Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2016, podsumowanie, roku

Autor Wiadomość
Podsumowanie roku 2016
beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2016-12-30, 15:55   Podsumowanie roku 2016
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

Czas na roczne podsumowanie naszych kolekcji, jedna z rzeczy którą najbardziej lubię robić w ostatnie dni grudnia ;D

To jak tam u was w kolekcjach, działo się przez ten rok ??

U mnie było tak:
Pod koniec 2015 roku miałam 9 906 biletów polskich
Dziś mam 10 610 z 190 miast, czyli przez rok przybyło mi 704 bilety, To mało... patrząc na rok 2015 gdzie przybyło mi dwa razy więcej... No ale takie są efekty nadmiernego zajmowania się sobą a nie swoją kolekcją he he :D

Podliczyłam też nareszcie swoje bilety zagraniczne (a nie robiłam tego przez 3 lata) i dziś mam 1773 szt z 63 państw i 269 miast

No i to na tyle
Teraz Wy się chwalcie!

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
pawlos 

Poland

Wysłany: 2016-12-31, 09:59   
  Rodzaj kolekcji: Materiały reklamowe cyrków (bilety, ulotki, plakaty)

Mi w tym roku przybyły 364 różne ulotki/bilety (o 14 mniej w porównaniu do zeszłego roku). Wzrósł też licznik narodowościowy. Posiadam ulotki cyrków z 31 państw, odbywających tournee w 38 krajach. Przybyło mi też kilka plakatów, programów i książek. Najciekawszymi eksponatami, które wzbogaciły moją kolekcję w tym roku są: artykuł reklamujący cyrk występujący na terenie Polski z 1901 roku oraz plakat programowy cyrku warszawskiego z 1923 roku. Także rok bardzo udany ;-)
Ostatnio zmieniony przez pawlos 2016-12-31, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  

dick 

Poland

Wysłany: 2016-12-31, 16:59   
  Rodzaj kolekcji: polskie kapsle piwne/otwieracze polskich browarów/pocztówki Tarnowskich Gór

W 2016 roku moja kolekcja wzbogaciła się o 676szt. kapsli z polskich browarów.
Dodatkowo 25 kapsli z serii (browar Kormoran z Olsztyna), oraz 139 kapsli pozostałych (giełdowych, kolekcjonerskich itp.).
Prócz tego dorobiłem się (przy okazji, na boczku) kolekcji polskich kapsli dziewiczych (nienakładanych na butelki), która na dzień dzisiejszy liczy sobie 739szt.
Jednym słowem (a właściwie dwoma) - UDANY ROK.

podsumowanie.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 68,27 KB

31-12-2016 - dziewice.png
Plik ściągnięto 0 raz(y) 24,67 KB

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-12-31, 17:44   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Nawet bardzo!
Jaka statystyka! :-D

Gratuluję Wszystkim powiększenia kolekcji! :mrgreen:

Rok 2015 zakończyłem z 3698 odznakami w swojej kolekcji i postanowiłem powiększyć ją w następnym roku o... I założyłem sobie - niepoprawnie jak zwykle - 500 odznak!
A co tam... :-D

W 2016 wpadło 822 odznak i naszywek! :-D

W sumie w roku 2016 do mojej kolekcji trafiło 782 odznak (po odjęciu dubletów i odznak dodatkowych) i 40 naszywek muzeów lub parków polskich oraz zagranicznych (super - 5 razy więcej niż w roku poprzednim).

Posiadam już 152 naszywek.
Odznak jest tym razem więcej o 71% niż w roku 2015 a o 56% więcej niż w 2014 i aż o 89% więcej niż w 2013. Wow!
Jestem naprawdę zadowolony. Bardzo!

To dzięki Wam - dzięki wymianom i spotkaniom tak jak zloty i pod zloty ;-)

Głównie to odznaki polskie. Mało pisałem do muzeów to i mało od nich otrzymałem. W tym roku również... nawet gorzej niż w tamtym roku ale... ilościowo wyszło lepiej.
Hmmm... może za dużo czasu poświęcałem pisaniu po nocach maili do muzeów?
Może...

Muszę policzyć jeszcze ile z tych odznak jest polskich a ile zagranicznych (zawszę tak piszę a potem ciężko mi to policzyć) - a w tym roku... mam ;)
Polskich odznak - 326, zagranicznych 456 sztuk. Plus 40 naszywek.

Wg wyliczeń wszystkich odznak w kolekcji powinno być już 4520 sztuk!
Ciekawe czy w roku 2017 przekroczę następną granicę - tym razem 5000 odznak?

Na rok 2017 zakładam zdobycie znowu 500 odznak. Wcale słabo tego nie widzę, jestem optymistą przy tym co zdobyłem w tym roku... :mrgreen:
A miało być tak kiepsko.

Dziękuję Wszystkim!

I życzę szaf i półek z gumy! :-P

I wszystkiego dobrego i wielkiego w kolekcjach jak i w życiu! :-D

ps. ale się nagadałem... ;-)

Odznaki statystyka 2016.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 34,22 KB

Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

monika_z 

Poland

Wysłany: 2017-01-01, 08:00   
  Rodzaj kolekcji: Bilety autobusowe i kolejowe, kapsle polskie

Ja już przestałam prowadzić statystyki napływania biletów do zbioru. Jakoś mi nie zależy... Natomiast prowadzę statystyki posiadania ilościowego, ale niestety nie są one aktualne, więc nie będę prezentować.
Niestety z biegiem czasu tych biletów wpada coraz mniej. Ogólnie rzecz biorąc nie chodzi chyba o nabijanie numerków, tylko o radość jaką nasze hobby ma nam sprawiać. Oczywiście nie widzę nic złego w chwaleniu się statystykami, byleby nie to było najważniejszym aspektem naszego zbieractwa :-)

Moja kolekcja biletów

MaszBilet 

United Kingdom

Wysłany: 2017-01-01, 10:01   
  Rodzaj kolekcji: Bilety

Witam wszystkich i Gratuluje wynikow i ogolnego zadowolenia z rozwijania Waszych kolekcji. Ja poprzednie 2 lata mialem tzw. "zastuj". Inne sprawy wziely góre nad kolekcja. Ale 5 miesiacy tego roku było już aktywniejszych i dzieki temu jak juz pisalem w dziale o mnie kolekjca przekroczyla 2000szt. wszystkich biletow. W tym roku doszło około 900szt. Pisze około bo wczesniej nie zliczałem tylko dokładałem. Duża, jeśli nie większa cześć dzieki Wam z którymi udało mi sie dokonać wymian.
A wraz z życzeniami noworocznymi dostalem jedno aby w 2017 moja kolekcja zwiekszyła sie trzy krotnie. I to przyjąłem jako moje postanowienie nowotoczne. Tak wiec musze ostro wziąść się za prace.
Wam Wszystkim życze dużo radości z naszych (Waszych) pasji.
Do kolejnych wymian i powodzenia.

Znajdziecie mnie i częściowo moją kolekcje na :
Instargram - MaszBilet - https://www.instagram.com/maszbilet/
YouTube - MaszBilet - https://www.youtube.com/c...GtOPHBtAYTnAoMw

CUJO 

Poland

Wysłany: 2017-01-01, 10:51   
  Rodzaj kolekcji: autografy, komiksy, pocztówki i przedmioty z Ostrołęką

Witam w Nowym Roku :-)

Nigdy nie robiłem zestawień miesięcznych, kwartalnych czy rocznych - ale że mam wolną chwilę, to i ja "pochwalę się", jak tam u mnie z kolekcjami :-D

1. Rzeczy związane z Ostrołęką:
I na początek będzie mały problem, bo nie pamiętam, ile pocztówek czy książek zdobyłem w tym roku. Widokówek pewnie kilka, wydawnictw różnych co najmniej 20.
Za to - za sprawą znajomego, który prowadzi mały sklepik ze starociami - bardzo do przodu poszły inne kolekcje. Wziąłem od Niego "hurtowo" cały stos różnych drobiazgów, a wśród nich ok. 300 proporczyków z Ostrołęką, ok. 40 naszywek i kilkadziesiąt przypinek. A do tego, w pakiecie, mniej więcej drugie tyle proporczyków z innych miast i potężną garść przypinek, na które praktycznie do dziś nie znalazłem chętnych... :mrgreen:

2. Komiksy:
Dołożyłem do kolekcji jakieś może ponad 30 sztuk. Niby niewiele, ale od jakiegoś czasu starannie selekcjonuję to, co mam kupić. A do tego rzeczy, które powiększyły kolekcję, to w dużej mierze wydania zbiorcze: twarda oprawa, mnóstwo stron i ceny z kosmosu ;-)

3. Autografy
Tu udało mi się precyzyjniej określić, co i ile.
W ubiegłym roku zdobyłem:
- 1 (słownie: jeden) autograf drogą listowną (wstyd... :oops: )
- 48 sygnatur z wymian (też szału nie ma)
- 137 podpisów podczas spotkań oko w oko, w tym sporo na wymianę. Tu, myślę, nie jest tak źle ;-)
Zatem rok zamknąłem z listą autografów liczącą 1734 podpisy (z tym że liczę każdy zespół czy kabaret jako 1 autograf).

No i najważniejsze: udało mi się wreszcie pojechać na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (po raz pierwszy, chociaż impreza organizowana była już po raz 27.), byłem też na I edycji imprezki "Niech żyje komiks!" w Warszawie. Dzięki temu połączyłem dwie pasje w jedną: kupiłem trochę komiksów, a dodatkowo zdobyłem sporo autografów z odręcznymi rysunkami. I to jest największy powód do radości w minionym 2016 :mrgreen:

Postanowienia na ten rok? Jak zwykle, żadne - no, może czas wreszcie poważnie wziąć się za wymiany i pisanie listów do sław, choć znając moje lenistwo, nie liczyłbym na to.

Pozdrawiam
CUJO
Ostatnio zmieniony przez CUJO 2017-01-01, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  

pietras 

Poland

Wysłany: 2017-01-01, 11:13   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Ja nie prowadzę skrupulatnych obliczeń i zdaje mi się tylko, że to w tamtym roku przekroczyłem 1000 sztuk pudełek zapałek :-) A największym osiągnięciem była wystawa kolekcji w Muzeum Ognia :-D Największym bo w takich sprawach jest trudno i często tylko wodzą na pokuszenie.

jacek72 

Poland

Wysłany: 2017-01-06, 07:05   
  Rodzaj kolekcji: guziki,banknoty,przedmioty związane z Podlasiem

Dopiero dzisiaj znalazłem czas na podliczenie zbiorów.
W minionym roku przybyło mi do głównych kolekcji :
-10 banknotów-łącznie posiadam ich już 1197 ze 152 państw
-1 czapka i 2 hełmy do kolekcji nakryć głowy;łącznie posiadam 48 czapek,46 hełmów,4 hełmofony i 11 kasków strażackich
-3 orzełki-posiadam już ich 49 sztuk
-do kolekcji ceramiki przybyło 20 butelek i 1 muchołapka-łącznie mam w niej 135 eksponatów
-do kolekcji kuchni wojskowej przybyły 2 manierki i 5 menażek-łącznie posiadam 45 manierek,30 menażek i 10 niezbędników
-do najważniejszej kolekcji guzików mundurowych przybyło 132 guzików-łącznie posiadam ich już 756 sztuk; w tym roku wykonałem kolejne dwie ramki na guziki brytyjskie i na napoleonki.

SDC15217.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 119,47 KB

SDC15218.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 118,19 KB

SDC15219.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 213,79 KB

warczp 

Poland

Wysłany: 2017-01-06, 07:12   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

jacek72 napisał/a:
-do kolekcji ceramiki przybyło 20 butelek i 1 muchołapka-łącznie mam w niej 135 eksponatów

Muchołapka? :-) To interesujące!
Czy to jest muchołapka porcelanowa? Możesz wrzucić zdjęcie?

jacek72 napisał/a:
w tym roku wykonałem kolejne dwie ramki na guziki brytyjskie i na napoleonki.

Rozumiem, że wiszą u Ciebie na ścianie?

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-01-06, 09:47   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Super Jacku! I Wszystkim gratuluję którzy tu się pochwalili!

To teraz na Ciebie czas Przemku :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

warczp 

Poland

Wysłany: 2017-01-06, 11:59   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Pamiętam!
i jestem w trakcie porządkowania korków żeby móc zrobić liczenie stada. :-)

jacek72 

Poland

Wysłany: 2017-01-06, 12:49   

Muchołapki mam tylko 3 sztuki-szklane(nie słyszałem o porcelanowych).
Tak-ramki z guzikami wiszą na ścianie.

SDC15221.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 231,97 KB

SDC15220.JPG
Muchołapki.
Plik ściągnięto 0 raz(y) 90,5 KB

warczp 

Poland

Wysłany: 2017-01-06, 13:51   

jacek72 napisał/a:
Muchołapki mam tylko 3 sztuki-szklane(nie słyszałem o porcelanowych).

Ha! Super! Skąd pomysł na zbieranie muchołapek?
jacek72 napisał/a:
Tak-ramki z guzikami wiszą na ścianie.

Patrząc na wolne miejsce sądzę, że bez problemu można dodawać kolejne Okazy.

jacek72 

Poland

Wysłany: 2017-01-06, 15:18   

Ogólnie zbieram między innymi, starą ceramikę-głównie butelki.
Kolekcję zapoczątkowało kilkanaście starych butelek browarnianych od kolegi,który po ślubie musiał zrezygnować z kolekcjonerstwa.
Natomiast pierwsza muchołapka została znaleziona podczas rozbiórki starego domu sąsiada-miała iść na śmietnik ,gdyż sąsiad nie wiedział co to jest i był przekonany że to uszkodzona karafka.Pomagam z chęcią przy rozbiórkach starych domów,oczywiście w zamian mam możliwość zabrania ,,śmieci" ze strychów i piwnic,to ją uratowało od zniszczenia.Pozostałe dwie kupiłem za grosze na wyprzedażach garażowych-co ciekawe poprzedni właściciele również nie wiedzieli co to jest za ustrojstwo.

CUJO 

Poland

Wysłany: 2017-01-06, 16:43   
  Rodzaj kolekcji: autografy, komiksy, pocztówki i przedmioty z Ostrołęką

W muzeum w moim mieście od jakiegoś czasu jest coś takiego jak wirtualny przedmiot miesiąca - w tym jest to właśnie muchołapka :-)
http://muzeum.ostroleka.p...t-stycznia-2017
Ostatnio zmieniony przez CUJO 2017-01-06, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  

warczp 

Poland

Wysłany: 2017-01-12, 20:50   

Sprężałem się żeby uporządkować korki (choć chwilę to trwało), ale w końcu udało się zrobić liczenie stada.

To jest drugi rok (nie licząc niecałego pierwszego roku mojego zbierania) gdzie przyrost ilości korków był mniejszy niż 1000 sztuk - przybyło mi praktycznie 700 korków.
Obecnie mam łącznie 7594 sztuk z 48 krajów (nie licząc korków uniwersalnych i nierozpoznanych oraz traktując Krym jako oddzielne państwo).
W tym jest naturalnych 7016 sztuki (92.40% całości), a syntetycznych 578 sztuk (7.6% całości).
Proporcja syntetycznych i naturalnych (lub precyzyjniej syntetycznych i niesyntetycznych) pozostała dokładnie na tym samym poziomie.

Jak chodzi o największe podkolekcje krajowe są to w kolejności (nie licząc korków od producentów zakwalifikowanych jako "międzynarodowe"):
Hiszpania, 1577 szt, stanowi 20.8% całości
Włochy, 1474 szt, stanowi 19.4% całości
Francja, 1306 szt, stanowi 17.2% całości
Portugalia, 435 szt, stanowi 5.7% całości
Niemcy, 301 szt, stanowi 4.0% całości
Chile, 236 szt, stanowi 3.1% całości
Czechy, 175 szt, stanowi 2.3% całości
Węgry, 160 szt, stanowi 2.1% całości
Argentyna, 130 szt, stanowi 1.7% całości
Powyższe stanowią łącznie trochę ponad 3/4 ogółu. Kolejność jest taka sama jak wcześniej.

W tym roku hiszpańskie korki przeskoczyły granicę 1500 sztuk i nadal pozostają moimi ulubionymi.

Jestem zadowolony z ubiegłego roku mimo zmniejszenia tempa.
Tak naprawdę zdobyłem dużo więcej korków, ale wraz z rozrostem Kolekcji wzrasta częstotliwość dublowania się korków.
Jak powiedziałem, Żonce, że przybyło mi przez rok 700 korków to stwierdziła: "Czyli dwa dziennie". Faktycznie! Tak na to nie patrzyłem.
:-D

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-01-12, 23:23   

Pierwszy rok kiedy mam większy przyrost odznak niż korków Przemka ale niewiele więcej i mam tą samą średnią dzienną :-D
Nie mniej ilość 7594 sztuk mnie przytłacza.
Najważniejsze jest w tym wszystkim - tak jak Monika wspomniała - dobra zabawa i satysfakcja z samego zbierania.

A ile waży Twoja kolekcja?
Lżejszą to mogą mieć tylko filateliści ;-)

warczp 

Poland

Wysłany: 2017-01-13, 04:26   

Nie ważyłem, ale same korki spokojnie 45 kg.
Pudełek (w różnym stopniu wypełnienia) mam 173. Same (puste) pudełka ważą pod 10 kg.
Do tego kartony.
Pewnie całość wyjdzie pod 60 kg. :-)
Nie liczę dubletów.

A jak Twoja Kolekcja odznak? Ważyłeś?

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-01-13, 09:04   

Muszę zważyć dwie szuflady w komodzie i tablicę z 300 odznakami. Te 300 sztuk waży około 3-4 kg. Myślę że te odznaki w szufladach spokojnie będą ważyć około 50 kg.
Ciężka sprawa... :-D

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-01-16, 20:45   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Pierwszy raz podliczyłem zawieszki herbaciane. Ta dam! Wyszło ok. 12800.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-01-16, 20:54   

:shock: pięciocyfrowy wynik!
To ciekawie :-D

betewu 

Poland

Wysłany: 2017-01-17, 17:19   
  Rodzaj kolekcji: bilety, stemple turystyczne

Ja po kilku latach i po kilku namowach ze strony Łukasza (MaszBilet) przeprowadziłem w tym roku remanent i okazało się, że 2016 rok zamknąłem z ilością 20533 posegregowanych biletów. Nie znam liczby nieposegregowanych. Nie było sensu ich liczyć, gdyż mogą wśród nich znajdować się jakieś powtórki. Dzięki Wam i wymianom z Wami udało mi się w tym roku poszerzyć kolekcję o ciekawe egzemplarze z Boliwii, Meksyku, Indii czy Malezji. Ten rok przyniósł również pewną zmianę w moim podejściu do kolekcji i ze zbieracza powoli przechodzę do kolekcjonerstwa. Mam na myśli wykluczenie ze zbiorów ich części i zaprzestaniu np. zbierania biletów komunikacji miejskiej nabywanych w automatach ulicznych.
Dzięki kolekcji na prowadzonym przeze mnie blogu udało mi się wprowadzić 68 nowych wpisów oraz wzbogacić wcześniejsze wpisy o bilety pojawiające się w kolekcji w 2016 roku. Niestety nie policzyłem ile biletów pokazałem w tych wpisach w samym 2016 roku, ale do dzisiaj można tam zobaczyć dokładnie 642 bilety i jest to wg mnie jedyne miejsce, które pokazuje tak dużą ilość różnego rodzaju biletów wstępu.
Ciekawe jak zamknie się rok 2017, bo planów nie robię. Niech to będzie niespodzianka. ;-)
Ach zapomniałem ... Gratulacje dla Was wszystkich za powiększanie zbiorów!
Ostatnio zmieniony przez betewu 2017-01-17, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu