Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: silver

Autor Wiadomość
Silver
Silver 

Poland

Wysłany: 2010-08-26, 23:35   Silver
  Rodzaj kolekcji: Falerystyka, numizmatyka

Witam,

W zasadzie powiniennem chyba zacząć od: na imię mam ......
Tak więc: na tym forum na imię mam Silver ;-)

Osoby w moim wieku przeszły niejednokrotnie już przez wiele obszarów kolekcjonerskich. Tak jest też w moim wypadku. Każde z tych "zbieractw" pozostawiło ślad na moim mieszkaniu, toteż niedawno doszedłem do wniosku, że trzeba coś w tym zmienić aby nie spędzić reszty życia w magazynie ;-) . W pierwszej kolejności pozbyłem się większej ilości kalendarzyków listkowych, które ofiarowałem w ręce godnego następcy. Ten sam los spotkał wkrótce również pocztówki, ale co zrobić z resztą nie miałem bladego pojęcia. Później trafiłem przypadkiem na to forum i wówczas zaświtała mi myśl - a dlaczego pozbywając się pewnych części zbiorów nie spróbować równocześnie wzmocnić tego co chcę sobie pozostawić? No i jestem.

Co mnie interesuje? Przede wszystkim monety okolicznościowe z Polski, ZSRS, Rosji, Ukrainy i Białorusi. Ale innymi, o ile mnie chwycą za serce, również nie wzgardzę ;-) . Poza tym czasem jakieś ciekawsze odznaczenia i miniaturki odznaczeń.

Jestem zainteresowany również kartami telefonicznymi nawiązującymi sztuk i sportów walk. Chodzi mi tu nie tylko o systemy typu judo, karate, sumo czy taekwondo, ale również nasze "swojskie" tj. boks, zapasy a nawet szermierka czy łucznictwo. W grę wchodzą nie tylko karty przedstawiające zawodników wprost, ale również różnego typu stylizacje np. przy okazji reklam gdzie pojawia się zawodnik w judodze, ninja lub sumoka.

Czasem mogę też przygarnąć jakieś kopertki FDC, bo choć sam ich nie zbieram, to wiem kogo mógłbym nimi uszczęśliwić ;-)

Zabawę na tym forum zaczynam od wystawiania sporej ilości wizytówek. Kolekcja ta jest częściowo uporządkowana tematycznie (choć czasem jest to oczywiście podział umowny) i będę w miarę wolnego czasu wstawiał tu poszczególne tematy. Niestety może to nieco potrwać, więc gdyby kogoś interesowała jakaś konkretna tematyka, a nie chciał czekać, to proszę śmiało pytać na PW.

WIZYTÓWKI:
Tematyka żydowska i holocaust (shoah)
Polityka i dyplomacja
Media
Wydawcy
Medycyna
Banki i ubezpieczenia
Komputery i internet

Poza tym w miarę możliwości będę dorzucał inne drobiazgi, np.:

ZAPROSZENIA i BILETY:
Zaproszenia na imprezy kulturalne i naukowe
Bilet wstępu + zaproszenie na premierę filmu
Bilet na "tramwaj Chopina"

KSIĄŻKI I FILMY:
Historyczne filmy dokumentalne
Dawne kryminały
Ostatnio zmieniony przez Silver 2010-09-06, 08:24, w całości zmieniany 13 razy  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
MarcinW 

Poland

Wysłany: 2010-08-27, 07:27   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Witam na forum. :)
Ostatnio zmieniony przez MarcinW 2010-08-27, 07:28, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu