Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2018, podsumowanie

Autor Wiadomość
Podsumowanie 2018
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-12-29, 19:33   Podsumowanie 2018
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Dobry wieczór :-D

Lubię ten temat. Proszę już liczyć swoje nabytki tegoroczne :mrgreen:
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
warczp 

Poland

Wysłany: 2018-12-29, 20:29   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Ja na razie porządkuję korki...

dick 

Poland

Wysłany: 2018-12-29, 20:30   
  Rodzaj kolekcji: polskie kapsle piwne/otwieracze polskich browarów/pocztówki Tarnowskich Gór

U mnie do jutra raczej się już nic nie zmieni więc mogę podsumować.
Kolekcja główna - przybyło 416 szt.
Kolekcja uboczna (dziewice) - przybyło 189 szt.
Rok udany - Alleluja i do przodu!

2017-2018.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 65,27 KB

2017-2018 dziewice.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 69,53 KB

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-12-30, 11:23   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Nieźle! Gratki! :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

tom 

Poland

Wysłany: 2018-12-30, 19:44   
  Rodzaj kolekcji: autografy

Jestem pod wrażeniem powiększania różnych kolekcji w corocznym zestawieniu. W moim przypadku suma autografów ok. 240 nie jest imponująca, ale stawiam na jakość. Niektórzy, jak mój kolega, największy kolekcjoner podpisów w Polsce Marek Wysoczyński ma aż 25 tyś podpisów, ale oprócz perełek są i miss winnicy jakieś pipidówy w Niemczech, burmistrzowie miasteczek itp. Gdybym stawiał na ilość i zbierał co popadnie, niewątpliwie kolekcja rozrosła by się do wielkich rozmiarów a tak musi mi wystarczyć skromne 2500. Rok 2018 był łaskawy. Poniżej ciekawe (jak sądzę podpisy jakie udało mi się uzyskać w b.r)

1.Bjorn Ulvaeus-ostatni brakujący mi z ABBY. Mam wszystkich m.in Agnetę ,blondynkę,która ogłosiła ,że nie bedzie już rozdawać podpisów.
2. Paloma Piscasso-córka Pablo, twórca perfum dla pań.
3. Dostałem w podarunku; Stanisława Walasiewiczówna-mistrzyni olimpijska na 100 m. z 1932 roku
Bronisław Malinowski-zwycięzca 3000 m z przeszkodami z olimpiady z Moskwy. Zginał tragicznie w 1981 r
Marszałek Polski-Michał Rola Żymierski
Wszystkie autografy na widokówkach wysłanych do instytucji, okolicznościowych ostemplowanych kopertach. Nie ma wątpliwości,że nie są autentyczne.
Pisarze; Milan Kundera-Nieznośna lekkość bytu i Jo Nesbo.
Pete Best -pierwszy perkusista The Beatles i Suzie Quatro.
Ciekawy jest podpis Edwarda Dwurnika-wielkiego artysty malarza. Był u nas w Szczecinie miesiąc przed swoją śmiercią i podpisał fotkę ze swoim obrazem. Kilkanaście dni potem zmarł.

Rafael Nadal,Roger Federer, Vera Caslavska tenisiści i multimedalistka olimpijska,legenda sportu.

Co roku też dostaję od niektórych ludzi kartki świąteczne. Wysyłają do mnie kartki, chociaż o to nie zabiegam. Zawsze jest to Pani Wanda Półtawska- świetlana postac, dama Orderu Orła Białego i gen Ratko Mladić odsiadujący wyrok dożywocia za mord w Srebrenicy. Ot taki kontrast, ale co zrobić.
No i zdobyte osobiście- Ten Years After i Basia Trzetrzelewska, która znowu dała wielki koncert w Szczecinie.
Są też inne podpisy, ale te chyba najbardziej mnie cieszą. To tyle podsumowań.

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-12-30, 20:01   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

tom napisał/a:
3. Dostałem w podarunku; Stanisława Walasiewiczówna-mistrzyni olimpijska na 100 m. z 1932 roku
Bronisław Malinowski-zwycięzca 3000 m z przeszkodami z olimpiady z Moskwy. Zginał tragicznie w 1981 r
Marszałek Polski-Michał Rola Żymierski
To faktycznie perełki!

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-12-30, 20:03   

Zdecydowanie!

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2018-12-31, 10:47   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

W tym roku nie liczyłem już nowych nabytków - może uda się w przyszłym roku ;)
Przy okazji gratuluję Wam tak dokładnych rachunków - niejednokrotnie są na poziomie rocznych sprawozdań finansowych. ;-)

W każdym razie, rok kończę na liczbie 4583 znaczków, 479 monet i 127 banknotów. Przy tak dużej liczbie znaczków,
łatwo o pomyłkę w zaznaczaniu i statystykach ;-)
O ile jeśli chodzi o wymiany, to ten rok wydawał się być niemrawy - przez pewien czas było tego mniej niż w latach poprzednich.
Jednak ten pesymistyczny obraz został zburzony przez jesień i zimę tego roku, kiedy udało się dokonać kilku ciekawych wymian poprzez nasze forum.
Wymieniałem się również ze zbieraczami z spoza Polski - otrzymałem znaczki z Gruzji, oraz monety i znaczki od zbieraczy z Włoch i Hiszpanii (2x).
Co ciekawe, z tych 2 krajów jest wyraźnie widoczna "nadreprezentacja" kolekcjonerów na stronach www, z których korzystam.
Obecnie dogaduję jeszcze inną wymianę zagraniczną - zobaczymy, co z tego wyniknie.

Przy okazji wymiany hiszpańskiej, do kolekcji trafiły znaczki z okresu Królestwa Hiszpanii (czas: w okolicach I wojny światowej) oraz międzywojennej Portugalii (aż 1 sztuka xd).

Być może kolekcja zwiększy się wskutek połączenia z inną, jednak też - pożyjemy, zobaczymy. ;-)
Wówczas będę musiał zakupić nowe klasery - póki co jeszcze mieszczę się w albumach zakupionych w 2012r. (!), ale ewentualne nowe nabytki na pewno zaburzą tę równowagę.
Podobnie sytuacja ma się z monetami, wiele z nich musi jeszcze czekać na miejsce w ewentualnych nowych albumach (co najmniej w 2, jak nie 3 małych).
Monety spotkały się przez przypadek z innym dobrodziejstwem. Otóż dostałem przed świętami prezent zapakowany w drewnianą skrzynkę, wielkości pudełka na buty (!).
Po przywiezieniu do domu okazało się, że zmieści się w nim spora część zbiorów numizmatycznych, które przez ostatnich kilka lat trzymałem właśnie w pudełku po butach. :-D
Teraz całość prezentuje się godnie, a nawet "jakby luksusowo", parafrazując film "Galimatias" z 1989r. (a którego kontynuację będzie można obejrzeć w przyszłym roku).

Życzę Wam (i sobie) powiększania kolekcji, nawiązywania nowych znajomości, a także odpowiedniego i zdrowego podejścia do naszych zbiorów. :-D

Jeszcze jedno - na dzisiaj przypada 6 rocznica mojej bytności na forum. Wówczas, zamiast iść na imprezę, odpalać race itp., buszowałem w Internecie i trafiłem tutaj.
Rozwinęła się wtedy moja kolekcjonerska przygoda. Ciekawe, czy gdybym gdzieś poszedł w tamto sylwestrowe popołudnie, to trafiłbym tutaj?? Wolę mimo wszystko założyć, że tak. ;-)

Agatha Christie

pietras 

Poland

Wysłany: 2018-12-31, 12:56   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Ja podsumowuję też bez liczenia, bo nie lubię.

- po roku czekania na rezerwowany termin okazało się, że jednak nie będę miał wystawy w Muzeum Filumenistycznym. Całe pudełka są zbyt mainstreamowe i trudne do ekspozycji :-(
- mam puchar literacki i spróbuję na tym nie poprzestać, bo co roku jest edycja z innym pucharem :-)
- od 2 miesięcy szukam 2 ostatnich puszek Pepsi z edycji retro. No nie ma tych nigdzie :-(
- jeszcze wczoraj zdążyłem kupić fajny zestaw plastikowych pudełek zapałek :-)

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2018-12-31, 15:41   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

A pokazałeś, których szukasz?

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-12-31, 21:48   

Carycek1 napisał/a:
Przy okazji gratuluję Wam tak dokładnych rachunków - niejednokrotnie są na poziomie rocznych sprawozdań finansowych. ;-)

Cieszę się na ten temat - bez niego trudniej byłoby mnie się zebrać do policzenia :-)
Ostatnio zmieniony przez warczp 2019-01-01, 09:10, w całości zmieniany 1 raz  

jacek72 

Poland

Wysłany: 2019-01-01, 14:21   
  Rodzaj kolekcji: guziki,banknoty,przedmioty związane z Podlasiem

Link do zeszłorocznego wątku.
http://collections.pl/pod...017-vt27270.htm
Moja kolekcja rozrosła się następująco;
-zbiór nakryć głowy liczy obecnie 48 czapek,48 hełmów,5 hełmofonów i 15 kasków strażackich-w ciągu roku przybyły 2 kaski strażackie.
-kolekcja orzełków liczy 51 orzełków-przybył 1 orzełek Marynarki Wojennej z lat 50-tych.
-kolekcja kuchenno-wojskowa liczy 50 manierek,30 menażek i 10 niezbędników - przybyły 4 manierki
-kolekcja banknotów liczy 1302 banknoty i papiery wartościowe ze 161 państw-przybyło64 banknoty i papiery w wartościowe w tym z 5 nowych państw
-kolekcja butelek powiększyła się o około 20 butelek
-kolekcja guzików mundurowych liczy 986 guzików-przybyło 108 sztuk.
Najciekawsze(dla mnie ) nabytki to walory pieniężne związane z moim regionem-akcje Białostockich Tramwajów i bony szpitala w Choroszczy.

SDC15991.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 220 KB

SDC15990.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 161,23 KB

pietras 

Poland

Wysłany: 2019-01-01, 15:08   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Kowalsik napisał/a:
A pokazałeś, których szukasz?
Jeszcze nie. Póki co szukam sam w sklepach. Muszą gdzieś być.

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2019-01-01, 16:50   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

Uwielbiam te podsumowania, z racji że zawsze sobie skrupulatnie notuję swoje przychody w kolekcji :D
W 2017 roku kolekcja biletów komunikacji z Polski liczyła 12 441 biletów
zaś kolekcja biletów zagranicznych 2036 szt z 69 państw i 296 miast

Rok 2018 zamknęłam mając na koncie 13 235 biletów z Polski
i 2 365 biletów zagranicznych z 73 państw i 337 miast

czyli przybyło
794 szt biletów polskich
329 biletów zagranicznych + 4 nowe państwa i +41 nowych miast

Łącznie 1 123 bilety ;)

Jeszcze mały edit bo pomyślałam że warto też wspomnieć że oprócz tego zbieram jeszcze bilety na ilość, czyli im więcej tym lepiej i w 2018 roku przybyło mi ponad 17 400 biletów! Łącznie myślę że mam ich coś około 40 000 ;D
Dodam też że te bilety przybyły do mnie w 206 szt listów poczty polskiej :D :D
Ostatnio zmieniony przez beatkaaa119922 2019-01-02, 13:11, w całości zmieniany 2 razy  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2019-01-01, 18:37   

Carycek1, najlepszego i gratulacje że dotrwałeś! :-D

jacek72, świetne zbiory! Akcje i bony - ekstra! :lol:

pietras, życzę następnego pucharu! :-D

beatkaaa119922, Super! :-D

CUJO 

Poland

Wysłany: 2019-01-01, 20:56   
  Rodzaj kolekcji: autografy, komiksy, pocztówki i przedmioty z Ostrołęką

Dobry :-)

Nie robię takich dokładnych, szczegółowych zestawień, jak Wy (za leniwy jestem). Ale mniej więcej pochwalę się, jak wyglądał miniony rok.

W 2018 roku moje zbiory wzbogaciły się o:
1. pocztówki z Ostrołęką – nie pamiętam, ile. Kilka, może kilkanaście. Niestety, nie jest łatwo zdobyć nowe pocztówki – na giełdach praktycznie do tej pory nic nie kupiłem, zostają aukcje internetowe. A tam czyhają moi koledzy-rywale, którzy także kolekcjonują… ;-) Zatem łatwo nie jest, ale coś tam nowego wpadło, wszystkie z kupna.
2. Komiksy – tu też nie szaleję. Za duży wybór, a nie wszystko mnie interesuje. W ubiegłym roku kupiłem praktycznie tylko to, co potem mogłem od razu dać autorom do podpisania i podrysowania :-)
3. Autografy – tu, wzorem roku ubiegłego, najlepszy wynik, jeśli chodzi o kolekcje. W ubiegłym roku do moich zbiorów dołączyło, jeśli dobrze policzyłem, 280 autografów (z tym że liczę podpisy całego zespołu czy kabaretu jako jeden). 7 z nich dostałem od znajomych, którzy mieli okazję wziąć je dla mnie, bądź uzyskałem od gwiazd drogą korespondencyjną. 125 - z wymian lub kupna. Osobiście zdobyłem podpisy od 148 osób/zespołów. Dodatkowo kolekcja wzbogaciła się o rysunki od 25 autorów komiksów (od niektórych z nich udało się dostać po 2 rysunki, zatem rysunków dostałem 36), tak że jestem całkiem zadowolony.

Najfajniejsze podpisy z zeszłego roku? Nie wysyłam setek listów, moja kolekcja nie jest zbyt duża, ale jest moja :mrgreen: Na pewno część z poniższych autografów nie jest interesująca dla innych, ale ja się z nich cieszę, zatem poniżej wybór subiektywny z tegorocznych zdobyczy:

Osobiście:
A.J. Finn
Adam Zagajewski
Agnieszka Holland
Andrzej Precigs
Bartłomiej Topa
David Evrard, Jean-David Morvan, Séverine Tréfouël
Gabriela Muskała
Giba
Grzegorz Łomacz
Ivan Trojan
Jacek Gmoch
Jagoda Szelc
Jan Hřebejk
Janusz Majewski
Janusz Zaorski
Jerzy Janeczek
Jerzy Maksymiuk
Joanna Papuzińska
Kazimiera Szczuka
Krzysztof Zanussi
Magdalena Łazarkiewicz
Maja Komorowska
Marek Niedźwiecki
Marian Dziędziel
Márta Mészáros
Mirosław Hermaszewski
Piotr Domalewski
Sławomira Łozińska
Tadeusz Baranowski
Zbigniew Rymarz
A do tego wspominane już wcześniej rysunki od autorów komiksów – wszystkie :)

Z wymiany:
Adam Brown
Agnieszka Kotulanka
Agnieszka Radwańska
Aleksander Doba
Andrzej Pilipiuk
Barbara Horawianka
Boris Becker
Bożena Stryjkówna
Eugenia Herman
Eustachy Rylski
Filip Bajon
Gustaw Zemła
Hanna Mikuć
Jerzy Duduś Matuszkiewicz
Jerzy Skolimowski
Kim Wilde
Krystyna Królówna
Krystyna Loska
Krzysztof Baranowski
Liv Ullmann
Maria Koterbska
Maria Mirecka-Loryś
Mieczysław Tomaszewski
Sebastian Kawa
Tadeusz Wojtych
Wim Wenders
Zofia Perczyńska-Żarnecka

Inne (list, prezent):
Glenn Fabry (zdobyty przez kumpla)
Emil Karewicz (list)
Andrzej Heidrich (list)

Reasumując: we wszystkich kolekcjach tendencja spadkowa, niestety.

Dodatkowo:
1. kontynuuję współpracę z miejscowym muzeum, która zaowocowała wystawą „Pocztówki z Ostrołęki (1902-1989)". Wernisaż odbył się 28.12, wystawa czynna do końca maja 2019 r., udostępniłem na nią 71 pocztówek, teraz czekam na premierę katalogu wystawy :) Do tego robiłem jeszcze miniwystawy pocztówek ostrołęckich przy okazji święta szkoły czy jakichś festynów itp.
2. miałem przyjemność pogadać podczas Nocy Bibliotek, o festiwalach, na których byłem. A że byłem tam głównie dla autografów, zatem pogadanka dotyczyła głównie tego tematu ;-)

Plan na obecny rok? Kolekcjonować dalej i tyle :-D
Ostatnio zmieniony przez CUJO 2019-01-01, 20:59, w całości zmieniany 4 razy  

betewu 

Poland

Wysłany: 2019-01-02, 15:33   
  Rodzaj kolekcji: bilety, stemple turystyczne

Czas na moje podsumowanie.

Gdybym powiedział, że 2018 rok był dobry to popełniłbym bardzo duże kłamstwo. Bo to był rewelacyjny rok. I bardzo żałuję, że się już skończył.

Jak to wygląda w statystykach:

STEMPLE TURYSTYCZNE I PAMIĄTKOWE
Udało mi się niemal podwoić kolekcję, gdyż w tej chwili jest ich przeszło 750 sztuk. Nie są one dokładnie policzone i poprawnie sklasyfikowane, bo pomimo, że był to kolejny już rok gromadzenia odbitek stempli to jest to nadal kolekcja w fazie tworzenia.

BILETY
- na blogu udało mi się opublikować kolejnych 58 wpisów w większości odnoszących się do miejsc, gdzie są lub kiedyś były bilety.
- prezentacja biletów na blogu powiększyła się o kolejnych 314 biletów i uważam, że prowadzony przeze mnie blog prezentuje największą ilość biletów wstępu. Jeśli jest inaczej proszę o info.
- udało mi się odbyć wiele wizyt w muzeach i tym podobnych miejsc więc materiału do prezentacji na moim blogu mam na 2 lata do przodu. No chyba, że zwiększę częstotliwość publikacji :-D
- odbyłem pierwsze spotkanie z młodzieżą szkolną podczas którego opowiadałem o mojej kolekcji i prezentowałem sporą jej część. Spotkanie pierwsze i ponieważ już wiem jak to wygląda, gotowy jestem na kolejne. Czekam na zaproszenia :mrgreen:
- i na koniec: dzięki w dużej mierze Wam - ludziom z forum i naszym znajomościom moja kolekcja biletów liczy obecnie 24 873 egzemplarze. W przeciągu 2018 roku przybyło o ponad 11,5% więcej biletów, a dokładnie jest to 2590 sztuk.

To był na prawdę świetny rok. Dziękuję Wam za to.

warczp 

Poland

Wysłany: 2019-01-02, 20:42   

betewu napisał/a:
moja kolekcja biletów liczy obecnie 24 873 egzemplarze.

Łał! to jest ładna liczba!

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2019-01-03, 09:20   

CUJO, niezła kolekcja - świetnie! :-D

betewu, szacun... rewelacja! :-D

Mari 

Czech Republic

Wysłany: 2019-01-03, 12:30   Podsumowanie 2018
  Rodzaj kolekcji: kubki firmowe

No to ja sie tez pochwale, w ub. roku udalo mi sie, droga wymiany z zagranicznymi kolekjonerami
skompletowac wszystkie edycje pocztowek Gotochi, od roku 2009 do 2017/2018.
Bowiem ostatnia edycja 2017/2018 byla edycja limitowana i byla na 2 lata.

Mam wiec w sumie 799 pocztowek Gotochi + 1 z Gora FUJI, ktora byla wydana juz w 2009 roku
i nie byla wznawiana.

Wymiany przeprowadzilam glownie z kolekcjonerami z Japonii ale byly tez wymiany z Hong Kongiem, Tajwanem, Indonezja a nawet z Praga /czeska!!!/

Mam wiec 799 pocztowek z 47 prefektura japonskich + 1x Fuji czyli 800.

Z niecierpliwoscia czekam na nowa edycje 2019 co prawdopodobnie nastapi w marcu.

Warto przypomniec, ze dwie osoby z forum poslaly mi rowniez Gotochi pocztowki, ktore
potem uzylam na wymiane na te, ktorych mi brakowalo. Dziekuje!!!

Wszystkim kolekcjonerowm zycze powodzenia w kompletowaniu swoich zbiorow!

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2019-01-03, 23:27   

Elegancko Agnieszko! 800 tych niezwykłych pocztówek. I 10 lat zbierania i kolekcjonowania!

Gratulacje! :-D

warczp 

Poland

Wysłany: 2019-01-06, 11:01   

To był rok kilku duuużych zaskoczeń!

Standardowa sytuacja zdobywania korków jest taka, że nie wiem co dostanę. Pierwszy raz zdarzyło się tak, że najpierw wiedziałem jakie korki chciałbym, tylko nie miałem pomysłu jak je zdobyć, a dzięki Lynxowi :-) to się zmieniło! Sławek przywiózł mi takie - i to od razu 15 sztuk!!

Przeskoczyłem 10 000 korków!!
I znowu to jest mój korkowo najlepszy rok!! Obecnie mam o 1505 sztuk więcej niż rok temu.

W zeszłym roku różnica między Hiszpanią i Włochami wynosiła tylko 10 korków. W tym roku po raz pierwszy nastąpiła zamiana - obecnie mam o 35 korków włoskich więcej niż hiszpańskich.

Drugą wyraźną zmianą był skok podkolekcji USA o 3 miejsca i podwojenie zeszłorocznej ilości. Zmiana ta jest dzięki trzeciej części przesyłki od argentyńskiego Kolekcjonera korków oraz od lokalnych, amerykańskich korków przywiezionych przez Sławka Lynxa :-)

Trzeci wyraźny wzrost zanotowała Argentyna (173 sztuki). Dzięki temu zwiększyła przewagę nad Portugalią.

Obecnie mam łącznie 10523 sztuk z 54 krajów (w tym Krym i terytoria nie do końca uznane za oddzielne państwa, ale bez korków uniwersalnych i nierozpoznanych).
W tym są: naturalnych 8642 sztuki (91.6% całości) i syntetycznych 881 sztuk (8.4% całości).
I znowu wzrosła nieco "syntetyczność" :-) mojej Kolekcji. Najbardziej "syntetycznymi kolekcjami krajowymi (z tych dużych) są: Argentyna (23.1%), Niemcy (19.6%) i USA (18.4%).
Nie zmieniła się sytuacja z Portugalią - nadal mam tylko 1 (słownie: jeden) korek syntetyczny portugalski.
Pewnie wynika to z tego, że Portugalia jest największym krajem produkującym korki (ok. 50% światowej produkcji).

Jak chodzi o największe podkolekcje krajowe to są w kolejności (nie licząc korków od producentów zakwalifikowanych jako "międzynarodowe" i "uniwersalne"; w nawiasach miejsce w ubiegłym roku):
1 (2) Włochy, 1955 szt, stanowi 18.6% całości
2 (1) Hiszpania, 1920 szt, stanowi 18.2% całości
3 (3) Francja, 1675 szt, stanowi 15.9% całości
4 (4) Argentyna, 692 szt, stanowi 6.6% całości
5 (5) Portugalia, 554 szt, stanowi 5.37% całości
6 (6) Niemcy, 367 szt, stanowi 3.5% całości
7 (7) Chile, 315 szt, stanowi 3.0% całości
8 (11) USA, 255 szt, stanowi 2.4% całości
9 (8) Węgry, 211 szt, stanowi 2.0% całości
10 (9) Czechy, 195 szt, stanowi 1.9% całości
11 (10) Bułgaria, 136 szt, stanowi 1.3% całości
12 (12) Grecja, 116 szt, stanowi 1.1% całości
13 (13) RPA, 112 szt, stanowi 1.1% całości
Powyższe stanowią łącznie prawie 81% ogółu.

Moja bassecia Kolekcja :-) liczy obecnie 152 fanty.
W odznakach z herbami przyrost jest malutki, a naklejki-wyróżniki krajów to już raczej sytuacja "stabilna" - z racji tablic rejestracyjnych zastępujących je.

Serdecznie Wam dziękuję za ogromną pomoc w powiększeniu Kolekcji :-) - za bezpośrednie i pośrednie zaangażowało wiele osób :-) :-)
Wielkie podziękowania.
Ostatnio zmieniony przez warczp 2019-01-06, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2019-01-06, 11:47   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

A Polskie korki?

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2019-01-06, 13:07   

No to ja.

Zawieszki od herbaty - ponad 27 000, przyrosło o 6 000. Nie jest źle.

Nietoperze - zawsze jest ten sam problem, jak to liczyć... Doszedłem do ponad 4000 i chyba dam spokój. Dużo więcej nie będzie. Z ciekawszych i łatwo policzalnych - 450 pocztówek, 617 znaczków pocztowych... coś kogoś zainteresuje? korków od wina cały czas nie mam - ograniczam się do 64 kapsli i 34 zakrętek.
Ostatnio zmieniony przez Kowalsik 2019-01-06, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  

warczp 

Poland

Wysłany: 2019-01-06, 14:36   

Kowalsik napisał/a:
A Polskie korki?

Szału nie ma: 45 sztuk (w zeszłym roku było 28).
Niestety Polska ma średni klimat na uprawę pod produkcję wina.
Ale czytałem, że obserwowane ostatnio ocieplenie klimatu może spowodować, że w tradycyjnych, cieplejszych krajach zrobi się za ciepło na dobre uprawy winogron.
U nas (ponoć) też ma się ocieplić, ale paradoksalnie poprawią się warunki uprawy Vitis vinifera.

warczp 

Poland

Wysłany: 2019-01-06, 14:41   

Kowalsik napisał/a:
Zawieszki od herbaty - ponad 27 000, przyrosło o 6 000. Nie jest źle.

To już trochę wygląda jak ilości biletowe!
Czy przy wymianie zawieszek (też) bolą ręce? ;-)

Kowalsik napisał/a:
Nietoperze - (...) korków od wina cały czas nie mam

Pamiętam i monitoruję, ale jeszcze nie trafiłem.
Różne zwierzęta się trafiają, ale nietoperza jeszcze nie było.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2019-01-06, 14:50   

Ja oglądam setki skanów, więc nie. A tera idzie z Rosji prawie 600, zaraz drugi list wyleci - 240 i jest szansa na kolejny tysiąc.

warczp 

Poland

Wysłany: 2019-01-10, 05:17   

11 osób podsumowało rok. Tak mało nas?? :shock:
Wywołuję pozostałych do odpowiedzi ;-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2019-01-10, 10:13   

Ja będę 16-ty więc jeszcze za cztery osoby ;-)

warczp 

Poland

Wysłany: 2019-01-27, 15:12   

Jak by to powiedzieć...

To zróbmy tak:
Ecik Pierwszy z Koziej Wólczanki: przyrost kolekcji - "zero"
Ecik Drugi z Koziej Wólczanki: przyrost kolekcji - "zero"
Ecik Trzeci z Koziej Wólczanki: przyrost kolekcji - "zero"
Ecik Czwarty z Koziej Wólczanki: przyrost kolekcji - "zero".

Mamy już czterech - teraz Ty ;-)

Odpowiedz do tematu