Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2017, podsumowanie

Autor Wiadomość
Podsumowanie 2017
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-12-29, 19:37   Podsumowanie 2017
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Mili moi!

Kto zaczyna? :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
pietras 

Poland

Wysłany: 2017-12-31, 17:28   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Ja bo nie prowadzę spisów, wnerwiających mnie :-) Podsumowując rok, to

- zastanawiałem się już nad rozszerzeniem kolekcji o zapalniczki, bo coraz trudniej o zapałki. Zapalniczki reklamowe właśnie je wypierają. Pomysł odrzuciłem na razie, bo nawet fachowej strony zapałek nie mam. Musiałbym robić masę nowych zdjęć a nie chce mi się :-)
- napisałem sam do Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej, czy bym tam nie mógł mieć wystawy. Po zainteresowanej odpowiedzi dyrektora, że chętnie i za parę dni sprawdzą kiedy by się dało, cisza. Nie wiem czy pisać znowu czy dać spokój i uznać milczenie za jednak odmowę.
- planowałem wziąć się za stronę po drugiej wystawie, bo to już by naprawdę zmotywowało.
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2017-12-31, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2017-12-31, 18:09   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

rok 2016 kończyłam z ilością 10 610 biletów z 190 miast biletów z Polski

i 1773 szt z 63 państw i 269 miast biletów zagranicznych

Dziś mam 12 441 biletów z 195 miast polskich i 2036 szt biletów zagranicznych z 69 państw i 296 miast

Podsumowując przybyło mi 5 nowych polskich miast, oraz 1831 biletów z Polski (jestem w szoku że tak dużo ;) )
oraz 6 nowych państw, 27 nowych miast i 263 bilety zagraniczne

Chyba jestem troche inna niż wszyscy, bo ja bardzo lubię robić sobie takie podliczenia i podsumowania ;)
Ostatnio zmieniony przez beatkaaa119922 2017-12-31, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  

gilus32 

Poland

Wysłany: 2017-12-31, 18:32   
  Rodzaj kolekcji: Autografy, pocztówki

Rozumiem, że miast zagranicznych 269 (2016) + 27 = 296, a nie 269. Takie już te moje upierdliwe oczy :-) .
Pocztówki z Wielunia i Ziemi Wieluńskiej /Wieluń,Wieruszów,Praszka,Bolesławiec,Działoszyn,Osjaków,Biała,Krzeczów,Toporów, Walichnowy,Sokolniki,Wierzchlas,Kamion,Konopnica,Dzietrzniki,Dzietrzkowice,Ożarów,Łubnice,Mokrsko,Szynkielów,Naramice/ i autografy.

Rafal47 

Poland

Wysłany: 2017-12-31, 18:48   
  Rodzaj kolekcji: kalendarzyki, znaczki pocztowe, monety 2zł NG

Dostrzegam gdzieś mały błąd w obliczeniach - w 2016 roku 63 państw i 269 miast zagranicznych a w 2017 69 państw i 269 miast - czyli przybyły bilety z 6 nowych państw ale już miasta się powtarzają ;-) ? Prawdopodobnie chciałaś napisać, że w 2016 r były 242 miasta zagraniczne (albo w 2017 już 296) :P

Natomiast ogólnie odnośnie podsumowań, to myślę, że jakieś podliczenia, podziały w dużej mierze zależą od rodzaju kolekcji. W Twoim przypadku można wszystko ładnie zliczyć, podzielić miastami/państwami itd. Przy takich ilościach wręcz musisz to robić bo nie da się zapamiętać wszystkich biletów, a skądś musisz wiedzieć czy dany bilet już posiadasz w kolekcji czy nie. Zapałki - można zliczyć całą ilość ale podzielić z jakiego państwa pochodzą mogłoby być niesamowicie trudne, czy nawet nie wykonalne. Podobnie rysie/nietoperze, można zliczyć ile się ma, ile nowych doszło w ciągu roku ale czy coś więcej? Lynx ma fajny podział co idealnie widać na jego stronie, ale zliczanie ile w danej kategorii doszło chyba nie miałoby żadnego sensu.

Spisy można robić czy wręcz powinno się przy kolekcjonowaniu np monet. Podziały państwami są również konieczne odnośnie znaczków pocztowych. Natomiast przy kolekcjonowaniu kalendarzyków jak w moim przypadku również można sobie kategoryzować na państwa, ale zdecydowanie wygodniejsze jest ze względu na rocznik. Zastanawia mnie jak np rozdzielać korki po winach? Skąd wiadomo z którego roku albo jakiego państwa? Tu już sprawa zdecydowanie trudniejsza. Takie luźne przemyślenia odnośnie podsumowań i spisów :)

Ja swoje "podsumowanie" przedstawię za jakiś czas, ale nie w tym dziale i w nieco innej postaci, gdyż nie będzie to podsumowanie 2017 roku, tylko bardziej... całościowe. Trzeba w końcu zaktualizować dział "o mnie", w którym to pisałem kilka lat temu :-)

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2017-12-31, 19:37   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

Wkradł się błąd ;) już poprawione :P Oczywiście chodziło o 296 nowych miast ;)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-12-31, 19:55   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

pietras, gnęb i męcz to muzeum - teraz jest przerwa świąteczna i muzea robią sobie wolne a na pewno ich pracownicy :-D

beatkaaa119922, jednak podsumowania większość czyta! ;-)
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

betewu 

Poland

Wysłany: 2017-12-31, 20:43   
  Rodzaj kolekcji: bilety, stemple turystyczne

Ach! Nie mogłem się doczekać założenia tego wątku! Obok informacji o zlotach to jest temat który uwielbiam śledzić i czytać :)

Moje podsumowanie podzielę na dwie części:

BILETY
Ten rok w mojej kolekcji był niewiarygodny. Dzięki temu, że w 2016 roku podliczyłem kolekcję i nie chciałem tej pracy zmarnować wiem, że:
- kolekcja liczy: 22 283 sztuki biletów
- w 2017 roku zwiększyła się o 1750 nowych biletów
- w kolekcji przybyły kolejne kraje, m.in. Kolumbia i Kostaryka
- na blogu popełniłem 63 nowe wpisy dotyczące miejsc z biletami. Obecnie jest tam pokazanych 920 różnych wzorów biletów wstępu (przyrost w ciągu roku o 280 sztuk)

STEMPLE
Rozpocząłem tworzenie drugiej kolekcji - stempli turystycznych i okolicznościowych. Ich liczba w przeciągu pół roku osiągnęła przeszło 400 sztuk.

Co ponadto? Udało mi się zorganizować zlot podczas którego ponownie zobaczyłem się z Wami (poznając także nowe osoby z forum). Nawiązałem kolejne znajomości internetowe, które mam nadzieję zaowocują w przyszłym roku.
Dlatego jestem bardzo zadowolony z 2017 roku i trochę ze smutkiem się z nim rozstaje. Ale nie patrzmy wstecz skoro czeka nas wiele nieznanego już od jutra.

Wszystkim forumowiczom i przyjaznym kolekcjonerstwu osobom: szczęśliwego Nowego Roku i równie uśmiechniętej twarzy przez cały rok jak moja teraz :mrgreen:

warczp 

Poland

Wysłany: 2017-12-31, 22:08   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Do swojego podsumowania jeszcze nie jestem gotów.
Odpowiem tylko na pytanie tutaj zadane :-)

Rafal47 napisał/a:
Zastanawia mnie jak np rozdzielać korki po winach? Skąd wiadomo z którego roku albo jakiego państwa? Tu już sprawa zdecydowanie trudniejsza.

Część korków jest uniwersalna/wspólna dla wielu producentów wina (głównie to korki z samymi winogronami) - te raczej wrzucam do kategorii "Uniwersalne".
Część korków (niestety) mam w kategorii "?" :-(
Część korków mam w kategorii "Międzynarodowe" - gdy producent (lub pośrednik) bazuje na wielu krajach/regionach.

Ale znakomita większość korków da się rozdzielić na: kontynent/kraj/region/producent. Choć co do rocznika to już może być gorzej. Ale i tu staram się być dzielny ;-)

jacek72 

Poland

Wysłany: 2018-01-01, 06:41   
  Rodzaj kolekcji: guziki,banknoty,przedmioty związane z Podlasiem

Link do poprzedniego podsumowania: http://collections.pl/pod...016-vt26089.htm
W minionym roku moje kolekcje rozrosły się w następujący sposób:
-kolekcja nakryć głowy:przybyły 2 kaski strażackie,2 hełmy i 1 hełmofon,obecny stan to 48 czapek,48 hełmów ,5 hełmofonów i 13 kasków strażackich
-kolekcja orzełków-przybył tylko 1 orzełek wspólczesny straży pożarnej-łacznie mam 50 sztuk orzełków
-do kolekcji kuchenno-wojskowej przybyła tylko 1 manierka szklana,łacznie posiadam 46 manierek,30 menażek i 10 niezbędników
-do kolekcji banknotów przybyło 41 banknotów (w tym 4 nowe państwa)-liczy ona obecnie 1238 banknotów ze 156 państw
-do kolekcji szkła przybyło 21 butelek-łacznie liczy ona obecnie 156 eksponatów
-do mojej ulubionej kolekcji guzików przybyło 122 guzików -łącznie posiadam 878 guzików
Na zdjęciu niżej najciekawsza butelka jaką pozyskałem w tym roku,z Warszawskiej apteki z lat 90-tych XIX wieku-co ciekawe zakupiłem ją w Estonii.

SDC15675.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 147,82 KB

Ostatnio zmieniony przez jacek72 2018-01-01, 06:41, w całości zmieniany 1 raz  

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-01-01, 07:09   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Gratuluję rozrostu kolekcji :-) i zazdroszczę "po niemiecku" miejsca na jej przechowywanie ;-)

Rafal47 

Poland

Wysłany: 2018-01-01, 08:58   
  Rodzaj kolekcji: kalendarzyki, znaczki pocztowe, monety 2zł NG

Dzięki za wyjaśnienia warczp. Właśnie chyba najgorsza taka kategoria "?" ;-) U mnie w przypadku kalendarzyków znajduje się kilkanaście sztuk, na których nie ma wpisanego roku, ale jednak dość łatwo można określić z dużym prawdopodobieństwem z którego jest roku.

dick 

Poland

Wysłany: 2018-01-01, 11:28   
  Rodzaj kolekcji: polskie kapsle piwne/otwieracze polskich browarów/pocztówki Tarnowskich Gór

Kolekcja główna - przybyło 469szt. kapsli
Kolekcja uboczna (dziewice) - wzbogaciła się o 251 nowych nabytków.

2016-2017.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 75,73 KB

2016-2017 D.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 70,37 KB

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-01-01, 23:31   

Gratuluję Wszystkim powiększenia kolekcji! :mrgreen:

Rok 2016 zakończyłem z 4520 odznakami w swojej kolekcji i postanowiłem powiększyć ją w następnym roku o... I założyłem sobie - jak zwykle - 500 odznak!
A nuż osiągnę to - biorąc że w 2016 zdobyłem ponad 800 sztuk... :-D
I bym się przejechał! Wcale nie było łatwo zdobyć te 500 odznak i naszywek! Gdyby nie to że zbierałem też z Warszawskimi Syrenkami to bym tyle nie uzbierał.

W 2017 wpadło 533 odznak i naszywek! :-D

W sumie w roku 2017 do mojej kolekcji trafiło 494 odznak (po odjęciu dubletów i odznak dodatkowych) i 39 naszywek muzeów lub syrenek (podobnie jak w roku poprzednim).

Posiadam już 191 naszywek.

Odznak jest tym razem mniej o prawie 300 sztuk niż w roku poprzednim!
Głównie to odznaki polskie - 330 sztuk a 164 to zagraniczne.

Dopiero teraz znów wziąłem się za pisanie do muzeów. Zobaczymy co to da. W zeszłym roku to były pojedyncze sztuki.
Pinów Hard Rock Cafe przybyło prawie połowę - mam ich teraz 25 sztuk.

Wg wyliczeń wszystkich odznak w kolekcji powinno być już 5053 sztuk!
Przekroczyłem 5000 odznak??? Tak, choć jest w tej liczbie 191 naszywek.

To dzięki Wam tyle zdobyłem - wymiany i spotkania.
Bardzo Wam dziękuję! :-D

Na rok 2018 zakładam zdobycie znowu 500 odznak.
Zobaczymy ile będzie z muzeów zagranicznych.

Dziękuję jeszcze raz Wszystkim!

I wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Znaczy już tym napoczętym... :-D

Statystyka 2017.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 104,79 KB

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-01-02, 04:10   

Gratuluję ponad pięciu tysięcy odznako-naszywek :-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-01-02, 07:25   

Dziękuję! :-D

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-01-07, 11:03   

To jest mój korkowo najlepszy rok!! Obecnie mam o 1424 sztuk więcej niż rok temu.
Mam łącznie 9018 sztuk z 51 krajów (nie licząc korków uniwersalnych i nierozpoznanych, ale z terytoriami nie do końca uznanymi za oddzielne państwa).
Ostatnim krajem, który mi doszedł to Jordania. Polskich korków mam 28 sztuk (ale jak ogarnę korki uniwersalne to kilka polskich tam powędruje).

W tym jest naturalnych 8290 sztuk (91.9% całości), a syntetycznych 728 sztuk (8.1% całości).
Wzrosła nieco "syntetyczność" :-) mojej Kolekcji. Najbardziej "syntetycznymi kolekcjami krajowymi (z tych dużych) są: USA (27%), Argentyna (22.0%) i Niemcy (20.6%).

Przeciwieństwem tych krajów jest Portugalia - mam tylko 1 (słownie: jeden) korek syntetyczny portugalski.
Tu mała dygresja. Kolekcjonuję korki od win. Największym krajem produkującym korki jest Portugalia (ok. 50% światowej produkcji). To tłumaczy, że moja podkolekcja portugalska to tylko 0.2% (sic!) syntetyczności :-)
Jednak moje przypisywanie do kraju odbywa się nie według miejsca wytworzenia korka, a miejsca zakorkowania/wyprodukowania wina.

W tym roku poszerzyłem grupę największych podkolekcji o 4 liczące co najmniej 100 sztuk.
Jak chodzi o największe podkolekcje krajowe to są w kolejności (nie licząc korków od producentów zakwalifikowanych jako "międzynarodowe" i "uniwersalne"; w nawiasach miejsce w ubiegłym roku):
1 (1) Hiszpania, 1704 szt, stanowi 18.9% całości
2 (2) Włochy, 1694 szt, stanowi 18.8% całości
3 (3) Francja, 1470 szt, stanowi 16.3% całości
4 (9) Argentyna, 519 szt, stanowi 5.8% całości
5 (4) Portugalia, 515 szt, stanowi 5.7% całości
6 (5) Niemcy, 316 szt, stanowi 3.5% całości
7 (6) Chile, 277 szt, stanowi 3.1% całości
8 (8) Węgry, 189 szt, stanowi 2.1% całości
9 (7) Czechy, 177 szt, stanowi 2.0% całości
10 (-) Bułgaria, 131 szt, stanowi 1.5% całości
11 (-) USA, 123 szt, stanowi 1.4% całości
12 (-) Grecja, 100 szt, stanowi 1.1% całości
13 (-) RPA, 100 szt, stanowi 1.1% całości

Powyższe stanowią łącznie trochę ponad 81% ogółu.

W tym roku miałem wiele zaskoczeń i radosnych sytuacji:
- tak duży przyrost
- przekroczenie 9000 sztuk
- wymiana z argentyńskim Kolekcjonerem korków
- ogromny przyrost korków argentyńskich i skok z 9-tego na 4 miejsce
- różnica między Hiszpanią i Włochami to obecnie tylko 10 korków.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za ogromną pomoc w powiększeniu Kolekcji - sam bym nic nie zrobił :-)
Zaangażowało się wiele osób bezpośrednio i poprzez swoich Znajomych :-) :-)
Wielkie podziękowania.
Ostatnio zmieniony przez warczp 2018-01-07, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-01-07, 12:00   

Gratuluję dziewiątej tysiączki! :-D
Cieszę się że miałeś taki przyrost i Twojej kontakty międzynarodowe się poszerzają.

Co Tobie życzyć? Przekroczenia "dziesiątki" w korkach?
Trzy setki przy bassetach? ;-)

W takim razie tego życzę!

SRDE 

Germany

Wysłany: 2018-01-07, 13:19   
  Rodzaj kolekcji: Autografy (żużel, piłkarze uczestnicy Mistrzostw Europy/Świata)

Rok 2017 uwazam ze jeden z przelomowych z jokerami, poniewaz wrocilem do Nich znow po 3-4 latach przerwy. Zawirowane to bylo przeprowadzkami, przyjscia na swiat dziecka :) Ale najwazniejsze, ze jezdzily one ze mna i sa do teraz, a nawet dochodza juz od jakiegos czasu kolejne co mnie cieszy 8-) .

Ciekawostka jest, ze W 2017 roku najdalej zamieszkały ode mnie kolekcjoner jokerów, z którym dokonałem wymiany, mieszka w Australii.

Zobaczymy co Nam przyniesie rok 2018 w zbiorach. Zaczal sie juz dobrze jak dla mnie, poniewaz juz wystartowalem z 18 sztukami na nowe konto.

;-)

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-01-07, 20:48   

Podsumowując jeszcze Kolekcję bassecią mam 108 fantów.
Jednak w zeszłym roku przybyło mi około 20 sztuk mniej gdyż te miałem już wcześniej i "kiełkowały" ;-) jako zaczątek przyszłej Kolekcji :-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-01-07, 21:11   

Co tam jeszcze u Ciebie kiełkuje?

To spróbujemy nawozić aby plony były żyzne... ;-)

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-01-08, 03:47   

Brak pola żeby wysiać.
Już teraz słyszę zakusy ;-) żeby kawałek dotychczasowych plonów zaorać...

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-01-08, 08:50   

Z żyznych gleb robić nieużytki? Zaorać? Niech zgadnę kto takie rzeczy podpowiada... ;-)
U mnie podobnie słyszę: "Po co Ci te pocztówki?" :-D

CUJO 

Poland

Wysłany: 2018-01-10, 09:16   
  Rodzaj kolekcji: autografy, komiksy, pocztówki i przedmioty z Ostrołęką

Moje podsumowanie nie będzie tak szczegółowe jak innych, ale spróbuję :-)

W 2017 roku moje zbiory wzbogaciły się o:
1. pocztówki z Ostrołęką - ok. 20 szt. To i tak niezły wynik, biorąc pod uwagę fakt, że nie jest łatwo pozyskać nowe rzeczy do kolekcji. Ale udało mi się zdobyć kilka naprawdę świetnych, starych i rzadkich pocztówek (niektóre z nich zarówno inni kolekcjonerzy, pracownicy muzeum czy ja widzieliśmy po raz pierwszy :-D ) Niestety, wszystkie z kupna - portfel momentami płakał... ;-)
2. Komiksy - tu kolekcja wzbogaciła się o kilkadziesiąt sztuk. Od jakiegoś czasu robię ostrą selekcję tego, co chcę dorzucić na półki - wychodzi tego dzikie mnóstwo (w ubiegłym roku chyba prawie 1000 tytułów), a nie wszystkimi jestem zainteresowany, zatem kolekcja rośnie powoli.
3. Autografy - tu najlepszy wynik. W ubiegłym roku do moich zbiorów dołączyło, jeśli dobrze policzyłem, 351 autografów (z tym że liczę podpisy całego zespołu czy kabaretu jako jeden). 8 z nich dostałem od znajomych, którzy mieli okazję wziąć je dla mnie, 164 - z wymian lub kupna. Osobiście zdobyłem podpisy od 179 osób/zespołów. Dodatkowo kolekcja wzbogaciła się o rysunki od 51 autorów komiksów (od niektórych z nich udało się dostać po 2 rysunki), tak że jestem całkiem zadowolony :-)

Dodatkowo:
1. byłem współorganizatorem 2 giełd kolekcjonerskich (poza stałymi giełdami naszego Klubu Kolekcjonera), trzecia najprawdopodobniej tydzień po Wielkanocy.
2. byłem pomysłodawcą ściągnięcia do naszego muzeum wystawy "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia", pomagałem przy organizacji Nocy Muzeów (związanej z tą wystawą).
3. miałem przyjemność przeprowadzić 11 pogadanek dla dzieci, młodzieży i dorosłych:
- 6 o komiksach,
- 4 o autografach.
- 1 ogólnie o kolekcjonerstwie, z naciskiem na rzeczy związane z moim miastem.

Plan na obecny rok? Kolekcjonować dalej i tyle :-D

Pozdrawiam
CUJO
Ostatnio zmieniony przez CUJO 2018-01-10, 09:18, w całości zmieniany 2 razy  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-01-10, 10:12   

Pięknie! Gratuluję :!: :!: :!: :-D

oen 

Poland

Wysłany: 2018-01-19, 07:23   
  Rodzaj kolekcji: obrazki z gum, samochody, sport, film

dodam coś od siebie - kończąc rok 2017 rozwaliłem ... worek z kolekcją, której de facto nie kolekcjonuję.
Musiałem zrobić porządek - kawał historii - kilkanaście lat wysyłania.

20180106_123246.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 38,7 KB

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-02-04, 21:16   

Nieźle Grzesiek!

To już powinieneś to oceniać na kilogramy awiz ;-)

A i inni? Kto jeszcze się nie pochwalił?

Bo tu kącik chwalipiętów i można do niego dołączyć - napisać komu co wpadło w zeszłym roku.

Płonita 

Poland

Wysłany: 2018-02-05, 12:54   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej i kolejowe, wiszące anioły

Przyznam się szczerze, że nigdy dotychczas nie robiłam konkretnych podsumowań biletowych. Wiedziałam mniej więcej ile mam, bez zagłębiania się w szczegóły i rozróżnienia na kolejowe czy polską/zagraniczną komunikację miejską... Do dzisiaj, co mnie zszokowało. :shock:

Pod koniec 2016 miałam około 1800 biletów. A 2017 zamykam z ilością 6831 sztuk, z czego:
- kolejowe: 1718
- polskiej komunikacji miejskiej: 3749
- zagranicznej komunikacji miejskiej: 1232
- specjalne (z przejazdów okazjonalnych): 132
No i oczywiście doszło mi jeszcze bardzo dużo dubli (niezliczona ich ilość), które aspirują na wymianę ich w przyszłych latach. :-D

W 2016 założyłam sobie z dużą górką, że w 2017 zdobędę do kolekcji 5 tysięcy kolejnych biletów do kolekcji. Przyznam się szczerze, że to było założenie wtedy trochę nierealne-marzycielskie: bo jak można tak rozwinąć kolekcję w tak krótkim czasie? Ano widać, że można... Tylko trzeba się nagimnastykować nieźle. ;-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-02-05, 14:08   

Brawo Ty! :!: ! :-D

monika_z 

Poland

Wysłany: 2018-02-05, 16:52   
  Rodzaj kolekcji: Bilety autobusowe i kolejowe, kapsle polskie

Kiedyś skrupulatnie liczyłam każdy nowy bilet w kolekcji, każde państwo, miasto itp. Nie było możliwości, żeby jakiś list, który do mnie przyszedł nie był skatalogowany. Później jak zaczęło mi brakować czasu przestałam liczyć cokolwiek, nawet pojedyncze sztuki biletów.

Poniżej statystyka mojej kolekcji (tylko bilety), ale nie z poprzedniego roku tylko z całego okresu zbierania.
Jest to zestawienie uproszczone, zawierające spis tego, co najważniejsze czyli przede wszystkim państw i miast. W liczenie pojedynczych sztuk już się nie bawię, bo znając życie to nawet jakbym teraz policzyła, to na następny raz zapomnę tego zrobić i bałagan będzie od nowa.

Statystyki ilościowe: (Stan na 1 listopada 2017)

Miasta polskie: 267
Miasta świata: 977
Ogółem: 1244

Państwa zwykłe: 111
Państwa nieuznawane, terytoria zalezne i sporne etc: 19
Ogółem: 130

Tokeny (żetony) - 107 sztuk z 25 państw

Miasto z największą ilością biletów w kolekcji: Kraków
Państwo z największą ilością biletów w kolekcji: Chile
Państwo z największą ilością miast w kolekcji: Rosja - 125

Po resztę szczegółów jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam na moją stronę (link w podpisie). Siedzę teraz na L4 więc może uda się ją nieco zaktualizować ;-)

O kapslach powiem jedynie tyle, że w zeszłym roku udało mi się przekroczyć magiczny 1000 :mrgreen:

Moja kolekcja biletów

Odpowiedz do tematu