Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2011, podsumowanie, roku

Autor Wiadomość
Podsumowanie roku 2011
beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2011-12-30, 14:50   Podsumowanie roku 2011
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

Wzorem lat ubiegłych nadszedł czas na podsumowanie roku.
Pod koniec grudnia 2010 miałam 1564 bilety z 137 miast
W tym roku mam 3500 biletów z 160 miast.
Celem moim zaś było zdobyć kolejne 1000 a udało mi się prawie 2000, sama jeszcze nie mogę w to uwierzyć :D
Hmm cel - podskoczyć w kolekcji o 2000 biletów - a co! w końcu jest dużo zmian wzorów :D
Zaczęłam w tym roku także zbierać wizytówki z kotami i mam ich 209 - ciekawe czy mi się nie znudzi tak jak wiele rzeczy przed tym :)

A jak tam u was ? Pochwalcie się jak owocny był ten rok :)

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Bertol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-30, 15:48   

A co mi tam - też się pochwalę :)
W mijającym roku za cel postawiłem sobie przekroczyć okrągłą liczbę biletów, mianowicie 20 tys.
Cel udało mi się zrealizować i to z dużym zapasem, a to dzięki licznym zmianom wprowadzanym na biletach w tym roku (na początku roku zmiana stawki vat, a później fala podwyżek z tym związanych).
Na dzień dzisiejszy moja kolekcja liczy sobie 21054 bilety, co oznacza że 2011 rok wniósł do zbioru ponad 3 tys. różnych biletów komunikacji miejskiej.
Na poletku polskich kart telefonicznych magnetycznych i 2zł GN również nastąpiły zmiany, ale już nie tak znaczące :)

warczp 

Poland

Wysłany: 2011-12-30, 20:00   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Może też kiedyś dojdę do 20.000 korków. Powoli - nie od razu coś-tam coś-tam ;-) zbudowano.
Na koniec zeszłego roku miałem ponad 1500 korków wliczając w to korki od win bąbelkowych. Z racji ilości korków i ciągłego rozwijania się rynku win w Polsce zastanawiam się nad zbieraniem tych drugich. Na razie zawieszam tą część Kolekcji (nie wyrzucam ich jednak i jak coś wpadnie to odłożę na później).
Obecnie mam (nie licząc odłożonych) ponad 2600 korków od win. Można powiedzieć, że utrzymuje się u mnie przyrost na poziomie 100 korków w miesiącu. Zastanawiam się jak długo jeszcze się on utrzyma - rok temu byłem "pewien", że w 2011 roku już takich przyrostów nie będę miał - ale patrzcie jakie medycyna robi postępy ;-) i w tej dziedzinie.
Zobaczymy za rok.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do obecnego stanu moich korków.
I kończąc podsumowanie mogę jeszcze dodać, że cieszę się ze zrobienia i używania przystawki do skanowania korków :-) )

"Radość dzielona z innymi powoduje, że jej przybywa"

mazak
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-30, 20:13   

Jak tak to tak:
- w kartach telefonicznych: doszlo tylko 87 egzemplarzy, ale za to jakich ;);
- zaproszenia: tu znaczacy przyrost, o 3789 egz. Duzo doszlo od poslow, europoslow i senatow. Kilku naszych wybrancow przysyla mi regularnie, kilku nowych wybrankow obiecalo po nowym roku podeslac;
- na polu zetonow telef.: przyrost o 12 egz.
- bilety (wszelkiej masci): przyrost o 1764 egz.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-12-30, 23:23   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Znany jestem z tego że lubię się chwalić więc co mi tam... ;)

Rok 2010 zakończyłem z ponad 1000 odznak w swojej kolekcji i postanowiłem powiększyć ją w następnym roku o 500 sztuk.
W tym roku przybyło mi 225 odznak polskich muzeów, skansenów, izb pamięci itp. oraz 19 odznak obozów koncentracyjnych lub związków byłych więźniów.
Z muzeów zagranicznych otrzymałem 427 odznak. Wierzyć mi się nie chce że aż tyle ich otrzymałem i to w 60-70% bezinteresownie od obcych mi ludzi. Dziękuję serdecznie!

W sumie w roku 2011 do mojej kolekcji trafiło 671 odznak. O 34% więcej niż zaplanowałem. Bardzo się cieszę z tego faktu.

Na rok 2012 zakładam sobie cel również 500 odznak. Myślę że ciężko będzie w dobie tzw. "kryzysu" więcej zdobyć odznak.
Zobaczymy, może się uda - jestem niepoprawnym optymistą... :)

Wszystkim dziękuję za wymiany, za to że przyczynili się do powiększenia mojej kolekcji oraz a szczególnie tym którzy zrobili to bezinteresownie.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2011-12-31, 09:58   
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki

Rok 2010 zakończyłem z równą liczba 6000 sztuk. Nie postawiłem sobie żadnego celu na ten rok. Wczoraj i dziś dokonałem jeszcze malej aktualizacji i okazało się ze ten rok zamykam z liczba 7558 wizytówek. Około 1000 wizytówek czeka jeszcze na sfotografowanie i dołączenie do kolekcji, ale przez problemy z telefonem, którym robiłem fotki muszą poczekać do początku nowego roku.

16 styczen 2010 - 4529 szt
26 grudnia 2010 - 6000 szt
31 grudnia 2011 - 7558 szt

natala-figlara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-31, 13:26   

A mi w tym roku nie chce się liczyć... Za dużo tego przybyło, a widać to po tym jak rozrasta się mój regał z kolekcjami- już zajmuje 3/4 ściany ;]

Maisto50 

Poland

Wysłany: 2011-12-31, 15:16   
  Rodzaj kolekcji: Monety

Nie brałem udziału w podsumowaniu rok temu.
Jednak postanowiłem się podzielić moimi wynikami.

#Foldery emisyjne NBP: 474 (121 w roku 2009)

#Obwieszczenia do dukatów lokalnych: 263 (0 w roku 2009)

#Karty telefoniczne, magnetyczne, polskie: 1080 (1037 w roku 2009)

#Dodatkowo:

- pozbyłem się kolekcji smyczy w ilości 183 sztuki.
- pozbyłem się kolekcji naklejek firm motoryzacyjnych, skateboardowych, snowboardowych itp w ilości ok. 900 sztuk

- udało się nabyć 6 książek wydanych przez NBP - pozostała jeszcze jedna. :)

O monetach 2zł NG nie będę wspominał, gdyż nic z emisji 1996-1997 do pierwszego kompletu nie doszło. Drugi komplet nieznacznie ruszył.
Ostatnio zmieniony przez Maisto50 2011-12-31, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2012-01-23, 13:11   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

W najbliższy weekend postaram się umieścić swoje podsumowanie.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2012-02-05, 16:46   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Ten "tydzień" trochę się przedłużył, no ale w końcu znalazłem chwilę na małe podsumowanie:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MarcinW - 1 Stycznia 2011 napisał/a:
Monety (pojedyncze):
- Polskie:
* pamiątkowe monety PRL: 30
* 2GN: 112
* dukaty lokalne: 3 (w tym jedna w blisterze)
* inne: 71 (w tym 39 szelągągów)
Razem polskie: 211
- Zagraniczne: 323
RAZEM: 534

W poprzednim zestawieniu zrobiłem błąd w rachunkach, powinno być:
Cytat:
Razem polskie: 216
- Zagraniczne: 323
RAZEM: 539

Monety (pojedyncze):
- Polskie:
* pamiątkowe monety PRL: 32
* 2GN: 153
* dukaty lokalne: 3 (w tym jedna w blisterze)
* inne: 74
Razem polskie: 262
- Zagraniczne: 386
RAZEM: 648

Od ostatniego podsumowania moja kolekcja monet wzrosła o 109 nowych nabytków. Doszły mi 2 monety z kategorii pamiątkowe monety PRL, 41 monet z kategorii 2NG, liczba dukatów lokalnych nieuległa zmianie, liczba innych monet polskich wzrosła o 3, a w kategorii monety zagraniczne przybyły mi 63 monety.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Banknoty (pojedyncze):
- Polskie: 23
- Zagraniczne: 34
RAZEM: 57

Banknoty (pojedyncze):
- Polskie: 31
- Zagraniczne: 50
RAZEM: 81

Od ostatniego podsumowania moja kolekcja banknotów wzrosła o 24 nowe nabytki - 8 polskich i 16 zagranicznych.

Żetony i blaszki moneto-podobne: 22

Żetony i blaszki moneto-podobne:
- pamiątki z miast: 6
- tematyka historyczna:
* repliki monet: 5
* inne: 2
Razem tematyka historyczna: 7
- tematyka religijna: 4
- tematyka piłkarska: 7
- inne: 3
RAZEM: 27

Od ostatniego podsumowania przybyło mi 5 żetonów. Bardziej szczegółowa rozpiska w tym podsumowaniu jest skutkiem tego, że na przestrzeni ubiegłego roku postanowiłem mniej więcej posegregować owe blaszki.

Literatura numizmatyczna: 6

Kolekcjonerska literatura:
- numizmatyka: 18
- falerystyka: 4
- filatelistyka: 5
- fonotelistyka: 1
- katalogi aukcyjne: 15
RAZEM: 43

Od ostatniego podsumowania przybyło mi 12 pozycji z literatury numizmatycznej, a także wiele z innych dziedzin kolekcjonerstwa.

Medale: 7

Medale: 19

Od ostatniego podsumowania moja kolekcja medali wzrosła o 12 nowych nabytków.

Odznaki: 31

Odznaki: 100

Od ostatniego podsumowania moja kolekcja odznak wzrosła o 69 nowych nabytków. W przyszłym podsumowaniu, o ile takie nastąpi, postaram się rozpisać tą pozycję wg kryteriów, którymi się posługuję przy poszukiwaniu odznak do swojej kolekcji.

Naszywki: 13

W przyszłym podsumowaniu, o ile takie nastąpi, postaram się rozpisać tą pozycję wg kryteriów, którymi się posługuję przy poszukiwaniu naszywek do swojej kolekcji.

Nakrycia głowy: 2
- czapka policjanta - okres PRL
- czapka kierowcy PKSu - okres PRL
RAZEM: 2

Znaczki pocztowe z Królami i Książętami polskimi: 17

Karty telefoniczne z Królami i Książętami polskim: 7

Karty telefoniczne z Królami i Książętami polskim: 10

Od ostatniego podsumowania moja kolekcja kart telefonicznych wzrosła o 4 nowe nabytki.

Pocztówki: 20

Pocztówki (i koperty):
- pocztówki rozkładane: 30
- tematyka historyczna:
* z wizerunkiem Orła Białego: 17
* z wizerunkami władców Polski: 12
* z herbem (na całej powierzchni): 2
* z bunkrami: 2
* inne: 2
Razem tematyka historyczna: 35
- pocztówkowe serie: 4 (łącznie 47 pocztówek)
RAZEM: 112

Od ostatniego podsumowania moja kolekcja pocztówek wzrosła o 92 nowe nabytki. Bardziej szczegółowa rozpiska w tym podsumowaniu jest skutkiem tego, że na przestrzeni ubiegłego roku postanowiłem mniej więcej posegregować owe pocztówki (w tym 1 koperta :D ).

Pojedyncze rzeczy z Chelsea Londyn:
- Autografy: 1
- Plakaty: 64
- Karty: 21
- Naklejki: 32
- Przywieszki: 1
+ kilka terminarzy

Rzeczy z Chelsea Londyn:
- autografy: 1
- płyty: 1
- obrazki z gum do żucia: 1
- naklejki:
* Panini i im podobne: 40
* inne: 16
Razem naklejki: 56
- karty: 28
- pocztówki: 1
- plakaty: 90
- gazetki: 1
- terminarze: 4
- foldery reklamowe: 1
- gadżety:
* przywieszki: 1
* torby: 1
Razem gadżety: 2
- inne rzeczy: 1
RAZEM: 187

Liczba autografów nie uległa zmianie, liczba plakatów wzrosła o 26 sztuk, liczba kart wzrosła o 7 sztuk, liczba naklejek wzrosłą o 24 sztuki, liczba przywieszek nie uległą zmianie. Doszło za to sporo innych gadżetów.

Ulotki filmowe: 4

W tym roku zdobyłem także wiele książek o historii oraz wiele rzeczy związanych z Radomskiem, jednak nie czuję się obecnie na siłach, aby to wszystko skatalogować.

Ogólnie ubiegły rok uważam za bardzo udany. Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli mi powiększyć moje kolekcję! :)
Ostatnio zmieniony przez MarcinW 2012-02-05, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu