Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dzialow, kategorii, nowych, propozycje

Autor Wiadomość
Propozycje nowych działów i kategorii
tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-27, 11:56   

Mam propozycję, żeby poddział "Medale, ordery, odznaczenia" stał się osobnym działem.
Zauważyłam, że trafiają tam medale itp. niekoniecznie związane bezpośrednio z militariami.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
fotokolekcja 

Poland

Wysłany: 2013-11-26, 21:07   Dział: Aparaty i sprzęt fotograficzny.
  Rodzaj kolekcji: kolekcjoner aparatów

Witam serdecznie, od kilku lat zbieram aparaty i sprzęt fotograficzny. Powiem szczerze, że te forum mi się spodobało tzn. fajne jest to, że kolekcjonerzy naprawdę wszystkiego są razem "w jednym domu" :) Niestety nie ma działu o aparatach i sprzęcie fotograficznym. Czy jest możliwość stworzenia działu: Aparaty i sprzęt fotograficzny?

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr K.

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2014-03-07, 07:47   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

Popieram- powinien powstać dział dotyczący sprzętu fotograficznego. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż na forum od czasu do czasu pojawia się trochę ofert dot. wymiany niepotrzebnych aparatów fotograficznych, a z braku odpowiedniego działu użytkownicy są zmuszeni umieszczać je do działu 'Inne'. Może to utrudniać poszukiwanie aparatów i sprzętu z nimi związanego osobom zainteresowanym. Nie zawsze mamy czas, by przejrzeć wszystkie oferty działu 'Inne'.

Poza tym taki nowy dział spowodowałby, że osoby przeglądające ogólnodostępne wyszukiwarki internetowe, szukające starych aparatów, łatwiej znajdą nasze forum i być może przy okazji spodobają im się również inne tematy.

fotokolekcja 

Poland

Wysłany: 2014-03-07, 08:54   

Witam, bardzo się cieszę, że nie jestem sam z pomysłem aby powstał dział fotograficzny :) Szkoda tylko, że jest nas tylko dwoje.

P.S. Nadal szukam aparatów :)

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2014-03-07, 09:43   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Ciekawy pomysł - jestem za. Może ten odrębny dział przyciągnie innych kolekcjonerów sprzętu fotograficznego.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

fotokolekcja 

Poland

Wysłany: 2014-03-07, 11:29   

Ooo, jeśli moderator jest "za" to już coś się ruszyło w dobrym kierunku :) czekam zatem za czynami w postaci stworzenia działu "Aparaty i sprzęt fotograficzny" :)
Kolekcjonerów z tego działu jest w Polsce sporo, więc myślę, że będzie z tego korzyść dla tego forum.

Pozdrawiam,
Piotr.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2014-03-09, 17:41   

A aparat nie jest sprzętem fotograficznym?

Co oprócz aparatów miałoby się tam znaleźć? Chciałbym wiedzieć mniej więcej, co taki dział mógłby zawierać. Czy miałaby to być bardziej kategoria "Sprzęt i akcesoria fotograficzne"?

Myślę, że można robić nowe kategorie i na pewien czas wrzucać do działu "Inne". Jeśli uzbiera się tam wystarczająco dużo rzeczy, to wtedy przerzucać na główną.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2014-03-12, 17:31   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Dobry pomysł.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2014-03-12, 20:05   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Podobnie dział z zegarkami, również by się przydał.

fotokolekcja 

Poland

Wysłany: 2014-03-13, 10:41   

Wostr napisał/a:
A aparat nie jest sprzętem fotograficznym?

Co oprócz aparatów miałoby się tam znaleźć? Chciałbym wiedzieć mniej więcej, co taki dział mógłby zawierać. Czy miałaby to być bardziej kategoria "Sprzęt i akcesoria fotograficzne"?

Myślę, że można robić nowe kategorie i na pewien czas wrzucać do działu "Inne". Jeśli uzbiera się tam wystarczająco dużo rzeczy, to wtedy przerzucać na główną.

No właściwie aparat sam w sobie to też sprzęt fotograficzny. W takim dziale mogły by być m.in.: aparaty fotograficzne, obiektywy, futerały, światłomierze, powiększalniki, filtry, lampy błyskowe, statywy, prasa i literatura fotograficzna, i pewnie wiele, wiele innych...

W sumie można tą kategorię nazwać "Sprzęt i akcesoria fotograficzne", tylko dla kolekcjonerów samych aparatów byłoby to utrudnienie, ja nadal obstawiam, aby dział nazywał się "Aparaty i sprzęt fotograficzny".

Wrzucanie nowych kategorii do działu "inne" to też raczej słabe posunięcie, ale jestem młodym stażem użytkownikiem tego forum i nie chcę narzucać tylko swoich pomysłów, admini i moderatorzy muszą sami podjąć decyzję, wraz z użytkownikami starszymi stażem.

Pozdrawiam,
Piotr.

pietras 

Poland

Wysłany: 2014-09-16, 11:01   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Ja rzucam pomysł innego działu, który już był proponowany.
Dział ogłoszeniowo-zleceniowy "Jadę tu, ktoś chciałby coś stamtąd?" Przydatne szczególnie w wakacje, gdy forum nabiera zwykle trochę więcej życia. Odpowiedni również do postów "Jestem tu, chce ktoś...?" i "Będzie ktoś na targach staroci w...?" Takie konkretne pewne zlecenia rozwiązujące problem wyjazdowy "O na collections takie zbierają, ale czy to zechcą?"

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2014-09-16, 11:27   

Dobry pomysł, jestem za...

Inkwizytor 

Poland

Wysłany: 2016-05-06, 12:43   
  Rodzaj kolekcji: Dewocjonalia

Postuluję utworzenie działu dewocjonalia. To przedmioty bardzo różnorodne: obrazki sakralne, figurki, medaliki, różańce, szkaplerze itp. Gubią się zdecydowanie w dziale Inne. Poza tym są raczej częściej zbierane niż np. baterie, które posiadają własny dział.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-05-06, 13:41   

pietras napisał/a:
Ja rzucam pomysł innego działu, który już był proponowany.
Dział ogłoszeniowo-zleceniowy "Jadę tu, ktoś chciałby coś stamtąd?" Przydatne szczególnie w wakacje, gdy forum nabiera zwykle trochę więcej życia. Odpowiedni również do postów "Jestem tu, chce ktoś...?" i "Będzie ktoś na targach staroci w...?" Takie konkretne pewne zlecenia rozwiązujące problem wyjazdowy "O na collections takie zbierają, ale czy to zechcą?"

Spróbujmy założyć taki temat w Pubie.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2016-05-06, 15:48   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

domimuseums, popieram. :)

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2016-05-06, 18:19   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Chyba był kiedyś, ale było zerowe zainteresowanie. Tematy na ten temat są w innych - np. mój z obrazkami. http://collections.pl/off...ete-vt16591.htm

EUPHORBIA 

Poland

Wysłany: 2016-11-27, 22:10   
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki, dzbanki porcelanowe

Mam dużą kolekcję ebooków. Zarówno powieści (klasyka, SF, fantasy, kryminały, reportaże), jak i na tematy historyczne, psychologiczne, dużo poradników itd. Czy to jest w ogóle "przedmiot" kolekcjonerski ? Zwracam uwagę na łatwość wymiany - darmowa wysyłka w koka sekund :)
Czy byłyby osoby zainteresowane wymianą ? Jak się Administratorzy zapatrują na kwestię ochrony praw autorskich ?
A może odpuścić sobie i skupić się na chomikuj.pl ?

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-11-27, 22:16   

Trzeba by o tym poczytać właśnie ze strony podejście do kwestii ochrony praw autorskich.
Pewnie są u nas Forumowicze którzy są w temacie?

Odpowiedz do tematu