Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: forum, niestosownym, oraz, rozwazania, zachowaniu

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2012-09-26, 14:31
Rozważania o niestosownym zachowaniu na Forum. Oraz...
szlemik 

Poland

Wysłany: 2009-01-31, 15:24   Rozważania o niestosownym zachowaniu na Forum. Oraz...
  Rodzaj kolekcji: JOKERY

Moi drodzy...

Nie jestem "wielkim" kolekcjonerem,
nie jestem też "zasłużonym" kolekcjonerem tego forum
(do którego to Forum czuję wielki szacunek).
Dlatego rzadko zabieram głos na inne tematy niż kolekcjonerskie.

Myślę, że tworzymy na Naszym Forum jedno z największych
społeczności w porównaniu z innymi.
Tworzymy społeczność ludzi "pozytywnie zakręconych"
o wysokiej kulturze i szanujących się nawzajem.

Przyznać jednak muszę, że niektóre zjawiska mnie martwią.
A nawet urażają mojej godności jako człowieka i kolekcjonera.
Mam na myśli zachowania osób, które świadomie łamią nie tylko
regulamin ale i zasady współżycia społecznego i etyki.
Wpisując posty obraźliwe i niegodne naszego zainteresowania.

Praktycznie tak jak zareagowała DANA (od kubków na sprzedaż)...
...wybaczcie, nie będę komentował, bo poruszyło mnie to bardzo.

Mam jednak propozycję - zaostrzyć kryteria możliwości "bycia z nami"
w stosunku do takich osób.
Historia z Adamo powinna nas czegoś nauczyć,
jeżeli ktoś zachowuje się bardzo niegrzecznie - to bez względu na ilość
ostrzeżeń.... będzie się nadal tak zachowywał.
W między czasie zdąży nam naubliżać, i.t.p...

Może jestem zbyt rygorystyczny,
ale dla mnie taki wpis, jaki wykonała DANA kwalifikuje się
do natychmiastowego wyeliminowanie Jej z Forum.

Proszę napiszcie - jakie jest Wasza zdanie na ten temat ?

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-01-31, 15:31   

Rzeczywiście DANA napisała swój post w sposób obraźliwy, ale raczej zrobiła to pod wpływem emocji. Nie zamierzam komentować postów jakie jeszcze wczoraj były w tamtym temacie, ale nie były one ciekawe. Niektórzy nie będą w tym widzieli nic złego, ale inni mogą być tym urażeni.

Dlatego akurat uważam, że skoro oni nie zostali ukarani to czemu Dana ma być za to karana.

Pozdrawiam

szlemik 

Poland

Wysłany: 2009-01-31, 15:47   
  Rodzaj kolekcji: JOKERY

Ale... ja ten temat rozpocząłem też pod wpływam emocji,
zatem emocje nie zwalniają z zachowania kultury.

Poza tym, gdy Forum zacznie przypominać jarmark,
a język zacznie być podobny do "podwórkowego"
- to z Forum zaczną odchodzić "wielcy" kolekcjonerzy
o wielkim sercu i zaangażowaniu.

Obym się mylił, choć pierwsze symptomy tego widzę...
Ostatnio zmieniony przez szlemik 2009-01-31, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-01-31, 16:04   

Posty jakie napisali recibista i andy mogę z pełną odpowiedzialnością nazwać właśnie "rozmowami ludzi spod budki z piwem". Mam tylko nadzieję, że wyciągną z tego wnioski.

Ja ze swojej strony mogę tylko przeprosić DANĘ za to, że dzisiaj o 2:35 w nocy nie zareagowałem (bo byłem wtedy na forum, ale trochę już śpiący i pomyślałem, że usunę te posty następnego dnia razem z ostrzeżeniem). Niestety doprowadziło to do tego, co się teraz dzieje.

Mnie osobiście posty tego typu jakoś znacząco nie rażą, ale mam pełną świadomość tego, że wielu mogą się nie spodobać. Niestety nie wszyscy znają treść tych postów, bo już nieistnieją (nie wiem czy wygasły, czy zostały skasowane), ale właśnie z tego powodu zgrredek poprosił o wyłączenie możliwości włączenia "czasy ważności postu".

Pozdrawiam

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-31, 16:13   

Szlemik - chcesz znać zdanie innych użytkowników, po to założyłeś ten temat, więc napiszę co myślę. To co ona napisała nie było miłe, nie dotyczyło chyba jednak Ciebie? Jesteś wydaje mi się bardzo wrażliwą osobą, jednak nie oczekuj że wszyscy będą się wyrażać tak jak Ty, pisać tak jak Ty itp. Mam dla Ciebie radę - po prostu się tym nie przejmuj :-) Uważaj teraz użyję języka podwórkowego - więc jak nie chcesz to nie czytaj - WYLUZUJ !!! :mrgreen:

cringer 

Poland

Wysłany: 2009-01-31, 17:30   
  Rodzaj kolekcji: kapsle

Nie wiem co zaszło bo nie zdążyłem przeczytać tych postów,powiem jednak iż też mnie denerwują oferty sprzedaży,ale jeszcze bardziej wkurza mnie ciągłe napominanie innych.Za dużo jest osób co przyjęły role złego policjanta.
Proponowałbym aby robiła to jedna osoba np.administrator lub aby od razu takie posty były kasowane przez każdego kto ma taką moc.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2009-01-31, 17:37   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Tak tez robimy. A osoby, ktore zauwaza post, ktory uznaja za naruszajacy regulamin, niech wciskaja wykrzykniczek przy tym poscie - wowczas my dostajemy informacje, ze cos jest nie tak. Moze warto wyslac taka informacje do wszystkich uzytkownikow?

Gość

Wysłany: 2009-01-31, 17:43   

Witam.
Cringer zgadzam się z Tobą w 100%. Czytając czasem posty umieszczone w koszu mam wrażenie, że część użytkowników robi zawody w stylu "pierwszy upomniałem". Osobnym tematem jest czy umieszczanie ofert ewentualnej sprzedaży jest słuszne czy nie, i nie chce tutaj tego poruszać, choć zapewne mam inne zdanie niż Wy. Gdyby było to forum, w którym dostęp do niektórych działów jest po napisaniu jakiejś liczby postów, to rozumiałbym takie zachowanie. Upominanie innych, którzy czasami nie wiedzą jakie zasady tutaj panują, w taki sposób, jest według mnie niemiłe. Jedna osoba niech zajmie się edycją takich postów i to w zasadzie wystarczy.
Pozdrawiam wszystkich kolekcjonerów.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2009-01-31, 17:54   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

To i ja się wypowiem.
Po pierwsze to strasznie tutaj grzecznie, co dla takich typów jak ja jest aż zbyt różowe. :mrgreen:

Po drugie sporo tu społeczniaków i "jedynych sprawiedliwych", którzy mam wrażenie jak już ktoś wcześniej wspomniał tylko czekają, żeby komuś zwrócić uwagę. Ludzie, nie macie ciekawszych rzeczy do roboty tylko komuś w internecie uwagę zwracać?

Po trzecie od sprzątania i rozwiązywania podobnych problemów są moderatorzy i administratorzy. To od nich powinno zależeć jakie środki wprowadzą i jak będą się zachowywać wobec problemowych sytuacji. Jak będą chcieli to sami zapytają nas użytkowników o zdanie lub nie. Zakładam, że skoro tu wchodzę i się udzielam to akceptuję ich osoby na tych stanowiskach i ich decyzje.

Po czwarte wywalając kogoś za takie wpadki sami obniżacie szanse powiększenia swojej kolekcji. Jak już kogoś izolować to tylko za walenie w ... (każdy wstawi tu sobie co lubi, ja bym wstawił wiecie co :evil: )

Pozdrawiam
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

Gość

Wysłany: 2009-01-31, 18:36   

Nie czytałam tych nocnych postów bo już smacznie spałam, ale mam jedną radę - która dobrze się sprawdza w naszym coraz to bardziej bezczelnym i szybkim życiu - WYLUZJCIE. Po prostu niektóre sytuacje należy potraktować z przymrużeniem oka. O wiele łatwiej się żyje. No chyba, że ktoś celowo szuka problemu to go wszędzie znajdzie :-/ A jak już się taka sytuacja zdarzy o jakiej piszemy, to zgadzam się z moimi kolegami koleżankami - niech moderatorzy i admini się tym zajmują, a nie osoby, które uważają się za stróżów prawa.
Pozdrawiam :-)

recibista 

Poland

Wysłany: 2009-01-31, 19:54   
  Rodzaj kolekcji: rachunki z kas (bills of sale)

OK, ze swojej strony przepraszam. Od teraz będę używał wykrzyknika. ;-)

Wymieniam się tylko jeśli wśród rachunków jest coś spoza Polski.

Ewika 

Poland

Wysłany: 2009-01-31, 20:43   
  Rodzaj kolekcji: zakładki do książek

Morion napisał/a:
Niestety nie wszyscy znają treść tych postów, bo już nieistnieją (nie wiem czy wygasły, czy zostały skasowane)...,

Pozdrawiam

To ja skasowalam te posty - forum nie jest miejscem na takie komentarze i tutaj Dana miała rację...

Odpowiedz do tematu