Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2019, podsumowanie

Autor Wiadomość
Podsumowanie 2019
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2019-12-20, 09:02   Podsumowanie 2019
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Przygotowujmy się! :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
pietras 

Poland

Wysłany: 2019-12-21, 11:03   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Nie mogę podsumować bo mi jedna wymiana czeka i pechowo tak wchodzić w nowy rok z zaległością :-) A taki fajny specjalny zestaw ruskich pinów :-D

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2019-12-24, 10:18   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

pietras, tak, zrozumiałem :-P
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

Płonita 

Poland

Wysłany: 2019-12-29, 15:40   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej i kolejowe, wiszące anioły

Dzisiaj, z racji chwili wolnego, zrobiłam zestawienie ile mam biletów. Przydało mi się to, bo w pewnym momencie się zagubiłam ile mam... Porównać mogę do 2017 r., bo w 2018 r. z racji braku czasu nie zrobiłam podsumowania

• 2016 zamykałam z około 1800 sztuk
• 2017 zamykałam z ilością 6831 sztuk
• 2019 zamykam z ilością 12131 sztuk

W 2016 nie rozróżniałam ilości rodzajów biletów, ale już zestawienie 2017 i 2019 przedstawiam poniżej... :-D
No i oczywiście doszło mi jeszcze bardzo dużo dubli (niezliczona ich ilość), które aspirują na wymianę ich w przyszłych latach. :-D

bilety.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 29,95 KB

Ostatnio zmieniony przez Płonita 2019-12-29, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  

betewu 

Poland

Wysłany: 2020-01-01, 10:52   
  Rodzaj kolekcji: bilety, stemple turystyczne

Moje podsumowanie kolekcjonerskiego 2019 roku:
- kolekcja powiększyła się o 2556 nowych biletów. Oznacza to, że udało mi się zrealizować cel powiększenia kolekcji o minimum 10%. Obecnie kolekcja liczy 27429 biletów (wielkość kolekcji zweryfikowana "inwentaryzacją" przeprowadzoną na koniec 2019 roku :mrgreen: )
- na blogu udało mi się opublikować 45 nowych wpisów. Obecnie można tam zobaczyć 390 moich publikacji i 1463 bilety z miejsc o których piszę.
- kolekcja powiększyła się o bilety z nowych państw, którymi są: Bahrain, Kurdystan, Pakistan, Gwatemala i Laos.
- udało mi się przeprowadzić wymiany biletowe z kolekcjonerami nie tylko z Europy. Po raz pierwszy przesyłki powędrowały m.in. do Chile, Indii i Filipin.
Druga cześć moich zainteresowań również uległa powiększeniu. Ilość stempli wynosi obecnie ponad 1200 i nadal jest to raczej zbiór niż uporządkowana kolekcja. Może w 2020 roku uda mi się coś z tym zrobić.

warczp 

Poland

Wysłany: 2020-01-01, 11:09   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

betewu napisał/a:
Druga cześć moich zainteresowań również uległa powiększeniu. Ilość stempli wynosi obecnie ponad 1200 i nadal jest to raczej zbiór niż uporządkowana kolekcja. Może w 2020 roku uda mi się coś z tym zrobić.

Super!
Teoretycznie może być trudniej zidentyfikować niektóre pieczątki - jeśli nie ma wyraźnych napisów.

jacek72 

Poland

Wysłany: 2020-01-01, 13:39   
  Rodzaj kolekcji: guziki,banknoty,przedmioty związane z Podlasiem

Zgodnie z tradycją, również podsumuję ubiegły rok.
-kolekcja nakryć głowy powiększyła się o jeden hełmofon i liczy obecnie 48czapek,48 hełmów,5 hełmofonów i 15 kasków strażackich.
-kolekcja orzełków powiększyła się o 3 sztuki i liczy obecnie 54 orzełki.
-kolekcja kuchennego sprzętu wojskowego powiększyła się o 2 menażki i liczy sobie 50 manierek,32 menażki i 10 niezbędników
-kolekcja starych butelek liczbowo się nie powiększyła ,ale doszły nowe butelki z terenów Polski,postanowiłem ograniczyć się do kolekcjonowania tylko butelek z terenów Polski i sukcesywnie butelki zagraniczne wymieniam na nowe nabytki.
-kolekcja banknotów wzrosła o 87 banknotów (w tym 1 z nowego państwa-Tonga) i liczy obecnie 1389 banknotów ze 162 państw
-kolekcja guzików powiększyła się o 116 guzików mundurowych i liczy obecnie 1102 guziki.

SDC16450 (800x593).jpg
Tegorczne nabytki do kolekcji banknotów.
Plik ściągnięto 0 raz(y) 218,22 KB

warczp 

Poland

Wysłany: 2020-01-01, 18:11   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

jacek72 napisał/a:
-kolekcja starych butelek liczbowo się nie powiększyła ,ale doszły nowe butelki z terenów Polski,postanowiłem ograniczyć się do kolekcjonowania tylko butelek z terenów Polski i sukcesywnie butelki zagraniczne wymieniam na nowe nabytki.

Jak jesteś w stanie stwierdzić z jakiego jest kraju? Zaspokoisz moją ciekawość?

jacek72 

Poland

Wysłany: 2020-01-02, 15:38   
  Rodzaj kolekcji: guziki,banknoty,przedmioty związane z Podlasiem

warczp napisał/a:
jacek72 napisał/a:

Jak jesteś w stanie stwierdzić z jakiego jest kraju? Zaspokoisz moją ciekawość?

Po napisach - zbieram tylko butelki z tłoczonymi w szkle napisami , takie jak na załączonym obrazku(wytłoczone napisy pokryłem markerem ,żeby były bardziej czytelne).

SDC16451 (800x533).jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 189,96 KB

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2020-01-02, 15:51   

Ciekawe bardzo!
Browar Braniewo?

tom 

Poland

Wysłany: 2020-01-02, 17:28   
  Rodzaj kolekcji: autografy

Na jednej z butelek widnieje napis Stettin-czyli Szczecin,miasto w którym mieszkam. Przed wojną należało do Niemiec i nosiło niemiecką nazwę,właśnie Stettin . Butelka pochodzi więc najprawdopodobniej z przedwojennego szczecińskiego browaru.

pietras 

Poland

Wysłany: 2020-01-02, 18:18   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

U mnie będzie bez cyfr, ogólnie osiągnięciami:

- udało się przywieźć zapałki z każdego wyjazdu. To ważne, bo coraz mniej ich już jest i wszędzie tylko zapalniczki
- tak samo kubki i karty. Są galeriami do oglądania i nigdy nie będą użyte zgodnie z przeznaczeniem, bo by się poniszczyły :-D
- mam 12 katalogów domów. Chyba więcej firm wysyłających darmowe już nie ma, więc cel osiągnięty i co roku tego samego nie będę już zamawiał :-)

Sprawa jeszcze nierozstrzygnięta, bo może się jednak uda:
- napisałem znowu do Muzeum Filumenistycznego spytać, czy może w tym roku się uda z wystawą. Może teraz wyjdzie ale szanse małe :-)

No i nieudane:
- mam 5/6 puszek Pepsi serii Vintage Edition. Nie wiem jak je rozmieszczali po kraju, że tej ostatniej nigdzie u mnie nie było :-(

warczp 

Poland

Wysłany: 2020-01-02, 18:53   

jacek72 napisał/a:
Po napisach - zbieram tylko butelki z tłoczonymi w szkle napisami , takie jak na załączonym obrazku(wytłoczone napisy pokryłem markerem ,żeby były bardziej czytelne).

Dziękuję za informację :-)

rwd8 

Poland

Wysłany: 2020-01-02, 22:38   
  Rodzaj kolekcji: pocztówki, naszywki, modele samochodów

Brawo. Gratuluję nowych fantów. Zawsze wzbudzają u mnie podziw osoby potrafiące "ogarnąć" swoje zbiory w formie cyfr.
Ja co roku próbuję to zrobić u siebie i zawsze przegrywam...
Dlatego też skupiłem się na moich naszywkach lotniczych i wiem, że w ubiegłym roku przybyło mi do zbioru 80 sztuk.
A i 11 sztuk kapsli piwnych. oczywiście lotniczych :-)
Niestety nie wiem, kiedy "ogarnę" resztę - pocztówki, przypinki, nalepki, militaria, modele samochodów...

1918-2018.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 18,23 KB

Gdynia Aero Festival c.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 129,79 KB

warczp 

Poland

Wysłany: 2020-01-21, 18:42   

Lepiej późno niż... później ;-)

Obecnie mam o 973 korki więcej niż rok temu.
Łącznie mam 11 496 sztuk z 56 krajów (nie licząc korków uniwersalnych i nierozpoznanych). Dobyły mi Chiny i San Marino.
Naturalnych korków mam 10 518 sztuki (91.5% całości), a syntetycznych 978 sztuk (8.5% całości).
Wzrosła odrobinę "syntetyczność" :-) mojej Kolekcji. Nadal najbardziej "syntetycznymi kolekcjami krajowymi (z tych dużych) są: USA, Argentyna i Niemcy.
Przeciwieństwem tych krajów jest Portugalia - mam NADAL TYLKO 1 (słownie: jeden) korek syntetyczny portugalski.

Jak chodzi o największe podkolekcje krajowe to są w kolejności (nie licząc korków od producentów zakwalifikowanych jako "międzynarodowe" i "uniwersalne"):
W nawiasach miejsce w ubiegłym roku.

1 (1) Włochy, 2104 szt, stanowi 18.3% całości
2 (2) Hiszpania, 2007 szt, stanowi 17.5% całości
3 (3) Francja, 1835 szt, stanowi 16.0% całości
4 (4) Argentyna, 742 szt, stanowi 6.5% całości
5 (5) Portugalia, 652 szt, stanowi 5.7% całości
6 (6) Niemcy, 398 szt, stanowi 3.5% całości
7 (7) Chile, 336 szt, stanowi 2.9% całości
8 (8) USA, 273 szt, stanowi 2.4% całości
9 (9) Węgry, 225 szt, stanowi 2.0% całości
10 (10) Czechy, 203 szt, stanowi 1.8% całości
11 (11) Bułgaria, 1536 szt, stanowi 1.3% całości
12 (12) Grecja, 128 szt, stanowi 1.1% całości
13 (13) RPA, 116 szt, stanowi 1.0% całości
14 (14) Mołdawia, 104 szt, stanowi 0.9% całości
Powyższe stanowią łącznie prawie 79.9% ogółu.

W tym roku miałem kilka zaskoczeń i radosnych sytuacji:
- przyrost poniżej 1000 szt. - pierwszy raz od wielu lat
- w 2018 roku Portugalia zaliczyła potężny skok, a w ubiegłym przybyło prawie 100 szt (czyli 17.7%)
- kolejny kraj (Moldawia) przekroczył 100 szt.
- korków włoskich i hiszpańskich mam już po ponad 2000 szt.
- różnica między Włochami i Hiszpanią zwiększyła się mocno (do 2017 roku to Hiszpania była górą)
- kolejność największych podkolekcji pozostałą niezmieniona od zeszłorocznego "liczenia stada"
- i najwięsze zaskoczenie: po ponad 10 latach kolekcjonowania korków zdobyłem 2 nowe kraje - i to od jednej osoby w jednym przekazaniu korków!!

Moja bassecia Kolekcja :-) liczyła na koniec roku 182 fanty.
To o 30 więciej (ale początek tego roku dorzucił jeszcze 6 nowych sztuk).

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za powiększeniu Kolekcji - sam bym nic nie zrobił :-)
Zaangażowało się wiele osób bezpośrednio i poprzez swoich Znajomych :-) :-)
Wielkie podziękowania.

gilus32 

Poland

Wysłany: 2020-01-21, 21:33   
  Rodzaj kolekcji: Autografy, pocztówki

Tych dwóch połówek Ci nie wyślę (są różne :-) ). Takie zaproszenie i zyczenia dostałem.

Kartki_z_korkiem.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 138,81 KB

Pocztówki z Wielunia i Ziemi Wieluńskiej /Wieluń,Wieruszów,Praszka,Bolesławiec,Działoszyn,Osjaków,Biała,Krzeczów,Toporów, Walichnowy,Sokolniki,Wierzchlas,Kamion,Konopnica,Dzietrzniki,Dzietrzkowice,Ożarów,Łubnice,Mokrsko,Szynkielów,Naramice/ i autografy.

warczp 

Poland

Wysłany: 2020-01-22, 04:05   

Barbarzyństwo ;-)
Jak tak można :lol:

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2020-01-22, 09:23   

Przemku, gratulacje z przyrostów 2019! :mrgreen:
I ponad tysiąc życzę na ten, 2020 rok :-D

warczp 

Poland

Wysłany: 2020-01-22, 11:43   

Wielkie dzięki! :-)

Odpowiedz do tematu