Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dzialu., nowego, propozycja

Autor Wiadomość
Propozycja nowego działu.
tom 

Poland

Wysłany: 2019-03-14, 13:07   Propozycja nowego działu.
  Rodzaj kolekcji: autografy

Zachęcony przez moderatora Kowalsika,chcę poddać pod dyskusję chęć założenia nowego działu ;kupno-sprzedaż. Chociaż moderator stwierdził ,że nie widzi powodu do założenia takiego działu i zapewne moje działania spełzną na panewce, to jednak prosze o przemyślenie sprawy. Widzę często,że ktoś ma ciekawy przedmiot interesujący kolekcjonerów a ci nie mają mu nic do zaoferowania,wtedy można by po prostu go kupić.
Ja sam mam trochę ciekawych a zbędnych mi rzeczy.Kolekcjonuję tylko autografy, mam ich prawie 3000 ,trudno o coś ciekawego dla mnie a partnerzy do wymiany zastanawiają się skąd zdobyć dla mnie coś interesującego.
Poprzednio działałem na forum kolekcjonerów autografów,gdzie był dział wymian-sprzedaży. Kto nie miał nic ciekawego dla oferenta mógł po prostu za kilka złotych kupić przedmiot i uzupełnić kolekcję.
Tymczasem moderatorzy z cała konsekwencja,powołując się na regulamin forum, torpedują wszelkie próby sprzedaży, nawet nieraz nieświadome i w dobrej wierze proponowane przez nowych użytkowników.
Nowy dział kupno-sprzedaż w niczym nie zniszczy szlachetnej pasji wymiany. Kto będzie chciał odwiedzi dział. kto nie-da sobie spokój.

Panowie Kowalsik, Dominmuseums, nie rozumiem waszej konserwatywnej postawy. Bez urazy, ale nieraz mam wrażenie,że zatrzymaliscie się w czasach PRL-u, gdzie wszelkie inowacje, świeże pomysły ,były torpedowane na zasadzie-bo nie. Powoływanie sie na tzw Ojca Założyciela, który ostatni raz pojawił się na forum pół roku temu jest śmieszne,bo tak naprawdę to Wy rządzicie tym forum, jesteście wszędzie.

Proszę o przemyślenie sprawy i zabranie głosu. Nikt nie wzbogaci się sprzedając obwoluty od krówek,albo zawieszki od herbaty a ktoś może na tym skorzystać.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2019-03-14, 15:51   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

To ja napiszę, czemu nie jestem chętny na takie rozwiązanie. Nasza grupa na FB nie ma takiego ograniczenia. Ponad polowa postów dotyczy sprzedaży. Wyobraź sobie tu kolejne 40 000 postów, tym razem "Sprzedam...". Ktoś musi nad tym czuwać...

Przy takim nawale postów o sprzedaży trafi się co jakiś czas oszust. A jeden na 100 oszukanych będzie jakimś idiotą, który zacznie obwiniać administrację Forum o to, że nie pilnują, że stracił pieniądze... Nie ma racji? Wiem. Ale po co nam to?

Ja, jak mam coś dla kogoś, to zamiast sprzedać mu przekazuję. Zwłaszcza, jak kiedyś dostałem coś od niego...

A sprzedać to lepiej na Alledrogo. Tam jakaś szansa jest, że będzie to pod kontrolą.

Zachęcam do spokojnej i konkretnej dyskusji. Wiem, że takie chyba już były, ale poszły podczas sprzątania...

alibaba 

Poland

Wysłany: 2019-03-14, 17:09   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Do sprzedaży jest allegro
to forum było stworzone tylko i wyłącznie w celach wymiany

Płonita 

Poland

Wysłany: 2019-03-14, 19:39   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej i kolejowe, wiszące anioły

Napiszę z perspektywy osoby, która wcześniej też się dziwiła brakiem takiego działu, a teraz to docenia... ;-)
Jak mam ochotę na kupno rzeczy do kolekcji - wolę allegro, bo chociaż sprzedawcy są jakoś zweryfikowani i jest cała sprzedaż uporządkowana. I jako stały użytkownik collections.pl cenię sobie w nim to, że nie ma sprzedawców chcących uniknąć prowizji allegro - mam gwarancję, że znajdę tu tylko wymiany bez kręcenia i zachęcania do wpłacenia jakiejkolwiek kasy za fanty...

wiwern 

Poland

Wysłany: 2019-03-14, 20:10   
  Rodzaj kolekcji: Banknoty w stanie UNC, monety Euro z różnych krajów, 2 NG

Płonita, co potrzebujesz ode mnie, że chcesz się ze mną wymienić ?
a co do propozycji toma, nie jest taka zła
Jeżeli jest coś co Cię interesuje, a nie masz rzeczy na wymianę nie martw się - daj znać - umówimy się na wpłatę na konto Fundacji Słoneczko 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem - Na rehabilitację Joanny Ramus - 11/R

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2019-03-14, 20:17   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Płonita ma tak ustawiony podpis, że każdy widzi swój nick ;)

wiwern 

Poland

Wysłany: 2019-03-15, 08:00   
  Rodzaj kolekcji: Banknoty w stanie UNC, monety Euro z różnych krajów, 2 NG

Aaa spryciarz :-) dziękuje
Jeżeli jest coś co Cię interesuje, a nie masz rzeczy na wymianę nie martw się - daj znać - umówimy się na wpłatę na konto Fundacji Słoneczko 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem - Na rehabilitację Joanny Ramus - 11/R

Odpowiedz do tematu