Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: oddam

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2012-09-26, 15:42
Oddam
Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-04, 12:07   

Cytat:
"Oddam za symboliczną złotówkę"
Za złotówkę? A może za dwa? Pięć? Dziesięć? Można oddać albo wymienić. Hybryd w stylu oddam za złotówkę nie będzie

Ależ oczywiście, jeżeli powstanie taki dział i np Ty będziesz coś chciał ode mnie to przyjadę osobiście lub ewentualnie wyślę Ci kurierem za 20 zł i jeszcze będę szczęśliwy że mogłem Cię obdarować. Tak sobie to wyobrażasz?
Zaproponowałem nazwę działu, a przez Ciebie jestem osądzany jakbym chciał na tym miliony zarobić :-( To jest przysłowiowa symboliczna złotówka, taką kwotę to możesz dać komuś na szczęście, chodziło mi o to, żeby ta druga strona też symbolicznie coś dała w zamian. Zresztą to tylko propozycja nazwy... Co do kosztów przesyłki to chyba nie ma niejasności kto by je ponosił?

Cytat:
Sprzedaż na tym forum kwitnie w najlepsze

Tak bo jak się nie ma na co wymienić to się proponuje osobie posiadającej pożądany przedmiot propozycję jego odkupienia (na PW oczywiście). Lub jeżeli ktoś nie ma czegoś dla nas na wymianę a my mamy rzecz dla niego cenną. Czy to tak trudno zrozumieć?

Czy można przenieść ten temat na temat "oddam" do nowego wątku tak jak chcieli Rosomak i Prankster?
Ostatnio zmieniony przez Bender 2009-08-04, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 12:46   

Bender napisał/a:
Ależ oczywiście, jeżeli powstanie taki dział i np Ty będziesz coś chciał ode mnie to przyjadę osobiście lub ewentualnie wyślę Ci kurierem za 20 zł i jeszcze będę szczęśliwy że mogłem Cię obdarować. Tak sobie to wyobrażasz?
Zaproponowałem nazwę działu, a przez Ciebie jestem osądzany jakbym chciał na tym miliony zarobić :-( To jest przysłowiowa symboliczna złotówka, taką kwotę to możesz dać komuś na szczęście, chodziło mi o to, żeby ta druga strona też symbolicznie coś dała w zamian. Zresztą to tylko propozycja nazwy... Co do kosztów przesyłki to chyba nie ma niejasności kto by je ponosił?

Chodzi mi jedynie o to, że ktoś następny może pomyśleć "Oddam za dychę"... Będzie to cały czas "symboliczna złotówka", czy może już chce na tym zarobić. Jeśli ktoś chce coś oddać - proszę bardzo. Jedna strona może przyjechać do drugiej lub zwrócić koszty przesyłki. Mówiłem jedynie o "Oddam za symboliczną złotówkę", a nie "za koszty przesyłki".
Bender napisał/a:
Tak bo jak się nie ma na co wymienić to się proponuje osobie posiadającej pożądany przedmiot propozycję jego odkupienia (na PW oczywiście). Lub jeżeli ktoś nie ma czegoś dla nas na wymianę a my mamy rzecz dla niego cenną. Czy to tak trudno zrozumieć?
To jest bardzo zrozumiałe, ale i tak nie będzie tutaj tolerowane. Nie włazimy nikomu z buciorami w prywatne wiadomości, ale jak się o tym dowiemy to ktoś poniesie konsekwencje.

Przenoszę.

Gość

Wysłany: 2009-08-04, 14:05   

Mam pytanie.Ktos ma cos do wymiany.Wytsaiwa je tutaj.Ja biore jego numer GG i na Gadu skladam mu oferte kupna.Czy to tez zabronione??
Oczywiscie to byl przyklad,nie mowie ze robie to ja czy ktokolwiek inny.Prosze o odpowiedz.

Prankster 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 15:01   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Ja bym bardzo chętnie widział możliwość oddania czegoś za koszty wysyłki (ewentualnie koszty wysyłki + parę groszy na browara). Może nie w formie osobnego działu, a po prostu tagów przy tematach.

Co do zakazu sprzedaży, już się przyzwyczaiłem, ale mam pewne pytanie. Co mi zrobicie jeśli w profilu ustawię sobie jako adres strony link do moich aukcji na Świstaku czy Allegro?

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 15:01   

lefty napisał/a:
Mam pytanie.Ktos ma cos do wymiany.Wytsaiwa je tutaj.Ja biore jego numer GG i na Gadu skladam mu oferte kupna.Czy to tez zabronione??

Nawet jeśli tak by było to jak wyobrażasz sobie łapanie kogoś takiego i przede wszystkim skąd my mamy o tym wiedzieć? Nie to nie jest zabronione, bo niby jak?

EDIT:

Do 1.
Oddam za koszty wysyłki. Ja nie widzę przeszkód - były już takie oferty na forum. Parę groszy na browara? To jest to samo co "symboliczna złotówka", a tu moje zdanie się nie zmieniło. Chyba, że zgrredek będzie miał tu coś więcej do powiedzenia.

Do 2.
Łamanie kołem.
Ostatnio zmieniony przez Wostr 2009-08-04, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  

Gość

Wysłany: 2009-08-04, 16:47   

Ktos komu oferowane jest kupno daje wiadomosc moderatorom ze takie zdarzenie mialo miejsce.Co wtedy??

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 16:56   

Wtedy taki użytkownik jest najprawdopodobniej ostrzegany, że wiemy o tym i sobie nie życzymy tego na forum, bla bla. Może też dostać ostrzeżenie.

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 16:56   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

Co do oddawania to uważam, że osoba przyjmująca nie powinna "wyłudzać" wszystkiego co jest za darmo więc wymyśliłem taki oto system:

ktoś chce zacząć zbierać baterie, my mu wysylamy je za darmo ale jest wymog:
albo ta osoba jest juz na forum od pewnego czasu ma pozytywne komentarze i zadeklaruje ze bedzie to zbierac, i druga opcja osoba nowa chce wziazc wiec jesli otrzyma "rekomendacje" stalego uzytkownika forum (takiego z pozytywnymi komentarzam).
Niby proste mozna kombinowac ale zawsze sie swoim "nickiem" ręczy.

Osobiście uważam, że osoby sprzedające/kupujące na Collections.pl powinny dostawać bana na IP (niestety tak sie nie da często zrobić). Regulamin jest jasny jak ktos nie chce nie musi go akceptowac.

Co do oddawania za złotówkę czy za koszty... wole się pozbyć gratów i komuś pomóc na początek kolekcji (jeśli będzie zbierał) niż zeby to u mnie leżało - wiec moge wyslac to za darmo (chociaz czasami jest cos ciezkiego to wtedy wolalbym zeby odbiorca pokryl koszty dostawy). A zamiast złotówki czy "na browara" mozna od tej osoby chciec jakis przedmiot ktory mozemy wymienic (5 biletow komunikacyjnych, 2 paczki chusteczek/zapalek etc) wtedy nie dazymy do sprzedawnia/kupowania przedmiotow na collections.pl a kazdy cos dostaje.

Gość

Wysłany: 2009-08-04, 17:14   

Poza tym za bezinteresowna przesylke po jakims czasie mozna odplacic rownie bezinteresowna przesylka.

Jesli ktos kto zbiera monety przesle mi gratis pamiatki sportowe,to albo oddam mu moje monety za darmo albo bedzie mial pierwszenstwo w wymianie.

Tez uwazam ze Gratisy powinni dostawac uzytkownicy ktorzy sa na forum powiedzmy od meisiaca albo ktorzy sa krotko ale ich kolekcja prezentuje sie okazale i widac,ze jest to ich hobby.

Ale mozna tak sobie gdybac i gdybac,niech nasz boss powie co o tym mysli...
zgrredku,czekamy ;-)

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 17:16   

Rosomak napisał/a:

Osobiście uważam, że osoby sprzedające/kupujące na Collections.pl powinny dostawać bana na IP (niestety tak sie nie da często zrobić). Regulamin jest jasny jak ktos nie chce nie musi go akceptowac.

40% użytkowników forum ma TP - IP zmienne. I mniej więcej w 80%-90% przypadków, kiedy trzeba kogoś zbanować, ten ktoś ma właśnie zmienne IP :-/

Uważam jednak, że jeśli komuś zdarzy się na początek wystawić coś "wymienię lub sprzedam" to nie ma powodu go banować. Dostanie ostrzeżenie i być może będzie się "ładnie" wymieniał.

I jeszcze jedno: czytam czasami wypowiedzi, że dawanie ostrzeżeń, gdy ktoś wystawi właśnie coś na "wymianę lub sprzedaż" jest za surowe, że wystarczyłoby napisać mu PW. Ostrzeżenie to jeszcze nie jest kara! Ostrzeżeniem ostrzegam kogoś, że robi źle.

Rosomak napisał/a:

Co do oddawania za złotówkę czy za koszty... wole się pozbyć gratów i komuś pomóc na początek kolekcji (jeśli będzie zbierał) niż zeby to u mnie leżało - wiec moge wyslac to za darmo (chociaz czasami jest cos ciezkiego to wtedy wolalbym zeby odbiorca pokryl koszty dostawy). A zamiast złotówki czy "na browara" mozna od tej osoby chciec jakis przedmiot ktory mozemy wymienic (5 biletow komunikacyjnych, 2 paczki chusteczek/zapalek etc) wtedy nie dazymy do sprzedawnia/kupowania przedmiotow na collections.pl a kazdy cos dostaje.

Nie każdy (niestety) myśli tak jak ty.

Może w końcu przyjdzie zgrredek i się wypowie...
--- Po chwili:
Chyba na razie nie przyjdzie - gra w Scrabble...

Gość

Wysłany: 2009-08-04, 17:21   

Ja na przyklad dostalem ostrzezenie i juz pozniej nie zamiescilem zadnej oferty sprzedazy.
Popros przy okazji zgrredka o odpowiedz na PW.
Z gory uprzejmie dziekuje. :-D

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 17:24   

lefty napisał/a:
Popros przy okazji zgrredka o odpowiedz na PW.

Moich rodziców nie sposób oderwać od Scrabble ;-) , dlatego chyba będziesz musiał poczekać do wieczora (20-22).
Ostatnio zmieniony przez Wostr 2009-08-04, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-04, 20:04   

A może być też tak, że oddamy coś za darmo i nie liczymy na nic w zamian, jednak prosimy tę osobę by miała na względzie naszą kolekcję (szczególnie te bardziej "zakręcone" typu rachunki z kas fiskalnych). Są różne sytuacje np wyjazd zagraniczny i wtedy ta osoba nawet po pół roku czy później (jeżeli będzie o nas pamiętać :mrgreen: ) może nam coś również bezinteresownie przysłać. Ale nie należy się tego spodziewać tylko może to być dla nas niespodzianka. Fajnie by było po takim czasie niczego się nie spodziewając dostać taką paczkę. ;-)

Gość

Wysłany: 2009-08-04, 20:11   

Ooo to jest fajna propozycja :-)
(moim zdaniem oczywiście)

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 20:15   

A może sie zastanówmy jak tu kogoś znalezc co by (np) baterie od nas wzial i zadeklarowal ze bedzie je zbierac.

Juz nawet o odwazejemnienie mi nie chodzi tylko o to ze jak kolekcje baterii beda liczniejsze to w przyszlosci ja sam na tym skorzystam bo bede mial kiedys znowu baterie i bede mogl sie juz ich pozbyc za cos dla mnie cennego.

Młodi 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 21:46   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacyjne, karty telefoniczne (kolekcja wybiórcza)

Zastanawiam sie czy mowicie o bezinteresownym oddaniu komus czegos co zbiera, czy o interesownej "wymianie na raty" :-D

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 21:53   

Młodi, zalezy jak kto potraktuje temat, dla mnie jest to interes jednak:

a) Pozbywam sie niepotrzebnych rzeczy
b) w przyszlosci moge podobny towar zbyc co do tej pory bylo niemozliwe

fakt masz racje moga byc cwaniacy dadza na poczatek cos popularnego a potem rzuca na wymiane ze niby wczesniej tego nie mieli...

Młodi 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 22:22   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacyjne, karty telefoniczne (kolekcja wybiórcza)

Mam na mysli to, ze jak ktos daje cos komus za darmo to mimo wszystko nie powinien oczekiwac rewanzu.
Oczywiscie milo by bylo cos dostac w zamian
ale bez sensu troche zeby to wygladalo tak ze
"No ja Ci daje to za darmo, ale jak bedziesz mial cos co zbieram to licze na Ciebie"

Tzn ja np nie chcialbym dostac czegos za frico od kogos, kto tak naprawde jawnie oczekuje czegos w zamian, to czasem budzi taka nieprzyjemną presję.
Rewanż leży tylko i wyłącznie w dobrej woli obdarowanego :)
Ostatnio zmieniony przez Młodi 2009-08-04, 22:27, w całości zmieniany 2 razy  

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 22:24   

Też tak sądze, albo za darmo albo za coś :)

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2009-08-05, 06:45   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

Było na Forum kilka przypadków, że ktoś coś oddał za koszt przesyłki, ale było to zjawisko tak marginalne, że nie warto robić wokół tego zamieszania.
Bender napisał/a:
A może być też tak, że oddamy coś za darmo i nie liczymy na nic w zamian, jednak prosimy tę osobę by miała na względzie naszą kolekcję
Ktoś mi to kiedyś zaproponował i odmówiłem. Nie lubię mieć długów wdzięczności. Wolę sytuacje jasne - towar za towar. I to taki, który mam, a nie że może będę miał. Po za tym może zaistnieć np taka sytuacja; jeden drugiemu wysyła coś za darmo (skoro za darmo to pewnie umiarkowanie ciekawe) i pisze, że jak w przyszłości coś mu wpadnie w ręce to niech pamięta o nim. No i przychodzi taki dzień, że ten obdarowany znajduje coś naprawdę ciekawego, na co miałby kilkunastu chętnych, mógłby przebierać w ofertach i uzyskać w zamian coś naprawdę ciekawego. No ale ma przecież dług wdzięczności, więc wypadałoby oddać to wcześniejszemu darczyńcy.

Nie chce mi się już wyszukiwać cytatów w wypowiedziach powyżej, ale była poruszona tam sprawa sprzedaży na Forum, więc może to dobre miejsce, żeby o tym wspomnieć.
Nie jestem jakimś wrogiem Allegro. Od bardzo dawna korzystam z niego i jako sprzedający i jako kupujący. I na początku istnienia Forum nie było problemu, że ktoś wstawił link do swojej aukcji. Ale tych linków zaczęło bardzo szybko przybywać i zaczęło to bardzo przeszkadzać. W jakiejś dyskusji (nie chce mi się jej teraz szukać) użytkownicy sami uznali, że Forum powinno służyć tylko wymianie. Od tego czasu kosimy wszelkie oferty sprzedaży. Gdyby nie to, to dziś pewnie Forum miałoby z 5000 użytkowników, z czego może z 500 byłoby kolekcjonerami, a reszta to byliby sprzedawcy z Allegro. I wchodząc na Forum mielibyście nie 100, a 1000 postów do przeczytania, z czego 900 byłoby linkami do Allegro. Teraz jeśli początkujący użytkownik oferuje coś do sprzedania to dostaje ostrzeżenie, ale jeśli widzimy, że ktoś nie jest kolekcjonerem i zarejestrował się tylko po to, żeby coś sprzedać to wywalamy go od razu.
No i nasze Forum nie jest przystosowane do prowadzenia sprzedaży. Nie mamy systemu weryfikacji użytkowników jak na Allegro. Był przypadek dawno temu, że użytkownik został oszukany i kosztowało go to zdaje się, że 100zł.

Gość

Wysłany: 2009-08-05, 07:33   

Uff, przebrnęłam!
Wydaje mi się, drodzy koledzy, że mnożycie byty ponad miarę (te wszystkie "a co gdyby?").
Przystopujcie!
Osobiście uważam, że dział "Za złotówkę" jest zbędny.
Jeśli okaże się, że na forum można coś - cokolwiek sprzedawać (wiecie, sporo osób, zwłaszcza młodych, nie potrafi czytać ze zrozumieniem) zaleją nas tu oferty sprzedaży. I nie będziemy mieli na to wpływu, wszystko teoretycznie będzie zgodne z regulaminem forum.
Jeśli natomiast chcemy coś oddać za darmo, to nawet tych rzeczy nie trzeba wystawiać, tylko bezpośrednio dogadać się z konkretnym kolekcjonerem. Wiemy przecież co kto zbiera. Mogłabym (przykładowo) napisać do zgrredka, że mam na zbyciu klocki, które są dla mnie prawdziwym utrapieniem i z chęcią mu je podaruję. Nie powinien czuć się zobowiązany, gdyż jest to podarunek, a nie wizytówka "Pamiętaj o mnie".
I myślę, że często tak się dzieje,że wysyłamy do danej osoby kilka "nadprogramowych" sztuk kalendarzyków, kapsli czy czegokolwiek innego.
Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego podejścia.
Niech forum - oficjalnie, służy wyłącznie wymianie.

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-05, 08:46   

Ech... Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Proponuję zamknąć temat i niech będzie po staremu.

Odpowiedz do tematu