Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2012, podsumowanie, roku

Autor Wiadomość
Podsumowanie roku 2012
Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2012-12-26, 09:52   Podsumowanie roku 2012
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki

Rok 2011 kończyłem z 7558 wizytówkami. Przez 12 miesięcy udało mi się dozbierać 3078 sztuk i stan kolekcji na koniec 2012 roku wyniósł 10636 wizytówek. Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Najbardziej cieszy mnie przekroczenie bariery 10 tys., o czym nawet nie myslałem na początku tego roku. Mam nadzieję, że przyszły rok również przyniesie takie miłe niespodzianki. A jak rozrosły się Wasze kolekcje??

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2012-12-26, 16:10   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

A ja poczekam jeszcze do koń­ca roku z podsumowaniem, a może akurat przez te kilka dni jeszcze coś nowego mi wpadnie :)

monika_z 

Poland

Wysłany: 2012-12-26, 16:38   
  Rodzaj kolekcji: Bilety autobusowe i kolejowe, kapsle polskie

A ja nie podam dokładnych liczb, ale ten rok pod względem nowych biletów był bardzo podobny do ostatnich - a to bardzo dobry wynik, bo przez kilka miesięcy prawie wcale się nie wymieniałam :-|
Udało mi się zdobyć kilka nowych państw do kolekcji zagranicznej, gdzie zdobycie choć jednego nowego zawsze jest sukcesem (bilety nie tak łatwo zdobyć, jak banknoty,znaczki etc.) Aktualnie jestem mniej więcej w połowie kompletowania krajów - mam ich około 100, brakuje gdzieś drugie tyle :-P
W nowościach polskich trudno nadążyć ze względu na nieustające podwyżki, ale coś tam zawsze do zbioru wpadło. Ogólnie jestem zadowolona, choć jak mówi porzekadło - zawsze może być lepiej :mrgreen:

Moja kolekcja biletów

bocian583 

Poland

Wysłany: 2012-12-26, 17:51   
  Rodzaj kolekcji: karty Panini, 2 NG, żetony, dukaty lokalne, monety

U mnie podsumowanie jest dość proste. Bilety zainteresowały mnie w tym roku. Jako że zbieram wyłącznie karty miejskie a ubocznie bilety miesięczne wszystko dość łatwo policzyć. Kolekcja kart miejskich liczy obecnie 14 kart polskich i jedna zagraniczna. 37 biletów miesięcznych i 4 zagraniczne bilety/wejściówki. Oby rok 2013 był obfity w karty miejskie :-)
Ostatnio zmieniony przez bocian583 2012-12-26, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  

Guralka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-27, 12:00   

U mnie to był marny rok, niestety. Ceny kinderków poszły mocno w górę :-/ Przybyło mi ze 200 egzemplarzy, co daje łączną liczbę jakieś 3300 rożnych zabawek.
Ostatnio zmieniony przez Guralka 2012-12-27, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  

r0cky 

United Kingdom

Wysłany: 2012-12-27, 14:03   
  Rodzaj kolekcji: Metalowe odznaki związane z rugby (zapięcia pin, agrafka, szpilka, motylek)

Dla mnie rok 2012 był bardzo udany. W kolekcji mam już ponad 1300 odznak związanych z rugby. Udało mi się wykupić duży zbiór (200 sztuk) pinów z Anglii i Walii, który zawierał wiele "perełek". :)

Zapraszam na mój blog o rugby: http://rocky-rugby.pl

Linki do kolekcji:
piny http://goo.gl/s8vZys znaczki pocztowe http://goo.gl/PtFegz

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-12-27, 23:09   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

U mnie tak sobie.
Z poszukiwanych książek nie przybyło mi zupełnie nic. Doszło kilka szklanych piesków i mam w tej chwili już 38 sztuk, wpadło też parę widokówek. Najbardziej wzbogaciłem się w płyty cd i dvd. Zresztą o takie prosiłem gdy ktoś nie miał niczego do zaoferowania. Dzięki temu moja płytoteka wzbogaciła się w tym roku o jakieś 500 nowych muzycznych krążków i przekroczyłem magiczną cyfrę 10.000 płyt z muzyką.

Mari 

Czech Republic

Wysłany: 2012-12-29, 10:38   Podsumowanie roku 2012
  Rodzaj kolekcji: kubki firmowe

Latwo policzyc bo pocztowki Gotochi zaczelam zbierac w maju tego roku.
Niestety, nie udalo sie zebrac wszystkich 188 pocztowek ale 179 pocztowek z 47
prefektur uwazam za niezly wynik.
Musze przyznac ze moja emerytura troche ucierpiala a to glownie dzieki oplatom pocztowym!

W chwili obecnej brakuje mi 9 pocztowek: 4 z Yamanashi, 2 z Yamaguchi i 3 z Akita.

Tu moja kolekcja wg regionow:

Gotouchi Cards 027.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 69,21 KB

Gotouchi Cards 025.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 66,41 KB

Gotouchi Cards 022.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 63,41 KB

Gotouchi Cards 020.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 62,4 KB

Gotouchi Cards 016.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 29,34 KB

Gotouchi Cards 015.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 60,79 KB

Gotouchi Cards 011.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 70,36 KB

Gotouchi Cards 008.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 74,08 KB

OUTSIDER 

Poland

Wysłany: 2013-01-01, 10:46   
  Rodzaj kolekcji: VLEPKI, Śląsk Wrocław, szaliki, puszki, smycze

W 2012 do kolekcji doszły mi:

- vlepki 1030

- puszki 126
- smycze 31
- szaliki 30
- pamiątki Śląska Wrocław 28 (nie wliczając tych które wchodzą w skład innych kategorii)
- długopisy 14

wymienię - poszukuję

warczp 

Poland

Wysłany: 2013-01-01, 15:45   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Na koniec zeszłego roku miałem ponad 2600 korków od win (bez win "bąbelkowych", których nie kolekcjonuję).
Obecnie mam ponad 3750 korków od win. Ponownie utrzymał się u mnie przyrost na poziomie 100 korków w miesiącu i nadal zastanawiam się jak długo jeszcze się on utrzyma - tak jak i rok temu :-) .
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do obecnego stanu moich korków.
Dość solidnie podciągnąłem systematyzowanie i opisywanie korków - około 20% korków mam opisane.

I druga moja Kolekcja też się nieźle rozwinęła: doszedłem do 340 odznak z herbami miast i dawnych miast, które straciły prawa miejskie lub wsi i dzielnic miast, które (powiedzmy) mają herby.

Życzę wszystkim dobrego kolekcjonersko 2013 roku.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2013-01-01, 16:07   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Rok 2011 zakończyłem z ponad 1670 odznakami w swojej kolekcji i postanowiłem powiększyć ją w następnym roku o 500 sztuk.

W tym roku przybyło mi 202 odznaki polskich muzeów, skansenów, izb pamięci itp. w tym 6 polskich odznak niemieckich obozów koncentracyjnych lub związków byłych więźniów.

Z muzeów (memoriałów, centrów, organizacji historycznych, oceanariów itp.) zagranicznych otrzymałem 397 odznak (w tym 17 czeskich odznak niemieckich obozów koncentracyjnych).

Dziękuję Wszystkim pracownikom muzeów którzy mi pomogli!!!

W sumie w roku 2012 do mojej kolekcji trafiło 599 odznak (w tym 17 czeskich odznak niemieckich obozów koncentracyjnych) i 22 naszywki zagraniczne oraz jedna polska. W sumie mam już 80 naszywek. Odznak o 20% więcej niż zaplanowałem. Również się cieszę z tego faktu.
Niestety rok temu udało mi się zebrać o 70 odznak więcej.

Wg wyliczeń wszystkich odznak powinno być już 2270 sztuk.

Na rok 2013 zakładam sobie cel 550 odznak. Myślę że będzie naprawdę ciężko.
Zobaczymy, może i tym razem się uda - nadal jestem niepoprawnym optymistą... (choć jego zapas się kurczy) :-D

Wszystkim dziękuję za wymiany, za to że przyczynili się do powiększenia mojej kolekcji oraz a szczególnie tym Osobom którzy zrobiły to bezinteresownie.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2013-01-02, 20:36, w całości zmieniany 3 razy  

Meisterclif
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-01, 20:40   

Rok 2011 zakończyłam z ....około 20 plakatami. Wtedy jeszcze nie zbierałam, trzymałam w domu to, co mi się spodobało.

Rok 2012 zakończyłam natomiast z 1514 sztukami plakatów o tematyce piłkarskiej. Ooooo tak, piękny wynik.

Jaki mam cel na 2013 rok? Dobić do minimum 2500 plakatów, ale największym marzeniem jest dojście do 3000 sztuk. W przeciągu całego roku może się to udać, ponieważ cały zbiór z 2012 roku rósł przez niecałe 5 miesięcy.

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2013-01-01, 20:50   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

A u mnie jest tak:
Pod koniec grudnia 2011 miałam 3500 biletów polskich z 160 miast i ponad 200 biletów zagranicznych
W tym roku mam 5919 biletów polskich z 174 miast i 753 bilety zagraniczne

Moim celem było zdobycie 2000 biletów i udało mi się to z dużym haczykiem heh

Cel na 2013 ? hmm kolejne 2000 biletów polskich i może hmm 1000 zagranicznych- ot takie moje marzenie ;)

Wojtex216 

Poland

Wysłany: 2013-01-24, 13:34   
  Rodzaj kolekcji: Bilety i programy sportowe

W 2012 roku doszło mi 154 bilety sportowe związane z Podkarpackim sportem. Wynik może nie jest jakiś fantastyczny ale jesten dumny z siebie ( miałem dokładnie 5 miesięcy przerwy w kolekcjonerstwie]

Galaksar 

Poland

Wysłany: 2013-01-25, 12:44   
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki (zawieszenie kolekcji)

Zaczęłam zbierać wizytówki od sierpnia 2012. Mam ich 1500 i jak na 5 miesięcy zbierania jestem z siebie bardzo dumna.

warczp 

Poland

Wysłany: 2013-05-04, 08:39   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Zrobiłem dziś "liczenie stadka" ;-) korków i wróciłem myślami do podsumowań roku 2011 i 2012.
I naszła mnie taka refleksja: sympatyczne :-) jest to Forum, bo panuje współpraca i nawet mimo chęci powiększenia (wiadomo - każdy Kolekcjoner jest dumny ze swojej) Kolekcji nawet takie coroczne podsumowanie jest bardziej w duchu: "to udało mnie się osiągnąć" niż "o tyle jestem lepszy od innych".
I o to chodzi: współpraca rozwija obie strony, a ostra rywalizacja spycha do samotności.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2013-05-04, 10:19   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Zdrowa rywalizacja oparta na współpracy z reszta kolekcjonerów to gwarancja sukcesu powiększenia swojej kolekcji!
Napisz czego tam się doliczyłeś w swoim stadku? :mrgreen:
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

warczp 

Poland

Wysłany: 2013-05-04, 11:10   

Podsumowanie po podsumowaniu? ;-) Dobrze.
Udało się kilka sympatycznych wymian i mam ponad 4300 sztuk (już tylko od win niemusujących).
W tym jest: hiszpańskich 1019, włoskich 785, francuskich 680 - te trzy stanowią 57% całości.

Odpowiedz do tematu