Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kombinatorzy, oszusci

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2012-09-26, 15:45
OSZUŚCI I KOMBINATORZY
alibaba 

Poland

Wysłany: 2009-08-29, 08:58   OSZUŚCI I KOMBINATORZY
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Na forum od pewnego czasu grasują oszuści i kombinatorzy .
Niestety ale już dwa razy zostałem nabrany , pierwszy raz to po omówieniu przesyłki listem poleconym tak jak ja to zrobiłem i wysłałem kolega co miał mi wysłać banknoty stwierdził ze posłał tylko ze nie doszło " może dojdzie poczta przetrzymała gdzieś " i idzie już tak pół roku
A drugi był teraz niedawno " (12-08-2009 18:39)
To odloze juz forinta i marki i na dniach wysle "
troszkę długo te dni trwają .
nie podaje na razie kto to może się obudzi i zacznie odpisywać na moje wezwania jeżeli nie to za tydzień przedstawię pełne dane tych osób .

NIE WYSYŁAM PIERWSZY PONIEWAŻ ZOSTAŁEM JUŻ DWA ( 2 ) RAZY OSZUKANY NA TYM FORUM JEŻELI KOMUŚ TO NIE ODPOWIADA TO PROSZĘ NIE WYMIENIAĆ SIĘ ZE MNĄ
PRZESYŁKĘ WYSYŁAM PO OTRZYMANIU
Ostatnio zmieniony przez alibaba 2009-08-29, 09:00, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-29, 09:08   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

i tak sie bedzie zaczynac, coraz wiecej nieodpowiedzialnych gowniarzy ktorzy licza ze zarobia na oszustwie...

Ja mimo ze jeszcze nie zostalem oszukany to wyznaje zasade "jestes nowy wysylasz pierwszy"

Radze Ci alibaba już ujawnic te osoby im mniej osob oszuka tym lepiej dla forum.

Gość

Wysłany: 2009-08-29, 10:07   

wlasnie ujawnij te osoby

Gość

Wysłany: 2009-08-29, 10:12   

Witam.
Na forum www.vlepy.fora.pl zasada jest prosta.Wysylapierwszy ten,kto ma mniej pozytywow.Dlatego uwazam,ze kazdy powinien miec w podpisie liczbepozytywow,ktore otrzymal.
Na forum o vlepkach w moim przypadku wyglada to tak:
14 pozytywow:
Bulkinson x2
MS Wiślak x2
Krupek x2
Magosik x3
DamianJB
BigBossMan
chmielu1910
swiatas
dvr

I zalatwione. :-D

Gość

Wysłany: 2009-08-29, 10:22   

Wiec napisac:
14 pozytywow.

Nie odpada :-P

Gość

Wysłany: 2009-08-29, 10:28   

Marcin to najwyzej usuniesz 1 wiersz

Gość

Wysłany: 2009-08-29, 10:32   

aha

Gość

Wysłany: 2009-08-29, 11:12   

Wedlug mnie "Kontakt rowniez pod:" jest niepotrzebne :lol:
Ja zaraz wlasnie sobie napisze ile mam pozytywow.Poza tym mozna to zrobic w miejscu,ktore wyswietla sie pod nickiem..W przypadku Marcina "Zbieracz roku" 8-)

Gość

Wysłany: 2009-08-29, 13:19   

Ja dodam swoje zdanie.
Miałem jedną nietrafną wymianę. tzn. nie dotarły smycze od kolegi z forum.
Ale kolega zachował się odpowiednio do sytuacji. Zaproponował odesłanie tego co ja mu wysłałem, bądź mogłem poczekać, aż coś uzbiera nowego.
Poczekałem no i niedawno dostałem smyczki, na szczęście tym razem dotarły :)

siemae51
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-29, 14:57   

Normalna sprawa że jak ktoś jeszcze na tym forum sie nie wymieniał , to czekam na jego paczke:) Chyba że ktoś jest naiwny;) Pozdro

Glopik 

Poland

Wysłany: 2009-08-29, 15:26   
  Rodzaj kolekcji: Bilety, monety i banknoty polskie, etykiety zapałczane, karty telefoniczne

Jestem tutaj od ponad roku i przesyłka nie doszła 2 razy. Pierwszy raz wysyłka była listem zwykłym, więc nie mogę się do niczego przyczepić, mogła się po prostu zapodziać. Drugi raz jednak umowa była taka, że wysyłamy poleconym, a list do mnie został nadany rzekomo zwykłym, nie było więc potwierdzenia nadania. Ani w jednej ani w drugiej sytuacji biletów nie odzyskałem. Za bardziej irytującą rzecz uważam jednak fakt, iż mimo że umowa była na list polecony, to przesyłka przychodzi listem zwykłym. Nie wiem czy wielu użytkowników nie odróżnia po prostu poleconego od listu priorytetowego, czy jest to kwestia oszczędności 1zł.

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2009-08-29, 16:45   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

Normą powinien być list polecony ekonomiczny. Jeśli komuś się spieszy można umówić się na polecony priorytetowy. Jeśli ktoś wysyła listem zwykłym i przesyłka zaginie to można uznać jakby jej wcale nie wysłał i jest to jego wina. Mi na tym Forum jak dotąd zginął tylko jeden kapsel. Właśnie dlatego, że był jeden to został wysłany zwykłym listem.
Druga sprawa to odpowiednie pakowanie. Trzeba tak zapakować, żeby nie było wiadomo co jest w środku. Zwłaszcza jeśli są to monety czy banknoty. Wtedy polecony list może dojść, ale "uszkodzony", a w środku będzie czegoś brakować.

borek99 

Poland

Wysłany: 2009-08-29, 17:31   
  Rodzaj kolekcji: Autografy, Pocztówki z nazwami miejscowości

zgrredek napisał/a:
Normą powinien być list polecony ekonomiczny.

Ja początkowo wysłałem tylko listami priorytetowymi, jednak po otrzymaniu n-tej zagranicznej uszkodzonej przesyłki ze złości na pocztę postanowiłem zmienić przyzwyczajenia i od tamtego momentu staram się zawsze lub prawie zawsze wysyłać poleconym. W ten sposób jeszcze NIGDY nie zdarzyły mi się żadne nieprzyjemności podczas wymian z innymi użytkownikami. I Wam też tak udanych wymian życzę! ;-)

Gość

Wysłany: 2009-08-30, 10:36   

Ta jedna ostatnia osoba z postu alibabt to ja. Z braku pieniędzy mogę wysłać dopiero jutro przesyłke. Innym kolekcjonerom ktorzy podali mi juz swoje adresy i napisali ze wysylaja, odpowiedzialem aby poczekali aż ja wyśle pierwszy, ponieważ nie wiem kiedy bede mial odpowiednie fundusze na wysyłkę. Wyszło jedno nieporozumienie, nie chce ich więcej.

Przepraszam i pozdrawiam.

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-30, 13:42   

zgrredek napisał/a:
Normą powinien być list polecony ekonomiczny.

Normą powinno być to, że 2 wymieniających się ze sobą umawia się jaką formę przesyłki chce. Ja w 90 % wysyłam priorytetem zwykłym i w 100 % dochodzi (ponad 150 transakcji na Allegro i kilkadziesiąt wymian na forach). Więc tej formy przesyłki będę bronił. Natomiast miałem taką sytuację, że na prośbę kupującego wysłałem poleconym ekonomicznym i czekał on blisko 3 tygodnie, on miał pretensje że list nie dochodził (jakby to była moja wina), ja musiałem się fatygować z wysyłaniem mu skanu nadania i w ogóle były niepotrzebne nerwy. Więc zgreddku proszę nie wprowadzajmy tu żadnych norm ok?

PS. Zdarzyło się również tak, że list zwykły za około 1,60 doszedł do mnie w ciągu 24 h z odległości około 200 km. Dziwny jest ten świat :mrgreen:

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2009-08-30, 13:57   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

Bender napisał/a:
Normą powinno być to, że 2 wymieniających się ze sobą umawia się jaką formę przesyłki chce.
Masz rację. Ja przez wiele lat wymieniałem się kapslami, wysyłałem zwykłymi listami i zawsze dochodziły. No ale kapsle to towar raczej mało chodliwy. Myślę, że jednak warto zapłacić trochę więcej i zadać sobie trochę trudu z wypisaniem kwitka, niż narażać się na nerwy gdyby list nie doszedł.

alibaba 

Poland

Wysłany: 2009-09-03, 15:13   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Sprawa już się wyjaśniła .

Odpowiedz do tematu