Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: pawlos

Autor Wiadomość
pawlos
pawlos 

Poland

Wysłany: 2011-10-13, 14:55   pawlos
  Rodzaj kolekcji: Materiały reklamowe cyrków (bilety, ulotki, plakaty)

Witajcie
Mam na imię Łukasz. Jestem jedyną osobą na forum zbierającą przedmioty związane tematycznie ze sztuką cyrkową na świecie. Moja kolekcja to przede wszystkim ulotki i bilety, które stanowią najliczniejszą część moich zbiorów. Na dzień dzisiejszy (marzec 2017) udało mi się zebrać 1650 różnych egzemplarzy (najstarszy z 1926 roku) z ponad 30 krajów (w tym m.in. z Chin, Kanady, USA, a nawet Gwinei). W mojej kolekcji posiadam również cyrkowe programy (ponad 200), znaczki (około 300), artykuły z gazet (ponad 100), koperty FDC (około 60), kalendarzyki, pocztówki, przypinki i piny. Równie cenna jest dla mnie moja mała biblioteczka, w której znaleźć można najsłynniejsze tytuły w branży, jak również i te nigdy niepublikowane poza środowisko cyrkowców.

Jeżeli posiadasz rzeczy, które mogą wzbogacić moją cyrkową kolekcję, napisz do mnie! Dokonam wszelkich starań, aby udało nam się wymienić w taki sposób, aby każdy z nas był całkowicie usatysfakcjonowany.

Jeżeli posiadasz zbędne cyrkowe ulotki (takie, które można znaleźć w marketach lub skrzynkach pocztowych) napisz! Oferuję zwrot znaczka + kilka w prezencie (na kolejne wymiany z użytkownikami)!

Na wymianę posiadam m.in. proporczyki, monety 2NG, numizmaty, koperty FDC, samochodziki, podstawki piwne, piny, przypinki i inne. Szczegóły na pw.

Zapraszam do wymiany
pawlos

Bez nazwy.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 228,7 KB

Ostatnio zmieniony przez pawlos 2017-04-28, 11:28, w całości zmieniany 151 razy  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
MarcinW 

Poland

Wysłany: 2011-10-13, 18:25   
  Rodzaj kolekcji: Książki, stare pocztówki, 2NG, bimetale, kamienie, wszystko z Radomskiem, Chelsea i Templariuszami

Bardzo fajna i oryginalna kolekcja. ;-)

MarcinW napisał/a:
S Z U K A M
- MINERAŁY i KAMIENIE -
- CZARNO-BIAŁE POCZTÓWKI -
- MONETY 2ZŁ oraz BIMETALOWE -
przedmioty związane z:
- RADOMSKO - TEMPLARIUSZE -
- SHERLOCK HOLMES - STAR WARS -

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-10-13, 21:21   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Jest to naprawdę unikatowa ta kolekcja. Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś interesował się cyrkiem od strony kolekcjonerskiej. Cieszę się że udało nam się wymienić.
Gdybyś coś potrzebował z miasta stołecznego to daj znać :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 4 600 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

pawlos 

Poland

Wysłany: 2012-02-13, 13:04   Nowe zdjęcia mojej kolekcji

Zapraszam do oglądania nowych zdjęć mojej kolekcji (zdjęcia w pierwszym poście) ;-)

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2012-02-13, 13:14   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Zbierając bilety, zbierasz z różnych miast, czy jeden na dane przedstawienie?

pawlos 

Poland

Wysłany: 2012-02-13, 13:39   

Kowalsik napisał/a:
Zbierając bilety, zbierasz z różnych miast, czy jeden na dane przedstawienie?

Gdybym miał zbierać bilety z każdego miasta (co jest niemożliwe) miałbym rocznie: 20 cyrków w Polsce * 200 miast rocznie = 4 000 biletów. Trochę dużo... Dlatego zbieram tylko te co różnią się od siebie wzorem (lub jakimś szczegółem) lub pochodzą z różnych sezonów ;-)

4kalif
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-22, 09:56   

fajna kolekcja bardzo ciekawa

kolekcjonercyrkowy99
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-22, 19:45   

ja też kolekcjonuje pamiątki cyrkowe ;)

bartek2dwa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-16, 15:20   

WITAM, super kolekcja :)

cyrkowiec396 

Poland

Wysłany: 2014-02-26, 17:33   
  Rodzaj kolekcji: kolekcja cyrkowa

Masz coś na wymianę ze świata cyrku? :) Też kolekcjonuje i chciałbym powiększyć swoją kolekcję cyrkową proszę o kontakt na adres: fancyrku@gmail.com ... Bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez cyrkowiec396 2014-09-07, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  

pdurka 

Poland

Wysłany: 2016-06-15, 01:13   
  Rodzaj kolekcji: pocztówki, bilety, karty telefoniczne, naklejki, czasopisma,długopisy, breloki

No i zacząłem zbierać ulotki cyrkowe, mimo nie chodzę do cyrku, a chciałbym, tylko jeden raz byłem, że względu drogi bilet.
Jestem niedosłyszący, prawdopodobie tylko ja kolekcjonuję. Kolekcjonuję breloczki, smyczy, gadżety, zakładki na książki, długopisy i ołówki reklamowe i firmowe, wizytówki, pocztówki i znaczki pocztowe polskie

warczp 

Poland

Wysłany: 2016-10-08, 16:15   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, odznaki-herby miast polskich, naklejki-wyróżniki krajów ( PL, D, RUS, ...), basset (kolekcja tematyczna)

Mam kilka nowości.
Interesuje Cię coś z tego?
http://collections.pl/off...czp-vt14452.htm

gilus32 

Poland

Wysłany: 2017-07-26, 18:15   
  Rodzaj kolekcji: Autografy, pocztówki

Podczas przeglądania starych numerów czasopisma "Relaks i Kolekcjoner Polski" znalazłem artykuł o wystawie plakatu cyrkowego (rok 1983) - skan w załączeniu.

Artykuł_cyrk.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 263,25 KB

Zbieram pocztówki i zdjęcia związane tematycznie z Wieluniem i Ziemią Wieluńską /Wieluń, Wieruszów, Praszka, Bolesławiec, Działoszyn, Osjaków, Biała, Krzeczów, Toporów, Walichnowy, Sokolniki, Wierzchlas/ i autografy.

Odpowiedz do tematu