Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: pieczec

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: domimuseums
2012-12-09, 12:33
Pieczęć
Gość

Wysłany: 2012-12-09, 10:25   Pieczęć

Witam

Totalnie nic nie wiem o tym znalezisku. Łacińskie słowa wskazują jedynie na to że to może być prywatna pieczęć miasta. Na początku myślałem że to pieczęć Częstochowy bo wizualnie podobna ale......... ? Już sam nie wiem.

Obraz 009.jpg
Fota nr 2
Plik ściągnięto 0 raz(y) 103,08 KB

Obraz 008.jpg
Fota nr 1
Plik ściągnięto 0 raz(y) 109,5 KB

Ostatnio zmieniony przez Gość 2012-12-09, 10:35, w całości zmieniany 2 razy  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-06-13, 18:48   
  Rodzaj kolekcji: Pokemon Tazo (polskie, zagraniczne, podróbki), naklejki Pokemon

Udało mi się trochę rozszyfrować co to może oznaczać :)

Pierwsze słowa - "Sigillum secretum" - oznaczają, że jest to pieczęć używana do prywatnej korespondencji (tak kiedyś oznaczali swoje listy władcy).

Następne słowo - "Civitatis" - to po łacinie "miasto". Obstawiam że słowo po nim to łacińska nazwa tegoż miasta. Nie udało mi się niestety rozpracować jakie to może być, ale może warto porównać wizerunek z herbami? Jeśli się nie uda, to jest widoczna jakaś brama - pewnie przedstawienie tego, jak kiedyś wyglądała brama główna do tego miasta, można postarać szukać na starych rycinach.

Napisu wokół rysunku niestety nie udało mi się ani trochę rozczytać :(

Podsumowując, wychodzi na to że jakaś ważna osoba, może władca miasta, prowadził z kimś korespondencję i to jest pieczęć z niej.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam i powodzenia w dalszych poszukiwaniach! :)
http://collections.pl/tur...19948.htm#87674 <-- rzeczy które zbieram oraz te, które posiadam na wymianę

Odpowiedz do tematu