylko będzie miała możliwość i czas, to pomoże, a jeśli ktoś zgłosi się do niej z problemem jako do moderatora, to będzie wiedziała co zrobić.

Dudek77 

Poland

Wysłany: 2011-12-30, 18:36   
  Rodzaj kolekcji: Numizmatyka - monety 2zł i nie tylko

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Kwestia bodaciousa pokazala tez, ze warto by sie zastanowic nad tym zeby postodsiewnia nie pojawiala sie w nieprzeczytanych tematach. Jak po swietach wszedlem na forum to mi wyskoczyl komunikat, ze nie pokaze mi wszystkich nieprzeczytanych postow. Moglem sobie za to popatrzec na 4 strony zamknietych tematow.

Skoro post trafia do smietnika czyli posodsiewni to po co klasyfikowac go jako nowy temat?

Zgadzam się ze zdaniem FALUBAZ_ZG.

beatkaaa119922 napisał/a:
...

warczp napisał/a:

moim zdaniem dobrze jest jak jest teraz, przecież dzięki temu możemy sami aktualizować swój post jak nam np dojdą rzeczy na wymianę i było by to tylko niepotrzebne zawracanie głowy moderatorom.
...

Sama tak robię. Aktualizuję temat zmieniając pierwszy post. Dodaję później następny post co dodałam nowego i daję na usuwanie po siedmiu dniach (a raczej dodawałam, bo już tego nie ma). Moim zdaniem gdyby nie było można edytować ile chce się razy to by powstał bałagan (było by za dużo postów).

Mam pytanie. Czemu usunęliście opcję kasowania po upływie określonego czasu?

Moim zdaniem trzeba jakoś wyróżnić nowe rzeczy dodawane do danego tematu.
http://collections.pl/dudek77-vt9961.htm#42833 - Wszystko co potrzebne, czyli kilka słów o mnie.

Mam dokładnie to co jest w temacie. Nie ma nic więcej napisane, więc więcej nie mam.

tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-02, 18:10   

Cytat:
Mam pytanie. Czemu usunęliście opcję kasowania po upływie określonego czasu?

Opcja ta została wyłączona z powodu całej, wyżej opisanej sytuacji.

[ Komentarz dodany przez: Morion: 2012-01-05, 18:05 ]
Tymczasowo.

Odpowiedz do tematu