Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: login, moj, sie, skad, wzial

Autor Wiadomość
Skąd wziął się mój login
warczp 

Poland

Wysłany: 2010-11-19, 21:49   Skąd wziął się mój login
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Często losy powstania loginu są interesujące. 8-)

Z moim było tak:

Łączna ilość liter w moim pełnym imieniu i nazwisku wynosi 20. Dużo. Często nie chce się tyle pisać.
Na początku stawiając swój podpis skrobałem całość. Potem pisałem tylko nazwisko i inicjał.
Ale, jak to często bywa, nastąpiło dalsze skracanie.
Doszedłem do podpisu Warcz P. - (czyli "warcz py kropka"). I z tego (a szczególnie z tego "kropka") sympatycznie podśmiechiwała się moja dziewczyna.
Gdy zakładałem pierwsza skrzynkę internetową słowa "Przemek", "Przemo" itp. były już pozajmowane. Ciężko było trafić na dostępny login.
Wtedy przyszedł mi do głowy "Warczp". Ten był wreszcie wolny i tak już zostało. Póki co nie trafiłem żeby ktoś miał taki sam login.

Napiszcie jak powstały Wasze loginy.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2010-11-19, 22:03   
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki

Moj jest bardzo prosty, pochodzi od moich zainteresowan kolekcjonerskich. Wizytowka wydala mi sie troche nie pasujaca do mojej plci wiec postawilem na wizytownik

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2010-11-19, 22:24   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Mój login to oczywiście banalne połączenie mojego imienia i pierwszej litery nazwiska (osoby, które się już zemną wymieniały, już je znają). :-P Co ciekawe przy zakładaniu konta miałem spory dylemat przy wyborze trafnej nazwy, rozpatrywałem m.in. pospolitego "Miśka" (wiąże się z tym całkiem inna historia), ale postawiłem na coś nowego, na "MarcinaW". :->

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2010-11-19, 22:49   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

Mój to oczywiście imię i rok urodzenia,
kiedys zamiast roku urodzenia wstawiałam swój wiek, ale po jakimś czasie to było nieaktualne, jakos rok urodzenia bardziej aktualny jest i narazie nie trzeba go ukrywać :D:D :P

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2010-11-20, 00:08   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Ja zacząlem wpisywać swoje imię, okazało się że jest już osoba o tym samym imieniu więc je skróciłem - czasem żona tak do mnie mówi w chwilach czułości - i dodałem swoje zainteresowania czyli muzea ale w języku angielskim :)
Bardzo to skomplikowane ;)
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Gość

Wysłany: 2010-11-20, 00:24   

Cóż... z moim to chyba żadna wielka historia - to po prostu moje drugie imię. Dosyć żadkie, ale czasem się zdarza, że ktoś jeszcze go używa - wtedy Anzelm12.

justabbk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-20, 07:59   

Justa, tak zwracali się do mnie znajomi w gimnazjum.
Z racji tego że imię Justyna, odmiany i zdrobnienia są często wykorzystywane w loginach, postanowiłam dodać do "justa" "bb", czyli skrót mojego miasta Bielsko-Biała a także "k", czyli skrót od nazwy mojego osiedla Kępa. Tak powstał login justabbk, którym się posługuję od wielu lat i nie spotkałam się z drugim takim.
Ostatnio zmieniony przez justabbk 2011-04-13, 16:55, w całości zmieniany 2 razy  

natala-figlara
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-20, 12:11   

Hmmm mój login natala-figlara służy na wielu forach, tak się również nazywał mój blog, którego kiedyś prowadziłam
natala- oczywiście od imienia
figlara- myślę,że bardzo do mnie pasuje, do charakteru ;]

Dla ciekawostki: na forach storczykowych znajdziecie mnie jako Cattleya- od ulubionego gatunku storczyka ;]

oeb 

Poland

Wysłany: 2010-11-20, 12:19   
  Rodzaj kolekcji: znaczki pocztowe, kapsle

A ja używam zawsze inicjałów. Swoich: gww, albo mojego sportowego idola: oeb... Zgadnie ktoś, o kogo chodzi? 8-)

pietras 

Poland

Wysłany: 2010-11-20, 15:59   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

justabbk napisał/a:
tak zwracali się do mnie znajomi w gimnazjum.

Mój ma podobną genezę,tylko pochodzi jeszcze ze szkoły podstawowej.Dopiero w liceum mnie opuścił z prostej przyczyny,że nikt znajomy nie poszedł ze mną.Ale jeszcze nawet dziś czasami zdarza mi się nie reagować na swoje imię :-P

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2010-11-20, 16:05   
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki

oeb napisał/a:
A ja używam zawsze inicjałów. Swoich: gww, albo mojego sportowego idola: oeb... Zgadnie ktoś, o kogo chodzi? 8-)

hmmmm troche mi zajela ta twoja zagadka z inicjalami ale wydaje mi ze chodzi o Ole Einara Bjoerndalena

oeb 

Poland

Wysłany: 2010-11-20, 17:47   
  Rodzaj kolekcji: znaczki pocztowe, kapsle

Gratulacje dla Wizytownika, to dobra odpowiedź!

Prankster 

Poland

Wysłany: 2010-11-21, 19:51   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

natala-figlara napisał/a:
figlara- myślę,że bardzo do mnie pasuje, do charakteru ;]

Prankster, z języka angielskiego oznacza: psotnik, figlarz, kawalarz w najgorszym tych słów znaczeniu :)

Zacząłem go używać jako swój dodatkowy login na wskutek obejrzenia teledysku The Offspring - Original Prankster. Z czasem przestałem używać innych, ewentualnie na zagranicznych stronach jeśli jest zajęty to używam Prankster-PL.

natala-figlara
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-21, 19:56   

Prankster napisał/a:

Prankster, z języka angielskiego oznacza: psotnik, figlarz, kawalarz w najgorszym tych słów znaczeniu

he he to ja powinnam być natala- pranksterówna ;]

Gość

Wysłany: 2010-11-22, 00:08   

czyli córka Prankstera? XD

tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 15:37   

tattinganna

tatting z ang. oznacza frywolitki (rodzaj koronki artystycznej, nazywane są także koronką czółenkową)
anna - moje imię :)

Istnieje jeszcze inne znaczenie mojego nicku ale to niech pozostanie moją tajemnicą :)

Jestem fanką frywolitek aczkolwiek sama ich nie dziergam bo zwyczajnie brak mi na to czasu, może kiedyś uda mi się znaleźć chwilkę aby stworzyć coś pięknego...

A oto przykłady frywolitek:
Ostatnio zmieniony przez tattinganna 2010-12-18, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  

monika_z 

Poland

Wysłany: 2010-12-18, 18:49   
  Rodzaj kolekcji: Bilety autobusowe i kolejowe, kapsle polskie

Kurcze- właśnie stale się zastanawiałam skąd tattinganna ? W sumie to trudny nick.

A zgadnijcie genezę mojego nicka ;-)

Moja kolekcja biletów

jolantaos 

Poland

Wysłany: 2010-12-18, 21:47   
  Rodzaj kolekcji: opakowania od czekolady

Nick Moniki powstal podobnie jak mój. :-)
Dla Tatting - Anny trochę świątecznego tatting.

[ Komentarz dodany przez: tattinganna: 2010-12-18, 22:52 ]
Przepiękne :-D

P1070864x1.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 110,54 KB

P1040585x.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 81,51 KB

Ostatnio zmieniony przez jolantaos 2010-12-18, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  

george03 

United Kingdom

Wysłany: 2011-04-13, 14:24   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, Albumy BOHMA

Kiedy spędziłem miesiąc w Brighton w Wielkiej Brytanii w 1998 roku gdzie uczęszczałem na kurs językowy, śmieszyło mnie ale i irytowało jak wciąż mówiono do mnie "dżer-zej" - tak czytali moje imię Jerzy :) Dlatego poprosiłem by używano angielskiego odpowiednika mojego imienia - George.
W 1999 roku kupiłem sobie samochód i dostałem tablice rejestracyjne WWN 0303. Tak więc ze zlepka powyższych stworzyłem swój login (samo George z oczywistych względów było już dawno zajęte ;)

To mam na wymianę

barthez 

Poland

Wysłany: 2011-04-13, 22:55   
  Rodzaj kolekcji: birofilistyka

Mój nick ma dosyć standardową genezę - to moja ksywka z gimnazjum (obecnie już właściwie nieużywana);).

Sardo89 

Poland

Wysłany: 2011-04-14, 05:54   
  Rodzaj kolekcji: Karty

Mam na imię Piotrek.

tłumaczenie w języku quenya:

PETER (m.) - from Greek 'stone'; sar "[little] stone", ondo "stone", thus Sardo ;D

+ 89 jako rok urodzenia.

= Sardo89 ;D

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-14, 21:10   

Bender - postać z serialu animowanego "Futurama" :-)

spock666 

Poland

Wysłany: 2011-04-16, 10:49   
  Rodzaj kolekcji: Filokartystyka, Banknoty, Ex Librisy, Pamiątki z PRLu, koperty FDC

Spock - postać ze Star Treka, a 666 - ;-)

veron010 

Poland

Wysłany: 2011-04-16, 17:09   
  Rodzaj kolekcji: PANINI

Mój nick to nazwisko pewnego piłkarza (obecnie jeszcze gra, ale jest już przy końcu swej kariery). Byłem jeszcze w przedszkolu, gdy zbierałem karty (gool club 2002 - z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Korei-Japoni). Szczególnie przypadła mi do gustu karta, na której był Juan Sebastian Veron. Od małego grałem w piłkę na osiedlowym boisku - i każdy musiał mieć swojego ulubionego zawodnika, a więc ja wybrałem właśnie jego. To była jednak troche wpadka z mojej strony, gdyż wtedy nie wymawiałem litery "r", a zamiast tego "l". Chłopaki się ze mnie śmiali gdy mówiłem "velon". Bardzo chciałem wymówić to głupie r i mówiłem jeszcze gorzej "vejon". W końcu nadano mi pseudonim Veron. Natomiast moim ulubionym numerem jest 10. Jednak Veron10 było już zajęte, więc jest Veron010.
Dosyć długa ta geneza
pozdrawiam :-D
Plakaty, mś goool club 2002,motomania

Gość

Wysłany: 2011-04-23, 22:16   

Koso - od nazwiska (Kosiński)
17 - mój wiek kiedy zacząłem używać ten nick.

Może widział już ktoś ten nick pod zdjęciami naszych pięknych kolei. To moje drugie... hmm w sumie pierwsze hobby. Modele samochodów zbieram początku tego roku, a kolej pasjonuje mnie od zawsze.

Gość

Wysłany: 2011-04-29, 19:56   

No cóż....mój login ma poniekąd powiązania z bajką Dragon Ball...
Imię moje to Aleksander zdrobnienie Olek ;/ a w Dragon Ballu była postać
która nazywała się Olong.....na początku chciałem Olung ale jakoś weszło Olun
i tak zostało aż do dziś....każdy na mnie tak mówi chociaż koleżanki wolą
Oluś choć to mnie często zawstydza ;]

warczp 

Poland

Wysłany: 2012-09-28, 16:11   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Odświeżę temat :-)
Przybyło wiele osób na Forum. Może ktoś podzieli się swoją opowieścią?

Meisterclif
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-28, 16:55   

No dobrze.
Meisterclif:
Meister - z niemieckiego "Mistrz", a wzięło się to z piosenki o moim ukochanym klubie - VfL Wolfsburg. Wiąże się również z tym, że interesuję się Niemcami jako krajem.
Clif - to było chyba imię jakiejś postaci z kreskówki, ale nie jestem do końca pewna.

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-09-29, 21:37   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

Chyba nie muszę tłumaczyć swojego nicku.
Od najmłodszych lat, kiedy Beatles jeszcze istnieli, połknąłem bakcyla - płyty, fotki, plakaty, książki i wszystko związane z zespołem. A Beatlesem zaczęto mnie nazywać powszechnie, kiedy "popełniłem" książkę o swoich idolach.

warczp 

Poland

Wysłany: 2012-09-30, 07:59   

Beatles napisał/a:
A Beatlesem zaczęto mnie nazywać powszechnie, kiedy "popełniłem" książkę o swoich idolach.
Gratuluję zacięcia do napisania książki :-)
Ostatnio zmieniony przez warczp 2012-09-30, 08:00, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu