Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Autor Wiadomość
Ożywienie forum
pietras 

Poland

Wysłany: 2015-08-22, 19:02   Ożywienie forum
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Kazimierz napisał/a:

gilus32, Szanowny Panie.Dopiero dziś zauważyłem Pańską propozycję.Niestety to nie dla mnie.Jeżeli interesują Pana pocztówki to proszę wejść na mój blog pt.Moje Muzeum
Pocztówek.Adres bloga : www.muzeumpocztowek.wordpress.com To całe Forum to wielka
ściema ,ludzie się rejestrują a tylko garstka jest aktywna ,więc rzadko zaglądam.Podobnie martwe jest :www.kolekcjonerstwo.pl Kazimierz

Przykre ale prawdziwe :-(
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2015-08-23, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-08-23, 00:51   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Jakiś pomysł na jego ożywienie?
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

pietras 

Poland

Wysłany: 2015-08-23, 11:17   

Wielu nowych się bulwersuje, że tu nie można sprzedawać i to zniechęca, więc trzeba to znieść. Ale takiego ożywienia chyba nie chcemy.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-08-23, 23:15   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Dokładnie, nie takiego ożywienia chcemy.

Tylko że Kazimierz, ogólnie ma rację - w tej chwili najbardziej widać stosunek zarejestrowanych użytkowników do aktywnych. I żadne usuwanie "martwych dusz" nie pomoże. Jest mały ruch i tyle...
Co do kolekcjonerów pocztówek na naszym forum to nie będę się wypowiadał bo nie wiem... przez te lata z moich obserwacji wynikało że nie ma ich dużo na FKNR ale może się mylę.
Niech inni się wypowiedzą.

edit:
zaraz znajdę miejsce na nasze pogadanki...
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

pietras 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 11:16   

Chyba próby ożywiania nie mają sensu. Wszystko zależy od ludzi. Zbieranie czegoś oznacza dziś dla większości szukanie i kupowanie. A żeby tak łapać przy różnych okazjach wszelkie rzeczy, które zbierają inni i potem się z nimi wymienić, to nie bo zbyt trudne. Kiedyś było tu więcej takich ludzi a teraz pustka.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 11:54   

Dokładnie. Najlepszym przykładem jest to że sami sobie gawędzimy w tym temacie lub to że poza kilkoma osobami nie ma nikogo kto mógłby złożyć do końca numer gazetki obiecywany tu już od kilku dobrych miesięcy...

Zapraszamy do dyskusji w tym temacie - chyba że jesteśmy już sami z pietrasem na tym forum ;-)

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 15:00   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

Nie jesteście sami na forum, ja również dołączę się do dyskusji.

pietras napisał/a:
Chyba próby ożywiania nie mają sensu. Wszystko zależy od ludzi. Zbieranie czegoś oznacza dziś dla większości szukanie i kupowanie. A żeby tak łapać przy różnych okazjach wszelkie rzeczy, które zbierają inni i potem się z nimi wymienić, to nie bo zbyt trudne. Kiedyś było tu więcej takich ludzi a teraz pustka.

Według mnie idea wymiany, zwłaszcza za inne rzeczy, które są mi niepotrzebne, była strzałem w dziesiątkę. Tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki w zakresie wymian, więc mam duży sentyment do tego forum. Jednak z czasem miałem coraz mniej rzeczy na wymianę, jednocześnie coraz mniej rzeczywiście zainteresowanych. Jednocześnie 'opadła' nie tyle ilość wymian, co ogólnie życie na forum.

Moim zdaniem przyczyny są trochę bardziej złożone. W moim wypadku skierowałem się ku wymianom zagranicznym. Np. Meksykanie będą potencjalnie bardziej zainteresowani moimi pospolitymi monetami z PRL-u (a ja ich monetami/banknotami) niż polscy kolekcjonerzy, którzy nie tylko już je mają, ale także sami mają w zapasach monety, które chcieliby wymienić na coś ciekawego dla siebie. Z drugiej strony na forach międzynarodowych wymiany z czasem również stają się problematyczne, jeżeli kurczy się lista na wymianę. Jednak ze względu na liczbę użytkowników i inne sposoby prezentowania zbiorów (np. Colnect) jest to możliwe i łatwiejsze.

Działam również na innych forach, zwłaszcza numizmatycznych, na których jest możliwość dokonania kupna-sprzedaży. Może powodować komplikacje (stąd jest to kwestia, o której dżentelmeni nie rozmawiają ;-) ), nie mówiąc o tym, że niektórzy użytkownicy są przeciwnikami transakcji pieniężnych. Poza tym od tego są serwisy aukcyjne, o wiele lepiej przystosowane do tej roli (zwłaszcza do kwestii problemów z płatnością).

Jeśli chodzi o mnie, to mocnymi stronami forum jest idea wymian, różnorodność kategorii (za tym idzie możliwość wymiany 'rzeczy które chcę za rzeczy, których nie potrzebuję') oraz gazetka. Niestety, osobiście mam niewiele czasu, żeby wesprzeć redakcję, jednocześnie brakuje mi sensownych pomysłów na artykuł. Z drugiej strony duża różnorodność działów dział na minus naszego forum, bo mogą je omijać bywalcy wyłącznie forów specjalistycznych (np. numizmatycznych), a warto byłoby takich ludzi tu przyciągnąć.

Być może warto pomyśleć o ożywieniu działów 'Identyfikacja' i 'Wycena' (nawet ich połączeniu, ale to taki mój luźny pomysł). Rozumiem sens akceptacji postu przez moderatora w 'Wycenie', jednak obniża to sprawność forum. Może lepiej pozostawić ją jako normalny dział, w którym posty są od razu widoczne.

W ogóle myślę, że warto poszerzyć dział społeczności, tak jak ma to miejsce np. na forach numizmatycznych. Np. działy dotyczące prezentacji kolekcji, dyskusji o kierunkach rozwoju kolekcji, ogólnych tematów na temat biletów, monet, ogólnie wszystkiego, co się zbiera.
Ostatnio zmieniony przez Carycek1 2015-08-24, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  

warczp 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 17:42   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Ruch na Forum się zmniejszył- to widać po statystykach. To nie zaszło w ciągu kilku miesięcy i wciągu kilku miesięcy się nie poprawi.
Największe ożywienie było przy okazji Panini EURO 2012 (i to nie jest zaskakujące - zaskakująca była skala) oraz (paradoksalnie) przy okazji fermentu na Forum, który powodowało 2-3 użytkowników (dwóch już tu nie ma, trzeci nie wiem). Prawdą jest, że Polacy potrafią się jednoczyć na chwilę: albo w chwilach uniesień pozytywnych ("Polska-Biało-Czerwoni"), albo negatywnych (przeciw wrogowi np. "fermenciarzom").
Co do Gazetki to miałem kiedyś zapał (sami z resztą wiecie). Byłem przeciwny wydawania "na szybko" kolejnego numeru, a po kilku była dłuższa przerwa. Teraz większej liczbie osób opadły skrzydełka.

Zgadzam się, że idea wymian na różne walory ma jednocześnie dobre i złe strony.

A co można teraz zrobić?
Po pierwsze: róbmy swoje - wymieniajmy się i gadajmy na Forum.
Po drugie (może): prezentujmy swoje Kolekcje jak Dominik lub Mari.
Po trzecie: na swoich stronach internetowych (trochę osób je ma) wrzućmy linki. Tak samo (o ile warunki pozwalają) informujmy o Collectionsie na innych Forach (ale tak żeby nie łamać ich zasad).
Po czwarte: można informować znajomych i zapraszać do odwiedzenia Forum (może ktoś zostanie).

Takie mam myśli na gorąco.
Ostatnio zmieniony przez warczp 2015-08-24, 18:06, w całości zmieniany 2 razy  

bocian583 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 19:21   
  Rodzaj kolekcji: karty Panini, 2 NG, żetony, dukaty lokalne, monety

Wypowiem się tak. Ruch na Forum może i się zmniejszył. Jednak dla mnie jest bardzo dobrym źródłem do wymian i nie mam zamiaru tego zmieniać. Wymieniałem się i mam zamiar robić to dalej. :-)

Beatles 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 20:34   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

Popieram swojego poprzednika, choć też widzę dziwną "martwotę", a w niektórych przypadkach tzw. "spóźniony zapłon". Miałem np. dość sporą ilość wizytówek do wymiany, ale po kilkunastu aktualizacjach w związku z brakiem zainteresowania powędrowały do kosza. Teraz nagle wzrosło zainteresowanie.
Czym to tłumaczyć?
Prezentowanie swoich kolekcji - dobra rzecz, ale czy to coś da? Jeśli kogoś od początku nie interesował dany temat, to pokazanie swojej kolekcji raczej (chyba) mija się z celem.
Wydaje mi sie, że zastój spowodowany jest po prostu urlopami i wakacjami. Uzbrójmy się więc w cierpliwość. Wszak wszystko ma swój koniec. Zastój w wymianach też.

pietras 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 21:20   

O ile ja pamiętam, to właśnie w wakacje się trochę ożywiało bo ludzie podróżują i przywożą pamiątki. Teraz tego nie widzę i stąd wniosek o pustkach.

Potwierdzam ten opóźniony zapłon. Mi się przytrafił już kilka razy w odwrotną stronę. Wyrzuciłem coś w końcu a niedługo potem ktoś z czymś dla mnie to chciał :-|
Ostatnio zmieniony przez pietras 2015-08-24, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 21:27   

Ciekawie. Proszę, niech się wypowiadają inni - starsi stażem ale też Ci którzy są niedługo na forum.
Interesują nas wszystkie opinie i komentarze.

Może ktoś ma jakieś doświadczenia z innych for?
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2015-08-24, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  

pietras 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 21:29   

Carycek1 napisał/a:
Według mnie idea wymiany, zwłaszcza za inne rzeczy, które są mi niepotrzebne, była strzałem w dziesiątkę. Tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki w zakresie wymian, więc mam duży sentyment do tego forum.
U mnie jest tak samo. Wreszcie mogłem wykorzystać swoją dziedziczną manię łapania przy każdej okazji różnych rzeczy kolekcjonerskich, bo mogą się przydać :-)

Tak. Opowiadajcie o zagranicznych wymianach. Ja myślałem o zaistnieniu na tym rosyjskim odpowiedniku, które ktoś tu kiedyś wspominał. Warto?
Ostatnio zmieniony przez pietras 2015-08-24, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

gilus32 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 21:33   
  Rodzaj kolekcji: Autografy, pocztówki

A może dodatkowo zamiast nieaktywnych użytkowników usuwać również nieaktywne tematy czy wręcz działy (np. Baterie). Nie wiem tylko jak można by to było technicznie wykonać. Myślę, że zapobiegło by to takiemu rozdrobnieniu Forum, o którym mówili poprzednicy. U niektórych ilość wymian może nie być oszałamiająca z prostego powodu - mimo iż mają wiele rzeczy, zakres tematyczny ich potrzeb jest zbyt wąski, żeby ktoś miał dla nich coś na wymianę (vide ja i moja Ziemia Wieluńska ;-) ).
Pocztówki z Wielunia i Ziemi Wieluńskiej /Wieluń,Wieruszów,Praszka,Bolesławiec,Działoszyn,Osjaków,Biała,Krzeczów,Toporów, Walichnowy,Sokolniki,Wierzchlas,Kamion,Konopnica,Dzietrzniki,Dzietrzkowice,Ożarów,Łubnice,Mokrsko,Szynkielów,Naramice/ i autografy.

warczp 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 22:14   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Lub moje korki.
Ten rok jest już zdecydowanie słabszy.

Beatles 

Poland

Wysłany: 2015-08-24, 22:43   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

Kolekcjonerstwo chyba każdego z nas ma jakiś niepowtarzalny element, którego wielu z nas-kolekcjonerów nie dubluje, lub nie ma możliwości zbierania w ogóle. Moje kolekcjonerstwo też należy do rzadkości - czyste widokówki Wrocławia, szklane pieski czy okręty w butelce.
Ale jednej rzeczy którą zbieram, na pewno nikt nie ma i nie pomoże mi w powiększeniu kolekcji. To imienne podziękowania od różnych instytucji państwowych za przekazanie interesujących eksponatów. Mam takich kilka "perełek", np. od Jurka Owsiaka, TVP, różnych Domów Dziecka.......... a spodziewam się na dniach powiększyć tą kolekcję z Muzeum w Oświęcimiu.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 00:08   

Carycek1 napisał/a:
Nie jesteście sami na forum, ja również dołączę się do dyskusji.

pietras napisał/a:

Według mnie idea wymiany, zwłaszcza za inne rzeczy, które są mi niepotrzebne, była strzałem w dziesiątkę. Tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki w zakresie wymian, więc mam duży sentyment do tego forum. Jednak z czasem miałem coraz mniej rzeczy na wymianę, jednocześnie coraz mniej rzeczywiście zainteresowanych. Jednocześnie 'opadła' nie tyle ilość wymian, co ogólnie życie na forum.

Trafne spostrzeżenie. Tak właśnie jest. Tylko czym to jest spowodowane? Tym że nie ma dwóch wichrzycieli o których wspomina poniżej warczp?
Nieee... choć było ciekawie. To że już wszystko powymienialiśmy? Bez przesady - nie mogę tego upchnąć w piwnicy :-D
Nuda? Może... A może nuda dlatego że dużo ludzi odeszło bo powstało w między czasie dużo innych forów które są nawet nie konkurencyjne wprost ale mają bardziej wyspecjalizowaną tematykę - numizmatyka, filatelistyka, filumenistyka, falerystyka, birofilia etc.?

Carycek1 napisał/a:
Jeśli chodzi o mnie, to mocnymi stronami forum jest idea wymian, różnorodność kategorii (za tym idzie możliwość wymiany 'rzeczy które chcę za rzeczy, których nie potrzebuję') oraz gazetka. Niestety, osobiście mam niewiele czasu, żeby wesprzeć redakcję, jednocześnie brakuje mi sensownych pomysłów na artykuł. Z drugiej strony duża różnorodność działów dział na minus naszego forum, bo mogą je omijać bywalcy wyłącznie forów specjalistycznych (np. numizmatycznych), a warto byłoby takich ludzi tu przyciągnąć.

Coś za coś - albo przyciągamy całą rzeszę kolekcjonerów wg naszej idei i nazwy forum - FKRN - albo się specjalizujemy i dajemy trzy, cztery tematyki kolekcjonerskie - monety, znaczki pocztowe, zapałki, kapsle a co z odznakami i korkami?

Carycek1 napisał/a:
Być może warto pomyśleć o ożywieniu działów 'Identyfikacja' i 'Wycena' (nawet ich połączeniu, ale to taki mój luźny pomysł). Rozumiem sens akceptacji postu przez moderatora w 'Wycenie', jednak obniża to sprawność forum. Może lepiej pozostawić ją jako normalny dział, w którym posty są od razu widoczne.

I będziemy mieć całe towarzystwo z allegro, ebay a teraz z olxa a nasze forum będzie się nazywało nadal FKRN ale to będzie skrót - Fajnie Kurczę Rozkminiają Nam. To będzie dział wyceniania przedmiotów z aukcji...
Przerabialiśmy to już. Mogę obiecać szybciej zatwierdzać posty ale i tak chyba nie jest tak źle.

Carycek1 napisał/a:
W ogóle myślę, że warto poszerzyć dział społeczności, tak jak ma to miejsce np. na forach numizmatycznych. Np. działy dotyczące prezentacji kolekcji, dyskusji o kierunkach rozwoju kolekcji, ogólnych tematów na temat biletów, monet, ogólnie wszystkiego, co się zbiera.

Bardzo ciekawy aspekt. Pierwszym powiedzmy krokiem był dział PUB, potem Gazetka Forumowa - różnie nam z tym wychodzi... były kiedyś plany aby spotkać się na ognisku, kiełbasce, wspólnym podyskutowaniu, pożartowaniu...
Ale niektórzy się z tego śmiali. Ich w większości już nie ma na tym forum...
Może warto wrócić do tematu?

warczp napisał/a:

A co można teraz zrobić?
Po pierwsze: róbmy swoje - wymieniajmy się i gadajmy na Forum.
Po drugie (może): prezentujmy swoje Kolekcje jak Dominik lub Mari.
Po trzecie: na swoich stronach internetowych (trochę osób je ma) wrzućmy linki. Tak samo (o ile warunki pozwalają) informujmy o Collectionsie na innych Forach (ale tak żeby nie łamać ich zasad).
Po czwarte: można informować znajomych i zapraszać do odwiedzenia Forum (może ktoś zostanie).

Takie mam myśli na gorąco.

Bardzo cenne myśli i uwagi.

Może w punkcie pierwszym jest cała istota? "gadajmy na Forum" - może tutaj jest pies pogrzebany?
Mniej dyskutujemy? Dlaczego? Czy to jest spowodowane że kiedyś było tych dyskusji o wiele za dużo i niekoniecznie na temat a potem zaczęliśmy chcieć spokoju a nie zatargów?

Ktoś napisał - może tak jak warczp - jak było kilku "wichrzycieli" to nie było nudno - coś się działo. Oczywiście tutaj demagogię sieję - to pewnie nie z tego powodu jest teraz nudno i pusto.

Za drugim zawsze optowałem. Kto ma ochotę niech pokazuje swoja kolekcję - na innych forach np. tym które pokazuje się na banerze z nazwy jakoś blisko jest mojej kolekcji - chwalą się nie bez powodu że można tam prezentować swoje fanty.
Kolekcjonerzy też lubią się chwalić. Nie wszyscy bo nie za bardzo im wypada lub lepiej pewnymi fantami się nie chwalić z różnych powodów.

To dlaczego u nas nie robić tego samego jak Mari, bocian583, Zubero (nawet tylko linkami), ja i kilka innych osób czyli prezentować swoje zdobycze, kolekcje?

Trzeci i czwarty punkt świetny pomysł. Więcej pijaru. I inicjatywy. Te forum to wspólne dobro. Społeczność jak to się teraz ładnie nazywa.
A moim zdaniem miejsce do spotkań ze znajomymi ze wspólnymi pasjami. I wymiany przede wszystkim.

warczp napisał/a:
Lub moje korki.
Ten rok jest już zdecydowanie słabszy.

Właśnie... niszowe kolekcje.
U mnie również choć dzięki wielu osobom (często są to jednostronne czyli otrzymuję je za ładny uśmiech lub piękne oczy) nadal otrzymuję dużo odznak. Do tego kiedyś dochodziły kontakty z muzeami. Teraz jest ich o 80-90% mniej.

Ale zawsze musi nadejść ten gorszy rok... ;-)

bocian583 napisał/a:
Wypowiem się tak. Ruch na Forum może i się zmniejszył. Jednak dla mnie jest bardzo dobrym źródłem do wymian i nie mam zamiaru tego zmieniać. Wymieniałem się i mam zamiar robić to dalej. :-)

I to jest pozytywne podejście do tematu! :mrgreen:

Oby więcej entuzjazmu i pozytywnych wibracji, uśmiechu i nadziei że przyjdzie lepsze jutro!
Uffff... ale się wymądrzyłem :oops:

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 00:15   

Może tak by ustalić jakąś godzinę - 20.00-21.00 - gdzie bez przymusu ale z chęcią byśmy się spotykali i dyskutowali w Pubie o rożnych rzeczach - niekoniecznie kolekcjonerskich?

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 07:58   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

Pomysł prezentowanie swych kolekcji jest świetny, tym bardziej, że można podzielić się swoją hobbystyczną wiedzą.

Idąc tym tropem, kilkakrotnie próbowałem już założyć bloga, jednak czegoś brakowało mi w tej formie dzielenia się swoim hobby. Dlatego, przy okazji tematu ożywienia forum, zaczynam prowadzić małą prezentację swojej kolekcji w swoim temacie w dziale "Przedstaw się'. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Nie mogłem wkleić zdjęć, więc pozostawiłem je w formie linku. Zapraszam do dyskusji w moim temacie ;-)

Filatelistyka i numizmatyka będą głównymi tematami, jednak chętnie opiszę Wam swoje zagraniczne wymiany, wraz z towarzyszącymi im przygodami. Mam nadzieję, że ożywi to nasze forum.

Dyskusje w Pubie o określonej godzinie to niezły pomysł. Zwłaszcza, że jest to forum internetowe i każdy może dołączyć się o odpowiedniej dla siebie godzinie.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 10:20   

Chodzi mi o to że jest nas mało na forum. Jak zaglądam to jest w danym momencie może 4-5 osób. Pomyślałem o wybraniu pewnej pory dnia gdzie będzie nas po prostu więcej. I będziemy się do siebie odzywać... :-)

pietras 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 13:25   

Carycek1 napisał/a:
chętnie opiszę Wam swoje zagraniczne wymiany, wraz z towarzyszącymi im przygodami.
O to się przyda, mi np. Nie raz się zastanawiałem nad rozpoczęciem tego, ale nie mogę się zdecydować w końcu.

Jedna pora? Bez sensu. Tu nie szkoła albo praca(brrr aż mnie ciarki przeszły :-P )Każdy wchodzi kiedy może.

Mój pomysł 1. Gazetka już się skończyła, więc piszmy artykuły tu w pubie. Może to ściągnie ludzi no i każdy jest od razu opublikowany
Pomysł 2. Czekajmy(bo ściągać takich akcji raczej się nie da) na takie prośby, jak ta z ankietą(która też niestety ujawniła że mało nas tu jest). To potem idzie w świat i reklama forum jest.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 14:07   

Pietras napisał/a:

Jedna pora? Bez sensu. Tu nie szkoła albo praca(brrr aż mnie ciarki przeszły :-P )Każdy wchodzi kiedy może.

Dobre z tym brrrrr :-P
Od razu bez sensu... :-D Pewnie że każdy wchodzi kiedy może i nikt nikomu nic nie nakazuje.
To sugestia... chcesz żeby się coś zmieniło - wykaż inicjatywę. Dlaczego ma kilka osób pracować na to żeby wszystkim dobrze się działo?
Niech i wszyscy (co jest oczywiście utopią) lub większość (co też jest niemożliwe) albo przynajmniej część (ciężko będzie) - choćby garstka kilkudziesięciu osób (jest to możliwe) wykazała pewną inicjatywę w tej sprawie.
Dokładnie tak samo jest z gazetką. Jest kilka osób (redaktorów) plus autorzy artykułów czyli raptem kilkunastu kolekcjonerów którzy nie tylko chcieliby aby była wydawana ale czynnie biorą w niej udział.

Ale ciągle te sam osoby nie mogą robić tego samego choć byłoby fajnie... dla innych :-|

Pietras napisał/a:
Mój pomysł 1. Gazetka już się skończyła, więc piszmy artykuły tu w pubie. Może to ściągnie ludzi no i każdy jest od razu opublikowany
Pomysł 2. Czekajmy(bo ściągać takich akcji raczej się nie da) na takie prośby, jak ta z ankietą(która też niestety ujawniła że mało nas tu jest). To potem idzie w świat i reklama forum jest.

Myślę że to jest do przemyślenia i realizacji.
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2015-08-25, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 14:34   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

I ja zauważyłam bardzo dużą pustkę na forum od kilku dobrych miesięcy. Zaglądam tu codziennie, ale nawet nie ma gdzie pisać, nie ma nic ciekawego na wymianę, oprócz tego Panini - ja nawet nie wiem co to i skąd to wziąć:p .

Przyznam się bez bicia że bardziej zaangażowałam się w inne forum które jakiś czas temu powstało, ale to dlatego że jest to forum, jak mówicie - z dokładną specjalizacją, a mianowicie o biletach i tam łatwiej jest znaleźć to co chcę ;)

Kiedyś, z początku swojej przygody z collections, dużo się wymieniałam różnymi przedmiotami, a teraz wszystko to zalega w pudełkach bo np nikt już nie zbiera zakładek do książek, wizytówek, kalendarzyków i wiele wiele więcej.

jedyna moja aktywność dotyczy tylko odświeżania tematów co pół roku...
Czasem zdarzy się ktoś kto nagle jest zainteresowany ale nie ma tego co ja chcę, czyli biletów - bo np jeździ samochodem i nie chce mu sie iść do kiosku i kupić kilka sztuk, albo pozbierać od znajomych - ot takie lenistwo :p
Czasem sie zdarza że ktoś ma coś ciekawego dla mnie - ale ja np nie mam rzeczy dla tego kogoś, bo np skąd mam mieć poczówki tematycznie związane z Wieluniem, skoro ja nawet nie wiem gdzie ta miejscowość jest :p albo rzeczy z Wrocławia - też mi daleko do tego miasta, nie wspomnę już o przypinkach muzealnych, bo po muzeach nie chodze zbyt często :p

Po prostu forum umiera z powodu braku kolekcjonerów.

Ale nie zachęcajmy ich np tym że udostępnimy wycenę dla wszystkich albo wprowadzimy możliwość sprzedaży - o nie nie, forum wtedy straci swój urok ;)

Można by też wprowadzić porządek na forum - pousuwać stare tematy, przeglądałam dział filatelistyka - sa tam tematy w których ostatnia odpowiedź była w 2010 roku.
A jak by tak się posuswało to i forum było by przejrzyste.

No i możemy też gadać - o wszystkim, nie tylko o kolekcjach. O życiu codziennym, polityce, jakiś wydarzeniach. Z większą chęcią będzie się zaglądało na forum
uff, ale wypracowanie :mrgreen:

PS jedyne co żyje na tym forum od ostatniego czasu to chyba tylko shoutbox i dział Dominika z odznakami :p tylko dlatego że Dominik ciągle tam pisze :p
Ostatnio zmieniony przez beatkaaa119922 2015-08-25, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 16:26   

"Długo jeszcze tam będziecie siedzieć? 15 lat ale będę apelował..." :-D
Ciągle tam piszę... i będę pisał! ;-)

E tam ja... pisze jeszcze Mari i kilka innych osób - może nie od pięciu lat ale ważne że jest jakaś ciągłość w prezentacji swoich zbiorów i tak ciekawie są opisywane.

Fajne wypracowanie :-D

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 16:35   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

domimuseums napisał/a:
"Długo jeszcze tam będziecie siedzieć? 15 lat ale będę apelował..." :-D
Ciągle tam piszę... i będę pisał! ;-)

E tam ja... pisze jeszcze Mari i kilka innych osób - może nie od pięciu lat ale ważne że jest jakaś ciągłość w prezentacji swoich zbiorów i tak ciekawie są opisywane.

Fajne wypracowanie :-D

I dobrze że piszecie, bo jest co pooglądać ;)

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 16:56   

[quote="pietras"]
Carycek1 napisał/a:
chętnie opiszę Wam swoje zagraniczne wymiany, wraz z towarzyszącymi im przygodami.
O to się przyda, mi np. Nie raz się zastanawiałem nad rozpoczęciem tego, ale nie mogę się zdecydować w końcu.

Jeżeli masz jakieś pytania, wątpliwości co do wymian zagranicznych, to napisz mi śmiało na pw - postaram się jak najlepiej odpowiedzieć na Twoje pytania. Wymiany z zagranicznymi kolekcjonerami to ciekawa przygoda, warto ją przeżyć. Co do wpisu/artykułu w moim temacie, to na pewno coś napiszę. Jednak będę pisał z pewną częstotliwością (np. raz na tydzień), więc nie potrafię powiedzieć, kiedy pojawi się post interesujący dla Ciebie.

Jakby co, pisz na pw- chętnie pomogę. ;-)

pawlos 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 17:36   
  Rodzaj kolekcji: Materiały reklamowe cyrków (bilety, ulotki, plakaty)

Już niedługo pyknie mi 5 lat na forum. Zaglądam tu codziennie (teraz to już chyba z przyzwyczajenia), ale tak słabego roku w wymianach na tym forum jeszcze nie miałem. Moim zdaniem to mało kto wrzuca już nowości na wymianę, tylko większość postów to te typu "aktualne" lub "do usunięcia/oczyszczenia".

Moja propozycja na ożywienie - wszyscy robimy powakacyjne/jesienne porządki i wrzucamy tu wszystko co nam niepotrzebne ;-) Jeżeli tego nie zrobimy to możemy liczyć jedynie na nowych użytkowników, czyli dalej czekamy i pozwalamy powoli "konać" temu forum. Jeżeli mają być nowi forumowicze potrzebna jest reklama strony.

Mój wniosek/wrażenie: wszyscy czekają na nowe posty, a nikomu z czekających nie chce się ich dodawać, ponieważ nie wierzą, że z kimś się mogą obecnie wymienić, bo nie ma dla nich nic interesującego na forum.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 18:26   

Fajnie że coraz więcej osób pisze.... miło - dawno tak nie było :-P
Jeszcze lepiej gdyby tak zostało...

Fajny pomysł z porządkami powakacyjno-jesiennymi.
Już mam opakowania do czekolad których nigdy nie oferowałem a miałem pochowane w zakamarkach :-D

A co z tym ogniskiem/grillem/spotkaniem - może na jakiejś giełdzie?
Wchodzi to w Wasze zainteresowania?

bocian583 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 19:13   
  Rodzaj kolekcji: karty Panini, 2 NG, żetony, dukaty lokalne, monety

domimuseums napisał/a:
A co z tym ogniskiem/grillem/spotkaniem - może na jakiejś giełdzie?
Wchodzi to w Wasze zainteresowania?

Jeśli w Warszawie i będę wiedział ze sporym wyprzedzeniem żeby dopasować grafik w pracy to bardzo chętnie.

Beatles 

Poland

Wysłany: 2015-08-25, 22:24   

Z tymi powakacyjnymi porządkami też nie jest tak do końca.
Akurat od kilku dni robię w domu remont i jest sporo rzeczy, które też wrzuciłem na forum (dewocjonalia, teczkę na plyty cd i takie tam inne). I co? I cisza. Zalega mi kilka pudeł z opakowaniami od czekolad, biletów KM.......... chyba wkrótce też wylądują w śmietniku. Myślałem, że może kolekcjonerzy takich czy innych rzeczy, które ja i mnie podobni mają do wymiany wymienią z osobami które to zbierają. Cóż z tego, że ktoś coś już ma. Ale przecież ma na innych forach (jak było tu wspomniane) kontakt z innymi kolekcjonerami i tam mogłyby zaproponować wymianę pozyskanych tutaj, podwójnych egzemplarzy.
Wydaje mi się, że po prostu trzeba po ludzku chcieć, a nie czekać na gotowe.
Acha, i co jeszcze zauważyłem, na co powinni zwrócić uwagę Moderatorzy, bo jakaś tam moja uwaga zwrócona kiedyś niestety nie poskutkowała. Coraz częściej w Shoutbox-ie pojawiają się zgłoszenia, które powinny być zamieszczane na forum. Ktoś tam aneksuje, że zbiera to czy tamto, albo ma coś tam do wymiany. Tylko dlaczego w Shoutbox-ie, a nie w odpowiednim do tego miejscu?
Ostatnio zmieniony przez Beatles 2015-08-25, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu