Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: filmowe, ulotki

Autor Wiadomość
Ulotki filmowe
Gość

Wysłany: 2010-10-13, 12:50   Ulotki filmowe

Od niedawna kolekcjonuje ulotki filmowe. I tu zaczyna się problem, bo nie wiem jak je przechowywać... :-/
Proszę o jakąś podpowiedź od kolekcjonerów z dłuższym stażem :-P

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
visenna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-13, 16:19   

Ja zaczynałam od kopert. Jest to prosty sposób i można zachować porządek. Każdą kopertę opisywałam daną literą alfabetu. Jak nie mieściły mi się już w nich ulotki, to dodawałam następne koperty, przy czym nie miałam np. dwóch kopert 'S', ale 'Sa-So' i 'Sp-Sz', itd. Z czasem zaczęło mnie denerwować to, że nie mogę swobodnie przeglądać ulotek, więc teraz jestem na etapie kupowania segregatorów A5 i do nich koszulek A6, ale nie muszę chyba mówić, że jest to kosztowny interes :).

Gość

Wysłany: 2010-10-15, 09:20   

Dziękuję bardzo za pomoc

Gość

Wysłany: 2010-10-16, 13:28   

Polecam zwykłe albumy do zdjęć :-)

W takie 10x15 większość ulotek mieści się bez trudu, znakomicie się to potem ogląda.

Gość

Wysłany: 2010-11-03, 15:42   

Ja niegdyś sam przerabiałem koszulki A4 tak żeby się mieściły po 4 ulotki na stronie.

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-04, 11:20   

A w jaki sposób przerabiałeś te koszulki?

Gość

Wysłany: 2010-11-04, 11:26   

Jak masz tylną i przednią folię, to rozcinałem przednią przez środek pionowo i poziomo. Potem taśmą klejącą mocowałem te 4 fruwające fragmenty do tylnej folii, tak żeby tworzyły kieszonki. Hmmm... nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem :P

visenna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-04, 11:31   

Ja na przykład żeby dopasować koszulkę A5 do ulotek 1/3 A4 bądź trochę większych od standardowego rozmiaru odcinałam niepotrzebną ilość bocznej części koszulki (tam gdzie nie ma dziurek) i potem zamykałam to zszywkami. Nic się nie rozlatuje :).

Gość

Wysłany: 2010-11-04, 11:43   

Anzelm, a może jakieś zdjęcie??

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-05, 09:48   

A ja robię jeszcze inaczej :mrgreen: Ponieważ te małe koszulki na każdą ulotkę wyszłyby mi za drogo, wymyśliłem, że będę je układał w koszulce A4 po 4 sztuki, ale z dwóch stron. W tym celu na kartce papieru A4 ułożonej poziomo robię nacięcia skalpelem w ośmiu miejscach tak żeby dwie ulotki były centralnie umieszczone i wkładam je w te nacięcia rogami. Później robię tak samo z drugą kartką i umieszczam je w jednej koszulce. Wygląda to bardzo dobrze w segregatorze, tylko jest czasochłonne. Można nacinać po kilka kartek na raz, potem tylko wkładać ulotki i układać. Może do końca roku poukładam wszystkie 1700 ulotek w ten sposób :-D W wolnym czasie wrzucę tu jakieś zdjęcia.

PS. Visenna zdobyłem trochę ulotek, ale dość nowych, wyślę Ci później spis, jeszcze jutro będę miał zupełnie nowe, z Multikina i CC z Bydgoszczy, razem około 30. Może coś wybierzesz, to Ci odłożę. Mam też część tych, które masz odłożone dla mnie.

jolantaos 

Poland

Wysłany: 2010-11-05, 10:41   
  Rodzaj kolekcji: opakowania od czekolady

Układacie alfabetycznie czy według dat projekcji?

Gość

Wysłany: 2010-11-05, 11:00   

Ja układam alfabetycznie. Na razie przechowuję w kopercie, jak będę miała więcej zacznę się zastanawiać, który z podanych sposobów wykorzystam :P

visenna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-05, 16:15   

Ja też układam alfabetycznie. Cały spis mam w Excelu, więc jeśli będę chciała mieć listę wg dat, to posortuję je wg daty premiery :).

Bender - ok., nie ma sprawy, czekam cierpliwie na listę :).

Gość

Wysłany: 2010-11-06, 06:21   

Ja układałem alfabetycznie, tylko że jak przychodziły nowe, to trzeba było wszystkie przekładać, więc jakby układać wg premier, to jest to na pewno nieco wygodniejsze, pod tym względem.

Jeśli chodzi o fotkę, ciężko będzie ją zrobić przezroczystej koszulce, ale jutro spróbuję coś machnąć.

Gość

Wysłany: 2010-11-06, 09:19   

To może kartkę w środek wsadź ;-)

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-08, 08:23   

Układam według daty premiery filmu w Polsce.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2017-08-24, 19:01   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Jaki MARTWY temat... :O

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-08-24, 19:03   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Bo tylko jedna aktywna Forumowiczka a reszta to już... wspomnienie :-?
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Odpowiedz do tematu