Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: ksiazki, przeprowadzka

Autor Wiadomość
Książki i przeprowadzka
Ewika 

Poland

Wysłany: 2012-07-24, 12:31   Książki i przeprowadzka
  Rodzaj kolekcji: zakładki do książek

Możecie sobie wyobrazić jak wygląda przeprowadzka biblioteki do nowego budynku? Zwłaszcza, gdy trzeba z pięciu bibliotek zrobić jedną? Na pewno nie umiecie sobie tego wyobrazić :) Panom od przeprowadzek ksiazki już się śnią po nocy :)
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z przeprowadzki Biblioteki Politechniki Białostockiej. Zaczął się czwarty tydzień przeprowadzki, a przed nami jeszcze co najmniej 2 miesiące.... dodam że trzeba przenieśc 236 tysięcy książek znajdujących się w 5 budynkach i połaczyć w jeden zbiór... o czasopismach nie wspomnę :)

https://picasaweb.google.com/101559049645011654237/Przeprowadzka#
Ostatnio zmieniony przez Ewika 2012-07-24, 12:32, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
warczp 

Poland

Wysłany: 2012-07-24, 12:43   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Wiem, że to nie ta skala ale opowiem osobiście zasłyszaną historię.
Mieszkanie, w którym aktualnie mieszkam, zajmowała poprzednio rodzina.
Pan domu był prawnikiem, ale prawnikiem-naukowcem. I oczywiście miał solidną bibliotekę.
Do przeprowadzki wynajęli firmę.
W pewnym momencie pani domu podsłyszała rozmowę dwóch panów, którzy ich przeprowadzali. Jeden powiedział:
- Już nigdy więcej nie będę przeprowadzał mądrych!

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2012-07-24, 12:44   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Masakra! Widzę że odpowiednio oznakowaliście odpowiednio woluminy i działy ale jak z pięciu oddzielnych bibliotek stworzyć jedną???
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Ewika 

Poland

Wysłany: 2012-07-25, 08:28   

domimuseums napisał/a:
Masakra! Widzę że odpowiednio oznakowaliście odpowiednio woluminy i działy ale jak z pięciu oddzielnych bibliotek stworzyć jedną???

Na szczęście dzialamy w sieci i wszystkie ksiażki sa wpisywane do jednej księgi inwentarzowej, niezależnie czy sa później w Bibliotece Głownej czy w którejś z bibliotek wydzialowych. Teraz wystarczy tylko w magazynie połączyć wg numerów wszystkie biblioteki, ustawić na pólkach ... i gotowe :) :) tak samo będzie z czasopismami oraz z ksiazkami przeznaczonymi do wolnego dostępu, ale te wczesniej były wybrane z każdej biblioteki, naniesiono opowiednie zmiany na ksiazkach i w katalogu komputerowym, jeszcze dojdą kolorowe nalepki na dzialy i tez gotowe :) Na końcu zmieni się wszystko w katalogu komputerowymi moze w październiku będzie można normalnie pracowac, tzn udostępniac ksiazki studentom :)

Ewika 

Poland

Wysłany: 2012-07-25, 08:30   

Tutaj fotki z budowy nowego budynku i z efektu końcowego(ale bez mebli)

https://picasaweb.google.com/101559049645011654237/BudowaBibliotekiPB#

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2012-07-25, 08:55   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Ciekawa architektura i fajne miejsce pracy :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Ewika 

Poland

Wysłany: 2012-07-25, 10:06   

Zobaczymy jak to będzie z meblami :)
Ostatnio zmieniony przez Ewika 2012-07-26, 11:25, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu