Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: forum, praktykowane, pytania, zasady

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2012-09-26, 15:51
Pytania o zasady praktykowane na tym forum
Pawwwle 

Poland

Wysłany: 2010-05-12, 17:02   Pytania o zasady praktykowane na tym forum
  Rodzaj kolekcji: Figurki Gormiti Final Evolution wraz z kartami, komiksy z serii Gigant

Witam

Jestem od niedawna na forum. Chciałbym prosić o informacje na temat przyjętych zasad.

Mam na zbyciu:
- stare monety,
- banknoty,
- znaczki,
- pocztówki,
- etykiety od butelek po piwie,
- komiksy Gigant i Gigant Poleca,
- religijne krzyżyki i medaliki.
Zdjęcia mogę wysłać na maila.

1) Chciałem zamieścić na forum odpowiednie ogłoszenia w odpowiednich kategoriach, ale waham się, bo nie wiem, co napisać. Na forum zabroniona jest sprzedaż, a ja nie wiem na co mógłbym się wymienić. W tej chwili kolekcjonuję tylko komiksy Gigant, ale brakuje mi dosłownie kilku numerów, więc wątpię by ktoś akurat je posiadał i równocześnie chciał coś ode mnie. W ten sposób mogę czekać całą wieczność na ofertę wymiany. Czy dozwolone jest napisanie, że zamienię się na cokolwiek? :mrgreen:

2) Jak jest z kosztami wysyłki przy wymianie? Czy każdy płaci za to, co wysyła komuś, czy jest może jakoś inaczej?

3) Nie lubię gdy się coś marnuje, a jeżeli są tacy co to zbierają, to czemu nie oddać. Tak więc chciałbym dowiedzieć się, czy na tym forum dozwolone są ogłoszenia "oddam"? I czy wtedy można liczyć na zwrot kosztów wysyłki?

4) Czy są tutaj jacyś znawcy, którzy potrafią wycenić znaczki pocztowe albo stare pieniądze? Trudno jest proponować jakąś wymianę, jeżeli nie zna się wartości oferowanych przez siebie przedmiotów...

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
pietras 

Poland

Wysłany: 2010-05-12, 17:19   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

1.Lepiej nie pisz na "cokolwiek" bo dostaniesz masę pytań na co konkretnie i będziesz w kropce jeśli sam nie wiesz na co
2.Każdy płaci koszty swojej wysyłki.Najlepiej ustalić tą samą formę wysyłki.
3.Tak można jednak jest działalność charytatywna.
4.Proponuję sprawdzić w zakończonych aukcjach na allegro.

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-05-12, 18:41   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

Mnie interesują Twoje stare monety i mam trochę (sporo) gigantów, odezwij się do mnie.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2010-05-12, 18:51   

Pawwwle napisał/a:
1) Chciałem zamieścić na forum odpowiednie ogłoszenia w odpowiednich kategoriach, ale waham się, bo nie wiem, co napisać. Na forum zabroniona jest sprzedaż, a ja nie wiem na co mógłbym się wymienić. W tej chwili kolekcjonuję tylko komiksy Gigant, ale brakuje mi dosłownie kilku numerów, więc wątpię by ktoś akurat je posiadał i równocześnie chciał coś ode mnie. W ten sposób mogę czekać całą wieczność na ofertę wymiany. Czy dozwolone jest napisanie, że zamienię się na cokolwiek?

Na Forum jest zabroniona sprzedaż. Nie zdziw się także jeśli ktoś nie będzie chciał od Ciebie czegoś kupić - są tu osoby, które szanują ideę tego Forum. Odpowiedz więc sobie na pytanie: czy nie będziesz miał wyrzutów sumienia, gdy gdzieś po kryjomu na Forum będziesz prowadzić sprzedaż tych przedmiotów. Pamiętaj także o jednym: nie sprawdzamy Prywatnych Wiadomości sami z siebie, ale jeśli ktoś zgłosi, że handlujesz poprzez PW to poniesiesz tego konsekwencje.

Pawwwle napisał/a:
2) Jak jest z kosztami wysyłki przy wymianie? Czy każdy płaci za to, co wysyła komuś, czy jest może jakoś inaczej?

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od obydwu stron - możesz się dogadać na konkretne warunki wysyłki. Jednak najczęściej, tak jak pietras wyżej napisał, każdy płaci koszty swojej wysyłki.

Pawwwle napisał/a:
3) Nie lubię gdy się coś marnuje, a jeżeli są tacy co to zbierają, to czemu nie oddać. Tak więc chciałbym dowiedzieć się, czy na tym forum dozwolone są ogłoszenia "oddam"? I czy wtedy można liczyć na zwrot kosztów wysyłki?

Można oczywiście dodać ogłoszenie Oddam. Jednak nie pisz przykładowo: Oddam za 15 zł (koszty wysyłki), bo będę się zastanawiał czy nie jest to po prostu sprzedaż.

Pawwwle napisał/a:
4) Czy są tutaj jacyś znawcy, którzy potrafią wycenić znaczki pocztowe albo stare pieniądze? Trudno jest proponować jakąś wymianę, jeżeli nie zna się wartości oferowanych przez siebie przedmiotów...

Nad kwestią wyceny toczy się głosowanie. Wyniki będą znane w poniedziałek. Do tego czasu obowiązują stare zasady, że można. Jednak rozsądniejszym rozwiązaniem byłoby spytanie się na konkretnym forum (e.g. numizmatycznym, filatelistycznym).

Pozdrawiam

Pawwwle 

Poland

Wysłany: 2010-05-12, 20:03   
  Rodzaj kolekcji: Figurki Gormiti Final Evolution wraz z kartami, komiksy z serii Gigant

OK, dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

Brakowało mi właśnie tego sprecyzowania - że forum jest dla ludzi, którzy sami aktywnie coś kolekcjonują i mają coś do zaoferowania innym. Bo wcześniej nie było to dla mnie jasne i zanim zerknąłem w regulamin to myślałem, że to taki wirtualny bazar, gdzie panuje wolna amerykanka, gdzie forma i sposób transakcji zależy tylko od użytkowników i ich pomysłowości.

Ja na razie działam niezależnie od tego forum - uzbierałem już około trzysta sztuk komiksów Gigant - nic nie dostałem za darmo, więc oczywiste jest, że teraz powtórzone numery staram się odsprzedawać lub wymieniać na te, których jeszcze nie mam. Jutro dam ogłoszenie właśnie w sprawie wymiany tych komiksów - może komuś uda się znaleźć jakiś numer, którego jeszcze nie mam. :lol:

Tutaj trafiłem stosunkowo niedawno, szukając w internecie serwisów tematycznych, gdzie mógłbym się jeszcze ogłosić. I muszę przyznać, że fajne miejsce, można się zdziwić, co ludzie kolekcjonują. :mrgreen:

Tak to jest - człowiek zbiera coś pół życia, a potem jego zainteresowania się przekierowują na coś innego i nie wiadomo co zrobić z kolekcją. Niektórzy próbują sprzedawać, ale rzeczy, które zazwyczaj się kolekcjonuje są dla innych osób tylko makulaturą, śmieciami i nie mają żadnej wartości (np. kapsle, naklejki, etykiety, pocztówki, znaczki). Przeszedłem przez to wszystko i jakiś czas temu sprzedałem większość za "złotówkę", bo nie trafiłem na amatora takich rzeczy. Teraz żałuję, bo mogłem próbować tutaj wymienić na coś ciekawego i pewnie dużo lepiej bym na tym wyszedł. :mrgreen:

Oczywiście jeżeli zamieszczę tutaj jakieś ogłoszenie, to będę przestrzegał zasad panujących na forum. Co do wysyłania darmowych rzeczy to jest sposób, żeby być przejrzystym - wydaje mi się, że wystarczy napisać, że wysyłka wyłącznie poprzez firmę wskazaną przez Nabywcę. Wtedy jak ktoś chce wysyłkę np. Pocztą Polską to płaci według jej cennika, a ktoś inny może chcieć kurierem - jego sprawa, płaci według cennika firmy kurierskiej. I wtedy jest pewność, że Dawca nic nie zarabia. :-)

warczp 

Poland

Wysłany: 2010-05-12, 21:58   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Życzę udanych wymian, radości z obcowania na Forum oraz uzupełniania braków w Gigantach.
:-)

Odpowiedz do tematu