Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dzialow, kategorii, nowych, propozycje

Autor Wiadomość
Propozycje nowych działów i kategorii
Prankster 

Poland

Wysłany: 2008-03-24, 15:02   Propozycje nowych działów i kategorii
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Może wartoby dodać kilka nowych działów i poddziałów (kategorii)?

Narazie proponuję podział "Dodatki do art. spożywczych" na Kinderki, Obrazki z gum, Dodatki do chipsów, Inne.

No i może podział Filatelistyki na Polskie i Zagraniczne.

Temat niech zostanie otwarty dla dalszych propozycji.
Ostatnio zmieniony przez Wostr 2009-01-31, 15:03, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Gość

Wysłany: 2008-03-25, 08:35   

Popieram. Zdecydowanie ułatwiłoby to poruszanie się w obu działach.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2009-12-20, 12:29   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

W jakim dziale powinny znajdowac sie ulotki filmowe?

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2009-12-20, 12:52   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

W tym.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2009-12-20, 13:22   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

To trzeba powoli przenosić z innych działów...

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2009-12-20, 16:13   

No dobra. Przeniosę jeden dziennie to może się nie przedźwigam.

Gość

Wysłany: 2010-01-11, 19:41   

Dodałbym do pamiątek sportowych poddział autografy.

Pawwwle 

Poland

Wysłany: 2010-05-19, 15:42   
  Rodzaj kolekcji: Figurki Gormiti Final Evolution wraz z kartami, komiksy z serii Gigant

Proponuję nowy dział - BIŻUTERIA (kolczyki, broszki, bransoletki, naszyjniki, łańcuszki, medaliki).

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2010-05-20, 05:35   

Żeby był nowy dział to przede wszystkim muszą być na Forum ludzie, którzy to zbierają.
I to więcej niż jeden.

Pawwwle 

Poland

Wysłany: 2010-05-20, 09:16   
  Rodzaj kolekcji: Figurki Gormiti Final Evolution wraz z kartami, komiksy z serii Gigant

zgrredek napisał/a:
Żeby był nowy dział to przede wszystkim muszą być na Forum ludzie, którzy to zbierają.
I to więcej niż jeden.

A jak można to sprawdzić? :mrgreen:
Nawet jeżeli obecnie nie ma zbyt wielu osób na forum, które zbierają lub oferują biżuterię, to nowy dział przyciągnie takie osoby.

Sprawdziłem w wyszukiwarce - kolczyki, broszki, bransoletki, naszyjniki, łańcuszki, medaliki już się pojawiały na forum... :-) Chętnych na pewno nie zabraknie - na próbę można by otworzyć taki dział. Ja obiecuję pierwszy zamieścić ogłoszenie, a dalej zobaczymy. :-D

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2010-05-20, 12:24   

Pawwwle napisał/a:
to nowy dział przyciągnie takie osoby.
Pawwwle napisał/a:
na próbę można by otworzyć taki dział
Były już działy, które nikogo nie przyciągnęły i zostały zlikwidowane, np "Dewocjonalia". Sam wstawiałem tam święte obrazki i medaliki, ale to za mało, żeby tworzyć nowy dział.

Pawwwle 

Poland

Wysłany: 2010-05-20, 13:49   

To jest nieuniknione - zawsze jeden z działów będzie bardziej popularny a inny mniej. Dewocjonalia - obrazki, krzyżyki, medaliki - też miałbym co wystawić. :-)

Gość

Wysłany: 2010-05-20, 16:15   

mi się wydaje ze AGD I RTV wiele jest kolekcjonerów co maja stare radia telewizory aparaty a AGD żelazka lampy naftowe

Pawwwle 

Poland

Wysłany: 2010-05-20, 16:25   

Przed chwilą oglądałem aparaty fotograficzne na Allegro i jest tam dział "kolekcjonerskie". Jak widać są także kolekcjonerzy takiego sprzętu. :-)

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2010-05-20, 18:38   

Nie będziemy tworzyć działów, w których będzie po kilka ofert. Szkoda prądu na dyskusję o tym.

Pawwwle 

Poland

Wysłany: 2010-05-20, 19:08   

Mi jest to obojętne, gdyż poradziłem sobie umieszczając ogłoszenie w kategorii "inne". ;-)

Natomiast jeżeli chodzi o nowe działy to wydaje mi się, że jak jest chociaż jedna osoba, która coś oferuje i chociaż jedna, która jest tym zainteresowana to taki dział obowiązkowo powinien istnieć.

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2010-05-20, 20:29   

Pawwwle napisał/a:
Mi jest to obojętne, gdyż poradziłem sobie umieszczając ogłoszenie w kategorii "inne".
Właśnie po to jest ten dział.
Pawwwle napisał/a:
Natomiast jeżeli chodzi o nowe działy to wydaje mi się, że jak jest chociaż jedna osoba, która coś oferuje i chociaż jedna, która jest tym zainteresowana to taki dział obowiązkowo powinien istnieć.
I strona główna byłaby dwa razy dłuższa i każdy dwa razy dłużej szukałby potrzebnego działu.

Pawwwle 

Poland

Wysłany: 2010-05-20, 20:44   

Wolne miejsce można uzyskać likwidując "Dział techniczny", w którym i tak nic pisać nie można, bo zablokowane. :]

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2010-05-21, 05:45   

Dział techniczny jest nie do pisania a do czytania. Po za tym to tylko jedna linijka.
A tak w ogóle to szkoda twojego i mojego czasu na tę dyskusję, bo na razie te działy i tak nie powstaną.

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-05-28, 16:18   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

Tak mnie przypadkiem naszło. Może by zrobić dział "przedmioty niekolekcjonerskie". W którym byłyby: nieudane prezenty, przedmioty codziennego użytku niekolekcjonerskie, telefony z wymian, wygrane nagrody itp.

Na forum od dawna tego typu graty są, ja sam dużo tego mam ostatnio nawet wygrałem trochę sprzętu komputerowego. Można by to było sprzedawać na allegro, może i to lepszy pomysł. Jednak spotkałem się z typowym handlem "barterowym" ktoś mi oferował przedmioty do mojej kolekcji za typowo rzeczy do użytku. Uważam, że może być ciekawie bo ktoś kto chce "pozbyć" się kolekcji rodzinnej będzie mógł to zrobić tu na collections (jeśli będzie go interesowały przedmioty tego typu, a nie twarda waluta). Dla kolekcjonerów będzie to większy przypływ ofert. Handlarzy nie będzie bo dla nich liczy się wyłącznie twarda waluta.

Kwestia zrobienie kategorii i "uświadamianie" niekolekcjonerów jak mogą "pozbyć" się rzeczy na collections z korzyścią dla siebie.

Jak wy sądzicie?

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-29, 17:10   

Dobry pomysł! Jestem na tak.

pietras 

Poland

Wysłany: 2010-05-30, 20:00   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

A ja popatrzyłem na liczebność i aktywność kolekcjonerów w istniejących grupach i doszedłem do wniosku,że grupy takie jak guziki,lalki itp trzeba by zlikwidować.

mateqi
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 22:45   

Nie widziałem jeszcze działów o tematyce: Szaliki,Proporczyki i Przeglądy Meczowe a napewno kolekcjonerzy piłkarskich pamiątek zbierają je
Ja osobiście tak

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2010-06-01, 06:16   

Dział "Proporczyki" istnieje. A dział "Szaliki" powstanie, bo przejrzałem dział "Inne" i faktycznie jest tam sporo ofert szalikowych.

Gość

Wysłany: 2010-06-18, 10:37   

Ja proponuję dział Pamiątki PRL. Sprawdzałem ostatnio, jest taki na aledrogo i cieszy się sporą popularnością. Tylko, że nie wiem czy na naszym forum są kolekcjonerzy takich rzeczy. Pozostawiam sprawę pod rozwagę DYREKCJI ;-)

Wostr 

Poland

Wysłany: 2010-06-18, 15:45   

Już kiedyś była taka propozycja. Byłaby to tylko zbiorcza kategoria grupująca przedmioty z różnych dziedzin pod bardzo szeroką, wspólną nazwą. Powstałby przez to problem, w którym oferent nie wiedziałby gdzie wstawić swoją ofertę, natomiast inni kolekcjonerzy musieliby przeszukiwać dwie kategorie (i nie zawsze wiedzieliby, że dane przedmioty mogą znajdować się w tej drugiej).

---

Wrócę przy okazji jeszcze do kategorii "Przedmioty niekolekcjonerskie" → jakie przedmioty można by uznać za niekolekcjonerskie, jeśli taka kategoria miałaby powstać (jeszcze jakiś czas temu nie sądziłem, że można zbierać np. paragony, więc przydałyby się jakieś, przynajmniej ogólne, kryteria)? Wspominałeś Rosomaku o sprzęcie komputerowym - jest chyba jedna osoba, która zbiera procesory → uznać to w takim razie za właśnie "przedmiot niekolekcjonerski", czy pozostawić w kategorii Inne?

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-06-18, 18:05   

Są przedmioty które można faktycznie zakwalifikować do obu grup. O ile zbierane są procesory i płyty główne (zazwyczaj stare niekoniecznie działające)
to jeszcze pozostają droższe procesory takie około 100zł, a to do kolekcji nikt nie bierze bo za kilka lat będą po 20-30 pln, a teraz ktoś do użytku by brał.

- telefony komórkowe, te sprawne często prawie nowe z wymian.
- książki techniczne (informatyczne)
- ładowarki i inne akcesoria do sprzętu elektronicznego

I dużo dużo innych.

W sumie wszystkie przedmioty użytku codziennego nadające się do dalszego użytkowania.

Oto przykład przedmiotów tego typu:
http://picasaweb.google.c...olekcjonerskie#

Trochę reklama ale jednak nie sądzę żeby ktoś chwyty do roweru zbierał :)

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2010-06-21, 19:29   

Karabin by się załapał pod Militaria :-)

Pomysł dobry, ale ja bym postawił warunek - w temacie musi być napisane, czego to dotyczy, czyli w zasadzie każdy drobiazg oddzielnie. Bo inaczej nikt nie znajdzie tego, co szuka.

Tylko - czy to jeszcze podchodzi pod kolekcjonerstwo...

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-06-21, 19:35   

Zgadzam się, każdy przedmiot oddzielnie ułatwi sprawę. Karabin, a w sumie wiatrówka w dodatku z plastiku nie jest okazem kolekcjonerskim raczej :)

Tak to nie jest w żaden sposób kolekcjonerstwo, dlatego byłoby umieszczone w osobnym dziale. Zobacz idee tego działu, nie jest on dla kolekcjonerów. Ma być pośrednikiem między osobami prywatnymi chcącymi pozbyć się swoich kolekcji jednocześnie nie wpuścić handlarzy. Normalnie Ci ludzie sprzedadzą za grosze te kolekcje na targach staroci, tu dostaną jakiś praktyczny przedmiot. Który być może zamierzali kupić. Ten dział też może być formą rozliczeń między kolekcjonerami.

ps. moja pierwsza wymiana to było wysłanie laptopa za mnóstwo rzeczy kolekcjonerskich, laptop był do użytku. Poprzez Collections kilka takich wymian przeprowadziłem dlatego proponuje takie rozwiązanie.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2010-06-21, 19:54   

Przeczytałem całość uważnie :-) . A pytanie zadałem teraz, żeby np. za 3 miesiące ktoś nie "zauważył" tego, co spowoduje burzliwą dyskusję. Lepiej teraz wyjaśnić.

Odpowiedz do tematu