Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 1970, bardzo, butelki, korkami, mlodzsze, roczniki, stare

Autor Wiadomość
[Offer] Bardzo stare butelki z korkami - roczniki 1970 i mło
Art 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 09:08   [Offer] Bardzo stare butelki z korkami - roczniki 1970 i mło
  Rodzaj kolekcji: brak

Witam
Posiadam do zaoferowania kolekcję 5 bardzo starych zakorkowanych butelek zrenomowanych winnic z zawartoscią w srodku, zamkniętych, z oryginalnymi korkami m.in. z Francji, Portugalii i Anglii, RPA - to świetna okazja dla kolekcjonerów takich starych "butelek" z oryginalną zawartością:

1. ANDREWS HOPE- South Africa Wine - 1999 r
2. CHARDONNAY - Dry Wite Wine - 2007 r
3. COLARES CHITAS - Reserva Branco - 1983 r
4. GARRATEIRA - Red Wine - 1978 r
5. JIM BERRY - The Lodge Hill - 2010 r

Kolekcje butelek z winami oferuję na wmianę pojedynczo lub najlepiej w komplecie jako całość - kwestia negocjacji [pojedynczo lub jako cala kolekcja]. Na życzenie komplet zdjęc aa email

Pozdrwiam
Artur
artutptak@onet.eu

2.jpg
Kolekcja - pełna
Plik ściągnięto 0 raz(y) 97 KB

francja-portugali -nglii-okazja-dla-kolekcjonerow-antykow.jpg
Kolekcja - miniatura zdjęcia
Plik ściągnięto 0 raz(y) 28,22 KB

Ostatnio zmieniony przez Art 2016-04-04, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 15:49   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Za co chcesz je wymienić, bo nie ma informacji.

Art 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 16:17   

Witam, w/w kolekcja wg. posiadanych przeze mnie informacji ma sporą wartość - dlatego propozycję wymiany oczekuję na równi z wartością kolekcji.

W razie pytan i szczegółów proszę zainteresowanych o kontakt tel :
793 025 369
lub email
arturptak@onet.eu

Pozdrawiam kolekcjonerów wszelkiego rodzaju.

AP

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 17:14   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

No dobra, ale jakie chciałbyś te walory o podobnej wartości, skoro w polu rodzaj kolekcji masz ewidentnie słowo "brak"?

Art 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 17:35   

Szanowni Kowalsik i MarcienieW - odpowiadając Wam obu - ja bedąc świadomym wartości mojej oferowanek kolekcji, jak i domyślająć się, granicząć tu z pewnością, że potencjlalni zainteresowani również są o tym przekonani, po prosiu czekam na propozycję forumowiczów [stad brak konkretnych oczekiwań [po mojej stronie].

Dlatego. iż forma wymiany może, po uczciwych negocjacjach,przybrać różne formy wymiany, prawda ?

Mam nadzieję, że się nie mylę w swoim toku rozumowania ;-)

Pzdr
AP
Ostatnio zmieniony przez Art 2016-04-04, 17:37, w całości zmieniany 2 razy  

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 17:43   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Dobra, proponuje 5 klaserów znaczków z lat 70-90, co Ty na to?

Art 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 18:10   

Dziękuję, na razie wztrzymam się z decyzją.

Ale dziękuję i tak za zainteresowanie i propozycje :)

Pzdr

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 19:45   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Art, te butelki nawet z zawartością nie mają wielkiej wartości a przedstawiasz tutaj je jako rarytasy. Zawartość to już pewnie ocet winny, prawda?

Jeśli chcesz coś pohandlować to zdecydowanie nie na tym forum.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Art 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 20:12   

Moderatorze, tak to są wina i do tego bardzo stare oraz cenne - ale na tym forum jednakze te wina nie różnią się niczym jako kolekcja od chociażby muznizmatyki np...monet z XiX wieku, mam racje ?

Nie chce ich [tzn win] sprzedać ani "przehandlować"... ale wymienić jako kolekcję na równie wartościową INNĄ kolekcję o ZBLIZONEJ WATOŚCI ptzedmiotu dowolne]

Czy to już jest ostatecznie wyjaśnione czy powininienem cos dodac w tym zakresie ? :roll:

Pozdrawiam za czujność - godna podziwu ;-)

AP
Ostatnio zmieniony przez Art 2016-04-04, 20:14, w całości zmieniany 2 razy  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 20:30   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Wolałbym żebyś coś dodał bo widzę że jesteś dosyć obeznany w temacie winoznawstwa i jednak dużo wiesz o swojej kolekcji.

Napisz nam w takim razie jak bardzo cenna jest Twoja kolekcja i co jest w niej głównie cennego? Butelki, etykiety, zawartość czy korki?
Rozumiem że w odpowiedni sposób przechowywałeś te butelki wina?
Inaczej.... chcesz nam powiedzieć że te roczniki są wyjątkowe, szczególnie te ponad 20 letnie, prawda?

Dziękuję za podziw, godny uwagi :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

pietras 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 20:59   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Jak to zobaczyłem, pomyślałem zakamuflowana oferta sprzedaży. Ale potem zobaczyłem 2007 i 2010 rok. O co tu chodzi? Prima aprilis już był :-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 21:35   

Też chcę to rozkminić :-D
1978 to dobry rocznik ale musi być odpowiednio przechowywany - piwnica i leżakowanie.
Rozumiem że przez to wszystkie te wina są bardzo cenne bo tak sobie leżały od momentu zakupu...

A ja pietras, spojrzałem "skąd" jest Art i też sobie pomyślałem że to może jakiś psikus :-D

Te roczniki 2007 i 2010 to mogą być dobre choć za białym nie przepadam.

Art 

Poland

Wysłany: 2016-04-04, 23:01   

Powiem to najprościej jak umiem - większość powinna zrozumiec, mniej liczni raczej nie.

Dla każdej osoby wartość każdego przedmiotu jest inna - dla kolekcjonera autografów podpis znanej osoby z lat 70 czy 90m czy z wczoraj np. Kuby Wojewódzkiego jest niezwykle cenny - wówczas nie powie "to prima aprilis.
Identycznie jest z monetami, znaczkami, kapslami, czy wszystkim innym co się tu kolekcjonuje.

Przedmioty, które ja zaoferowałem - to konkretna oferta. Dla kolekcjonera wina mają określoną wartość, dla kolekcjonera kapsli są tylko 40-30 letnim, 5-letnim winem, zapewne zepsutym bo jakze inaczej :-) . Prościej się chyba nie do tego opisać :roll:

Co do pochodzenia tej niewielkiej kolekcji - pochodzi ona ze zbioru piwnicznego starego angielskiego kolekcjonera i podróżnika, który na starość przenosił cały dobytek z pł. Anglii na południe Francji, w czym brałem czynny udział. Ssprezentował mi te oprócz zapłaty za przeprowadzkę te kilka. z setek trunków, jakie posiadał, m.in. ponad 40 letnie portugalsla Garrateira czy chociażby 8-etnie francuskie Chardonnay, 30-kilko letnie Chitas etc. a które tutejszym zdaniem sąniewiele warte :roll:

I tyle ;-) Temat do zamknięcia. 8-)

francja-portugali -nglii-okazja-dla-kolekcjonerow-antykow.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 28,22 KB

Ostatnio zmieniony przez Art 2016-04-07, 19:30, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu