Collections.pl uywa cookies w celu uatwienia uytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przegldarki, to zgadzasz si na ich uywanie oraz zapisywanie w pamici urzdzenia.

Wicej informacji znajdziesz w Polityce prywatnoci.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych Strona Gwna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieñców!

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: filmowe, ulotki

Autor Wiadomo
Ulotki filmowe
Go

Wysany: 2010-10-13, 12:50   Ulotki filmowe

Od niedawna kolekcjonuje ulotki filmowe. I tu zaczyna siê problem, bo nie wiem jak je przechowywaæ... :-/
Proszê o jak±¶ podpowied¼ od kolekcjonerów z d³u¿szym sta¿em :-P

Pomó¿ g³odnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
visenna
[Usunity]

Wysany: 2010-10-13, 16:19   

Ja zaczyna³am od kopert. Jest to prosty sposób i mo¿na zachowaæ porz±dek. Ka¿d± kopertê opisywa³am dan± liter± alfabetu. Jak nie mie¶ci³y mi siê ju¿ w nich ulotki, to dodawa³am nastêpne koperty, przy czym nie mia³am np. dwóch kopert 'S', ale 'Sa-So' i 'Sp-Sz', itd. Z czasem zaczê³o mnie denerwowaæ to, ¿e nie mogê swobodnie przegl±daæ ulotek, wiêc teraz jestem na etapie kupowania segregatorów A5 i do nich koszulek A6, ale nie muszê chyba mówiæ, ¿e jest to kosztowny interes :).

Go

Wysany: 2010-10-15, 09:20   

Dziêkujê bardzo za pomoc

Go

Wysany: 2010-10-16, 13:28   

Polecam zwyk³e albumy do zdjêæ :-)

W takie 10x15 wiêkszo¶æ ulotek mie¶ci siê bez trudu, znakomicie siê to potem ogl±da.

Go

Wysany: 2010-11-03, 15:42   

Ja niegdy¶ sam przerabia³em koszulki A4 tak ¿eby siê mie¶ci³y po 4 ulotki na stronie.

Bender
[Usunity]

Wysany: 2010-11-04, 11:20   

A w jaki sposób przerabia³e¶ te koszulki?

Go

Wysany: 2010-11-04, 11:26   

Jak masz tyln± i przedni± foliê, to rozcina³em przedni± przez ¶rodek pionowo i poziomo. Potem ta¶m± klej±c± mocowa³em te 4 fruwaj±ce fragmenty do tylnej folii, tak ¿eby tworzy³y kieszonki. Hmmm... nie wiem czy jasno to wyt³umaczy³em :P

visenna
[Usunity]

Wysany: 2010-11-04, 11:31   

Ja na przyk³ad ¿eby dopasowaæ koszulkê A5 do ulotek 1/3 A4 b±d¼ trochê wiêkszych od standardowego rozmiaru odcina³am niepotrzebn± ilo¶æ bocznej czê¶ci koszulki (tam gdzie nie ma dziurek) i potem zamyka³am to zszywkami. Nic siê nie rozlatuje :).

Go

Wysany: 2010-11-04, 11:43   

Anzelm, a mo¿e jakie¶ zdjêcie??

Bender
[Usunity]

Wysany: 2010-11-05, 09:48   

A ja robiê jeszcze inaczej :mrgreen: Poniewa¿ te ma³e koszulki na ka¿d± ulotkê wysz³yby mi za drogo, wymy¶li³em, ¿e bêdê je uk³ada³ w koszulce A4 po 4 sztuki, ale z dwóch stron. W tym celu na kartce papieru A4 u³o¿onej poziomo robiê naciêcia skalpelem w o¶miu miejscach tak ¿eby dwie ulotki by³y centralnie umieszczone i wk³adam je w te naciêcia rogami. Pó¼niej robiê tak samo z drug± kartk± i umieszczam je w jednej koszulce. Wygl±da to bardzo dobrze w segregatorze, tylko jest czasoch³onne. Mo¿na nacinaæ po kilka kartek na raz, potem tylko wk³adaæ ulotki i uk³adaæ. Mo¿e do koñca roku pouk³adam wszystkie 1700 ulotek w ten sposób :-D W wolnym czasie wrzucê tu jakie¶ zdjêcia.

PS. Visenna zdoby³em trochê ulotek, ale do¶æ nowych, wy¶lê Ci pó¼niej spis, jeszcze jutro bêdê mia³ zupe³nie nowe, z Multikina i CC z Bydgoszczy, razem oko³o 30. Mo¿e co¶ wybierzesz, to Ci od³o¿ê. Mam te¿ czê¶æ tych, które masz od³o¿one dla mnie.

jolantaos 

Poland

Skd: Bydgoszcz
Wysany: 2010-11-05, 10:41   
  Rodzaj kolekcji: opakowania od czekolady

Uk³adacie alfabetycznie czy wed³ug dat projekcji?

Go

Wysany: 2010-11-05, 11:00   

Ja uk³adam alfabetycznie. Na razie przechowujê w kopercie, jak bêdê mia³a wiêcej zacznê siê zastanawiaæ, który z podanych sposobów wykorzystam :P

visenna
[Usunity]

Wysany: 2010-11-05, 16:15   

Ja te¿ uk³adam alfabetycznie. Ca³y spis mam w Excelu, wiêc je¶li bêdê chcia³a mieæ listê wg dat, to posortujê je wg daty premiery :).

Bender - ok., nie ma sprawy, czekam cierpliwie na listê :).

Go

Wysany: 2010-11-06, 06:21   

Ja uk³ada³em alfabetycznie, tylko ¿e jak przychodzi³y nowe, to trzeba by³o wszystkie przek³adaæ, wiêc jakby uk³adaæ wg premier, to jest to na pewno nieco wygodniejsze, pod tym wzglêdem.

Je¶li chodzi o fotkê, ciê¿ko bêdzie j± zrobiæ przezroczystej koszulce, ale jutro spróbujê co¶ machn±æ.

Go

Wysany: 2010-11-06, 09:19   

To mo¿e kartkê w ¶rodek wsad¼ ;-)

Bender
[Usunity]

Wysany: 2010-11-08, 08:23   

Uk³adam wed³ug daty premiery filmu w Polsce.

MarcinW 

Poland

Skd: Radomsko
Wysany: 2017-08-24, 19:01   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Jaki MARTWY temat... :O

domimuseums 

Poland

Skd: Warszawa
Wysany: 2017-08-24, 19:03   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, s³upki z nakrêtk± i inne...

Bo tylko jedna aktywna Forumowiczka a reszta to ju¿... wspomnienie :-?
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie s± muzea, memoria³ów, oceanariów, zoo, z Syrenk± warszawsk±, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest ju¿ 5 000 szt.
Je¶li posiadacie - proszê o kontakt!

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku