Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: porady, prosba, wymiany, zagraniczne

Autor Wiadomość
Wymiany zagraniczne- prośba o porady
Carycek1 

Poland

Wysłany: 2014-03-12, 09:23   Wymiany zagraniczne- prośba o porady
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

Witajcie!

Odkąd kolekcjonuję znaczki, udało mi się uzbierać sporo znaczków polskich, popularnej masówki odklejanej z listów. Wiele znaczków powtarza się w dość dużej ilości. Pomyślałem, że może warto spróbować dokonać wymiany ze zbieraczami zza granicy. Myślę zwłaszcza o ogłoszeniu na forum colnect.com., ewentualnie na innych portalach wymiany. Czy znacie inne strony (zagraniczne), takie jak nasza?

I jeszcze jedno, może ważniejsze pytanie. Jeśli dojdzie do uzgodnienia z kimś zza granicy (np. wysyłam mu 100 swoich znaczków, licząc na wzajemność;), to na co w szczególności powinienem zwrócić uwagę? Oczywiście, wiadomo, że należy zachować typową ostrożność, jak na naszym forum.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
krzysztof 

Wysłany: 2014-03-12, 13:34   
  Rodzaj kolekcji: Kapsle, Piłka nożna

Z zagranicznymi kolekcjonerami wymieniam sie od 2007 roku i uwierz mi, że jest o wiele mnie problemów niż z wymianami krajowymi. Z Polakami juz sie nie wymieniam od jakiś 2 lat, chyba, że są to osoby, z którymi się wymieniam od kilku lat. Za dużo denerwowania się, problemów.
" Dlaczego wysłałeś zwykłym, jak ja chciałem polecony"
"dlaczego jeszcze nie wysłałes, ja swoja wysłałem juz 2 dni temu'"
" na allergro mój PRZEDMIOT chodzi po 15zł, a Twoj po 5 więc nie jest to dla mnie dobra wymiana"
" 3 sztuki to za mała ilość do wysyłki"
i poza tym najważniejsze.

Na jakieś 200-250 listów bez potwierdzenia zagranice nie zginęła ANI JEDNA PRZESYŁKA,, a wywyłałem do izraela, na ukraine, peru, argentyna,usa, indonezja, vietnam.
A w Polsce na jakieś 100 listów bez nadania ode mnie PODOBNO nie doszło 5

pietras 

Poland

Wysłany: 2014-03-12, 17:11   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Jest chyba w stronach kolekcjonerskich podana jedna szeroko hobbystyczna. Są ludzie od biletów, monet, znaczków i innych z całego świata. Tylko rygor tam straszny. Nie może człowiek normalnie się zaprezentować i pokazać co ma, tylko odstraszające biurokratyczne wymogi opisywania każdej rzeczy wg tamtejszych katalogów :-|

morganghost 

Poland

Wysłany: 2014-03-13, 18:30   
  Rodzaj kolekcji: Znaczki, monety, widokówki

Carycek1 napisał/a:
Myślę zwłaszcza o ogłoszeniu na forum colnect.com., ewentualnie na innych portalach wymiany. Czy znacie inne strony (zagraniczne), takie jak nasza?

Ja od dawien dawna używam tej: http://allstampsparadise.free.fr/

krzysztof napisał/a:
Na jakieś 200-250 listów bez potwierdzenia zagranice nie zginęła ANI JEDNA PRZESYŁKA,, a wywyłałem do izraela, na ukraine, peru, argentyna,usa, indonezja, vietnam.
A w Polsce na jakieś 100 listów bez nadania ode mnie PODOBNO nie doszło 5

A ja z kolei mam odwrotne obiekcje. Na jakieś 100 bez potwierdzenia zagranice nie doszły 4, nie otrzymałem 5. A z Polski dochodziły wszystkie. To jednak jest jedna wielka loteria.

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2014-03-21, 00:42   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

A jak wyglądają koszty wysyłki? Wiem, że zależy to od państwa, do którego wysyłamy. Czy wysyłaliście może przesyłki na Bałkany? Chodzi mi przede wszystkim o państwa spoza UE(Serbia, Czarnogóra itp.).

oeb 

Poland

Wysłany: 2014-03-22, 10:48   
  Rodzaj kolekcji: znaczki pocztowe, kapsle

Koszty w przypadku Poczty Polskiej można sprawdzić tutaj:
http://cennik.poczta-pols...ka_listowa.html
Jak widać, nie zależą od odległości, co moim zdanie jest absurdalne...
Ostatnio zmieniony przez oeb 2014-03-22, 10:48, w całości zmieniany 1 raz  

morganghost 

Poland

Wysłany: 2014-03-22, 13:11   

Carycek1 napisał/a:
A jak wyglądają koszty wysyłki? Wiem, że zależy to od państwa, do którego wysyłamy.

Konkretniej od kontynentu na którym znajduje się państwo.
Carycek1 napisał/a:
Czy wysyłaliście może przesyłki na Bałkany? Chodzi mi przede wszystkim o państwa spoza UE(Serbia, Czarnogóra itp.).

Wymieniałem się parę razy z Chorwatem, priorytet w ciągu max 4 dni roboczych dochodzi jeśli chodzi o Europę i oczywiście jest to moja ocena pod względem tego co ja zaobserwowałem.
Oeb napisał/a:
Jak widać, nie zależą od odległości, co moim zdanie jest absurdalne...

Wszystko jest liczone od kontynentu, dokładniejsze precyzje nie mają sensu bo logistyka transportu i tak zależna jest od właściwych władz danego kraju lub krajów pośredniczących. Poza tym jakbyś chciał sprawdzić konkretną drogę jaką list przechodzi to i tak nie idzie on w linii prostej, tylko przez pośredników (statek, samolot, kolej, samochód itp.).

oeb 

Poland

Wysłany: 2014-03-22, 16:10   
  Rodzaj kolekcji: znaczki pocztowe, kapsle

morganghost napisał/a:
Wszystko jest liczone od kontynentu, dokładniejsze precyzje nie mają sensu bo logistyka transportu i tak zależna jest od właściwych władz danego kraju lub krajów pośredniczących. Poza tym jakbyś chciał sprawdzić konkretną drogę jaką list przechodzi to i tak nie idzie on w linii prostej, tylko przez pośredników (statek, samolot, kolej, samochód itp.).

Nieprawda, cena dla przesyłek ekonomicznych jest taka sama dla Europy, jak dla innych kontynentów. Nie mówię, że powinni liczyć co do kilometra, ale przyznasz, że koszty przewiezienia listu np. do Niemiec, czy do Australii są "troszkę" inne.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2014-03-22, 16:24   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Kontynentu?
Ciekawe, wysyłka do Turcji, Libanu i do Singapuru powinna być objętą podobną opłatą lub list do Tunezji, Maroka a RPA
Najdłużej do mnie "szła" przesyłka z RPA - ponad 90 dni. Za to przesyłka z Falklandów czy wyspy South Georgia koło Antarktydy - terytoria zamorskie Wielkiej Brytanii są w tej samej cenie co z Anglii i "idzie" tylko 4 dni.

Zauważyłem że częściej u mnie giną przesyłki zagraniczne te których jestem adresatem.
Ale... giną najprawdopodobniej u nas. Z polskich wysyłek jedna mi zaginęła której ja byłem nadawcą i 2-3 listy odbiorcą.

Przez jakiś czas dużo otrzymywałem przesyłek zagranicznych zafoliowanych przez sortownie - w środku rozszarpane, pocięte, pomiętolone przesyłki dzięki kochanej głównej sortowni PP. Ile odznak przy okazji opuściło przez "przypadek" koperty... :-D

edit: sprawdziłem - ceny listów zwykłych/ekonomicznych do 2 kg na poszczególne kontynenty jest taka sama różnią się dosłownie groszami.
Co innego listy priorytetowe - 2 kg przesyłka w Europie a do Australii i Oceanii to różnica 90 zł.
To samo z listem poleconym priorytetowym.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2014-03-22, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  

morganghost 

Poland

Wysłany: 2014-03-22, 18:06   

domimuseums napisał/a:
Kontynentu?
Ciekawe, wysyłka do Turcji, Libanu i do Singapuru powinna być objętą podobną opłatą lub list do Tunezji, Maroka a RPA

Przecież wg cennika poczty tak jest.
domimuseums napisał/a:
Najdłużej do mnie "szła" przesyłka z RPA - ponad 90 dni.

Może ktoś przypadkiem wysłał statkiem zamiast samolotem? Jak wymieniałem się z kimś z Wenezueli to też "przypadkiem" gość nie dał airmail tylko poszło zwykłym (czyli statkiem) i dostałem po 4 miesiącach dopiero.

Mari 

Czech Republic

Wysłany: 2014-03-22, 19:15   Wymiany zagraniczne - prosba o porady
  Rodzaj kolekcji: kubki firmowe

Ja mam doswiadczenie z przesylkami do/z Japonii.
Ode mnie, z Czech, jest troche drozej jak z Polski
ale przesylka lotnicza do Japonii /do 2 kilogramow/
"idzie" 4-7 dni a przesylka zwykla "idzie" czasem az dwa tygodnie.
Roznica jest taka, ze przesylka lotnicza jest wysylana
pierwszym mozliwym polaczeniem samolotowym
a zwykla czeka na wolne miejsce
w samolocie.
Poza tym zasada jest taka, ze wszystkie przesylki zwykle
pozaeuropejskie kosztuja tyle co europejskie lotnicze.

małydupek 

Poland

Wysłany: 2014-04-17, 16:34   
  Rodzaj kolekcji: Borsuki, militaria no i czasami znaczki.

Od siebie parę słów dorzucę. Ogólnie wymiany zagraniczne są bardzo fajne, nie tylko można coś naprawdę fajnego zdobyć, ale tez poznać ciekawych ludzi. Co do przesyłek, ja zwykle wysyłam rejestrowanym, wychodzi drożej, ale mam pewność, że dojdzie i mogę sprawdzać gdzie jest przesyłka itd. zapobiec to może ewentualnej majchlojce ze strony drugiej osoby (co mi się jednak nigdy jeszcze nie zdarzyło). Kolejne, kiedy przygotowujesz przesyłkę to zawartość staraj się rozłożyć w kopercie, tak żeby nie dało się wyczuć co jest w środku. Na wszelki wypadek żeby nie kusiło. Nie wiem czemu, ale z przesyłek do mnie, pocztowców kusi jak na razie tylko to co na ebayu zamawiam. Z wymian, nie ważne jak daleki kraj, to wszystko dochodzi bez problemu. Czy to Chiny, Jordania czy Honduras, nawet nierejestrowane, zawsze dochodzą. Tylko zakupy gdzieś giną... Ogólnie rzecz biorąc, polecam wymiany z zagranicznymi kolekcjonerami. Jak ktoś napisał wyżej, jest z nimi mniej kłopotu niż z polskimi, a i angielski można podszkolić :)

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2014-05-23, 09:50   

Dziękuję Wam serdecznie za porady. Udało mi się przeprowadzić kilka wymian m. in. z kolekcjonerami z Włoch, Szwajcarii, Serbii i Maroka. Co ciekawe, bez problemu dotarł list z Maroko, choć nie był polecony. Ciekawy przypadek był w przypadku Serbii- dostałem list z monetami, zanim wysłałem swoje. Do tego list został opieczętowany bodajże przez delegaturę serbskiego Ministerstwa Finansów.

Odpowiedz do tematu