Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: tianse

Autor Wiadomość
Tianse
Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-05-25, 18:15   Tianse
  Rodzaj kolekcji: Koszulki piłkarskie

Cześć

Tianse, imię Mateusz... ale mówcie mi Tianse ;)

Generalnie mam wiele hobby, czy jak kto woli pasji, które towarzyszą memu życiu i szczęśliwie póki co je realizuję. Od małego dzieciaka lubiłem coś zbierać i mam to po tacie. On zbierał znaczki, jednak w pewnym momencie życia tak wyszło, że musiał przestać. U mnie wszystko zadziało się odwrotnie - z wiekiem coraz bardziej lubię coś zbierać. Rzecz jasna, stało się tak między innymi dzięki mojemu tacie. Moim największym fiołem do zbierania są koszulki piłkarskie i mam do nich straszną słabość. Traktuję je jako skrawek historii, której można dotknąć. Podoba mi się to, że koszulki co sezon się zmieniają i przemijają, a mając je gromadzę tak jakby nieodtwarzalną historię :)

Co jeszcze zbieram? W zasadzie wiele rzeczy, które wpadną mi w oko. Mam kilka GN'ów o nominałach 2zł (chyba 5 sztuk), kilka autografów piłkarskich (ale tutaj rzadko kluby odpisują), zbieram groszaki (nominały 1gr, 2gr, 5gr) czy chociażby gry komputerowe na platformie Steam :D Po prostu podoba mi się coś, co można zbierać, dlatego nawet jeśli chodzi o gry komputerowe, to zamiast mieć kilka gier tu czy tam, wolę mieć wszystkie w jednym miejscu. Może dziwne, ale ta platforma mi się spodobała, bo tam można znów zbierać odznaki i takie tam, czyli to mnie przyciąga ;)

Mam nadzieję, że inni czują to samo co ja, gdy kolekcjonują swoje ulubione przedmioty :)

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Pawoł 

Poland

Wysłany: 2017-05-27, 10:10   
  Rodzaj kolekcji: filatelistyka,figurki smerfów z kinder niespodzianek

Życzę udanych wymian.

MaszBilet 

United Kingdom

Wysłany: 2017-05-27, 10:53   
  Rodzaj kolekcji: Bilety

Powodzenia w powiekszaniu kolekcji.

Znajdziecie mnie i częściowo moją kolekcje na :
Instargram - MaszBilet - https://www.instagram.com/maszbilet/
YouTube - MaszBilet - www.goo.gl/e6LRP1

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-05-31, 09:26   

Nie jestem pewny, czy mój zbiór 15 koszulek piłkarskich można już nazwać kolekcją? :-P

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-05-31, 09:46   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Mini kolekcja.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 4 600 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-05-31, 10:51   

Kolekcjonowanie powinno iść mi coraz szybciej. W tym sezonie udało mi się po raz pierwszy zakupić komplet trzech koszulek, a nie tak jak wcześniej jedną koszulkę na sezon lub nawet dwa sezony :)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-05-31, 11:07   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Jest dobrze :!: :mrgreen:
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 4 600 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-06-10, 13:35   

Dziś poczułem chęć, aby pocieszyć oko i ujrzeć wszystkie razem, wraz z nowymi nabytkami. Co powiecie o moim małym zbiorze? :-)

Chętnie bym sobie sprawił jakiś taki stelaż lub wieszak, który byłby zaprojektowany w taki fajny sposób, aby móc zbudować ścianę koszulek, tak aby zbytnio siebie nie przysłaniały. Może ktoś gdzieś na coś takiego się kiedyś w swoim życiu natknął lub widział coś, co by mogło się nadawać? Mi jedyne co ciekawe przychodzi do głowy, to coś w stylu stojaka typu płot z siatki ogrodzeniowej, bo wtedy mógłbym powiesić koszulki w dowolny sposób. Coś jak fotka poniżej :mrgreen:

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-06-24, 18:57   

Do mojego zbioru dołączyła bardzo ciekawa sztuka. Wersja koszulki, która jest w całości jednolita, poza jednym wyszyciem. O dziwo, nawet paski Adidasa są tutaj jednolite, czyli tak jakby narysowane w materiale, a nie przyszywane. Koszulka nie jest wykonana w żadnej technologii, pomimo iż to wzór koszulki meczowej - nie jest to ani Climate, ani Climacool, ani Adizero. Koszulka z sezonu 2011/12 i to dedykowana prawdopodbnie tylko na Turcję, stąd takie parametry. Z tego co się orientuję, to po roku 2013 w żadnym kraju (przynajmniej europejskim) nie produkuje już się takich modeli koszulek :)

O takich koszulkach jest bardzo mało wiadomo (u nas w kraju), nawet sam Adidas był zaskoczony i nie mógł udzielić żadnych dodatkowych informacji. Napisałem jeszcze kilka e-maili do różnych miejsc, może dowiem się czegoś ciekawego. Jestem mega zaskoczony tym co zdobyłem. Poświęciłem tej koszulce już mnóstwo czasu, a i tak wiem niewiele :)

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-07-03, 18:59   

Mój nowy nabytek. Myślę, że to jeden z najciekawszych eksponatów w moim zbiorze. Z tego forum może w szczególności zainteresować MarcinW :)

Wyjazdowa koszulka Chelsea z sezonu 2004/05, w którym to The Blues zdobyli mistrzostwo Premier League oraz Pucharu Ligi :)

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-07-06, 16:04   

No i podrapane! :-)

Zdrapałem 9 państw i słupki które są w legendzie mapy (na dole). Mapka drapie się bardzo dobrze, ściera się tylko warstwa ścierna, zaś kolorki pod spodem pozostają nienaruszone, nawet przy dość mocnym i ostrym drapaniu. Wymiary mapy to okolice arkusza A1, więc ładnie się prezentuje ;-)

Odpowiedz do tematu