Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: chetnych, dyskusji., internetowa..., strona, tania, zapraszam

Autor Wiadomość
Tania strona internetowa... chętnych zapraszam do dyskusji.
szlemik 

Poland

Wysłany: 2012-02-26, 17:18   Tania strona internetowa... chętnych zapraszam do dyskusji.
  Rodzaj kolekcji: JOKERY

Witam,
chciałbym się zorientować czy byliby chętni na "tanią stronę internetową".

To znaczy (założenia) :

1) - strona ma pełnić funkcję ekspozycyjną - rewelacyjne rozwiązanie do składania ofert przy wymianach
..... (zwłaszcza międzynarodowych), do prezentacji własnego zbioru... i.t.p.

2) - strona, adres, serwer i opieka ... razem wydatek jednorazowy za pierwszy rok ok. 200 zł ,
.... (przy dodatkowych nietypowych wymaganiach ... może wzrosnąć do ok. 300 zł).
.... A zatem nie trzeba samemu załatwiać adresu i serwera.

3) - przez następne lata... adres, serwer i opieka ... koszt do 100 zł rocznie.

4) - Oczywiście strona jest własnością nabywcy, nikt obcy nie ma możliwości ingerencji. Brak reklam, spamu... i.t.p.
.... Samodzielna aktualizacja swoich fotek czy skanów w poszczególnych galeriach .
.... Preferowana liczba galerii : 2- 5, w/g własnych wymagań.

5) - Prosta i nieskomplikowana obsługa aktualizacji galerii.

6) - zagospodarowanie strony głównej w/g własnych upodobań i propozycji.
.... Tekst, kolor, fotki, awatar ....i.t.p.

7) - Ze strony głównej wejście do poszczególnych galerii ( własne nazwy galerii).
.... W galeriach są kolejne strony wyświetlanych eksponatów - z numeracją strony i bez ograniczeń.
.... Poszczególne strony są dzielone na 12, 24, 36 czy 48 prostokąty (proporcja boków 2:3) do indywidualnego wyboru.
.... W każdym prostokącie miejsce na zamieszczenie fotki lub skanu i ew. komentarza.

To tak na początek...

W razie pytań, sugestii i.t.p.....
zapraszam zainteresowanych do dyskusji i niezobowiązujących deklaracji.
Podkreślam - niezobowiązujących... bo to tylko wstępne rozeznanie
- czy byliby zainteresowani i jak duża grupa osób chciała by mieć taką własną stronę.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-02-27, 07:56   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

No tak tylko czy jest sens na dzien dobry wywalac 200pln, a potem 100pln rocznie, skoro jest teraz bogata oferta przyzwoitych "darmowek"?

Pozdrawiam.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

szlemik 

Poland

Wysłany: 2012-02-27, 09:04   
  Rodzaj kolekcji: JOKERY

Niby tak... ale jednak...
4 lata temu skorzystałem z takiej darmówki,
link na mój bloog ma kilkadziesiąt kolekcjonerów z całego świata.
Dosłownie na każdym kontynencie... bo u nas to hobby jest niszowe.
Tysiące wstawionych linków do mojej strony... gdzieś tam w przestrzeni internetowej.

A tu ... w ubiegłym roku zaczęły się awarie i inne kłopoty administracyjne.
Nie mówiąc już o dziesiątkach agresywnych reklamach.

I do kitu... muszą zacząć od nowa.

Dlatego się zastanawiam... przy darmówkach człowiek jest uzależniony od innych.
Mogą być awarie, zmiany w organizacji strony (które nie zawsze nam odpowiadają),
Mogą wejść jakieś dziwne ustawy prawne... i.t.d. i.t.d...
A po roku zaczną się pokazywać reklamy... tak jak u mnie, dziesiątki agresywnych reklam.

Co innego, gdy ma się własny adres ... i.t.d.

Dodam tylko, że osobiście nie mam w tym temacie interesu finansowego.
Szukam sposobu na tanią stronę internetową, ale tym razem chcę uniknąć sytuacji awaryjnej
gdy po kilku latach coś nawali, a ona będzie już popularna w kręgach kolekcjonerskich.

Prankster 

Poland

Wysłany: 2012-02-27, 10:49   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

O darmówkach mam jeszcze gorsze zdanie niż Andrzej - z trzech powodów - ograniczenia, reklamy i awarie. W ciągu kilku lat sporo mi się przewinęło darmowych i tanich rozwiązań.

Ograniczenia.
Najgorsze są darmowe gotowce, typu fora i blogi. Brak możliwości modyfikacji wykraczających po za zaproponowane przez właścicieli serwisu wtyczki i skórki, brak edycji wielu elementów, brak możliwości pobrania kopii zapasowej, brak możliwości wgrania czegoś na serwer.
Darmowe serwery też mają wady. Do najwredniejszych jakie spotkałem należą: zakaz wrzucania formatów plików (np. mp3, avi), zakaz wrzucania plików powyżej 1MB. Czasem jakiś fajny skrypcik strony wymaga dodatkowego modułu na serwerze, czy rzadko stosowanej opcji - nie ma żadnej możliwości włączenia tego.

Reklamy.
Jest mnóstwo sposobów na upierdliwe agresywne reklamy. Do najgorszych należą reklamy wielkoformatowe, takie zajmujące pół strony. Często są problemy z ich zamknięciem, równie często są takie, co zamknąć łatwo, ale przycisk oprócz zamknięcia reklamy otwiera nowe okno z reklamowaną stroną. Są reklamy, które zastępują określone słowa w tekście, podlinkowując je do reklamodawców. Mało to uciążliwe, ale spotkałem reklamy na całą stronę, która wyskakiwała przy wejściu na każdą podstronę.

Awarie.
Na temat awarii też mógłbym sporo napisać, ale ograniczę się tylko do czasu reakcji i naprawy. W darmówkach, jak i w tanich serwerach, trzeba czekać kilka godzin na reakcję, a naprawa potrwa kolejnych parę godzin. Często nie odpowiadają w ogóle na maile. A awarie zdarzają się dość często. Na serwerze płatnym 50 zł rocznie kilka razy dziennie dostawałem maila do swojego serwisu, że nie można się połączyć z bazą danych.

Korzystam od kilku lat z płatnego serwera, kilkaset zł rocznie. Jeśli jakaś potrzebna mi opcja jest wyłączona - mail i po paru minutach włączają. Reklam - absolutnie brak. Awarie - parę razy się zdarzyło, że wystąpiła, ale jak ja wysyłałem zgłoszenie, to po 5 minutach dostawałem maila, że technicy już od parunastu minut próbują rozwiązać problem, który faktycznie najpóźniej po godzinie był rozwiązany. O każdej większej zmianie na serwerze czy o dłuższym niedziałaniu (wprowadzenie zmian, aktualizacje, konserwacje) zostaję uprzedzony z przynajmniej kilku godzinnym wyprzedzeniem. A mail o niemożności połączenia się z bazą dostaję średnio raz w tygodniu.

Wolę zapłacić nie małe pieniądze, ale mieć pewność działania i spokój.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-02-27, 11:06   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

W moim przypadku chodzi jednak glownie o kase, bo "darmowka" nie dosc, ze darmowa to jeszcze prosta w obsludze. Fakt, ze dla kogos wymagajacego te opcje moga sie wydac smieszne jednak dla kogos nie kumajacego htmla to dar z nieba.

Co do awarii to prawie rok moja stronka wisi i nic sie nie przytrafilo. Znam kilka osob co tez maja tam stronki i nic mi nie wiadomo o jakichkolwiek awariach.

Reklama wyskakuje na "dzien dobry" tylko. Jak wchodzisz na podstrony, galerie, fotki to juz jest spokoj.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!
Ostatnio zmieniony przez FALUBAZ_ZG 2012-02-27, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2012-02-28, 18:48   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Kiedyś był pomysł, aby każdy u nas miał takie możliwości, ale Administrator się nieco "odsunął" od kolekcjonerstwa, i... :(

Prankster 

Poland

Wysłany: 2012-02-28, 20:25   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Taaak, zróbcie z Collections polskiego Colnecta :)

A tak na poważnie to nie miałbym nic przeciwko, żeby był dorzucony do forum Wordpress MultiUser, zintegrowana baza użytkowników z forum i możliwość przez każdego poprowadzenia własnego bloga z domeną użytkownik.collections.pl :)

Wostr 

Poland

Wysłany: 2012-03-01, 23:43   

Kowalsik napisał/a:
Kiedyś był pomysł, aby każdy u nas miał takie możliwości, ale Administrator się nieco "odsunął" od kolekcjonerstwa, i... :(

Który administrator? :-) zgrredek rzeczywiście rzadko zagląda, a ja - pierwotnie miałem tu tylko sprzątać (robić to czego on nie umiał). Wyszło, jak wyszło.

Pomysł jest, nawet bardzo ambitny. Nawet ze dwie próby realizacji były, ale w jednym przypadku pomysł okazał się zbyt trudny, a w drugim - zbyt drogi. Zakładał m.in. właśnie miejsce dla każdego użytkownika na prezentację kolekcji, czy też pewien rodzaj strony internetowej podpiętej pod Collections. Pomarzyć można...

Pozdrawiam

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 15:59   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Ale może drogi, po rozłożeniu na 50 zainteresowanych osób, będzie do przyjęcia? Zamiast pokazywać swoje kolekcje w różnych miejscach, wolelibyśmy tu za jakąś opłatą? Ja jestem za.

Odpowiedz do tematu