Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: forumowiczow, pytanie

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2012-09-26, 15:00
Pytanie do forumowiczów
bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-04, 18:17   Pytanie do forumowiczów

Witajcie.Wczoraj jeden z moderatorów uparcie przenosił mój temat z książką "Vademecum kolekcjonera monet i banknotów" z działu "Numizmatyka" do Działu "Książki,komiksy,gazety,czasopisma".Znam regulamin ale wydawało mi się ,że akurat taka książka prędzej znajdzie "chętnego" w dziale ściśle z nią związanym a moderatorzy nie będą z tego robić problemu.Czy np: katalog kart telefonicznych nie można w drodze wyjątku zamieścić w dziale "Karty telefoniczne",katalog klocków lego w dziale "Zabawki" Nie można by trochę bardziej elastycznie do niektórych spraw podchodzić? To był aż taki problem? Proszę żebyście się wypowiedzieli na ten temat,śmiało,bez ogródek i w miarę konkretnie.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Rosomak 

Poland

Wysłany: 2011-01-04, 19:12   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

Każdy moderator może przenieść dany temat tam gdzie uważa, że będzie to najbardziej stosowne. W danym wątku u góry po lewej stronie jest informacja kto przeniósł wątek, można napisać i przedyskutować daną sprawę. Są takie przedmioty które pasują do różnych działów, ale sądzę, że można się dogadać i przenieść temat z powrotem.

Faktem jest, że literatura do danej tematyki zdecydowanie szybciej znajduje nowego właściciela jak jest właśnie w dziale z danym tematem.

Niestety forum jest technicznie upośledzone jeśli chodzi o nasze potrzeby i dlatego takie problemy wynikają.

ps. bodacious, dbaj trochę o interpunkcje bo coś kiepsko z tymi przecinkami.

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-04, 19:23   

Rosomak napisał/a:
ps. bodacious, dbaj trochę o interpunkcje bo coś kiepsko z tymi przecinkami.
Boże,daj mi ocenzurowano cierpliwości do tych moderatorów.
Ostatnio zmieniony przez Rosomak 2011-01-04, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-04, 19:40   

---
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-02-21, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  

tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-04, 20:04   

Podtrzymuję swoje zdanie, książka powinna być w dziale "książki".

Jeśli uważasz, że prędzej znajdziesz chętnego gdy książka będzie w dziale "monety" to mogę zrobić dla Ciebie wyjątek i przenieść temat.

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-04, 20:12   

Można zredagować wpis n/t podobnych ofert w regulaminie tzn.aby literaturę ściśle związaną z daną kolekcją zamieszczać w temacie z nią właśnie (w drodze wyjątku).Gdyby powstała książka-katalog "Pocztówki 3D" - w którym dziale byś ją zamieściła,mając jedną do wymiany? Nie rób dla mnie wyjątku,niech zostanie jak jest.

pietras 

Poland

Wysłany: 2011-01-04, 21:13   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Robisz sztuczny problem.Kolekcjoner będzie szukał literatury fachowej w dziale książki.Nazwa numizmatyka jednoznacznie kojarzy się z monetami.
Umieszczenie książki w dziale numizmatyka to nachalna reklama tej książki denerwująca przeglądających.

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-04, 21:30   

pietras napisał/a:
Umieszczenie książki w dziale numizmatyka to nachalna reklama tej książki denerwująca przeglądających
Za to Twój post z broszurkami "wyglądającymi jak banknoty" to coś pięknego -http://collections.pl/takie-ciekawostki-banknotowe-vt6453.htm
Ostatnio zmieniony przez bodacious 2011-01-04, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  

Wostr 

Poland

Wysłany: 2011-01-04, 22:30   

Pierwszy, o ile pamiętam, większy problem dotyczący umieszczania tematów w odpowiednich kategoriach związany właśnie z rozbieżnymi zdaniami użytkownika i, w tamtym przypadku, administratora na temat odpowiedniego działu dla przedmiotu pojawił się dawno temu i dotyczył kart do gry z ilustracjami broni. Był to spór pomiędzy szlemikiem i zgrredkiem. Szlemik umieścił wtedy swoją ofertę w dziale „Militaria”, natomiast zgrredek przeniósł go do „Jokery i karty do gry”. W tym samym czasie zgrredek wystawił książkę o modelarstwie w dziale „Modelarstwo”, a nie „Książki”, o co pretensje miał szlemik. Spór nie został rozwiązany – zostało tak, jak było.

Tamta sytuacja pokazała, że Forum doskonałe nie jest i potrzebne jest jakieś rozwiązanie. Idealnie byłoby, gdyby jeden temat mógłby być umieszczany w kilku kategoriach, co na Forum, przynajmniej na razie, możliwe nie jest, ale można zobaczyć to przykładowo w Wikipedii – artykuły umieszczone są w odpowiednich kategoriach widocznych na dole strony.

W tej sytuacji sensownym rozwiązaniem wydaje mi się umieszczenie takiego tematu w dwóch kategoriach lub też utworzenie dodatkowych działów, w których umieszczałoby się rzeczy związane z tematem, acz nie mieszczące się bezpośrednio w danej kategorii. Rozwiązanie 1. wydaje mi się w tym momencie odpowiedniejsze. Rozwiązuje, przynajmniej częściowo, problem i umożliwia w przyszłości, jeżeli pojawi się więcej podobnych tematów, utworzenie dodatkowego działu. Tworzenie takich kategorii hurtem byłoby, moim zdaniem, całkowicie niepotrzebne – większość byłaby pusta lub zawierała tylko kilka tematów.

Do wypowiedzi Rosomaka:
Administracja ma prawo przenieść każdy temat, jeśli narusza on zasady Forum (...). Danie moderatorowi prawa przenoszenia tematów wg jego widzimisię, byłoby pewną nieodpowiedzialnością ze strony właściciela, gdyż mógłby on w ten sposób doprowadzić do pojawienia się wielu konfliktów użytkowników z danym moderatorem. Teoretycznie oczywiście, bo nie uważam, aby którykolwiek z obecnych moderatorów mógłby wykorzystywać powierzoną mu funkcję do własnych celów.

Problemem w tym przypadku nie jest jednak dowolność w przenoszeniu tematów. Tattinganna działała na podstawie własnej interpretacji Regulaminu. Bodacious także. Problemem tutaj jest więc pojawienie się dwóch różnych interpretacji zapisów, które powinny być jasne i precyzyjne. W tym przypadku tak nie jest. Zapis odnośnie „umieszczania ofert w odpowiednich kategoriach” nie uwzględnia w ogóle takiej możliwości, jaka się tu pojawiła. Wymaga więc dopracowania.

Rosomaku, masz dwa błędy interpunkcyjne i trzy ortograficzne w ostatnim zdaniu... :). Ten zapis został stworzony na prawdę bona fide – nie po to, aby ścigać osoby robiące kilka błędów, a osoby całkowicie nie stosujące się do żadnych reguł językowych. Ja piszę swoje posty jak najlepiej potrafię. Teraz nawet zastosowałem polskie cudzysłowy i półpauzy zamiast dywizów. Ale bardzo bym nie chciał, aby był to wzór pisania postów na Forum – znając życie, zamiast dobrze napisanych postów, byłoby zero postów.

Do wypowiedzi bodaciousa:
Chyba na prawdę nie trzeba stosować tego typu przerywników w zdaniu, szczególnie pisanym. Sam też kiedyś na tym Forum popełniłem kilka podobnych błędów (co prawda nie dokładnie takich), także pod wpływem emocji. Kilka godzin po tych incydentach wiedziałem jednak jakie głupstwa popełniłem. Teraz się mocno pilnuje, co czasami przekłada się na kilkugodzinne opóźnienie w odpowiedzi.

Do wypowiedzi tattinganny:
Nie rób wyjątków – może się to potem przerodzić w obowiązującą zasadę (na zasadzie: „czemu on tak, a ja nie”). Lepiej problem rozwiązać raz, a dobrze.

---

Nie chcę też, aby mój post potraktowano jako zdanie ostateczne, które będzie od tej pory obowiązywać (na zasadzie, że niby administrator ma zawsze rację). Problem trzeba rozwiązać. Rozwiązać go w taki sposób, aby było wygodnie użytkownikom.

Pozdrawiam

PS Myślę, że wypowiedziałem się na temat, śmiało, bez ogródek i (w miarę) konkretnie, jak życzył sobie autor. M.
Ostatnio zmieniony przez Wostr 2011-01-04, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  

Prankster 

Poland

Wysłany: 2011-01-05, 02:25   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Uważam, że literatura dotycząca stricte jakiegoś działu kolekcjonerskiego powinna się w nim znajdować. Kłopotliwe "Vademecum..." wolę widzieć w dziale Numizmatyka, chociaż brakuje mi tam działu w stylu Powiązane, czy jakoś tak. Tam mogłyby być wystawiane medale (są to numizmaty, ale nie monety), książki typowo numizmatyczne, katalogi, itp. W sumie foldery NBP to też nie monety, a jest parę ofert w dziale Monety (w tym moja - przyznaje się bez bicia).

Mam też rozwiązanie alternatywne. Utworzyć w każdym dziale przypięty temat, gdzie będzie można podlinkować ofertę wystawioną w innym dziale, ale dotyczącą też tego działu. Na przykładzie "Vademecum": wystawiam w Książkach, a w przypiętym temacie w Numizmatyka daję link i krótki opis, choćby autor, tytuł, jedno zdanie o książce i to wszystko, bez zdjęcia.

szlemik 

Poland

Wysłany: 2011-01-05, 07:12   
  Rodzaj kolekcji: JOKERY

Witam i ja....

Marion... Zgredek tylko solidarnie stanął w obronie innego moderatora,
i nie zaprzeczę... zaiskrzyło.
Mimo wszystko chciałbym podkreślić , że cenię i szanuję zarówno Zgredka,
jak i wspomnianego moderatora.
A przy okazji.... wielki szacunek i podziw mam też dla Ciebie.
Trochę posłodziłem.... ale szczerze.

Powracając do tematu...
Zastanawiałem się nad rozwiązaniem tego problemu od dawna ,
a gdyby do każdego działu dołożyć poddział "Literatura i inne gadżety".

Np:
.............................................................................................................................
BILETY

Bilety komunikacyjne, Bilety wstępu, Bilety sportowe, Literatura i inne gadżety.
.............................................................................................................................

Jeśli (hipotetycznie) będzie jakaś publikacja na temat biletów, to gdzie ją umieścić ?
Kolekcjonerowi biletów nawet przez myśl nie przejdzie, że taka pozycja istnieje.
Brzmi to trochę niedorzecznie, ale nigdy nie wiadomo co życie przyniesie
- z resztą to tylko przykładowe przesłanie mojej idei.

Ale jest przykład prawdziwy...
Breloczek-kapsel , gdzie go wstawić ?
Zgredek może będzie zainteresowany..... a monitoruje dział BRELOCZKI ?

Zatem wstawiam post w "Breloczkach",
link w "Literaturze i innych gadżetach" w dziale "Zamknięcia butelek"
(lub odwrotnie) i wszyscy są zadowoleni, a moderatorzy maja mniej roboty.

Ot... tak sobie to wymyśliłem.
Chyba moje myśli biegną równolegle z ideą Prankstera.

pietras 

Poland

Wysłany: 2011-01-05, 07:58   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

szlemik napisał/a:
a gdyby do każdego działu dołożyć poddział "Literatura i inne gadżety".
dobry pomysł
bodacious, gdyby był z złym miejscu to zostałby przeniesiony.
I przy okazji dzięki za reklamę :lol:
Ostatnio zmieniony przez pietras 2011-01-05, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2011-01-05, 09:42   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

Dle mnie sprawa jest prosta.

W dziale KSIAZKI powinny byc typowe "czytadla". Uwazam wrecz za zasmiecanie tego dzialu tematami dotyczacymi publikacjami fachowymi dotyczacymi innych dziedzin. Wchodzac do tego dzialu szukalbym predzej powiesci, tomikow wierszy i innych rzeczy w tym klimacie.
Wszelkie katalogi, vademeca itp. pasuja tam jak siodlo do swini ;-)
Zbieracz monet raczej nie wpadnie na to, zeby szukac "branzowych publikacji" po innych watkach.

Uwazam tez, ze takie postepowanie moderatorow moze zniechecac nowych uzytkownikow do zagladania tutaj, a obecni moga po prostu stracic cierpliwosc i podarowac soebie udzielanie sie tu. Na takim rozwoju sprawy oczywiscie najmniej nam zalezy.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

monika_z 

Poland

Wysłany: 2011-01-05, 11:10   
  Rodzaj kolekcji: Bilety autobusowe i kolejowe, kapsle polskie

szlemik napisał/a:
Jeśli (hipotetycznie) będzie jakaś publikacja na temat biletów, to gdzie ją umieścić ?
Kolekcjonerowi biletów nawet przez myśl nie przejdzie, że taka pozycja istnieje.
Brzmi to trochę niedorzecznie, ale nigdy nie wiadomo co życie przyniesie

Szlemiku, publikacji na temat samych biletów już trochę powstało, więc trafiłeś w 10 ;-)
Nigdy bym tego nie szukała w dziele "książki".

Co się tyczy samego przedmiotu sporu - uważam podobnie jak szlemik i FALUBAZ_ZG. Myślę, że warto się zastanowić nad tym rozwiązaniem.

Moja kolekcja biletów

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-08, 20:40   

Proszę kogoś z moderatorów o podsumowanie tematu i decyzję czy katalogi i publikacje stricte n/t konkretnego działu można w takim zamieszczać.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2011-01-08, 22:15   

Przepraszam, że nic nie podsumowałem do tej pory, ani nie napisałem czy zapada jakaś decyzja, ale sprawdzałem czy jest techniczna możliwość usprawnienia Forum w związku z tym właśnie. Dziś w nocy powinienem coś napisać.

Pozdrawiam

Wostr 

Poland

Wysłany: 2011-01-09, 23:16   

Po pewnych konsultacjach technicznych stwierdzam, że najlepszym rozwiązaniem na tę chwilę jest dopuszczenie możliwości zamieszczania ofert ściśle związanych z daną kategorią, a nie mieszczących się w nich bezpośrednio.

Dobranoc

warczp 

Poland

Wysłany: 2011-01-10, 04:45   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Super!! :-)
Myślę, że w takim razie Bodacious przyczynił się do ulepszenia Forum i można mu zdjąć ostrzeżenie.

monika_z 

Poland

Wysłany: 2011-01-10, 08:50   
  Rodzaj kolekcji: Bilety autobusowe i kolejowe, kapsle polskie

Obawiam się, że bodacious dostał ostrzeżenie za co innego, niż zła kategoria przedmiotu, więc ostrzeżenia Mu nie zdejmą...

Moja kolekcja biletów

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-27, 08:22   

close
Ostatnio zmieniony przez 2011-12-28, 13:46, w całości zmieniany 2 razy  

Glopik 

Poland

Wysłany: 2011-12-27, 13:27   
  Rodzaj kolekcji: Bilety, monety i banknoty polskie, etykiety zapałczane, karty telefoniczne

Tabliczka służy jedynie usuwaniu tematów z kategorii wymiana. Tematy z pozostałych działów forum są nieusuwalne.

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-27, 14:17   

Dobra,rozumiem.To z rozpędu.

Odpowiedz do tematu