Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2013, podsumowanie, roku

Autor Wiadomość
Podsumowanie roku 2013
warczp 

Poland

Wysłany: 2013-12-29, 17:16   Podsumowanie roku 2013
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Chyba już można robić kolekcjonerskie podsumowanie roku 2013.

Kolejny rok z rządu utrzymał się u mnie na poziomie średnich przyrostów 100 korków w miesiącu :-) Już nie mówię, że w przyszłym roku to...
Na koniec zeszłego roku miałem ponad 3750 korków od win, a obecnie mam ponad 5050.
Przekroczyłem kolejną ciekawą granicę!
Nadal najwięcej mam korków hiszpańskich (1118), następnie włoskich (910) i francuskich (795). A potem jest duży odstęp do korków niemieckich (349), portugalskich (246) i chilijskich (158).
A największymi zaskoczeniami 2013 roku są korki czeskie i szwajcarskie. Głównie dzięki wymianie z Czeszką (z którą skontaktowała mnie Mari - jeszcze raz dziękuję) mam obecnie czeskich korków 138, a poprzez praktycznie jedną wymianę z inną osobą mam 28 korków szwajcarskich (gdy dla porównania polskich mam... 9).
Średnio w tym roku wyszło mi systematyzowanie i opisywanie korków - trzeba to podciągnąć.

W drugiej mojej Kolekcji poszło słabiej: doszedłem do 368 odznak z herbami miast i dawnych miast, które straciły prawa miejskie lub wsi i dzielnic miast, które (powiedzmy) mają herby. Tutaj przybyło mi 28 sztuk.

Życzę wszystkim dobrego kolekcjonersko 2014 roku.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2013-12-29, 18:03   
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki

Rok 2012 kończyłem z liczbą 10 636 wizytówek, w tym roku liczba ta podskoczyła do 12 185 sztuk. Przybyło więc 1549. W porównaniu z poprzednimi latami liczba ta nie zachwyca, jednak są to wizytówki które zostały przeze mnie skatalogowane. W szufladzie mam jeszcze około 3 tys. które czekają na dodanie do kolekcji. Spowodowane jest to tym, że skupiłem się głównie na zmianie przechowywania wizytówek - szukałem najtańszego sposobu, ostatecznie wybrałem sposób zgrzewania radełkiem koszulek biurowych (wielkie podziękowania dla warczp). Musiałem przeprowadzić wiele prób aby takie koszulki były najbardziej użyteczne dla mojej kolekcji a czas ich przygotowania jak najkrótszy. Poza tym zająłem się moimi dublami, których uzbierało się kilka tysięcy - część sprzedałem, część wymieniłem a niektórym podarowałem.
Myślę że w 2014 roku system katalogowania wizytówek dopracuję tak abym mógł wszystkie nowe wizytówki dodawać na bieżąco do kolekcji.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2013-12-29, 18:17   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

O rany! Gratuluję Wam obu - to są ilości! :-D

Ja jeszcze poczekam te 3 dni a nuż widelec ;-)
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2013-12-29, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  

warczp 

Poland

Wysłany: 2013-12-29, 21:40   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Rozumiem - plan pięcioletni w trzy dni ;-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2013-12-29, 21:54   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Bez przesady ale każdy następny nabytek do kolekcji zwiększa jej walory i objętość ;-)
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

4kalif
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-30, 13:26   

Dla mnie ten rok też był udany pod koniec roku była sama śmietanka :) wpadło ponad 300 metalowych kinderków co dało mi 375 figurek w kolekcji,doszło kilka nowych pokemonów do kolekcji łącznie w tym roku zebrałem 82 a razem mam 216, a co do moich starych łusek to w tym roku zebrałem ich 115 łącznie mam ich 224.

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2013-12-30, 23:30   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

U mnie to jest tak:
pod koniec 2012 miałam 5919 biletów polskich z 174 miast. Teraz mam 7391 z 176 miast czyli kolekcja powiększyła się o 1472 bilety - sporo mniej niż w zeszłym roku ale to dlatego że w tym roku trochę mniej czasu dla nich poświęcałam.
Z kolekcji zagranicznej miałam 753 bilety, teraz mam zaś 1054 bilety z 52 państw - 301 biletów więcej.

Ale zrobiłam sobie jeszcze jedno podsumowanie.
Jak zaczynałam swoją wizytę na tym forum - czyli w styczniu 2010 roku miałam tylko 450 biletów. Czyli w prawie 4 lata dzięki kontaktom z przeróżnymi kolekcjonerami moja kolekcja powiększyła się o 6941 biletów polskich - te 4 lata temu nawet nie marzyłam o takiej ilości biletów.
Już powoli zaczyna mi brakować miejsca na półkach i w szafkach ;)))

warczp 

Poland

Wysłany: 2013-12-31, 04:07   

beatkaaa119922 napisał/a:
Już powoli zaczyna mi brakować miejsca na półkach i w szafkach ;)))

Nie przejmuj się - wszyscy ;-) tak mają...

Eworu 

Poland

Wysłany: 2013-12-31, 07:50   
  Rodzaj kolekcji: Breloki

Ten rok był dla mnie także bardzo udany. Zaczynałem 2012 z około 290 brelokami, teraz mam ich 546.Z minerałów doszły 4 nowe i 3 duplikaty co łącznie daje 39 różnych kamieni. Jednak w tym roku nie skupiałem się na nich,bo ominąłem wszystkie giełdy http://www.gory.pun.pl/ :-P
Ostatnio zmieniony przez Eworu 2018-08-28, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2013-12-31, 08:16   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

U mnie rok również bardzo udany. Z uwagi na fakt, iż dokładnie rok temu dołączyłem do społeczności naszego forum, podsumowanie będzie również bilansem rocznym;)

Na dzień dzisiejszy do mojej kolekcji dołączyło( o ile nie pomyliłem się w liczeniu:) 1147 znaczków(większość pochodzi z wymian z forum), 229 monet, 18 banknotów(z czego 3 z wymian forumowych) i 1 odznaczenie. Chcąc pomieścić rozrastającą się kolekcję, kupiłem duży klaser na znaczki i 3 klaserki na 96 monet każdy.

Z przedmiotów na wymianę ubyły mi dosłownie wszystkie pocztówki, choć było ich sporo;), a także wiele znaczków, monet, kilka biletów komunikacyjnych i innych przedmiotów pochodzących z moich ofert.

4kalif
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-31, 10:42   

u mnie też było źle od początku roku miałem tylko 21 metalowych kinderek aż tu pod koniec roku ponad 200 wpadło mi przy jednym ogłoszeniu

Mari 

Czech Republic

Wysłany: 2013-12-31, 11:26   Podsumowanie roku 2013
  Rodzaj kolekcji: kubki firmowe

Niestety, nie udalo sie skompletowac calej tegorocznej kolekcji.
Z 47 japonskich prefektur brakuje mi az 15.
Niektore sa jeszcze w drodze, wiem o 7 pocztowkach ktore leca
juz do mnie i prawdopodobnie jedna tez!
Mam 220 pocztowek Gotochi, komplety z lat 2009, 2010, 2011 i 2012.
No i stale bedzie mi brakowalo 7 pocztowek !
Mam nadzieje ze uda mi sie je "zorganizowac" zanim bedzie
nowa edycja 2014 !

warczp 

Poland

Wysłany: 2013-12-31, 13:58   Re: Podsumowanie roku 2013

warczp napisał/a:
Chyba już można robić kolekcjonerskie podsumowanie roku 2013.

Kolejny rok z rządu utrzymał się u mnie na poziomie średnich przyrostów 100 korków w miesiącu :-) Już nie mówię, że w przyszłym roku to...
Na koniec zeszłego roku miałem ponad 3750 korków od win, a obecnie mam ponad 5100.
Przekroczyłem kolejną ciekawą granicę!
Nadal najwięcej mam korków hiszpańskich (1129), następnie włoskich (919) i francuskich (798). A potem jest duży odstęp do korków niemieckich (349), portugalskich (247) i chilijskich (159).
A największymi zaskoczeniami 2013 roku są korki czeskie i szwajcarskie. Głównie dzięki wymianie z Czeszką (z którą skontaktowała mnie Mari - jeszcze raz dziękuję) mam obecnie czeskich korków 138, a poprzez praktycznie jedną wymianę z inną osobą mam 28 korków szwajcarskich (gdy dla porównania polskich mam... 9).
Średnio w tym roku wyszło mi systematyzowanie i opisywanie korków - trzeba to podciągnąć.

W drugiej mojej Kolekcji poszło słabiej: doszedłem do 368 odznak z herbami miast i dawnych miast, które straciły prawa miejskie lub wsi i dzielnic miast, które (powiedzmy) mają herby. Tutaj przybyło mi 28 sztuk.

Życzę wszystkim dobrego kolekcjonersko 2014 roku.

Edit:
Pewnie jeszcze powinienem policzyć PL-ki (i inne podobne), ale to trochę później.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2013-12-31, 19:42   

Rok 2012 zakończyłem z ponad 2270 odznakami w swojej kolekcji i postanowiłem powiększyć ją w następnym roku o 550 sztuk.

W tym roku przybyło mi 191 odznak polskich muzeów, skansenów, izb pamięci, zoo w tym 6 polskich odznak niemieckich obozów koncentracyjnych lub związków byłych więźniów.

Z muzeów (memoriałów, centrów, organizacji historycznych, oceanariów oraz odznak Hard Rock Cafe) zagranicznych otrzymałem 255 odznak (w tym tylko jedną odznakę niemieckiego obozu koncentracyjnego).
Ze wszystkich odznak otrzymałem 24 dublety i 21 odznak które nie mieszczą się w ramach mojej kolekcji.

Dziękuję Wszystkim kolekcjonerom z forum, innym kolekcjonerom z całego świata oraz pracownikom muzeów którzy mi pomogli!!! :-D

W sumie w roku 2013 do mojej kolekcji trafiło 422 odznak (po odjęciu dubletów i odznak dodatkowych) i 11 naszywek muzeów zagranicznych.
Posiadam już 91 naszywek. Odznak jest tym razem o 25% mniej niż zaplanowałem. Jestem zadowolony. Mogło by być przecież gorzej...
Nawet nie chcę liczyć ile mniej zebrałem odznak niż w latach poprzednich ale cieszę się że w ogóle tyle odznak wpadło.

Wg wyliczeń wszystkich odznak w kolekcji powinno być już około 2690 sztuk.

Na rok 2014 nic nie zakładam - znaczy celu... a może na początku roku założę ciepły sweter bo jednak wreszcie nadejdą pewnie mrozy ;-)

Tak jak myślałem, to był naprawdę ciężki rok pod każdym względem...
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2014-01-01, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  

jacek72 

Poland

Wysłany: 2014-01-01, 14:49   
  Rodzaj kolekcji: guziki,banknoty,przedmioty związane z Podlasiem

Niestety ja nie mogę pochwalic się takimi wynikami jak koledzy.
Jednak też postaram się podsumowac miniony rok.
Najprostrza sprawa będzie z guzikami,gdyż na początku tego roku podzieliłem zbiór na 6 działów:
-guziki polskie,miałem 138 sztuk -w tym roku doszło 11
-guziki francuskie-65 doszło 6
-guziki rosyjskie wojskowe-51 doszło 7
-guziki rosyjskie z mundurów nie wojskowych-33 doszła 1 sztuka
-guziki niemieckie-77 doszło 5
-guziki reszty świata-154 doszło 7
Czyli obecny rok zakończyłem liczbą 555 guzików.

kol.1 002.JPG
nowe nabytki
Plik ściągnięto 0 raz(y) 137,67 KB

kol.1 001.JPG
kolekcja na ścianie
Plik ściągnięto 0 raz(y) 192,74 KB

jacek72 

Poland

Wysłany: 2014-01-01, 14:53   

Oczywiście nie zaniedbałem innych działow kolekcji.
I tak kolekcja nakryc głowy wzbogaciła się o 3 hełmy,2 kaski strażackie i 2 czapki-łacznie liczy obecnie 40 hełmów,44 czapki(w tym berety i furażerki),4 hełmofony i 8 kasków strażackich.
PS -fota nie obejmuje całych zbiorów.

kol.1 006.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 255,74 KB

jacek72 

Poland

Wysłany: 2014-01-01, 14:55   

Dział wojskowy sprzęt kuchenny wzbogacił się o 3 menażki i 4 manierki i łącznie liczy 27 menażek i 41 manierek(fota nie obejmuje całości).

kol.1 004.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 254,74 KB

jacek72 

Poland

Wysłany: 2014-01-01, 14:56   

Dział falerestyczny wzbogacił się o 9 eksponatów- z których najlepszym jest odznaka 9 Pułku Strzelców Konnych-jak na razie jedyna pułkówka w moich zbiorach.

kol.1 005.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 297,01 KB

Ostatnio zmieniony przez jacek72 2014-01-01, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  

jacek72 

Poland

Wysłany: 2014-01-01, 15:02   

Dział orzełków wzbogacił się o 4 kolejne egzemplarze(na samym dole za kuricą)-jak widac skończyło mi się meijsce w ramkach więc będę musiał w tym roku wykonac kolejną.

kol.1 003.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 241,11 KB

jacek72 

Poland

Wysłany: 2014-01-01, 15:10   

W tym roku również postanowiłem zacząc poważniej zając się kolekcją starych butelek-do tej pory posiadałem 59 sztuk z napisami lub bez,częśc z nich pochodziła z wymiany na forum.W zeszłym roku doszło kolejnych 12 sztuk ,a najbardziej cieszą dwie regionalne z browaru parowego w Jeżewie i browaru parowego w Dojlidach(fota nie obejmuje całej kolekcji).
Niestety zaniedbałem kolekcje banknotów-w zeszłem roku nie przybyła mi żadna sztuka do kolekcji-mam nadzieję że ten rok będzie dla niej lepszy.
Życzę wszystkim udanych wymian i sukcesów w kolekcjonerskiej pasji.
Pozdrawiam-Jacek.

kol.1 007.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 148,35 KB

Guralka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-04, 17:51   

Dla mnie był to rok dosyc dobry. Przede wszystkim pod względem organizacji kolekcji. Nie pamiętam ile mi kinderkow przybyło, ale obecnie mam ich około 4 tysięcy.
Pozbylam sie wielu powtorek.

Niestety znowu jajka zdrożały :evil: :-x

Odpowiedz do tematu