Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: allegro, chodzi, monety, pytanie

Autor Wiadomość
Pytanie o Allegro - chodzi o monety
FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2017-05-16, 13:48   Pytanie o Allegro - chodzi o monety
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

Dzień Dobry.

Ostatnio przeglądałem monety na allegro w kategorii Numizmatyka- Pozostałe - Kopie i reprodukcje
Nie bardzo rozumiem o co chodzi, bo na zdjęciach te monety wyglądają np. jak klasyczne nordic goldy, a w opisie sprzedający umieszcza coś takiego:

Cytat:
MAM DO SPRZEDANIA ZESTAW MONET 2 zł 9 szt. - 1995 ( Katyń, Sum, Łazienki, Atlanta, Bitwa Warszawska), 1996 (Jeż), 1997 (Jelonek Rogacz, Stefan Batory), SUITA KRÓLEWSKA - MEDAL BOLESŁAW CHROBRY kolor srebrna.

Zdjęcie przedstawia sprzedawane monety.

Komplet monet są to kopie i mają charakter kolekcjonerski, służy jedynie do uzupełnienia kolekcji.

I teraz pytanie: Są to zwykłe dwuzłotówki czy faktycznie jakieś blaszki?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-05-16, 13:54   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

:shock:
Biją 2NG jako kopie kolekcjonerskie?
A to w ogóle legalne? Przecież to środek płatniczy NBP bity przez Mennicę Polską.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2017-05-16, 14:01   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

No właśnie o to mi chodzi, że to jakieś masło maślane wychodzi.

Skoro jednak sprzedawcy wystawiają te monety w kategorii Numizmatyka- Pozostałe - Kopie i reprodukcje, a nie w Numizmatyka - Polska po 1945 -III RP 1990 - 2 zł okolicznościowe to coś jest na rzeczy konkretnego czy po prostu bałagan?

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-05-16, 14:12   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Ciekawe.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

rag2 

Poland

Wysłany: 2017-05-16, 18:13   
  Rodzaj kolekcji: Kinder niespodzianki

Wydaje mi się, że to pytanie musiałbyś zadać obsłudze Allegro, ze swoimi wątpliwościami.

Nie można sprzedawać kopii legalnego środka płatniczego, bo to fałszerstwo.
Nawet jeśli jest monetą kolekcjonerską, chyba że jest z czekolady :mrgreen:

Sprawdziłem za Zygmunta II Augusta zapłacił ktoś prawie tyle ile ma OCZKO w grze w karty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
30 x mniej niż oficjalnie.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-05-16, 18:56   

Też sobie wrzuciłem ze trzy aukcje do obserwacji ale w zakończonych też trochę tego jest. Aż mi się wierzyć nie chce że handlują falsyfikatami (pewnie chińskie wyroby - pod koniec zeszłego roku pojawiły się u mnie na bazarku - do wyboru do koloru) wątpliwej jakości.
Może to i pewnie świadczy o samym właścicielu portalu aukcyjnego.

pietras 

Poland

Wysłany: 2017-05-16, 21:14   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Może to i podróbki. Skoro dalej sprzedaje się tam dwójki niszczone naklejaniem kryształków mimo doniesień o przestępstwie niszczenia pieniądza, to czemu nie podróbki?

betewu 

Poland

Wysłany: 2017-05-16, 21:58   
  Rodzaj kolekcji: bilety, stemple turystyczne

Opowiem Wam o moich zawodowych doświadczeniach związanych z kontaktem z Allegro. Pierwsza zasadnicza informacja: pracownicy Allegro to przede wszystkim sztab prawników wydających interpretacje i decyzje dotyczące wszystkiego co jest tam sprzedawane, a po drugie to sztab ludzików realizujących scenariusze napisane im przez sztab prawników. Druga zasadnicza informacja: portal jest pośrednikiem pomiędzy sprzedającym a kupującym, a co za tym idzie odpowiedzialność za transakcję spada na strony umowy kupna-sprzedaży. I trzecia zasadnicza informacja: jeżeli masz wątpliwości to są one rozpatrywane na Twoją niekorzyść, jeżeli nie jesteś stroną płacącą portalowi za transakcję. Jeżeli masz wątpliwości to powinieneś je zgłosić organom ścigania lub prokuraturze. Bez tego Twoje wątpliwości są Twoim prywatnym zdaniem, a jeżeli zostaniesz oszukany ... to bardzo im przykro, ale nie oni są stroną w transakcji....
Podsumowując możesz tam sprzedawać wszystko co nie zostało wyszczególnione w regulaminie jako towar zakazany do sprzedaży. Możesz oferować gruszki na wierzbie. Możesz sprzedawać towar, którego nie posiadasz, ale wiesz, że możesz z transakcji wywiązać się w terminie podanym w ofercie. Ale jak się nie wywiążesz to też żaden problem bo co Ci grozi?
Na szczęście nie decyduje się na zakupy na tym portalu za duże pieniądze i nie trafiłem jeszcze na oszusta, ale niestety miałem do czynienia z osobami, które miały taki problem. Jest to bardzo przykra sprawa, kiedy płacisz kwotę np. 2000 zł za zakupy na tym portalu, a potem zostajesz z ręką w nocniku.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2017-05-17, 07:56   

No właśnie nie chce mi się pisać zapytań do allegro z tego powodu. Wyślą standardową formułkę i sprawa zamknięta.
Chodziło mi bardziej o opinię jakiegoś numizmatyka, kilku ich na forum mamy więc może się jeszcze do tematu odniosą.

Swoją drogą to nie ma co mieć pretensji do allegro. Nikt pistoletu do głowy nie przykłada i nie każe tam kupować / licytować.

Pozdrawiam.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-05-17, 08:07   

Ale tu bardziej chodzi o to że nie przestrzegają własnego regulaminu zrzucając całą winę i odpowiedzialność na użytkowników - w głównej mierze na sprzedających ale i kupujących. De facto ich rola sprowadza się do utrzymania platformy aukcyjnej i pobierania prowizji i opłat również od reklam.
Obstawili się prawnikami i uważają się za guru sprzedaży w internecie.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2017-05-17, 08:27   

Ja tam raczej bym stał na stanowisku, że allegro tego regulaminu przestrzega, a że jest tam kilka furtek, które tylko oni mogą w razie W otwierać to w zasadzie też normalka. Ich cyrk i tak jak pisałem, nikt nikogo nie zmusza, żeby tam działać.

W sumie przy takim biznesie to trudno żeby się prawnikami nie obstawili. Od tego trzeba w tej branży zacząć.

Guru sprzedaży to raczej nie są, bo oni ewentualnie mogą ci jakąś usługę do poprawienia sprzedaży opylić. Odznaki od nich nie kupisz.

Uprawiają po prostu najwygodniejszą robotę czyli pośrednictwo. Kasują prowizję i cześć - z tego żyją. Skoro z tego żyją to będzie im zawsze zależeć na tym żeby było jak najwięcej wystawionych i sprzedanych fantów. Nawet niezgodnych z regulaminem. Jak ktoś się przyburzy i zgłosi to wtedy może będzie interwencja. Dopóki nikt nic nie zgłasza to nawet jeśli oni to widzą to pewnie nic z tym nie robią w nadziei na szybkie skasowanie prowizji.

Wracając jednak do meritum. O cho chodzi z tymi kopiami.
Czy faktycznie podrabia się nordicgoldy? Gdzie? Ktoś zbiera kopie? Jaki jest do tego stosunek kolekcjonerów prawdziwych monet?

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-05-17, 09:10   

Mają też swój sklep i możesz od nich kupić. Są też pośrednikami w kupnie produktów.
Ale w dyskusję nie dam się wciągnąć :-D

dick 

Poland

Wysłany: 2017-05-17, 11:08   
  Rodzaj kolekcji: polskie kapsle piwne/otwieracze polskich browarów/pocztówki Tarnowskich Gór

A może to aluminiowe krążki metalizowane mosiądzem z wierzchu.
W klaserze wygląda jak oryginał, ale jest na tyle lekkie, że w sklepie tego nikt na kasie nie przytuli.

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-05-26, 06:43   
  Rodzaj kolekcji: Koszulki piłkarskie

Monety o których tu mowa, to chińskie wyroby, podróbki (kopie). Kupując koszulki piłkarskie miałem w swoim życiu taką (nie)przyjemność, że zapoznałem się przez zupełny przypadek z rynkiem chińskim. Generalnie chińczycy podrabiają dosłownie wszystko, co tylko można sprzedać. Gdyby im się opłacało i mieliby kupców, to by podrabiali nawet cały układ słoneczny. Niestety, taka jest prawda. Kupić z chin, to dziś żaden problem, bo wszystko kosztuje grosze, a przesyłki często są darmowe, gdyż chiński rząd wspiera tam w jakiś magiczny sposób rozwój małych "przedsiębiorców", więc za darmo dorzucają paczki do dużych transportów. Trzeba więc dokładnie uważać co się kupuje, gdyż januszy biznesu typu "kupię z chin za dolara, sprzedam za 10zł na allegro" naprawdę nie brakuje. Dosłownie we wszystkich. Czy to monety, czy koszulki piłkarskie, czy cokolwiek innego. Rzecz jasna praktyka taka jest nielegalna, jednak jak ktoś to wyżej napisał, dla takich portali jak allegro strona płacąca ma rację, więc kryją i chronią oszustów, bo ci przecież płacą im za wystawienie aukcji i prowizje od sprzedaży.

Przykładowy link do chińskich zakupków:

Polskie monety na chińskich portalu

Powiedziane było "kto szuka, ten znajdzie", więc gdy bliżej zajrzy się na tego typu portale, to można znaleźć przykładowo takie kwiatki:

Tadeusz Kościuszko 1976

Moneta o nominale 500zł za... niecałe 2$ wraz z przesyłką przez pół świata. I ludzie to kupują, bo powyższą monetę zamówiło 11 osób.

Polecam więc bardzo uważać na to co się kupuje i u kogo. Jeśli chodzi o portale aukcyjne typu allegro, to znajdziecie tam więcej oszustów niż uczciwych sprzedawców.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-05-26, 06:50   

Cenna uwaga.

morganghost 

Poland

Wysłany: 2017-05-27, 19:00   
  Rodzaj kolekcji: Znaczki, monety, widokówki

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Ostatnio przeglądałem monety na allegro w kategorii Numizmatyka- Pozostałe - Kopie i reprodukcje
Nie bardzo rozumiem o co chodzi, bo na zdjęciach te monety wyglądają np. jak klasyczne nordic goldy

rag2 napisał/a:
Nie można sprzedawać kopii legalnego środka płatniczego, bo to fałszerstwo.
Nawet jeśli jest monetą kolekcjonerską, chyba że jest z czekolady

Jeśli moneta ma wybity napis KOPIA lub REPLIKA i została wydana przez uprawnioną do tego instytucję to wszystko jest legalne. Natomiast jeśli moneta nie posiada tego typu oznaczeń to jest to FALSYFIKAT.

Odpowiedz do tematu