Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2015, podsumowanie, roku

Autor Wiadomość
Podsumowanie roku 2015
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-12-31, 18:10   Podsumowanie roku 2015
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Można już robić kolekcjonerskie podsumowanie roku 2015.

hehehehe... tak, tak... nie wytrzymałem :-D

Rok 2014 zakończyłem z 3218 odznakami w swojej kolekcji i postanowiłem powiększyć ją w następnym roku o... I założyłem sobie 500 odznak!
A co tam... :-D

A wpadło 480 odznak i naszywek! :-D

W sumie w roku 2015 do mojej kolekcji trafiło 473 odznak (po odjęciu dubletów i odznak dodatkowych) i 7 naszywek muzeów lub parków polskich oraz zagranicznych (marnie - o połowę - 7 sztuk mniej niż w roku poprzednim).

Posiadam już 112 naszywek. Odznak jest tym razem mniej o prawie 10 % niż w roku 2014 a o 12 % więcej niż w 2013.
Jestem zadowolony. Ale mogło by być lepiej.

Głównie to odznaki polskie. Mało pisałem do muzeów to i mało od nich otrzymałem.
Muszę policzyć jeszcze ile z tych odznak jest polskich a ile zagranicznych (zawszę tak piszę a potem ciężko mi to policzyć...)

Wg wyliczeń wszystkich odznak w kolekcji powinno być już 3698 sztuk.
Ciekawe czy w roku 2016 przekroczę następną granicę - tym razem 4000 odznak.

Na rok 2015 zakładam zdobycie znowu 500 odznak. Słabo to widzę ale jak zwykle jestem niepoprawnym optymistą :mrgreen:

Dziękuję serdecznie Wszystkim za wymiany, pomoc w ich realizacji, a przede wszystkim tym którzy wsparli moją kolekcje odznak i dzięki którym ona się rozrosła.
:-D

Pochwalcie się i Wy swoimi wynikami.

edit: trochę kopiuję treści z poprzednich podsumowań ale w dobrej wierze i tak ładnie wychodzi - podmieniam dane... ;-)
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
kst666 

Poland

Wysłany: 2015-12-31, 18:18   
  Rodzaj kolekcji: star wars, lord of the rings, jokery

ojjj
ten rok był wyjątkowo owocny w rozwoju kolekcji :)

chciałbym wszystkim którzy pomogli mi w powiększeniu kolekcji serdecznie za wszystko podziękować :) oraz życzyć wszystkim jak największego rozwoju kolekcji w 2016 roku :)

kemustek 

Poland

Wysłany: 2015-12-31, 18:43   
  Rodzaj kolekcji: Karty SIM, Pudełka zapałek, Papierosy

Kolekcja kart SIM powiększyła się tylko o 38 kart, więc mam ich teraz 108 (nie licząc powtórek).
W kolekcji pełnych paczek zapałek mam 33 duże paczki.

A z nowych kolekcji mam 36 paczek papierosów.

Myślę/chciałbym aby w przyszłym roku moje kolekcje powiększyły się o:
50 kart SIM
100 paczek papierosów
20 pełnych paczek zapałek

To byłby sukces :)

Wybierasz się za granicę? Pamiętaj się o mnie i przywieź mi papierosy.
Ostatnio zmieniony przez kemustek 2015-12-31, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  

wiwern 

Poland

Wysłany: 2015-12-31, 19:57   
  Rodzaj kolekcji: Banknoty w stanie UNC, monety Euro z różnych krajów, 2 NG, Programy Kolejarza Opole, Orlik Opole

Kolekcja kapsli w 2015 roku powiększyła się u mnie o 817 sztuk, w tym 196 polskie.
Jeżeli jest coś co Cię interesuje, a nie masz rzeczy na wymianę nie martw się - daj znać - umówimy się na wpłatę na konto Fundacji Słoneczko 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem - Na rehabilitację Joanny Ramus - 11/R

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-12-31, 20:01   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

kst666 napisał/a:
ojjj
ten rok był wyjątkowo owocny w rozwoju kolekcji :)

chciałbym wszystkim którzy pomogli mi w powiększeniu kolekcji serdecznie za wszystko podziękować :) oraz życzyć wszystkim jak największego rozwoju kolekcji w 2016 roku :)

Ale jak owocny? :-D
Konkretnie.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

kst666 

Poland

Wysłany: 2016-01-01, 11:20   
  Rodzaj kolekcji: star wars, lord of the rings, jokery

-6 figurek
-ponad 50 nowych kart
-3 plakaty
-14 nowych komiksów
-10 książek
-troche drobiazgów typu przywieszki do telefonu, nieśmiertelniki, dodatki do chipsów
-uzupełnienie kolekcji Blixów
-troche wycinków z gazet też było
-kolekcjonerskie puszki

a to wszystko ze Star Wars :)

ponad to kilka kart Włady pierścieni i 3 zdrapki

pietras 

Poland

Wysłany: 2016-01-01, 17:22   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Ja tam żadnych planów ramowych nie robię, ale w minionym roku przekroczyłem 1000 pudełek zapałek :-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-01, 17:26   

To nieźle :-D
Wszystkim powyżej Kolekcjonerom raczej sprzyjał miniony rok.

A innym?

Eworu 

Poland

Wysłany: 2016-01-01, 20:05   
  Rodzaj kolekcji: Breloki

Ja w tym roku powiększyłem kolekcję breloków o około 125 sztuk, czyli łącznie prawdopodobnie przekroczyłem liczbę 800 sztuk.
Kolekcja rzeczy związanych z Dąbrową Górnicza powiększyła się o około 18 rzeczy, plus do tego stałem się jakby współwłaścicielem ponad 30 wojennych i przedwojennych dokumentów dotyczących mojego miasta.
Plan na przyszły rok to osiągnąć to przekroczenie 1000 sztuk w brelokach.
Ostatnio zmieniony przez Eworu 2018-08-28, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  

A.Opole 

Poland

Wysłany: 2016-01-01, 20:38   
  Rodzaj kolekcji: Programy meczowe Odra Opole

Dla mnie rok mieszany. Mocno rozrosła się kolekcja biletów (w tym miejscu serdeczne dzięki dla kilku forumowiczów, dzięki którym było to możliwe!!), która jednak stanowi dla mnie "zbiór dodatkowy". Podstawowa kolekcja czyli programy meczowe nie rozrosła się za bardzo (i mam poważne obawy, że ta tendencja się utrzyma), ledwie kilka sztuk, co w stosunku do kilkudziesięciu zdobytych w poprzednim roku jest wynikiem wprost śmiesznym. Cieszy jedynie fakt, że były to prawdziwe białe kruki, które stanowią teraz ozdobę kolekcji.

Tak więc, w zakresie kolekcjonerskim, podobnie jak we wszystkich innych, mam nadzieję, że rok 2016 będzie lepszy niż 2015, bo dużo gorszy raczej nie może być ;)

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2016-01-01, 23:03   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

Moim celem na 2015 rok było uzbieranie 10 000 biletów. Nie udało się, trochę zabrakło...
Zamknęłam go z ilością 9906 sztuk biletów
Przez cały rok udało mi się uzbierać 1615 biletów - to prawie dwa razy więcej niż w 2014.\
Mówię tu tylko o biletach polskich, bo zagranicznych przez cały rok nie policzyłam :p A uzbierało się tego sporo. Mam nadzieje że na koniec 2016 poznam już swoją liczbę biletów zagranicznych :D
Ostatnio zmieniony przez beatkaaa119922 2016-01-01, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  

Beatles 

Poland

Wysłany: 2016-01-01, 23:25   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

To ja też się pochwalę:
27 porcelanowych piesków,
15 widokówek o antykwarycznej wartości,
74 książki do kolekcji,
3 okręty w butelce,
12 filmów i koncertów na dvd,
128 płyt cd z muzyką,
około 200zł w grosikach.
Ostatnio zmieniony przez Beatles 2016-01-01, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2016-01-02, 08:30   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

U mnie rok był nieco gorszy od 2014, ale głównie dlatego, że nie poświęcałem swoim zbiorom już tyle uwagi, co wcześniej. Ponadto przestałem systematycznie liczyć całość. Ilość banknotów zamknąłem na 85 sztukach.
Ten rok był jednak bardzo ciekawy pod względem jakości. Zdobyłem dość sporo ciekawych kopert FDC, m. in. z Rosji (pierwszej w wymianie z Rosji życiu;), Hiszpanii czy nowojorskiego ONZ. Do kolekcji dołączyłem sporo znaczków watykańskich, co jest sukcesem.
Bardzo cieszę się z nielicznych, ale cennych ciekawostkach z Poznania, między innymi dzięki wymianie z domimuseums. Dominiku, dziękuję!

Życzę Wam wszystkiego, co najlepsze w nadchodzącym roku, nie tylko w kwestiach kolekcjonerskich.

CUJO 

Poland

Wysłany: 2016-01-02, 20:22   
  Rodzaj kolekcji: autografy, komiksy, pocztówki i przedmioty z Ostrołęką

Rok średni, jeśli chodzi o ilość nowych zdobyczy.
Zdobyłem ok. 70 nowych autografów plus kilka takich, które miałem już wcześniej (ale np. na kartce, a teraz była okazja wziąć na zdjęciu). Nie jest to ilość porażająca - wynika z niesamowitego lenistwa i braku czasu (to wersja tłumacząca lenistwo :mrgreen: ). Dokonałem chyba tylko 1 wymiany, i to małej. A ilość podpisów na wymianę rośnie... Nie wysłałem też ani jednego listu z prośbą o autograf.
Zdobyłem może kilkanaście pocztówek z Ostrołęką - i tu jestem dość zadowolony, bo są wśród nich naprawdę niezłe rarytasy, na widok których znawcom tematu i innym kolekcjonerom ostrołęckich pamiątek zaświeciły się oczy :-) Niestety, pocztówki te są z kupna, nie z wymian, zatem ja się cieszę, mój portfel płacze...
Zacząłem też zbierać inne rzeczy, związane z Ostrołęką i Kurpiami (poza książkami o tej tematyce, które zbieram już dawno) - na początek do kolekcji wpadły 2 medale, kilka proporczyków i kilka przypinek.
Postanowiłem też znacznie zawęzić komiksy, które zamierzam kolekcjonować. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że w 2014 r. w Polsce ukazało się ponad 500 komiksów!!! A że nie zasiadam w sejmie czy radzie nadzorczej spółek państwowych, nie pochodzę też z rodu Rotschildów lub innych bogaczy, zatem trzeba było podjąć taką decyzję. W jej wyniku zakupiłem raptem może ok. 30-40 komiksów - ale tu też portfel rozpaczał, bo niektóre musiałem brać z aukcji internetowych, gdyż inaczej są już nie do zdobycia.
Podsumowując - mogło być lepiej, ale nie jest. Rok minął i nie ma co rozpaczać.
Założenia na ten rok?
1. Wysłać chociaż kilkanaście listów do sław, których podpisów nie mam jeszcze w kolekcji.
2. Zacząć może wreszcie wymieniać się na autografy.
3. Nadal nie odpuszczać żadnej możliwości zdobycia autografu osobiście (choć tu już w styczniu będę miał problem: jednego dnia 2 imprezy - koncert Krzysztofa Krawczyka i spektakl Anny Seniuk :-D )
4. Zdobyć wszystkie rzeczy z Ostrołęką, jakie wpadną mi w zasięg wzroku i łap :mrgreen:
5. Uzupełnić kilka serii komiksowych do końca, kupić kilka takich, które mam na liście do kupienia - i, co najważniejsze, znaleźć więcej czasu na czytanie :-)
Ostatnio zmieniony przez CUJO 2016-01-02, 20:27, w całości zmieniany 4 razy  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-03, 00:33   

:mrgreen:

jacek72 

Poland

Wysłany: 2016-01-03, 08:08   
  Rodzaj kolekcji: guziki,banknoty,przedmioty związane z Podlasiem

Właśnie jestem w trakcie katalogowania tegorocznych nabytków do kolekcji.W tym roku pozyskałem do zbiorów:
-59 banknotów-obecnie mam ich 1187 ze 152 państw(7 nowych państw doszło w tym roku).
-2 czapki,3 hełmy i 1 kask strażacki do kolekcji nakryć głowy-stan na koniec roku to 47 czapek,44 hełmy,4 hełmofony i 11 kasków strażackich
-1 orzełek do kolekcji orzełków-obecnie liczy ona 46 sztuk
-do kolekcji falerestycznej przybyły 3 medale,1 odznaka niemiecka z czasów wojny(DRL),7 odznak z czasów PRL i wstęga carska Za Otliczie
-do kolekcji ceramiki przybyło 27 nowych eksponatów ,liczy ona obecnie 114 egzemplarzy głównie butelek-co najważniejsze wykonałem nową szafkę na ekspozycję tej kolekcji
-postanowiłem także wejść w kolekcjonowanie wojskowego sprzętu kuchennego-zaczynam od zbioru 43 manierek,25 menażek i 10 niezbędników i sztućców wojskowych
-moja najważniejsza kolekcja guzików mundurowych powiększyła się o 69 guzików i liczy obecnie 624 sztuki guzików.

SDC14859.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 227,98 KB

SDC14856.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 228,25 KB

Ostatnio zmieniony przez jacek72 2016-01-03, 08:09, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-03, 10:30   

Jaaaa... :shock:
Jak ładnie masz to wyeksponowane!

warczp 

Poland

Wysłany: 2016-01-03, 11:09   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

domimuseums napisał/a:
Jak ładnie masz to wyeksponowane!

Niektórzy to mają lepsze warunki :-) do eksponowania kolekcji!
Tylko pozazdrościć (tak "po niemiecku").

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-03, 11:41   

Dokładnie. Kawałek strychu lub podpiwniczenia albo w ogóle oddzielny pokój na swoje hobby.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-08, 00:23   

A inni?
Nikt inny się nie pochwali? :-D

warczp 

Poland

Wysłany: 2016-01-08, 05:07   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Cały czas chcę, ale muszę najpierw uporządkować korki tylko zgrupowało się dużo spraw...

betewu 

Poland

Wysłany: 2016-01-13, 10:30   
  Rodzaj kolekcji: bilety, stemple turystyczne

Ho ho ho. To ci statystyki ... Ja nie prowadzę takowych, ale poprzedni rok zaliczam do bardzo udanych z kilku względów:
1. sukcesywnie powiększyłem kolekcję biletów poprzez wymiany i zakupy (nie powiem o ile bo nie zliczam)
2. przeprowadziłem bardzo udaną, pierwszą w moim życiu, wymianę międzynarodową z koleżanką z Rosji
3. poznałem kilku równych sobie wariatów ... przepraszam, kolekcjonerów na zlocie zorganizowanym w ramach tego forum
4. przeszło dwukrotnie zwiększyłem na prowadzonym przeze mnie blogu ilość postów prezentujących miejsca z których bilety znalazły się w mojej kolekcji. Ale, aby i tego nie było mało, to w wielu wcześniejszych postach pojawiły się kolejne skany biletów pozyskanych w ciągu roku w wyniku wymian lub zakupów.
W 2016 rok wchodzę z dużymi zmianami w swoim życiu i mam nadzieję, że będzie to rok równie fajny dla mojej kolekcji jak poprzedni. Po radomszczańskim spotkaniu postanowiłem pojawić się z moją kolekcją na kolejnej stronie internetowej umożliwiającej prezentować własne kolekcje i od początku roku sukcesywnie buduję na niej swoje muzeum (to takie mrugnięcie okiem do Was bo nie wiem czy mogę podać tu nazwę tej strony, a tak to przynajmniej wtajemniczeni już wiedzą o co chodzi).

Eworu 

Poland

Wysłany: 2016-01-13, 10:56   
  Rodzaj kolekcji: Breloki

Mi się wydaje że możesz,ale niech sie administracja wypowie. Sam wielokrotnie podsyłałem linki do mojej kolekcji na myvimu-http://monety.piloty.eu/ (Ciężko mnie tam złapać)
Podeślij też swoje muzeum :->
Ostatnio zmieniony przez Eworu 2018-08-28, 11:18, w całości zmieniany 2 razy  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-13, 11:38   

Już nie raz były wstawiane linki z tamtej strony. Baner też był.
To nie jest strona komercyjna.

artbiron 

Poland

Wysłany: 2016-01-13, 14:05   
  Rodzaj kolekcji: długopisy metalowe COSMO, smycze, karty euro 2012, karty UEFA 2012-2013, etykiety piwne, podstawki piwne, korki, wizytówki, kalendarzyki, kinderki, misie "me to you"

Jeżeli chodzi o rok 2015, to w temacie zbieractwa był on związany głównie z uzupełnianiem kolekcji długopisów COSMO mojej córki. W związku z tym znalazłem to właśnie forum.
A później poszło jak z płatka:
1. Zapisałem się na to niniejsze forum, co mam nadzieję zaowocuje powiększaniem kolekcji moich „fantów”.
2. Dowiedziałem się, że ludzie kolekcjonują korki od win, zakrętki plastikowe, saszetki z cukrem, żetony do wózków sklepowych (które do tej pory zbierałem ot-tak).
3. Dowiedziałem się, że ludzie kolekcjonują obrazki z gum do żucia, co zmusiło mnie do przetrząśnięcia piwnicy i odnalezienia moich zbiorów sprzed… 25 (?!) lat – gumy Turbo i Donald – ku zdziwieniu moich dzieci, co było bezcenne :-) .
4. Odnalazłem swój spis podkładek piwnych (niestety tylko w wersji papierowej), który zniknął mi już dawno przy okazji awarii komputera.
5. Pojawiła się szansa „upłynnienia” odnalezionych w piwnicy Kinderków (po moich dzieciach).
6. Przestałem wyrzucać różne mało dla mnie znaczące bilety wstępu (a nuż się komuś przydadzą).
7. Wkręciłem się w zbieractwo, a może i w kolekcjonerstwo głowic starych maszyn do szycia – głównie za namową i przy pomocy mojej szanownej małżonki.
Niestety – miała miejsce również nieprzyjemna sytuacja:
1. Nie odnalazłem żadnych kapsli piwnych ani kart telefonicznych (a byłem pewny, że gdzieś mam).
Pojawił się też konkretny plan na rok 2016, czyli m.in:
1. Skatalogowanie (sfotografowanie) posiadanych fantów (głównie maskotki moich dzieci DIDDL i misie MeToYou, które zbierały je na potęgę, a teraz szukają komu je przekazać).
2. Spisanie i udostępnienie na forum dubletów i braków kart EURO 2012 i UCL 2012-2013 (w tym pomagam mojemu synowi).
To by było na tyle podsumowań. Jednocześnie życzę sobie i Wam, szanowni forumowicze powiększania swoich zbiorów przez kolejny – 2016 rok!!!

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-17, 21:34   

Super! A inni? :-D

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-17, 21:35   

Tylko nas tuzin jest na tym forum?
Wydawało mi się że aktywnych ze dwie setki :-P

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-21, 22:27   

warczp napisał/a:
Cały czas chcę, ale muszę najpierw uporządkować korki tylko zgrupowało się dużo spraw...

Wpadniemy do Ciebie i policzymy ;-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-26, 22:51   

W podsumowaniu za 2014 rok wypowiedziało się 11-stu kolekcjonerów... teraz za 2015 rok już 16-stu :-D

pawlos 

Poland

Wysłany: 2016-01-30, 18:40   
  Rodzaj kolekcji: Materiały reklamowe cyrków (bilety, ulotki, plakaty)

Udało mi się nareszcie zliczyć i uporządkować kolekcję! ;-)
Przybyło mi 378 ulotek/biletów, 3 książki, 14 programów, 129 znaczków, 14 pinów/przypinek, 22 koperty FDC, 25 artykułów z gazet, 38 plakatów, 2 szale i 21 kalendarzyków. Wszystko oczywiście z dziedziny mnie interesującej ;-)

IMG_20160130_191132.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 222,59 KB

Odpowiedz do tematu